Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ben engelli olmaktan nefret ediyorum, yaşamak zor geliyor

Eyup merhaba...

Seni ve soylemek istedigini o kadar iyi anlayan o kadar cok kisiyiz ki. Ne kadar yasayacagımızı bilmiyoruz onun icin hayatımızı zehir ederek degil bizi mutlu edecek seyleri kesfederek yasamayı tercih etmeliyiz. Unutma tek degilsin:)

arkadaşlar iyigünler hastalıgımızdan dolayı isyan etmeyelim
eyüp derdini paylaşıyorum dstm isyan etme allah yolunu kolaylaştırsın moralını cok iyiolsun

Dğerli kardeşim Eyüp galiba 1987 yazdığına göre çok geçsin.
Kardeşim ŞÜKÜR VE HAMD HER ŞEYİN TEMELİDİR.
Ayakkabısı olmadığı için üzülen insanın ayakları olmayan birini gördüğü zamanki gibi bir hamd .
UNUTMA LÜTFEN bu engeller RABBİMİZİN BİZE HEDİYESİDİR. HAMD OLSUN Kİ RABBİMİİZN HEDİYESİ İLE YAŞIYORUZ. NE OLUR KARDEŞİM RABBİMİZİN HEDİYESİNDEN MÜZDARİP OLMA.
ALLAH EMENET OL.
Saygılar
TayTIS

bende eyüp gibi düşünüyorum böyle yaşamak ağır gelıyor ve zerdaya katılmıyorum.polyanacılık nereye kadar sıkıldım

hoşgeldin yanıbaşıma sevgili edam...

lavinia sen hiç bi suflörü çalışırken gördün mü? o kendince birşeyler mırıldanarak başroldeki yada diğer oyuncuların etrafında gezinir... birazdan düşüncelerinden süzülüp ortaya çıkacak oyunculuk ve sözler için oyuncuyu hazırlar... aslında kimse onun yüzüne bakmaz, kimse onun kişiliğini umursamaz, kimse onunda duyguları olabileceğini aklına getirmez... sadece söylediklerine kulak asarlar ki onlarıda zaten başkası tasarlamıştır... görünen oki suflör tamamen yalnızdır...

bu düşünce yapısı yılmaz erdoğanın son filmindeki çıkış noktasına denk düşmektedir... (bir alışveriş merkezinde kostüm içerisinde müşteri çekmeye çalışan bir elemanın hayat hikayesi)

üstad ne demiş? bir ben var benden içeru... : )

lavinia senin beni yada bana benzer birkaç arkadaşımı anlayabilmen öyle zorki... bu canını sıkıyor biliyorum... ve tutumunuda yürekten destekliyorum... birşeyleri değiştirebileceğini, insanların farklıda davranabileceğini ıspatlama çabasındasın burada... bu taktire şayan bir tutum...

herşeye rağmen yaşamak güzel değil be kardeşim... inanki değil... sevgisizlik ilgisizlik acıma vs vs o kadar çok şeyle başa çıkmaya çalışıyoruz ki... ve tum bunların üzerine sizin "hadi gülün, lütfen gülümseyin, siz azimlisiniz yaparsınız, hadi kahkaha atın, hadi topallayarak dans edin, yalvarırırm benim derdimi dinlleyin, allah aşkına isyan etmeyin..." vb taleplerinizden artık bıktık usandık ya... wallahide billahide bıktık usandık...

yani şu site engellilerin... şuraya gelip ağzımın tadıyla kendimi ifade edip isyanımı dile getirip çaresizliğimle yüzleşip sakinleşmek isterken tekrar tekrar yeni ve yeniden bu talepleri duyuyorumya inanın elime kalaşnikof alıp herkesi taramak istiyorum...

bi arkadaş yalnızsın sen demiş... nerede o günler... zaten ne acı çektiksek sizin yüzünüzden çektik... göz uucuyla yarım ms lik bir bakışın ömrüme mal oluyor sevgili lavinia... kaldıramıyorum artık... inanki kaldıramıyorum...

..................................................................

çok çok çok değer verdiğim bi arkadaşım geçen gün bana bir şarkı armağan etmişti...

altan civelek - karaduman

çeşitli video paylaşım sitelerinde var... beni son 1 senedir ilk defa bir şarkı bu kadar iyi hissettirdi... bu yazıların üstüne bu şarkıyı dinleyerek kafamı dinlendirmek istiyor ve bunu tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum...

Yaşamdan sıkıldıysanız yeni uğraşlar edinin,arkadaşlıklar kurun,sanatın herhangi bir dalıyla ilgilenin,şiir,roman okuyun mesela,,birşeyler için çaba sarfedin...Oturduğunuz yerden ağlamakla sızlanmakla sadece zaman tüketirsiniz.Tanrının bir lütfu safsatasına da inanmayın,hepsi boş.Hangi tanrı!Tanrı benim!
Yaşamak istiyorsan direneceksin ,istemiyorsan çekip gideceksin bu kadar basit!Dindar arkadaşlar sakın alınmasın herkesin inancı kendinee,benim inancım da bu ,düşüncelerimde bu!!!

economist bu kez biraz daha samimi konuşmuşsun her ne kadar hakkımda çok da iyi düşünmesende...:) kötü niyetle yazmıyorum bişeyleri ama yine de üzdüysem kırdıysam özür dilerim.. economist bide anlayamadığım yarı msli bakışın ömrüme mal oluyo demişsin ya gerçekten ne kastettiğini anlayamadım.. ama sanırım iyi şeyler değil.. hadi kahkaha at dans et diyemem ama en azından tebessüm etmeni canı gönülden isterim.. bunu yazarkende samimiyim.. bu laflardan sıkıldım demiştim diycen şimdi ama kötü bişey demiyom be kardeşim...

Konu gayet düzgün, diğer bir cok konuyu incelerseniz, geyik muhabbeti ve bunun yanında klavyesini ,geliştirmeye calışan arkadaşlar :)

Eleştiri tabiki olacak, kutuplaşmalarda, gercek hayatta olduğu gibi.

yarı ms den kastım; milisaniye yani anlık bir bakış atmanız, göz ucuyla bizi şöle bi süzmeniz vb anlık durumların bizleri keskin bir bıçak gibi kesip attığını dile getirmekti...

benden ya da herhangi bir kişiden hiçbir şey için, hele de böylesi saçma bir konunun içerisinde sakın ama sakın özür dileme... en nefret ettiğim şeydir bu... insanların takındıkları tututmun eleştiriye uğraması üzerine özür dileyerek savunmaya geçmeleri... tahammül edemiyorum...

ben her zaman samimiyim... bunu anlamak için beni tanıman gerek... aksi taktirde önyargılarının kurbanı olursun... ama dediğim gibi, beni anlamayı ne kadar istesende anlayamazsın...

ayrıca iyi niyetli bazı şeyler dile getirmiş ve seni bazı şeyleri ıspatlayabilme çabasında olmakla nitelendirdmiştim... bana attığın özel mesajda böyle bir durumun söz konusu olmadığını söyledin... yanılmışım... seninde sıradan birisi olduğunu unuttum... zaten aksini düşünmekle kendimle çelişmiş oldum aslında... ve buda bana iyi bir ders oldu...

haklı çıkmaktan nefret ediyorum... arada bir böyle ümitleniyorum... lan acaba bu sefer farklı birisi olabilirmi diyorum kendi kendime... eşşeklik bende ki bunu yapıyorum ve ağzımın payını alıyorum... uzun sözün kısası yine başa döndük ve bir düş kırıklığı daha yaşadık... canımız sağolsun diyesim geliyor ama oda anlamzıslığını her daim koruyan bir tabir biz sakatlar için...

bu yazımıda güzel bi sözle bitireyim madem... anlayana...

[FONT=Comic Sans MS]"Rüyanızın gerçek olmasını istiyorsanız, öncelikle uykudan uyanmanız gerekir..."[/FONT]

Konu Basinda yazilan mesajlara ithafen; Tanriyada inanmiyorum, cennet yalaninada; hersey burada bu dunyada, olunce toprak olup yok olacagiz, yeniden dogaya karisacagiz. Cektigimiz cefada yanimaza kar kalacak. Hepsi bu...

Konu gündemdeyken mini minnacık bir uyarı geçmek istiyorum arkadaşlar...:)

Nirvana derken zırvana derken lütfen konuyu dağıtmamaya özen gösterin...:) Bazı arkadaşlarımız -isim vererek rencide etmek istemiyorum:p- platformu msn tahtası gibi kullanıyor. Yorumlarınızı daha açık tutarsanız beni mesaj birleştirme zahmetinden kurtaracaksınız...:)

saygılar...:)

ben intihar etmeni düşünüyorum o seviyeye gelmişsin diye düşünüyorum ama cennet bu dünyada olduğuna inanıyorsan direnmelisin ama cennete gitmek istiyorsan sana gülegüle

diyelemki ağır amelitlık hastayız yani beyaz mesala birdaha kalkmama ihtimalide var duymamak mümkün değilsede biraz erken gitmenin ihtimalide varsa duymamak mümkün değilsede biraz erken gitmenin kederini biz yinede güleceğiz anlatılan bektaşi fıkralarına biz yinede bakacağız pencereden hava yağmurlumub yahutta sabırsızlıkla bekleyeceyiz enson haber ajansını nazım hikmet

economist kardeşim..
gene wermiş weriştirmişsin saol.. göz ucuyla bakmak da neymiş Allah aşkına ya.. neler yapıyorum ben daha kendim farkımda olmadan.. ayrıca eleştiriye gelince özür dilemedimki ben.. hatta eleştiriye geldiğim için kızarım bile sadece gerçekten kırmış olabileceğimi düşündüm hay Allahım neler yapmışım dimi böyle?? benim bi an için nasıl farklı olabileceğimi düşündün bilmiyorum ama ben de senin hakkında yanılmışım.. saol ya.. kusura bakma demiycem çünkü özel mesajında dediğin gibi kusuruma bakılcak kadar önemsemiyosun kimseyi..

bir cevap daha yazayım dedim kendi kendime ama "değmez" dedim...

bu konu "benim" için kapanmıştır...

lütfen konuyu kişiler üzerinden değil fiklirler üzerinden tartışmaya devam edelim...

üzgünümki sana katılıyorum economist.. economist-lavinia tartışma yeri değil burası.. haklısın..

Madem oldukten sonra ölmeye inanmıyorsun...Kışın tum bitkiler ölür ve ilk baharda tekrar yeşerir(Canlanır)
Bunlar hiç mi ibret olmuyor...
Güneş sabah dogar aksam batar...Bu da mı öldükten sonra diriltilip hesaba cekilecegini gostermiyor...

Amin bak ne güzel çalışıyormuşsun çalışabiliyorsan demekki kimseye muhtaç olmadığın anlamına geliyor buna sevinmen lazım daha kötsüde olabilirdi

exelans kardeşime kesinlikle katılıyorum. Bence çalışabilen ve kimseye muhtaç olmadan yaşamayı başaran arkadaşları ben engelli olarak görmüyorum. Bence onlar topluma kendilerini kabul ettirebilmiş özgür bireylerdir. Ben tek başıma bir işe yaramıyorum, kendi ihtiyaçlarımı göremiyorum. Zaman zaman hatta çoğu zaman çok üzgün ve kederliyim. Ama yine de birçok arkadaşın dediği gibi şükrediyorum.

Economist arkadaşın düşüncelerine katılmıyorum desem yalan olur.Ben çalışıyorum işime gidip geliyorum ama rahatsızlığımdan dolayı bazı durumlarda yürüyemez hale geliyorum bana yardımcı olan arkadaşlarımda var sağolsunlar ama ben anlıyabiliyorum çevremdeki insanlar beni şükretme aracı olarak kullanıyor çektiğim ağrıların acısı yüzüme yansıyor sürekli acıyarak bakılıyorum farkındayım.Aynı şeyleri insanlara anlatmaktan sıkıldığım için iyiyim bişeyim yok deyip geçiştiriyorum çünkü acıları yaşamayan bilemez.Belki benden daha kötü olanlar var evet şükretmeliyim ama dertleri kıyaslamak ne kadar doğru onun derdi senin derdini döver şeklinde.herkesin derdi kendine büyüktür.

Evet aynen...Bir hadis te diyo ki...

Nimet yabani bir hayvan gibidir...Siz bunu sukur bagi ile baglayın...

Verilen su elin,ayagin,gözün kıymetini bilmek lazim...

"Ayrıca inanmakla kaybedilmez eğer varsa kazanılır" eşittirrrr "yersen yoğurt,içersen ayran" mantığı...(benceee)

Kardeşim,engelinden nefret eden dibine kadar nefret etsin...Yalnız bırakın da dibe gitmek istemeyenleri de çekmeyin gittiğiniz yere... Engelinden nefret edeni anlarım sadece...Ama benden bu kadardır... Yaşamak kime kolay ki? Herşeyi olan insan için de zordur... Sapasağlam,varlıklı, güzel insanları da görüyorsunuz.Kim yüzde yüz mutlu ki? İnsanoğlu gocunacak bir taraf her zaman bulur...İnsan her zaman kendinde olmayan ya da az olan şeylere aç...Boşuna uğraşmayın içimizdeki o canavarı doyurmak için derviş olmak gerek...

herkesın dusunsıne saygım var..herkese gecmıs olsun...zerda arkdasımızın dedıgı gıbı arkdaslar bencede oyle dusunmelıyız obur dunya cennete bılet dusunun...hem olmuş ile ölmüşe care yok ne yapabılırız bu saatten sonra bu bıze bıcılen sureyı ıster acı ıster tatlı bızım elımızde...

slm arkadaşlar ne olursa olsun halimize şükretmeliyiz çünkü allah bize böyle yaratmak istemiş ve yaratmış yani engelden nefret edersek üzürlürsek hayatta hiç mutlu olamayız zaten hayatta bi mutlu olursun bi mutsuz olursun bu dünya böyle bende engelliyim bazen üzülüyorum bazen takmıyorum kafaya allaha şükür diyorum halimize daha beterin beteride vardır

Dogal Dongu

Mete kardes hesabi aslinda hergun oduyoruz bence, dedigim gibi inanmiyorum cennete ama hadi diyelim burda yazan arkadaslar hakli ve cennet diye bir yer var, o zaman ben diger tarafa coook alacakli gidecegim demektir.

Bir arkadasim baharin geri donmesinden bahsetmis ki ben onunla ayni kanidayim zira Canlı varlılar yaşamlarını sürdürebilmeleri için ortamlarından madde alıp-verme durumundadırlar. İşte maddenin canlı ve cansız çevre arasındaki bu hareketine madde döngüsü ya da ekolojik döngü denir.

Olu bedenimiz belki azota doner > ota girer > inek yer > sute karisir > yeni gelin icer > bizi hucreye donusturur> rahminde X kromozom yapar > Y ye dominant geliriz yeniden dogariz.

Olurmu ? Neden olmasin ?

Sizin Cennetiniz varsa benimde dogal dongum var :)

Mete kardes hesabi aslinda hergun oduyoruz bence, dedigim gibi inanmiyorum cennete ama hadi diyelim burda yazan arkadaslar hakli ve cennet diye bir yer var, o zaman ben diger tarafa coook alacakli gidecegim demektir.

Bir arkadasim baharin geri donmesinden bahsetmis ki ben onunla ayni kanidayim zira Canlı varlılar yaşamlarını sürdürebilmeleri için ortamlarından madde alıp-verme durumundadırlar. İşte maddenin canlı ve cansız çevre arasındaki bu hareketine madde döngüsü ya da ekolojik döngü denir.

Olu bedenimiz belki azota doner > ota girer > inek yer > sute karisir > yeni gelin icer > bizi hucreye donusturur> rahminde X kromozom yapar > Y ye dominant geliriz yeniden dogariz.

Olurmu ? Neden olmasin ?

Sizin Cennetiniz varsa benimde dogal dongum var :)

Belkide o inek in idrar yollarına karisirsin...Degil mi bu da var...Sen nasıl meydana geldin munir kardes..?Birde Kac yasindaydin..?

Amonyak Dongusu

Belkide o inek in idrar yollarına karisirsin...Degil mi bu da var...Sen nasıl meydana geldin munir kardes..?Birde Kac yasindaydin..?

Sevgili Gencbey muhtemel dongu ihtimallerinde senin yazdiginda var ama senin dedigin sekilde yenilenen amonyak dongusune gireriz sen neden illede idrar olacagini dusunuyorsunki ?

Oyle bile olsan topraga gider yeniden gelirsin, ama sen pozitif dusun bence en kisa surede yeniden canli olmanin yollarina bak....

BAK umutcan evet senı tanımıyorum ve farkındaysan cumle sonunda gulucuk vardı ve kaldıkı madem ınsanlar arasındakı gırgırı kaldıramıosun bunu benı tanımayan sen bana hiç yapamazsın ....kaldıkı zıhınsel özurlu demıssın ve senın gıbı düz fikirli olacagıma onuda olurum merak etme!!!! ve lutfen ama lutfen bı cumle yazılmadan once yazılanı okuyup sındırılsın sonra yazılısnnnn...

Sevgili umut senin inandiklarin ne kadar sacma ise benimkide ancak o kadar sacma olabilir.

Ama unutmaki; Darwin`e yillar once yillar once soytari diyen lordlar kamarasi, gecen yil bir kaca bilim adaminin ara gecis formlarini dogada kesfetmesinin ardindan; RESMEN Darwinden ozur diledi.

Yani sen bu gun sacma gordugun bir inanc icin yarin ozur dilemek zorunda kalabilirsin, o yuzden dikkatli konus bence.

..

Merhaba arkadaşlar, Hepinize selamlar. Yazdıklarınızı okudum kimi umutlu kimi umutsuz yazılar yazmış. Ama unutmayınki hayat sadece özürlü insanlar için zor değil. Şu günümüzde dahi bir yudum içme suyuna muhtaç yada boğazından bir lokma ekmek geçiremeyen milyarları aşkın insan yaşamakta.. Dünya bir oyun sahnesiyse herkeze bir rol biçilmiş burada.Kimine baş rol kimine sadece 1 cümlelik bir replik. Ama ben bu rolü beyenmedim oyundan çıkıcam demek diye bir şansımız yok ve karamsarlık içerisinde bize düşen görevleri yerine getirmeyip diğer rol arkadaşlarımızın oyununuda bozmaya hakkımız yok. Bizlere düşen elimizden gelen en iyi oyunu sergilemek.
Bence insanları birbirinden ayıran yegane fark bir işi yapmak için duydukları arzu, istek ve kararlılıktır. Biz nekadar kararlı olursak başaramıyacağımız iş yoktur çünkü.
Nede olsa bizlr insanoğluyuz bu evrenin görüp görebileceği en yırtıcı varlıklarız. Elimizden ne uçan nede kaçan kurtulmuş bugüne kadar.
Hepinize saygılar ve nacizane düşüncelerimi sonuna kadar okuduğunuz için teşekkürler.
Umutlarınızı asla kaybetmeyin ve hedefleriniz hep yükseklerde olsun.

Üst Alt