Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sağlık Bakanlığı sınav sonuçlarına göre ek atama yapacak mı?

Sevgili Taytıs memur sana bir konuda yanlış bilgi vermiş eğer kişinin elinde başvuruda diploması neyse onla girer. Ancak: başvurudan sonra üst bir diploma aldıysa ve atanma hakkı doğuyorsa son aldığı diplomasını ibraz edebilir ve kendine avantaj sağlar ki eğer 22. madde dahilindeyse. Öğrenim üstünlüğü budur zaten. Ancak yok herkes liseyse o zaman mezuniyet ve yaşa bakılır lise 4 yıllık 5 yıllık fark etmez yani. Personel dairesi başkanlığının mevzuatında yeralmaktadır bunlar.

bende 22. maddeye kalmıştım diğer bi arkadaşım daha erken mezun olmuştu diye o yerleşti. ve boş kadro yok şuan.
İlköğretim olarak girmiştim sınava ve daha yeni liseden mezun oldum. herhangi bir ek atama yapılırsa atanabilir miyim yinede? yani şuan elimde lise diplomamın olması atanmama engel olr mu?

Sevgili kardeşim ek atama olurmu olamazmı bişey diyemem ancak olursa ve senden evrak istedilermi en son diplomanı ver eğer 22. madde içerisindeysen tabiki avantaj sağlar çünki 22. madde kanunu bunu emrediyor açık açık.

lalezar liseden yenı mezun oldum diyorsun evrak teslım etmeye neden lise diplomanı görürmedın nedn böyle bi yanlışlık yaptın lise diplomanı aldıktan sora ibraz etseydin öğrenim durumu üstünlüğünden sen atancaktın .bunu emn olarak söylüyorum bnm cevremde bi arkadaşım var dedi abi ben ilköğretim olarak başvurmuştum ancak o sırada liseyi dşardan bitiriyordum liseyi bitirdim diplomamı götürdüm bakanlığa 5 tane 76 alan vardı yaşım küçük olmasına rağmen öğrenim üstünlüğü sayıp beni aldılar.

Teşekkürler derler işte arkadaşlar derler arkadaşımız güzel bir şekilde örnekledi daha ıspata gerek varmı bilmiyorum öğrenim üstünlüğü budur zaten. Taytıs arkadaşım sana hangi memur bilgi verdi evrak verdiğin memurmu.

Evet cesaret kardeşim bana ANkaradaki atama memuru dedi bunu.
Sınava girdiği andaki öğrenimini bekarız. Sonradan okul bitirmesi bir şey ifade etmez demişti.
Neyse kısmet her şey bilemeyiz. Nasip ne ise o olsun.
Cenabı ALLAH her kardeşime ve bana hayırlı helal bol ve bereketli rızık kapıları açsın inşaALLAH.
Sevgiler
Taytıs.

Atama memuru demişim pardon evrak verdiğim memur söyledi bunu.
Özellikle sordum böyle bir şey olursa ne olur diye. Sınava hangi eğitim durumu ile girilmişse o olur dedi.
Birde benimki 22. madde falan yazmışyor listede yerleşemedi yazıyor. ben ve diğer 80 puan alanlar.
Başkalarında 22. maddeye göre yerleştirilecek diyor ama. bizim bulunduğumuz listede böyle bir sey yok.
Sevgiler

cesaret bu 22 madde hangi kanunda idi onu bana göderir misin lütfen

ama evrak teslim edildiği zaman henüz mezun olmamıştım ki bunu bende biliyordum hatta diplomamamı erken alabilir miyim diye müdürle görüştüm ama mümkün değil dedi ki haklıydı eğitimim devam ediyordu çünkü. İlköğretim diplomasını notere onaylatıp Ankaraya teslim ettim. yedek atamalar yapıldığındada aradım boş kadro yokmuş. Ek atamayı beklicem artık hayırlısı...

T.C
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI
Devlet Personel Başkanlığı

Bilindiği üzere 18/03/2002 tarihli ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan kamu görevlerine ilk defa atanacaklar için yapılacak sınavlar hakkında genel yönetmelik’in 23 üncü maddesinin birinci fıkrasında, Adaylar, Beşinci bölümde yer alan hükümler saklı kalmak üzere ÖSYM tarafından (B) gurubu kadrolara; KPSS puanları, tercihleri, kadro sayıları ve koşulları göz önünde tutulmak suretiyle yerleştirirlir. Yerleştirme işlemlerinde, diğer koşullar saklı kalmak kaydıyla yerleştirmenin yapıldığı tarihte aynı adaya ait geçerlilik süresi bitmeyen sınavlardan alınan en yüksek KPSS puanı dikkate alınır ve aynı puanı alan adaylar arasından diploma tarihi itibariyle önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana, her ikisininde aynı olması halinde ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınır. Hükmü yer almaktadır.
Yukarıdaki hüküm çerçevesinde, aynı puanı alan ve aynı kadro ve pozisyonu tercih eden adayların yerleştirilmesinde ilgili öğrenim düzeyinden daha önce mezun olan aday, bunun aynı olması halinde doğum tarihi daha önce olana, her ikisinin de aynı olması halinde ise sınav sonucu yeni açıklanan adaya öncelik tanınacağı değerlendirilmektedir.
Bilgilerinize rica ederim.

Şaban Talaş
Başkan a.
Devlet personel başkan Yardımcısı

Arkadaşlar kişi imzalı resmi yazı budur ve genel bir kanun olup kamuya ilk memur yerleştirilmesinde bu kanun çerçevesinde hareket edilmektedir. Burada (B) kadrosu dediği liselerdir. 2010 Meb lise atananlar listesini bilgisayarınıza indirip sıralamayı iyice inceleyiniz.
Geçen yıl bazı illerde İl Çevre ve Orman Müdürlüklerinin yaptığı sınav sonuçlarını inceleyiniz gerekirse personel servislerini arayıp sorunuz. Hatta sınav sonuç listesinde aynı puandaki adaylar diploma tarihine göre sıralanmış olup not düşülmüştür ( 22. madde dahilinde diploma mezuniyet tarihine göre atama yapılacaktır.) şeklinde yine orman bölge müdürlükleri aynı uygulamayı yapmıştır.
Arkadaşlar kanun bu ve genel bir kanun yani kurumlar bunu kafasına göre uygulama gibi bir tasarrufları yoktur. Eğer aksi bişey olursa kanuna itaatsizlik yapmış olunacak olup buna karşı her türlü itiraz ve dava hakkınız yer almaktadır.
Hepinize saygılar,

lalezar gecici mezuniyet belgesi alıp götürcektin onu kabul ediyorlar zaten atamayla iligili esaslarda bu açık bi şeilde belirtiyorlar henuz mezun olmamış olanlar gecici mezuniyet belgesini ibraz edeblirler die

sevgili derler arkadaşım o geçici mezuniyet dediği mezun olmuş ancak henüz diploması düzenlenmemişler için geçerlidir. arkadaş okulu daha sonra bitirdiğini söylüyor. Şimdi benim anlamadığım konu şu; taytıs arkdaş memur sonradan bitirilen okul diploması bişey ifade etmez demiş diyor. derler arkadaşımız da konuya bir örnek vermiş işte arkadaşın biri ilköğretim olark girmiş sonra lise almış ibraz etmiş eğitim üstünlüğünden atanmış demekte. benim bildiğimde sonradan okul bittiyse ve atamada ibraz ettiysen üstünlük olarak avantaj sağlar zaten yasada bu yönde. O zaman kusura bakmayın da ya taytıs yanlış söylüyor yada derler yada memur bişey bilmiyor ve yanlış uygulama yapıyor.

valla bilmiyorum arkadaşlar herşey çorba oldu ama benim size verdiğim örnek gerçek yani benimde kafamı kemiren konu şu evrakları soorunsuz olarak verdik herşey tamam dendi komisyon tarafından incelenecek o sırada ne biliyim hani terslik olurya bişiy çıkarmasınlar başımıza sorun olmasa diyorum .harbi strese girdik memurluğa bu kadar yaklaşmışken bütün ibareler beni gösterirken artık bişiy çıkmasın yaa :(

Derler arkadaşım sana katılıyorum zaten yasada bunu gerektiriyor zaten ben bulunduğum ilde evrakları almaya gittiğimde oradaki yani il müdürlük personeldeki memur arkadaşımız bana üniversite diploman varmı dedi varsa onuda ver dedi aynen böyle. zaten şu var kişi ankaraya evrak vermeye gittiğinde eğer sınav başvurudan sonra üst bir diploma almışsa bunu da evraklarıyla ibraz etmek istediğinde oradaki görevli ve yetkili memur demezmi kardeşim sınava neyle girmişsen o diploman geçerli diğeri bişey ifade etmez demezmi mantığı bu değilmi. ama onuda alıp dosyasına katıyorsa mutlaka onuda işleme alıyorlar zaten böyle bir somut olarak kesinlik yokki yani geçerli olmaz diye 22. madde diploması bir üst öğrenim olana deniyor. ama şunu dese sınav itibariyle diploması üst öğrenim olana dese o zaman amenna doğrudur diyeceğim. Bu arada sonuçlar ne zaman açıklanacak maalesef bakanlıga ulaşmak çok zor bilgisi olan var mı arkdaşlar.

evraklarım zaten Ankara'da ek atama yapılırsa tekrar mı evrak istiyecekler?? diplomamı ne zaman vermem gerekir ki?

evrakların içerdeyse ve o sırada ek atama olursa sadece savcılık belgesi vermen gerekicek lalezar tabi en son aldığın diplomanıda vereblrsn

anladım teşekürler arkadaşlar. Umutlarınızın sönmemesi... hayallerinizin gerçekleşmesi dileğimle...:)

ya bişiyde be nsormak istiyorum arkadaşlar size boş olan kadroyu doldurulması için benden ve aynı pıan alan arkadaştan evrak teslim etmemızı istedielr 22.maddedeyiz suan 22maddeye göre diploma tarihinden benim atanmam gerekiyor evraklarımız ankarada sorunsuz bi şekilde o zaman teslim etmıstık .sonradan bi problem çıksa haber veirrlerdi dimi şimdiye kadar ?böyle bekliyoruz ama hesapta olmayan bişiden dolayı hani olurya terslik çıkmasından korkuyorum

Sevgili kenan merkezi sınav 2012 temmuzda zaten o zamana kadar da hemen hemen 13 kasım 2010 da yapılan sağlık sınavının geçerliliği kalmamış olacaktır ben sanmam eğer ki ek atama olacaksa o zamana kalsın.

CESARET kız :sınavn temmuz 2012 de yapılacıgına dair bi kaynak varmı benmi bilmiyorum.
ayrıca saglık bakanlıgı sınavı 2 yıl gecerlidir 13.10.2012 tarihine kadar..

Merhaba cesaret ve derler kardeş..
ilgileriniz için çok çok teşkkür ederim. Cesaret kardeşim. Ben memurun yalancısıyım. Mantık senin dediğini gerektiriyor. Elbette adam bitirmişse geçmeli diploması. ama bana denen o. Ki bende yanlış bilgilendirildiğim kanaatindeyim.
Derler kardeşim kısmet bu işler bakarsın senin guruptanda birileri lisans falan bitirmiştir. benimkinden de bilmiyoruz ki. Kısmet ve eğer ki bu işler bizim basibimizde olur eğer değilse zaten olmaz.
Haytırlısı inşaALLAH
Sevgiler Taytıs

taytıs seni bilmiyorumda bizim ilimiz küçük olduğu için çoğu engelli arkadaşlar birbirimizi tanırız az çok 22 mddede benle aynı puan alan arkadaşla tanışıyorum o 2004 mezunu ben 2001 ayrıca fazla umudu olmadığı için postayla gönderdi evraklarını hakkımızda hayırlısı bi an önce sonuclansada kafamız rahatlasa artık

Not: Dün 15:00 itibariyle bakanlığı aradım engelli yedek atama ne aşamada die şuan 22 maddelerin elemesi yaplıyor diploma tarihi ve yaş durumuna göre kesin bi tarih vermedi ama ramazan bayramdan sonra başlatırlar tahminim. bilgilerinize.

Abi uzun sürmez listeye bakarsan hep topu 100 150 kişi kalmaz o zamana. Ama inşaALLAH hayırlısı olsun.
ALLAH cc hakkımızda hayırlısını en güzel ve bereketli şekilde iki cihan için nasip etsin her daim
AMin
Sevgiler
Taytıs

Sevgili arkadaşlar, boş olan kadro miktarına göre evrak istenen adaylar hemen hemen kendini bilirler şu an da inceleme aşamasında ben sanmam uzun sürsün bu bence 1 haftaya kadar neticelenir diye düşünüyorum. 22. madde açık ve net şekilde ortada zaten bunun teyidinide sağlık bakanlığından aldık 1. öğrenim üstünlüğü yok çünki herkes lise olduğu için aynı değerlendiriliyor yani 4 yıllık lise önceliği felan olmuyor anlayacağınız adamlar açık ve net şekilde bunu söylediler. 2. şık geçerli ilk aşamada yani kimin mezuniyeti önceyse olur ya buda eşitse yaşı kimin büyükse ona öncelik tanınıyor. Sonra diğer evraklar inceleniyor eğer evraklarında herhangi bir usulsüzlük yoksa kişinin ataması onaylanıyor. Ha kişi kendini mutlaka bilir kardeşim benim Allah a şükür hiç bir usülsüzlüğüm yok diye düşünüyorsa rahat olsun bence. Derler kardeş sen evraklarını verdiğinde en son biliyorsun 5. kattaki memur arkadaşa teslim ettik: Zaten dikkat ettinse memur evrakları tek tek inceledi kaşeleyerek dosyaladı zaten orada herhangi bir göze batan bir şey görseydi kardeşim bunu düzelt getir öyle ibraz et derdi mutlaka bu senin için bir artı avantaj ve olabilecek aksi bir duruma karşı delildir. Olur ya mesela atıyorum isminin bir harfi yanlış yazılmıştır gerçi bir harften bişey olmaz ha ileride komisyonda sorun olursa ki sende atanmaya hak kazandıysan seni mutlaka aramak durumundadırlar kardeşim biz seni atayacağız ancak böyle bir durum söz konusu en kısa zamanda adresine göndereceğimiz şu evrağını şu şekilde düzelt bize ulaştır diyeceklerdir emin ol ki olduda seni uyarmadan düzeltme isteminde bulunmadan atanman gerekirken atama nı iptal ettiler ha o zaman ne olur hemen arz edeyim. Açarsın paşalar gibi davanı atanman gerekiyorsa kanunen seni paşa paşa atamak zorundalar senin yerine kim atandıysa oda iptal olunur. Ancak şu olabilir eğer senin sabıkanda bir şey çıkar veya usulsüz bir evrak ibraz edersin bu tesbit edilir o zaman bişey beyan edemezsin.

Ha şunu da söyleyeyim arkadaşlar; hatırlarsanız ilk atamalarda yani şubat-martta olan atamalarda 22. maddede olanlar ve evraklarında sorun çıkanlar biraz bekledi belmenin sebebide budur işte. yani derler bence rahat ol atanıyorum ben 22. madde de diyorsan, yani gerçekten inanıyorsan buna ve eminsen, evraklarında problem çıkarsa sana ulaşır ve düzelmeni isterler bunu yapmak zorundalar zaten.

Eğer 22. madde içerisindeysen sonuçlar henüz belli olmadı çalışılıyordu en son

anladım cesaretkız ama belli olduğunda hangi telefondan ulaşacagım için sormuştum

il mid yazacaklar kardeş sen il mid arayacaksın

Cesaret sende yerleşeceksin inşaALLAH. Ama ne kadar dişlisin böyle yaw.
ALLAH cc seni alacağa sabır versin vALLAHİ.
Anneee bu ne böyle yaw. Adamın dişini söker bu kız.:D:D:D
(Hoşgörüne sığınarak)

Sevgili taytıs dişlilik demeyelimde ben sağdan soldan duyulma bilgilerle hareket etmiyorum, araştırıyorum kanununları ve ilgili yerlerden gerek yazılı, gerekse sözlü somut bilgiler alıyorum kanunları az çok biliyorum ve buna göre hareket ediyorum. Ama ortada bir hak varsa ki ve bu hakkım yenilecekse, asla buna müsade etmem meclisse meclis hukuksa hukuk basınsa basın insan hakları mahkemesiyse insan hakları mahkemesi. Kanunlar açık ve net ortada kimse bunu ihlal edemez. Bence sizde pasif olmayın hakkınızı kimseye yedirmeyin.

cesaret kız hayır usulsuz evrak veya yanlış beyanda bulunmadım ama insan yine rahat olamıyor bu yüden ardım herhangi bi sorn yokmuş suan 22.madelerin elemeleri yapılma asamasındaymıs 0312 585 17 64 numaralı telefondan ulkaablirsiniz

Nasıl yani derler arkadaşım sen arayıp evraklarınımı kontrol ettirdin memura bir sorun varmı diye.

Cesaret zaten orada ediyorlar ki. Neyse yahu. Bu iş sonuçlanana dek böyle diken üzerinde olacağız vALLAHİ.
Hayırlısı ile sonuçlansında bizde yerimizi yurdumuzu bilelim yahu. Taşnacak taşınamıyorum. Evlendim bir tane eşya almadım çıkacağım diye neyse inşaALLAH sonuçlanırda bizde yerimizi yurdumuzu biliriz. Sevgiler Tayfun.

Evet ya aradım dedım 22 maddeye kalmıştım evrkaları sorunsuz teslim etmıştım şuan ne aşamada onu öğrencektim adımı soyadımı sordu dedi evet iki kişisiniz diploma tarihine göre biriniz atanıcaksınız teşekkür ettım kapattım olay bu

Üst Alt