Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ben engelli olmaktan nefret ediyorum, yaşamak zor geliyor

Sordugun soruya yanıt

peki ben sana şunu sorayım önce eyüp.. yardım edebilecek kimsen war mı sana? yani sürekli yanında bulunabilecek birileri?

ÇEVREM ÇOK GENİŞ ama kımse bana yardımcı olmuyor aılem bıle bunlara dahıl oysa ayrıca size karmasık gelen bu konu benı sadece 2 haftadır boyle seyler yaşıyorum aklımdan neler neler gecıyor bır bılsenız yasamamın bedelını olumle odemek bıle istiyorum bazennnnnn................

Keşke bende sizler gıbı dusunebılsem.ama sunu bılmenızı isterım degerlı dostlar yasadıgımız yer zaman mekanlar en önemlısı engellı engellerı tek başına kaldıramaz illa kı yanında bırılerı olsun ister ön önemlısı de yakın cevrenle birisinin olmaması kadar sizce kotu ne olurrrrr
:)bir zamanlar el ayak tutarken benimde arkadaşım coktu nezaman düştük aramaz oldular :rolleyes: ben dert etmedim boşver ;) beni aramayani bende aramam :rolleyes: ben her akşam solunum cihazına bahlanarak yaşı yorum neyapalım kader böyle imiş ;) ama sabreden derviş murasına ermiş :):):)

peki eyüp sana şunu söyliyeyim seni rahatlatır mı bilmiyorum ama benim bi engelim yok şükür ama ben de anne we babamı kaybettim.. sanırım engelim olsa yardım edecek birini de bulamazdım.. her şeye şükretmek lazım Allah her taraftan yoksun bırakmıyo insanı.. emin ol..:)

teşekkür ederim.. ya aklıma gelir gelmez ağlıyorum ama yapçak bişey yok hayat her şeye rağmen devam ediyor..:) üzülme sen de lütfen kimseyi üzmek için demedim bunu..

ben ınanclı bır kısıyım söyledıklerınıze canı gonulden katılıyorum herseyımı kendım halledıyorum ama o kadar cevrem kabalık oldugu halde kımsenın yanımda olmaması benı yıkıyor keske hıç kımsem olmasaydı dedıgım anları dusunuyorum bazennnn

ewet eyüp sahi ya rahatsızlığın ne senin?

Eyüp seni tanıdığım zamanki ruh halinden çok farklı gödüm seni.
Buda beni hayli şaşırttı bu kadar endine güvenen bir insan nasıl bu hale geldi anlayamadım.
Belliki birisi veya birşey canını yakmış, moralini bozmuş.
Ben yine tandığım eyüp' ü görmek isterim.
Sağlık ve huzur dolu günler dilerim.

Duzeltme

dostlar çalısmam lazım şuan ancak yapabıldıgım teksey çalısarak oyalanmak oda olmasa ve sız gıbı dert ortaklarım olmasa ne yapardım bılemıyorum VARLIGINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKUR EDERIM İYİ KI VARSINIZZZZZZ ALLAH CC ACINIZI GÖSTERMESIN...

amin eyüp.. bak ne kadar sevenin war bi konu başlatmışsın herkes seferber oldu bişeyler yazalım diye:) hhem çalışabiliyomuşsun daha ne yapmak istiyosun??

Ben hayatımda engelinden nefret eden tek kişi tanırdım...Kendim... Bir de benim kadar nefret duyabilen Eco çıktı karşımıza...:)

Engelinden nefret edenleri kınamıyorum...Haddim değil...İnsan, yapmak istedikleri girişimler engellendiğinde, mutlu olamaz .Dolayısıyla durumun sebebinden nefret doğar... Et kardeşim... Nefret et... Ben çizgiyi aşıyorum bazen... Ama asla o çizgi, Allah'ın adalet sistemini yargılamıyor...

İnsanları sınıflandıran yine insanlardır...Yaratıcı değil ki...Eko sistemde sınıflandırma yapılmış mı bir bakın...Her canlı görevinin bilincinde.Kimse kimseye "gözünün üstünde kaşın var" diye posta koymuyor... Çiftleşecekleri zaman güzeli çirkini aramıyorlar... Sadece istiyorlar...

Şimdi bana "insan olmanın farkı, seçici olması" derseniz, yemişim seçiciliğini derim...
Dikte...Dikte... Ezberletilen roller...

hiç bir zaman isyan etme hep şükret haline

neyse eyüp bak sen en azından bu kadar ileri derecede nefret ediyo değlsin sanırım.. her insanın engeli wardır sadece fiziksel engel değil ki bu.. bişey yapmak istersin haramdır yasaktır yaparsan cezası wardır.. bunlar da engeldir.. ama hepsinin sonunda bi hayır wardır.. içki içmek haramdır içersin kafayı bulur belki kusar belki ona buna sarkar sonra da hiç bişey hatırlamazsın.. bu saçmalıkları yaparken farkedemezsin oysa.. engelsiz hayat yoktur..

ÇEVREM ÇOK GENİŞ ama kımse bana yardımcı olmuyor aılem bıle bunlara dahıl oysa ayrıca size karmasık gelen bu konu benı sadece 2 haftadır boyle seyler yaşıyorum aklımdan neler neler gecıyor bır bılsenız yasamamın bedelını olumle odemek bıle istiyorum bazennnnnn................
bak eyup aynen sonuna kadar katılıom sana bak sen benı ben senı öldurm o zamn inthr etmış olmayızz :) kesin çözüm aslında kulağada hoş gelıo :)

çiğdem lütfen ya..:) tam eyübü kurtarıyoruz derken bunalımdan sen yapma bari..:)

Ve adaleti yargılamak tabikide haddimize degil ama bundan ıkı yıl önce delıce sevdiğim biri vardı ve onun söledıklerı yuzunden 11 ekim 07 de sabahın körunde dısarı cıktım ve basıma bu olay geldi , o size bu olaydan sonra canım dedıgı benı baska bı kızla unuttu sensız yasamam dıyen adam benle yasayamadı ,,, sonra aılemden ayrılıdm cunku herkes bana bız demıstık o cocuk sadece zarar verır sana dıye sureklı yüzüme vurdular aglattılar :( sonra ıstanbula yerlestım ınsaaat muhendısı olmayı beklerken hayatım bana onuda cok gördu cunku bu halde bölumumu yapmam cok zordu şantıye ortamı bana göre degıldı ...
sımdi ise ot gıbıyım
okul yok
aıle yok
evlenecegım adam yok
baana deger veren baskası var ama onada benım yuuzm yok
ONLAR İSE;
aılem alıstı duruma haatlarını yasıolar
sevdıgım ınsan o kızla mutlu
arkadaslarım baska alemde
SIMDI ADALET BUMU yanı tek suclu benmıydm ...

lavinia;
valllaa cok cııddıyım,,,, tek cözum o degılmı? bı gun evde dusup kafamı carpsam ölumu sadece patronum bulabılır oda işe neden gelmedım dıye:)

ewet eğer kabul edersen çok iyi bi arkadaşın olabilirim.. gerçekten.. ya özür dilerim ama ne olduki kaza falan mı yürüyemiyo musun?

Burada biri var elni bile oynatamıyor yerinden...Yemek yiyemiyor...

Bi baskasi vardi İstanbul Çapa da yemegi hortumla bogazından veriyolardi..:)Bak ne kadar sansliyiz dimi..:)

iyi kötü yürüyosun işte daha güzel ne olabilirki.. fotoğraftan gördüğümüz kadarıylada epeyce güzel bi kızsın.. kendine engeli yine sadece sen koyuyosun.. eminim daha o kadar sevilecek beğenilecek yönün wardırki..

ara sıra dahi akla düşüosa bnece o kadar da yasanacak bı hayat degıl bence...

ne kadar güzel bişey yapıyoz aslında herkes hayattan bıkmış olsada sırf diğeri böyle düşüünmesin diye yapma etme diyoruz..:)

İsyan etmekle ne gecer ele..?Hiç bisey gunah islemekten baska...

Bari şükret haline...En azından sevdap kazan..:)

ya ısyan degıl kı buuu, ozaman herkese gunah valla cunku ne kımse ısını begenıo , ne elbısesını , ne arabasını , ne esını oooooo halını begenmemek ısyanlıkla cennetlık adam yok:)

Senin soyledigibn ne peki...Bıktım böyle yasamaktan diyosun...

Yasayanlar keriz mi dicem yanlis olacak...Hayatta herkesin basina biseyler gelebiliyor...

Gencbey;

eee napım sen cekebılıon ben cekemıom herkesın derdı farklı oldugu gıbı bunyesıne farklıdır ...... ahkam kesmek hep kolay olmustur ya anlamak , bence arada bunuda dene...

yok arkadaşlar gerilmeyelim.. herkes iyi niyetiyle yazıyo bişeyler ama yüzyüze olmadığımız için dediklerimiz yanlış anlaşılııyo.. ewet çiğdem bu konuda haklısın kimi ufacık bi sivilceye saatlerce ağllar,kimi kocam neden daha yakışıklı değil diye üzülür kimide.... saçma saçma sebepler işte.. bak kötü düşünmek günah değil dile getirmediğin sürece o yüzden demeyin diyorum..:( ama iyi düşününce sewap war.. öbür türlü düşünsenize her kötü düşüncemize günah yazılsaydı..

çiğdem ve eyüp kardeşim lütfen sakin olun temz bir hava alın soluk alın nefes alın sakin kafyla düşünün

ben o destekleyenler zamanında burda değildim ama yinede şimdi iyi hissediyo olmana çok sevindim masumcadı..:)

Mutlu olmak için uğraşmayacağız, mutluluk için hiçbir araca da gerek yoktur. Sadece mutlu ol, mutlu olmaya da çalışma. Ben mutluyum de gerisi gelecektir bir de bakmışsın içindeki neşe herkesi ve herşeyi sana bağlıyor:)

Bir ses uzaklardan ben mutlulugum gel der fakat sen duymassin duymak istemedigin surece...
Seytana bakma sen...Uc kagitcidir o..:)

Üst Alt