Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağlık Bakanlığı sınav sonuçlarına göre ek atama yapacak mı?

Arkadaşlar dua edelimki merkezi sınav olmadan ek atamlar olsun yoksa 22. maddede bekleyen arkadasların hic biri yerlesemeyecek cunku merkezi sınav sonucuna göre atama olacak dört gözle bende ek atama bekliyorum oldu oldu olmadı artık yuksek puan almamız lazım merkezi sınavdan işimiz zor
İnsallah olur ek atama merkeziden önce...

Arkadaşım ek atama diyip duruyorsunda ya gerçekten varmı ek atama sen bunu tam olarak nereden duydun somut bilgi varmı elinde.

Arkadasım ben ankaraya gıttım 01.08.2011 TARİHİNDE ZONGULDAKDAN kalktım evraklarımı almaya gttm.Sağlık bakanlığı Kadro müdürüne gittim sordum ben evraklarımı alıyorum zonguldakdan geldım ek atama olma ıhtimalı varmı ona göre alacam dedım bana adam evraklarını alma dursun ek atama olma ihtimali var dedi ama merkezi sınav olursa ek atama merkezi sınav sonucuna göre yapılır sınav olmazda ek atama olursa bu sonuclara göre dedi ve ben evrraklarımı almadım .Suan ıcın ek atama söz konusu ama tarıh belli degil dedi.Yani her halukarda ek atama olacak ama bu sene ama seneye

Ya arkadaşlar bu kadar debeleniyoruz. Bekliyoruz da bilen var mı peki bu arkadaşlar ne kadar maaş almaktalar.
Lise mezunu bir memur ne kadar maaş alıyor ne kadar döner alıyor. Yada yerleşen arkadaşlar bizimle paylaşırsa çok sevinirim.
Sevgiler
Taytıs

bu alımı bu akdar uzatmalarını anlamadım. gecen sene bu tarihlerde başlamıştı. daha hala sağlık bakanlığı konuşuyoruz. 22.madde'den atanamadım bende. bulundugum yerde boş kadro da kalmadı. ek atama olursa da umudum yok.

Arkadaşlar haala puan eşitliğinde olanların çalışması yapılıyormuş

Teşekkürler Cesaret Kardeş Süper takipcimizsin bizim.

arkadaşlar bir saat önce aradım şuan 22madde elemeleri yapılıyor dedı dedim ne zaman iş başı yaptırırsınız yedekte olanları dedi şuan çalışıyoruz kesin bi tarih yok dedim önümüzdeki ay a sarkma durumu olurmu dedim. olablirde olmayabilirde dedi bilgilerinize :)

Arkadaşlar zaten herkes kendini biliyor. 22. maddeye göre atamalarda diploma mezuniyet tarihi ve eşitse yaşı büyük olanı atıyorlar ve siciline bakıyorlar bundada bişey yoksa atamasını onaylıyorlar hayırlısı inşallah hakkımızda

sicil dediğiniz bu savcılıktanb alınan temiz kağıdı oryamı bakıyorlar gbtye ?

oda olabilir ve mesela evraklarında herhangi bir usulsüzlük varsa mesela atıyorum; aday lise olarak sınava girmiş ancak; bu kişinin üniversite diploması var ama tutmuş lise girmiş o zaman ataması yapılacaksa iptal olur. Şöyleki lise mezunu ancak sınav başvurusu son günü 10 agustostu biliyorsunuz aday üniversite diplomasını 10 ağustostan sonra mesela ekimde almış sınava lise girmiş o zaman bişey olmaz bilmem anlatabildimmi örnekle.

anladım peki şöyle bişiy sormak istiyorum aileden birinin adli bir ceza almış olması atanmaya hak kazanmış olan adayı sıkıntıya sokarmı

Bu konuda tam bilgi sahibi değilim ancak; sanmıyorum herhangi bir sıkıntı yaratsın. Çünki önceden atamalarda akrabaya dahi bakılırmış mesela aynı soyismi taşıyanlara amca amca oğlu gibi yani ancak şimdi sadece kişinin kendi ve aile içi yani birinci derece yakınları baba anne kardeşe bakılıyor diye biliyorum. Aynı zaman da ben sanmam çok ayrıntılı bir denetim yapılsın. Zeten ortada arşivli bir sabıka kaydı mevcut bişey olsa zaten orada yazar.

Zaten şu kadarını söyleyeyim sen sınavı kazanmış haketmişsen ufak tefek suçlardan dolayı kimse bu hakkını ihlal edemez hukuken doğru değil bu zaten. 657 devlet memurları kanununuda incelersen devlet memuru olmana engel teşkil edecek suç unsurlarını açık açık orada ne demek istediği yazar. yüz kızartıcı suç(hırsızlık gibi) kamu düzenini bozucu suç gibi

Ya arkadaşlar bu 22. madde sonuçları ne zaman belli olacak bakanlığı arayan varmı

Sağlık bakanlığı 22. madde ye göre atama bekleyen arkdaşlar; olası bir torpil ve kayırmacılığa dikkat ediniz. puan üstünlüğünde olanlar 03.08.2011 tarihinde atanmıştır ancak 22. madde haala devam etmektedir. Arkadaşlar 22. maddede kriterler açık açık bellidir
1. öğrenim üstünlüğü
2.Aynı öğrenim grubundaysa mezuniyet tarihi kimin önceyse
3. Şayet buda eşitse yaşı kimin büyükse aataması yapılır.
Şimdi bu kriterler çerçevesinde 1. madde öğrenim üstünlüğü herkeste aynı olmakla birlikte (mesela liselerde 4 yılık lise 3 yıllık lise ayrımı olmamakla birlikte bu maddede herkes eşit değerlendirilmektedir)
İşte bu bağamda 2. ve 3. şıkka göre kişinin ataması yapılır. bu kural gereği evraklar içinden kurala uyan kişinin evrakalrı alınır ve evrakların incelemesi başlar eğer evraklarında ve sicilinde herhangi bir usulsüzlük yoksa kişinin ataması onaylanarak bağlı olduğu il müdürlüğüne tebliğat yapılmak üzere online olarak gönderilir.
Yani arkadaşlar, bu işler sadece 1 günlük ha oldu ya yetkili imza felan dendi 2 gün zaten yetkili yoksa vekil denen bir şey var onun da imzalaması gayet yasaldır.
Burada bilgilendirmek istediğim konu şudurki; puan üstünlüğü olanların atamasında torpil zordur o kişi gerçekten bir usulsüzlük yapmamışsa torpil yapılamasında dava açarsa orada haksız atamayı yapan memuru dahi yakar. Ancak; puan eşitliği 22. maddede böyle bişey yapılabilir görülmekte ama aday uyanık olur ve kanunları iyi araştırır analiz ederse buda inanın zordur. Ancak; aday ya zaten ben aynı puandım demekki 22. maddeden elendim der kaderine razı olursa bişey diyemem. Arkadaşlar 22. madde kanununda kimin atanacağı hemen hemen bellidir yani puan üstünlüğünden pek bir farkı yoktur. mezuniyet tarihi önce olan ve yaşı büyük olan ATANIRRRRRRRRRRRRRR. diyererek tüm bu konuda bekleyen arkadaşları uyarır aksi durumda dava açma ve bunun düzeltilmesini isteme hakkınız vardır diyerek hepinize saygılar sınarım.

cesaret arkadaşım teşekkür ederiz bilgilendirdiğin için ben şuana kadar forumlarda benım hakkımdı atanmam lazımdı diploma tarihim önceydi ama başkasını atadılar dien isyan eden birini görmedım duymadım o yüzden bundan sorada olacağını düşünmüyorum zamanı uzun tutmalarının sebebi bir yanlış yapmamak için miş devamlı adayların bilgilerini ve mezuniyet tarihlerini kontrol ediyorlarmış yanlışlık olmasın onun hakkı ona gecmesın bakanlık olarak başımız sıkıntıya kalmasın die bence müsterih olalım arkadaşlar .bu beklemek çok sıktı sabır taşına döndük artık bir an önce başlayalım sabreden derviş halt etmiş yanımızda

hocam bende böyle bir duyum aldım duyumu nerden aldın diyecek olursan burada devlet hastanesinde çalışan bir hemşire söylemişti gir diye böyle böyle geçen sene girmiştik o olmasın dedim benim bildiğim kadarıyla dedi yeni bir sınav düzenleyecek dediler!!!!

Arkadaşlar haala bir gelişme yok 22. maddelerin atamasında sanırım bu iş bayram sonuna kalack

değerli arkadaşlarım merhaba sanırım 22 maddeye kalanların başlamaları eylül ayına sarkıcak niye diyceksiniz zaten 9 gün kurumlara bayram tatili var bu ay belli olsa bile başlatmaları ancak bayram sonrasını bulur diye tahmin ediyorum. iyi günler.

Arkadaşlar atamalar bitmiş yerleştimmm hamd olsun rabbimee:)

cesaret ve derler sizlerinde sonucunu merak ediyorum lütfen haber edin.

Öncelikler hayırlı olsun bakanlıkla görüştük henüz bizim atamalarımızın belli olmadığını söyledi bekliyoruz daha ne kadar bekleyeceksek atanan arkadaşlar yazsın lütfen

arkadaşlar ben ulaşamıyorum bakanlığın telefonlarına sizlerin ulaştığı tel nosu hangisi ?

Cesaret hepsi bitmiş
bilgi al bana hepsi bitti dediler

mustafa kardeşim 0312 585 17 64 numaralı telefondan öğrendim ben. sizde bunu arayabilirsiniz.

bende aynı numarayı aradım ancak memur bilgisayara baktı ve sizinki henüz bitmemiş dedi.

Üst Alt