Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ben engelli olmaktan nefret ediyorum, yaşamak zor geliyor

birisi çikolato mu dedi bnde desteklemşmydm acaba hatırlamıom şimdi destekliom o zman senin tarafını tutuom bitter olsun masum:D bide coco star bide:D yok yetr iflas ettrcez şimdi gnder kargoyla söz dedi herkes şahit ne çakalım yav:p

Arkadaslar
hepınıze tek tek çok çok tesekkur ederım . Ben engellı olmayı engel saymıyordum.oysa 2 haftadır yasamıs oldugum olaylar benı o kadar yordu kı anlatamam size....Ne olur benı bağıslayınnnnnn

Ya tamkma kafana Eyup kardes...

Aynı dert herkeste var...Ben halen takmıyorum engeli...Kim ne diyebilir bize..:)

mutluluk bakışınıza göre değişir her zaman elinizde olmaz hayatta herşey değişkendir...
bende yaklaşık 30 yıldır tekerlekli sandalyeliyim halime şükrederim ama mücadelemi de yaparım...

lavinia hadis mi ayet mi o bahsettiğnz kuran ı kerim de mi yazıo cennete gideceği engellilerin ben onu sölemştm ben şimdye kadr hiç duymadım cennete gitceklerini

brawo çelik bey..:) eyüp artık üzülme sen de içinde kalmış paylaştın işte.. sen mutlu ol da artık herkes mutlu olcak o zaman..:) ya 2 haftadır yaşadıklarım demişin ya umarım çok da kötü şeyler olmamıştır.. hani bazen olur ya çok iyi bir şeyde olsa mutlu olmazsın..

ya dediğim yanlış anlaşılmış.. cennete gitçekler yazmadımki ben öyle bişey olamaz yazdım hatta.. yani sen engellisin cennete sen değilsin doğru cehenneme böle bişey yoktur yazdım.. ama ufak bi hastalığımız bile milyonlarca günahımıza kefaret oluyomuş isyan etmediğimiz sürece.. ali şerif google a hastalar risalesi yazarsan çıkıyor snırım.. biraz uzun olması lazım..

ali şerif? merak ettim baktın mı?
progress.gif

aliş şerif;
abi onu duymadıysan şunu duymuşsundur herhelde bu dünyada yaşanan herkes bir imtahana tabi tutulur kademeler oluşsun diye herkes cehenneme yada cennete gidemez insan her iki alemdede kötü şartlar altında olamaz burada kötü şartlar altında olan öteki alemde iy şartlar altında olucaktır diye duymuşsundur herhalde

Zerda abla : yok duymadım da yine mantığıma ters gelio nasıl yani bu dünyada kötü şartlr altında yaşıyan engelliler. fakirler yetimler..... öbür alemde iyi şartlar diğerleri kötü şartlar mı burdan öle anlaşılıo yazdklarınzdan şöyle bi örnek veriym öleym demiorum bn kötü şartlr altında yaşıorum çok fakrim yetimim engelliym ama bunun yanda kötü birisiyim yalnacıym içim iyi deil namz kılmam kötü kalblylm mesala öbür alemde yne iyi şarlr altında mı olcağm bu alemde kötü şartlar altında yaşadğmdn dolayı yine tek tarflı düşünüosunz sadece bana göre sadece kötü şartlar altında deil dinimiz neyi gerektiriosa ne diosa ona göre yaşayıp o na göre davranınca öbür alemde mükafatlandırırz bana göre özür dilerm bu konularda yetkin deilm sadece bana göre diorum.....

ewet doğru söylüyosun ali şerif de sanırım zerdanın kastettiği de bu değil.. hani dedik ya bunlar kefaret oluyo bişeylere diye sen tabiki büyük günahlardan kaçın (içki,kul hakkı,kumar...) insanız illada günah işliyoruz ama Allah ne yapsalarda affetsem diye en ufak şeylerden bile af kapısı sunmuş bize.. ben de bu konularda çok bişey bilmiyorum ama bildiklerimi paylaşmaya çalışıyorum..

Yürekten dua edeceksin, sabredeceksin sabretmek boyun eğmek değildir, aksine azmetmektir. Sabredenin yaradanda yanındadır. Hikmeti uluhiyetinden sual olunmaZ yaptığı her işte bir hayır vardır.

ah be umut olmadıysa olmuycak diye bişey de yokki..:) Allah gönlüne göre birini werir inşallah..:)

neden masumcadı ya.? :) ben henüz feminist olmayanlar grubundanım..:) hem illada burda değil canım kendi yakınlarından da bulabilir kısmet..:)

amin.. inşallah hep iyi insanlarla iyi kısmetlerle karşılaşırız.. bak şu mübarek cuma günü ne güzel dualar ettik sayende umut..:)

bence ölmeden önce 12den vurcaksın..:) hiç tanımadın diye tanımıycam iye mi düşünüyon..:)

Sen bıraz daha konus umutt:) sen böle davranırsan potansıyel bı sapık olarak anılacaksın:)

özür dilerim umut ama benim de engelim yok en azından henüz.. bu mu yani sorun senin için? önemli olan insan olmak..:)

Valla sorun engelse varsin olmasin...Sonucta hersey fani...Takmamak kafaya en iyisi...

özür dilerim umut ama benim de engelim yok en azından henüz.. bu mu yani sorun senin için? önemli olan insan olmak..:)

Tprkler helal olsun ama işte herzamn olduğu gibi biz kendi aramzda engelli engelsiz ayrımı yaptığmz sürece bunlar konuşulup durcak herkonuda aynı hatayı yapıoz engelli engelsiz ayrımı yapmayalım kafada bitirelim olayı gerisi gelir .............

hislerime tercüman oldun aliş şerif teşekkürler..:) umut ortalıkta yokki soralım tekrar..:)

dimi ya rica ederim bn teşekkr ederim aynı şeyleri düşünüoz:)... umut umutt bişey demiorum artık sana kardşm saygı duyuyorum düşünce devam et bildiğn yolda ne deyim

hayır devam et bildiğin yolda deme..:) değiştir fikrini bence umut.. sadece seni mutlu edebilecek birine bak..

ben daha önce bu kadar içi boş kelimeyi birarada görmemiştim... burada yazı yazan arkadaşların birbirlerine olan benzeşme çabalarına hak vermek mümkün değil...

mutluluk oyunları oynayan kuklalardan farkınız yok...

ayrıca şu konuyu açan arkadaşa bi kız arkadaş ayarlayında konu kapansın...

diğer atkadaşlara da şu sözleri sarfetmek istiyorum... ve biraz daha düşünmeye davet ediyorum...

"Aklın en büyük yanılgısı, olayları olmasını istediğimiz şekilde göstermesidir..."

dipnot: asya sanırım senle beni bu dünya üzerinde anyalabilecek düşünce yapısına sahip hiçkimse yok... istisnayız... bunu kabullensek iyi olacak...

economist çok sert konuşuyosun.. tamam biz gerçekten birbirimize benzemeye çalışıyo olabiliriz hadi bide diyelimki ewet mutluluk oyunu oynuyoruz (yani öyle bişey yok da farzedelim kardeşim) peki bunu kendi çıkarımız için mi yapıyoruz? insanları mutsuz etmek yerine mutlu etmeye ÇABALAMAK saçmalıksa burada bunca insan saçmalıyo ya da saçmalamaya çalışıyo.. insanlar bazen gözmek istediğini görür demişsin ya öyle bişeyde yok aslında.. insanlar her kötülüğün içinde bir parçada ollsa iyiyi bulmaya çalışıyor o kötülükleri onlara büyük bi nimet gibi görünmüyo yani..

dünya bir oyun sahnesi.. ve biz engelliler konu mankenlerinden farksızız... hatta öyleki figüran rolu bile bizlere zaman zaman layık görülmemektedir... başrol ise sadece bir hayal...

uzun sözün kısası toplum nazarında ibret alınası kişileriz... bunu reddedebilen bir tek kişi var mı?

bende sizler gibi bir kuklayım... sizden farkımsa iplerimi kesebilmeyi başarmış olmam... bunun dezavantajıysa yalan söylediğimde burnumun uzaması... bu yüzden doğruları, sadece doğruları söylemeye devam edeceğim... siz ne kadar bundan rahatsız olsanızda... belki ben yalnızım, belki sizler kalabalıksınız ama bu doğruları konuştuğunuz anlamına gelmez...

"Aptal bir seyi 50 milyon kisi de soylese, o hala aptal bir seydir... Anatole France"

Anatole France (1844-1924) Fransız yazar. Klasik geleneğin önde gelen temsilcileri arasında kabul edilir. Edebiyatın her türünde eserler veren yazar, 1921 yılında edebiyat dalında Nobel Ödülüne layık görülmüştür...

yalnızlık Allaha mahsustur desem..:) sanırım nobel ödülü alan birinin sözünden daha güzel bi söz demiyeceksin.. o yüzden demedim farzet.. sadece engellilerin mi ibret alınacak yönleri war sanıyosun sen?? birinin çocuğu o kişinin sorumsuzluğu yüzünden kaçırılmıştır insanlar ibret alır, biri ailesini kaybetmiştir o da ibretliktir.. ibretlik olmak???? siz biz diye ayrım yaptığın kim?? bi köşede baya kalabalık olan saçmalayanlar topluluğu diğer yanda ECONOMİST.. bu mudur???

yalnızlık hiç bu kadar lezzetli olmamıştı....

ben suflörüm dostum... merakını gidereyim... : )

ALLAH(cc) böyle kötü piskolojik günleri bize yaşatmasın bidaha inşallah, arkadaşlar eyup arkadşımız islamı yaşayamadıgı için bu duruma düşmüştür tahminimce,her sıkıntımızda lütfen yüce rabbimden yardım dileyelim sadece,o kulunun kaldıramayacı yükün fazlasını kuluna nasip etmez,eyup ve diger arkadaşlar sıkıntılı anlarında abdest alsın ve rahatladıklarını hissetedeceklerdir,sadece yaşamak ..yaşamak..ve yine yaşamakkk..eyüp.

umut bunlar çok kötü örnekler olabilir tabi ama her senin tabirinle sağlılklı insanı kötü olarak göremeyizki.. diğerlerinin dediklerine de takma ya onlarda takılıyolar öylesine..

bu arada economist suflör değilsin sen çünkü yalnızsın.. suflörlük yapabilmen için birilerinin en azından bir kişinin daha olması gerekir.. yanii yalnızlık YOK!! :D

Üst Alt