Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik rahatsızlığım için Gata'dan uyum bozukluğu raporu verdiler..?

bülent abi bugun çanakkaledeki askeri hastaneye gittim komutan ben burdan ayarlayamam işlemini dedi seni kıtana sevk ediyorum kıta anket formuyla gidersin dedi yazdığı şeyde F43-2 kesin tanı uyum bozuklukları kıtasına katılması hastaneye sevki mevcuttur diyor nolacak acaba gene .S

can1993

Doğrudur, birliğinin olduğu bölgedeki hastanede işlemi tamamlarlar.

Mehmetxxxx

"gel" diye askerlik şubesi demişse, oraya gitmen lazım bence

Kıtamdaki askeri hastaneye gittim daha önce 1 ay hava değişimi veren komutan doktor f 49 2 anksiyete tanımlanamamış yazdı ve gata ya sevk etti. acaba ne için sevk etti kararda da tedavisi ve muayenesi daha iyi yapılması gereğini arz ederim yazıyor. Acaba sonuç olarak beni heyete mi çıkaracaklar bunun cevabını bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Kıtamdaki askeri hastaneye gittim daha önce 1 ay hava değişimi veren komutan psikiyatri karar anksiyete bozukluğu ileri tektik ve tedavi için refekatlı olarak gata psikiyatrisine sevke uygundur tanılar kesin tanı f 41,9 anksiyete bozukluğu, tanımlanmamış. Şimdi benim durumum ne olur yardımcı ol abi çok psikolojim bozuk gatadayım.

refakatçi vermiş onla gitcen gatada tedavin yapılsın diye işte ordaki doktor bakar sonra seni geri yollar birliğine ayrıntılı kıta anket formu falan ister onlar gidersin onu okur doktor komutanların ne yazmıs falan diyee sonra karar verirr benim bildiğim bu kadar kardeşimm

3 AYDIR ASKERİM İLK BAŞLARDA FİRARIM OLDU 1 kez SİVİLDE RAPORUM İLAÇ KULLANIYORUM GATA 1 AY HAVA DEGİŞİMİ VERDİ HAVA DEGİŞİMİ BİTTİ RESİMLİ SEVK İSTEDİ O ŞEKİLDE GİTTİM 21 GÜN DAHA HAVA DEGİŞİMİ ALDIM İLKİNDE F43.2 UYUMDU İNZAR VARDI İKİNCİSİNDE F41.9 ansiktiye tanımlanmamış SEVK FİLANDA YAZMIYOR BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ NOLUCAK YARDIMCI OLUN LÜTFEN

askeri işlevsizlik formunda fotoğraf yok diye heyete sokamam seni dedi simdi kargoyu bekliorum :S gelince heyete sokacakmış acaba nolacak bu saaten sonra..

İi günler arkadaşlar ben yeni üyeyim bazı sorularım olacaktı cvplarsanız çok sevinirim zor durumdayım. 6 aylık askerim kıbrıstayım askerliğimin ikinci ayından itibaren uyku bozukluğu kalp çarpıntısı stres terleme titreme yaşıyorum rdm ye çıktım ilgilenmiyolar hataneye bi defa sevk oldum muane etmeden gönderdi daralıyorum çok 1 ay da kalsa sabredemiyecem hastaneye nasıl sevk olabilirim nasıl ciddiye almalarını dağlayabilirim lütfen ya4dım edin 2 defa sakinleştirici ine yaptılar acil de kusma titreme bayılöa yaşadığım için ama genede dikkate alan yok

Bölük komutanı birlik formunda nasıl bir değerlendirme yazmış acaba gzmkry? Eğer oradaki görüş askerlik muafiyeti yönündeyse, hastanedeki tespitlerle birlikte muafiyet ya da bir süre rapor verilecektir.

Birlik formu Kıta anket formu.. formların hiçbirini doktor; bırak değerlendirmeyi okumaz bile..
Masasının yanında bir çöp vardır, zarfı açmadan direk çöpe atar.
formda ne yazdığının bir önemi yok. Doktor zaten işin uzmanı. Teşhis koyabilmek için dirsek çürütmüş. Kıta anket formunu dolduran "uzman çavuş" dan eğitim ve rütbe olarak illa ki farkı olmak durumunda.

Benim takıldığım falcı gibi müneccim gibi umut dağıtıyor olman...
Doktor ne derse o olur. İş kısaca böyle.
Her önüne gelene çürükmü verilirmiş. Yok böyle bi TSK.

Kulağıma odun kaçtı çürük alırmıyım, uyum bozukluğu dendi çürük alırmıyım. bunlar harbi boş laflar..

Doktorlar inanın hem insan sarrafı hemde hastalık sarrafı.. kimin ne olduğunu iyi bilirler. Kendinizi fazla yıpratmayın.

Durumu askerliğe elverişli olmayanlara zaten devlet baba askerlik yaptırmıyor.. Her insan sinirlenir, üzülür, ağlar, sevinir.. ama hastalık farklı bunlardan .. Yau eskiden böylemiydi. millet davul zurnayla askere gidiyordu şimdi askerden kaçmanın yolları aranıyor.
Psikiyatrik bahaneler uydurularak askerlikden kaçma girişimleri üzerine yaptığım çalışmalar neticesinde; kofti yöntemlerin tamamının başarısızlıklarla sonuçlandığına şahit oldum.

Bgoa
Maalesef birilerini ikna etmekten başka çıkış yolu yok. Sabır...

Emresolgun122
Bir istirahat daha verilir ve sonrasında yeniden değerlendirilir.

can1993
Sen ne yaptın Can?

zaferim

Ne yapayım, "allah belanızı versin, eşşek gibi askerlik yapacaksınız, gerekirse orada geberin" mi diyeyim? İnsanlar zorda oldukları için burada yazıyorlar, içlerini döküp çare arıyorlar. Kestirip atayım da olası haklarını aramayıp sürünsünler mi?

Kıta anket formunu dolduran kişi doğal olarak tıbbi değerlendirme yapmaz. Adamın işi birikteki gözlemlerini yazmak. Doktor da bunu dikkate alır mutlaka. Bu forumlarda yazılan onca mesaja bakarsan bunu görebilirsin.

Ve tabii ki doktorun işi tıbbi değerlendirme yapmak. Kimse başım ağrıyor dedi diye muaf olmuyor. Biz de kimseye sebil misali muafiyet dağıtmıyoruz. Birinci amaç bu genç çocuklarla yarenlik etmektir. Kendilerini daha iyi hissetmeleri için yazıp çiziyorum ve onların da bunu anladığından eminim.

Devlet baba kimi askere alır kimi almaz, bilemiem. İsteyen davul-zurnayla gider, ona da sözüm yok. Ama nasıl ki 2022 maaşında, nasıl ki evde bakımda, nasıl ki devlet hastanesinde rapor alım sürecinde vs. devlet babanız ceberrut memurları eliyle ümüğümüze ot tıkıyorsa, askeriyede de bu böyle oluyor. Üniforma giyince bu saygısızlık ve ceberrutluk ortadan kalmkıyor yani.

Hasılı ortada mağdur olan, ölmekten beter halde askerliği bitiren, dayanamayıp intihar eden genç çocuklar var. Onların buraya yolu düşmüş olanlarından birkaçını bu kabustan kurtarabilsem bana yeter.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Bülent abi

24 yaşındayım yolda giderken polis sorgulamasıyla yoklama Kaçağı Olduğum ortaya çıktı apar topar askere geldim
Evliyim ve 1 Çocuğum var acemi Birliği'nde şiddetli Göğüs ağrıları çekiyordum pek ilgilenmiyorlardı usta Birliği'nde kalbimde doğuştan delik olduğunu söylediler aşırı kalp kasılması falan nöbet spor gibi Şeylerde muaf tuttular
kardiyolojinin gözetimi Altın'da askerlik yapabilirler yazdılar a

asıl sorun ise ailemle sorun yaşıyorum şuan yuvam yıkılacak duruma geldi bölük Komutanım rdm doktorundan randevu almış bana gidip görüşmemi emretti gittim görüştüm durumları Anlattım ve bana izne çıkmamı söylediler izinden gelince tekrar görüşeceğimizi söyledi rdm doktoru

abi aşırı sinirlenmelerim oluyor ve bu normal sinirlenme değil direk birine saldırıyorum tamamen istem dışı iştah kesikliği yalnız kalmak istiyorum ve sürekli bi yerlere dalıyorum artık yapamıyorum

şuan iznim bitti askerliğe geri dönüyorum nolucak benim bu halim kendime zarar vermeye başladım şiddetli baş ağrılarım var askerliğe geldimde böyle sorunlarım yoktu ailem işim ve bütün Hayatım düzenim darmadağın oldu çaresizim

abi benim bu halim nolucak.......

1ay önce birliğimden sevk aldım izmire izmirde psikiyatri doktoru olmadığından istanbula sevk ettiler istanbula sevk ettiler istanbulda pisiyatriden 1ay hava değişimi aldım hava değişim bitti birliğine döneli 10gün oldu tekrardan rdmye cıktım sevk verdiler izmire bir dünya evrak verdiler bir tane orta boy zarf izmirdeki doktor açacak dediler bir diğeri büyük bi zarf üstünde 2adet işlevsellik formu ve anket kıta formu yazıyor onuda istanbuldaki doktora vereceksin dediler sizce nolur elverişsiz raporu verirlermi

merhaba,

bir buçuk aylık askerim. psikolojik durumumdan dolayı birkaç defa acile kaldırıldım. devlet hastanesi acilindeki doktor benimle özel olarak ilgilendi ve psikiyatriye yönlendirilmem için elinden geleni yaptı, not yazdı vs.

sonra o notla revire çıktım. revirdeki doktor direkt olarak sevkimi yazdı. rdm'den de gerekli işlemleri yaptım ve erzurum'a sevk aldım. komutan beni yanına çağırdı ve bana 'askerlik yapmak istemiyor musun?' diye sordu. 'burada yapamıyorum' diyerek sebeplerimi sıraladım. bana 'bu raporda seni insanlıktan çıkaracağım' diye esprili bir şekilde tekrar sordu isteyip istemediğimi. yapamadığımı tekrar söyledim ve raporumu yanımda yazdı.

erzurum'a gittim ve psikiyatrideki doktor lafımı yarıda kesip beni direkt olarak ankara'ya sevk etti. raporumun etkili olduğuna neredeyse eminim zira durumu benden daha kötü olanlara ilaç yazıp gönderdi. komutanımın gönderdiği herkes ikinci sefer gidişinde çürük almış. raporuma 'askerliğe elverişli değildir' yazdığına neredeyse eminim. sevkimde f43.2 uyum bozuklukları yazıyor. psikolojik geçmişim var.

elbette neler olacağını ankara'da göreceğim ama sizce durum ne olur? sonuç aldıkça buraya da yazacağım.

1 gidince 10 gün sıhhi izin verir 2 gidince hava değişikliği 3 de büyük ihtimal elverişsiz cogunun öyle oluyoo burdan okuduguma göree

Hsn44w
Kardeşim, sabır. İzin sonrası yine hastaneye çıkıp yeniden muayene ol. Belki doktor bu sefer sağlık kuruluna sevk edip muafiyet isteyebilir. Şans...

Tayfun12345
Heyete çıkaracaklar belli ki. Sonuç ne olur bilmek mümkün değil.

fuego
Yazdıklarına bakınca, olumlu sonuçlanacak gibi göründü bana

ben fazlası ile psikolejik rahatsızım kendimi kaybediyorum yaptıklarımı hatırlamıyor krizler geçiriyorum ben ben olmuyorum geceleri kalkıyor kendimi farklı yerlerde buluyorum kalkıp koşturuyor kendimi bilmiyorum ve son geçirdiğim kriz çok ağır oldu konuşamıyorum kekeliyorum çok konuşmakta çok zorluk çekiyorum
bunun üzerine hakkımda kıta anket formu düzenlenip komutanlarım askeri hastaneye götürdüler ve oradaki doktor bana 2 Ay hava değişimi verdi ve TANIYA F43.2 UYUM BOZUKLUKLARI YAZDI. geldiğinde muayene olacaksın durum devam ederse gereğini yapacağız dedi ve rapora '' ASKERLİĞE UYUM SAĞLAMAKTA ZORLANDIĞI VE İŞLEVSELLİĞİNİN DÜŞÜK OLDUĞU ANLAŞILMAKTADIR MİMİK VE İFADELERİ SIKINTI İÇERİYOR ÖZBAKIMI VASAT SOSYALİTESİ GÜVEN TETKİN ETMİYOR İŞLEVSELLİĞİ AZALMIŞTIR DİYOR. ,
aynı gün içerisinde evime yolladılar ve aynı durumlar devam etmekte ve git gide kötüye gidiyor kendi ilimdeki askeri hastaneye gittim beni Görünce hemen 2 adet İlaç yazıp AYRINTILI KITA ANKET FORMU ile İSTANBUL GÜLHANE GATA'ya Sevk Etti , komutanlarım ile görüşüldü durumun aciliyetinden bu resmi zarfı yollamışar bir kaç güne elimde olacak.
konuşmakta çok zorluk çekiyor ve git gide kötü oluyorum bundan sonraki süreç ne olur LÜTFEN YARDIM EDIN MELEK ABLA BÜLENT ABI

Evraklar elime geçti kita anket ve işlevsellik kapalı bi zarf içinde geldi cumartesi gunu. bayram bitininde gataya gidiyorum bu süreçte ne olacak şimdi Bülent abi bu zarf ile hakkımda karar mi verilecek orada heyet soru soracak mi bana? 2 Ay hava değişimi verdiler görünce hemen hava değişimi hakkım doldu kafam Allak bullak oldu ne olur bu süreç bu saatten sonra abi

OturanBoğa
Kalem

tekrar merhaba. bugün ankara'daki doktor 21 gün inzar hava değişimi verdi.

herkese merhaba bir sorum olucaktı askerde f43.2 uyum bozukluğundan 1 ay hava değişimi aldım kağıdımda (1 ay hava değişimi 6 aya kadar )şu an bitmesine 2 gün var ve benim kağıdımda kontrol yazmıyor ben şubemden sevk aldım GATA'ya eğer yarın gittiğimde benden kıta anket formu ve işlevsellik isterlerse birliğime gitmeden faks ile yollayabilme şansları var mı ? ( ilk götürdüğüm kıta anket ve işlevsellik formunda askerlik yapamaz yazıyor ) inanın zor durumdayım oraya adım atmak istemiyorum zarar vermek istemiyorum hem kendim hem onların adına :( bu durumda olan herkesim Allah yardımcısı olsun , herkeze iyi çalışmalar..

Mrb ben agrida askerlik yapiyorum ilk baslarda sadece ilac icin cikmistim piskolojide ilacimi aldim omcede 30 gun hava degisimine cikmistim saglik sorunlari nedeniyle bu uzden tertiplerimden 20 gun felan sonra geldim usta birligime hava degisimi nedeniyle gercekten birligimde huzursun ve uyumsuzlasmistim ayni saglik sorunlari nedeniyle tekrar hava degisimi aldim toplamda 75 gun kadar birligimde degildim bu nedenle asiri derece piskolojim bozuldu boluk komutanimla gorustum rdmye gonderdi rdmde boluk komutanimda saglik sorunlari nedeniyle uyum bozuklugu felan yaxilmis sonundada kendisine ve baskalarina zarar verme egilimi vardir askerlik yapamaz yazmis 6 ay oncesine kadar uyusturucu kullaniyodum onuda yazmis askeri hastaneye gittim sorunumu tam anlatmama firsat vermeden size kim veriyo bu akli felan dedi piskiyatrideki uzman komutanim boyle boyle dedim konuyu anlattim sorunlarimi anlattim beni f43.2 uyum bozuklugu tanisiyla gataya refakatli sevk etti ben artik bu problemler den dolayi ve sinir hastaligimdan dolayi vurda cok asiri derece yipranrim ve artik cok farkli seyler dusunmeye basladim gercekten
2 gun sonra ankaraya gidicem sizce sonuc ne olur yardimci olursaniz s3virim kafayi yicem artik

iyi aksamlar size birsey sorcam hocam daha dogrusu ogrenmek istiyorum. ben 21 gun hava degisimi aldim hava degisimimde uyum bozuklugu yazi f 43 benim hava degisimim bitigi zaman sevk edilirsem hastaneye curuk alma sansim varmidir. komutanin kita formuna bakarlarmi askeriye hastane yoksa beni dinlermi. agri da yapiyorum askerlik suan evdeyim 21 hava degisimi aldim sevk edilceksin yaziyo kimlik onayli sevk falan bi yardimci olurmusun hocam simdiden tskrelr

benim skntmda ayni arkadas gibi sizin yazdiginiz kelimeyi ben anladim. peki kita formuna mi daha dikkat ediyolar yoksa doktorun karsisina ciktigimzda bizemi bakiyolar yani dinlerler mi bizi curuk vermeleri icin sikintidan gozum karaariyo boyle nefesim kesiliyo hani anlatmakla olmuyo hocam bi cevap verebilirseniz sevinrm simdiden tskrler

Abi bana b6 f1 yazdılar yarın sabah heyete çıkıcam pisikiyatri doktoru yazdı birinci hava değişiminden sonra yazdılar Acill cevap abilerim....

Mrb Bülent bey ben 3 aylık asker iken ankara gata dan 21 gün hava değişimi aldım ve daha sonra gittiğimde tekrardan heyete çıktım ve şık tekrarlayan uyum bozukluğundan çürük verildi ama işlevsellik formunda ram ve doktor askerlik yapar birlik komutanı yapamaz yazıyordu. Elverişli değil on rapor aldim beni eve gönderdiler mili savunma bakanligi sağlık dairesinde raporun onayını bekliyorum orda neler yapılıyor 1 ay oldu sonuç gelmedi korkuyorum iptal olma ihtimali yüzde kaçtır sizde ne olur

OturanBoğa
Bülent abicim muafiyet verdiler şuanda tedavi görüyorum dalıp duruyorum araba kullanmamı yasakladı doktorlar Allah'ıma şükürler olsun şuan eskiye göre çok daha iyiyim bana yaptığınız yardımlardan dolayı Allah hepinizden razı olsun abicim...

umut95
İçin rahat olsun kardeşim iptal edebilecek tek kişi var oda Cumhurbaşkanı :) heleki ankara GATA'nın verdiği raporun iptal edilmesi imkansız dediler bana...

Hasan bey çok saol un allah razı olsun tesekkurler

umut95
yalnız uyum bozuklugundan dolayı aldıysan raporu savas durumunda askere cagırıyolar haberın olsun

OturanBoğa
o raporları toplayıp 3 aylık raporlar mesela hepsını topluyolar o raporlar tum doktorların ımzasınız gırıyor yanı sıfr sadece senın kagıdın ıcın toplanmıyor heyet merak ıptal olmaz yok oyle bısey

Üst Alt