Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik rahatsızlığım için Gata'dan uyum bozukluğu raporu verdiler..?

OturanBoğa dün merzifona sevk ettiler ve tekrar gittim ancak kıta kanaat formu vermediler arıyacaklarını söylediler hastahaneye gittiğimde aramışlardı ve doktora sorunlarımı anlattıktan sonra gataya sevk edeceğini söyledi ve karar kısmında ileri tetkik ve tedavi amacıyla gata hstahanesine sevki uygundur yazıyor.Kesin tanı kısmındada anksiyete bozukluğu yazıyor aynı yerin devaında tedaviye dirençli yazıyor bu gün gataya gidicem sonuç ne olur yorumunuz nedir yardımcı olabilirmisiniz.

OturanBoğa bu gün gata da muayene oldum tekrar ve 1 ay hava değişmi hava değişmi sonunda detaylı işlevsellik formuyla tekrar geliceksin dedi eğer düzlme olmaz ise askerliğini bitirebiliiz dendi ilaçlara devam etmem söylendi inşallah bir ay sonrada sonuç bu günkü gibi olur.paylaşmak istedim yorumunuz ne olucak merak ettim.

merhaba benim hastaneye sevk konusunda birlikte sorun çıkardılar bende çareyi izin kullanıp memleketimdeki asker hastanesine gitmekte buldum. Burdaki doktora durumumu anlattım oda beni hasteneye yatırdı ve daha sonra uyum bozukluğu teşhisi ile 20 gün hava değişimi verdi. Karar kısmında 20 gün hava değişimi uygundur inzar hava değişimi sonrasında kıta kanaat formu ile kontrolü uygundur yazıyo. Sizce sonuç ne olur.

Selam Bülent abi doktora gittim durumu iza ettim f 43.2 uyum bozukluğu kesin tani dedi 10 gün eve gönderdi suan evdeyim 3 ay sonra gelmesi uygundur diye yazıyor 3 ay çok bence ilaç ta yazdı gönderdi

Evet Bülent abi dediğin oldu ve muafiyet kararı çıktı :) Arkadaşlar hiç merak etmeyin uyum bozuklukları teşhisi ile en fazla 2 kere hava değişimi aldıktan sonra muaf oluyorsunuz . Sonunda kurtuldum :)

2xLcompton

kardes bende ılk 21 gun aldım sonra 1 ay daha aldım ve 3 gun sonra gerı gıdıcem kıta kanaat formu ıle kıtası hastensıne kontrolu uygundur dıyo sımdı surec ne olur galıba sende aynı surecı yasamıssın yardım et bana lutfen

atacann2626
bölüğündeki rütbeli de askerlikte zorlandığına dair kanaat bildirirse, bence bir kez daha ıstırahat verirler ve sonrasında heyete çıkartıp muafiyet tanırlar.

Vedatesra
3 ayın sınunda yeniden değerlendirecek. Bu arada eğer başetmekte zorlanırsa, yine doktora gitmekten çekinme...

2xLcompton
Hadi gözün aydın kardeşim. Nihayet kurtuldun bu zorluktan...

buraq367

Öncelikle elimden geldiği kadar bu konuyu sık sık ziyaret edip yardım etmeye çalışacağım. Kardeşim son kontrolün 1 hava değişimi daha alabilirsin belli ki birlik komutanın askerlik yapar tarzında birşey yazmıştır ondan zorluyorlar bence. Kanımca son hava değişimine gidersin ardından raporda İnzar yazar birligine gidip tekrar sevk sonucunda doktora herşeyi anlatarak muaf olursun.

2xLcompton evet oyle yazmıs galıba komutan kardesım bıde benı baska bırlıge sevk etmısler ızmır focaya 2 kere hava degısımı aldım zaten ordada gataya sevk alırsam yıne heyetemı cıkarım yoksa dırek muafmı ederler sence
son olarakda 2.kagıtta kıta hastanesıne kontrolu ygundur yazıo ama benı ızmıre sevk etmısler sımdı ne olacak

buraq367

Vallahi kardeşim şu durumda kesin bi cevap vermek mümkün değil. İş tamamen İzmir'deki doktora bağlı . Bende İzmir'de oturuyorum Karşıyaka'da :) Bayan bi Albay var Meltem diye sakın ha ona gitme önermem süründürüyor vallahi :) Erkek bir komutanla özel bir durum konuşacağını söyle ve diğer doktorun yanına gir tavsiyem budur ;) Sen dediğim gibi bi kez daha alamaz hava değişimi alabilirsin dönüşündede zaten direk muaf olursun . İşin sonuna geldin sayılır artık merak etme :)

mrb ben alpay sirnakta askerim pisikolojik sorunlarimdan dolayi beni askeri hastaneye sevk ettiler 10 gun shhi istirat aldim daha sonra f 43 uyum bozuklugundan 21 gun hava degisimi aldim sonra birligime tekrar gittim yine ayyni tanidan 2 ay hava degisimi aldim sonra bitimine 5 gun kala subeye gittim beni merzifon askeri hastenesine sevk etti orasida birligime sevk etti sevkte soyle yaziyor : "acil mudahale gerektirmez kitasindan alacagi ayrintili kita islevsellik formu ile kitasi pisikiyatri polk.ne muracati uygundur" tekrardan oraaya gidince durumum ne olur sizce lutfen bana yardim edin cok kotuyumm orda bir gun bile duramiyorum yardimci olursaniz swvinirim

Bende Sıkıntılar yaşıyorum.duvarlar üstüme geliormus gibi.kalbim çarpıntı yapıyorum.sürekli ailemi düşünüyorum.ağlama nöbetleri geçiriyorum.ilk gataya sevk aldıgımda 21 gün hava değişimi sonrasında tekrar gataya sevk aldım bu sefer 2 ay hava değişimi verdiler.Bugün birliğime teslim olucam hemen cevap yazarsanız sevinirim.Dayanamıyorum Sürekli ağlıyorum.Bölük komutanıda senin gibi sorunluları istemiyorum dedi.Git çürük al bir daha gözüme gözükme dedi.Ama gittiğimde 2 ay hava değişimi verdiler.bugün teslim olucam Komutan tekrar cıkarırmı cıkarmazmı bilmiyorum.

Selam abi benim dağıtım izninde 8 gün almıştım 4 günde rahatsız oldum rapor aldım 10 gün 4 günüm bana geri verilir mi acil cvp abi

Merhaba ben de f43.2 uyum bozukluğu ile 2 kere hava değişimi aldım en sonu iki ay kesin tanı kısmında f43.2 yazıyor karar kısmında ise iki ay hava değişimi yazıyo sonuç ne olur çürük verirlermi sizce

1 kere daha gidersen komutanlarda yapamaz yazarlarsa çürük direk

Kardeşim yanlız siteye baktim herkes kita formu ve islevsellik formuyla gittiginde çürük alıyor benim raporda sadece hava değişimi yazıyor gittimde kita formu ve islevsellik degerlendirme yazmıyor yinede verirlermi çürük

fark etmez o yine gidersen gataya yazarlarsa kıta anket formuna yapamaz verirler

YARDIMCI OLUN LÜTFEN 1 aylık askerim acemiyim iki kere firar ettim sonra teslim oldum psikolojk sorunlarım ve aile maddi durumum kötü gataya sevk etti birlik kıta ankete kaanat edinemedim yazdı gata f43.2 uyum bozuklugu 1 hava degişimi verdi hava degişiminden sonra inzar sıralı sicir amirleri tarafında kıta işlevsellik askerlik yapıp yapamayacagına bildirir sevki uygundur yazıyor teslim olucam nolucak çürük almam lazım alırmıyım

iki kere firar ettim intihara teşebbüsüm oldu birligim seni tedavi ettircez dedi gataya sevk etti kıta ankete kaanat edinemedim yazmıs ve firarlarım intihar girişimlerim yazıyordu gata F43.2 uyum bozuklugu ile 1 ay hava degişimi verdi hava degişiminde sonra tekrar sevkim uygunmus askerlik yapıp yapmayacagıma dair sevk ile hava degilşimi bitiminde ne olur tekrar gata hava degişimi veirirmi ne yaparlar

Emresolgun122

Ne olacağını kestirmek zor. Ama böylesi zorlandığını tespit ederler ve birkaç hava değişiminn ardından muafiyet verirler diye düşünüyorum

arkadaşlar ben pskytriden 1 ay hava değişimi aldım tanı f43.2 uyum bozukluğu karar 16/c smk1 ay hava değişimi inzar hava değişimi sonunda birliğine katılması kıta anket ve askeri işlevsellik formu ile tkrar müracatı yazıyor.. bu tam olarak ne anlama geliyor ve beni askerlik şubesi bulundugum ildeki askeri hastaneye sevk etti buraya giderkende kıta anket ve askeri elverişsiz raporumu komutanlarımın göndermesi gerekiyor değilmi yardımcı olrsanz seviiinirim teşekkrler smdiden

can1993

Can, birliğindeki komutan senin durumuna dair bir kanaat belirtecek, o kanaate göre doktorun bir değerlendirme yapacak, sonra da uygun görülürse heyete çıkıp muafiyet konusunda karar verilecek.

peki abi ben şuan diyarbakır askeri hastanesinden 1 ay hava değişimini kullanmaktayım hava değişimim 16 temmuzda biticek ve beni çanakkale askerlik şubesi 9 temmuza çanakkaledeki askeri hastaneye sevk etti bunun için komutanların evrak göndermesi lazım değilmi?? yoksa sadece askerlik şubesinin sevkiylemi gidicem bunu merak ediyorum

Bir sevk olduğu müddetçe sorun yok. Gerekirse hastane birliğinden de görüş ister zaten...

inş. abi şu işlemleri çanakkaleden halledebiliriz ya ç.kale askerlik şubesindeki bayan fax çektiririz demişti komutanlarına buradaki askeri hastaneye biran önce hallolsada bir rahatlık gelse içime her dk diken üstünde duruyorum.. zaten birliğimdeki komutanda demişti bu yani benden için geldiğinde işlevsizlik formunu olumsuz yaz hepsini getir bana demşti çavuşa

Selamın aleyküm abi ben 10 gün. Sıhhi izin aldım hastaneden kagidim da da f43 .2 uyum bozuklugu kesin tani yazmıştı ben dayanamadım iznim i kullandı rdilar bana 7 gün rapor da aldım teslim oldum karakola ama dayanamıyorum 6 aydır ilaç kullanıyorum 4 ayim kalmış ama dayanmıyor um yardimci ol abi napmaliyim

Vedatesra

Doktora çıkıp muafiyet için heyete çıkmak istediğini, artık başedemediğini söyleyebilirsin kardeşim. Aklıma başka bir yol gelmiyor...

O Belgeleri kaybetmeyin bir dosya oluşturun tüm hastane ve sağlık bilgileriniz o dosyada olsun.Ben muaf raporunu 2008 de aldım.Halen saklıyorum ne olur ne olmaz diye duruyor.Muafiyet Belgesi gibi bir şeydi.Şubeden alacağınız evrakın adı.) DraJe

Sa abi bende subatta asker oldum ve gata haydar pasa psikiyatriden 2 ay hava degisimi aldim 16/c ansiyete bozuklugu yaziyo ve inzar hava degisimi suresince ilac verdi ve askerlik subesine gittigimde smk var 16 tmmuzda gel dedi ve ben ankaradaym birligim ise istanbulda smk ya burda mi grcem ve sonuc ne olur tahminin var mi cevaplarsan sevinirim

Üst Alt