Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik rahatsızlığım için Gata'dan uyum bozukluğu raporu verdiler..?

Merhaba ben çok acil olarak birşey sormak istiyorum nişanlım ağustosta askere gitti daha once epılepsı hastalığı geçirmişti gittikten sonra psiklojisi bozlmaya başladı eski hastalığı nuks ettı uyku sorunu ve bunalım yasadı etımeskuta ordan gataya sevk edıldı gatadan on gun ıstrhat aldı ıstrhtı bırlıgınde geçırdı dagıtmdan sonra tekrar aynı sorunları yaşamaya başladığını soyledı rdm ayrılmıştı kendısı zaten kagıdınada uyum sorunu yazmışlar şuankı bırlıgne gırerken gırış muayenesi olmuş dosyasının henuz glmedığı soylenmış durumu bılındıgı ıçın aralıkta muayneye cagrılmış acaba hava değişimi yada cürük alma şansı varmıdır çunku gerçekten psikolojısı bozuk hemen cvp verırsenız cok sevınırım ılgılerınız ıcın tesekkurler

"uyum bozukluğu" deyip net bir şey söylemek mümkün değil. Bunun düzeyi önemli. Onun için buradan bir şey söylemek olanaksız. Ama kendisini iyi hissetmiyorsa mutlaka doktora çıkmak için komutanları ile görüşsün.

Merhaba ben çok acil birşey daha sorucaktım ama bugün nişanlımla konuştum gittiği hastane terar erzuruma sevk etmiş ama bir hafta sonraya kalmış bugün revir doktoru yanına çağııp yarın bulundukları yerdeki askeri hastaneye gitmesini söylemiş ve kağıdına aşırı ankisiyete ve uyum bozukluğu yazmış internette birkaç kişide okudum bu durumu elverişsizdir raporu vermişler acaba nişanlımada bu teşhisten dolayı elverişsizdir raporu verilirmi

Merhaba bende bisey sormak istiyorum. Nisanlim asker fakat cok buyuk takintilari var ve onu cok etkiliyor. Mesela kolonya onun yuzunden hayati alt ust oldu bulunan ortama giremiyor herkesden once kalkip tras olmaya calisiyor ki milleti yuzune kolonya surerken gormesn. Yemekleri yoyemiyor icinde acaba kolonya mi var diye. Artik cok bunaldi daraldi ne yapacagini bilmiyor. 21inde izne cikacak burda bir psiyatrya gidicek ama hemen halledilcek bisey degil bu sonucta. Insanlar onunla dalga gecicek diye kimseyede anlatamiyorr ne yapmasi gerektogini oda bende bilmiyoruz. Tek bildigim cok çaresiz :-(

Çok ama çok acil birşey sormak istiyorum lutfen hemen cevap verebılırmısınız cok onemlı
raporda ankseyete bozuklugu.hastanın askerlik işlevselliğinin degerlendirilmesi için birlik formu ve refakat ıle erzurum askeri hastaneye sevkı uygundur.arz ederım.
kesin tanı F43.2 uyum bozuklukları yazıyormuş form pzrtesı doldurulcak perşembede erzurum hastanesine sevk olcakmış bu durumda nasıl bir işlem uygulanır hava değişimi yada curukmu alır herkes curuk aldığını soylemış bu tanıyla ama.

Bölük komutanı birlik formunda nasıl bir değerlendirme yazmış acaba gzmkry? Eğer oradaki görüş askerlik muafiyeti yönündeyse, hastanedeki tespitlerle birlikte muafiyet ya da bir süre rapor verilecektir.

cokokrem, ben olsam kimseye söylemem. İnsanlar acımasızdır. İdare edebildiği kadar etsin. Ama dayanılmaz bir hal alırsa, o zaman oradaki komutanlardan birine konuyu açsın... Zor bir durum. Sabır.

Birlik formuna askerlık yapar yazmışlar ancak komutanlarına arkadaşlarına uzak souk yazılmış ve uzman gormesı gerkemektedır yazmışlar erzuruma gıdıcek daha once gataya gıtmıştı istirahat ve ılaç verılmıştı bunlarda yazılmış rapora sızce ne olur.

Bu durumda doktorların görüşü belirleyici olacak. Ama muafiyet zor gibi görünüyor

hava değişimi alabilme ihtimali ne olur sizce

Hava Değişimi olabilir evet. Önceki doktorun görüşüne bakarak bu ihtimal mümkün görünüyor

birlik formuna amırlerine arkadaslarına komutanlarına uzak soguk yazılmıs intihara kalkmısmıs daha once aynı nedenlerden gataya gitmiş 10 gun yatak ıstıratı ve ılac tedavısı yapılmıs rdm personel uyku problemı cekıyor uyuyamıyor ve askerliğe uyum sağlamakta gucluk cekıyor uzman görmesi yazmıs bölük komutanı süreklı korkuyor tek basına ıs yapmaktan korkuyo en alta askerlik yapar yazmıs zaten ılk katılıs muaynesinde dıs hastaneye sevk etmısler ordan erzuruma sevk edilmiş sonra tekrar revirden cagırılıp erzincan askeri hastaneye sevk edilip rapor cıkarılıp karar kısmında anksiyete bozuklugu.hastanın askerliğe elverişliliğinin degerlindirilmesi icin birlik formu duzenlenıp ve refakatcı ıle erzurum askeri hastaneye sevki uygundur.arz ederim kesin tanı F43,2 UYUM BOZUKLUGU YAZIO sizce karar ne olur birliğini 4 gun once değiştirmişler yeni böluk komutanı yazmış

Bence bu kadar telaş etmene gerek yok. Çünkü buradan bakıp seni tatmin edebilecek bir yanıt vermek imkansız. Bekleyip göreceğiz sonucu... Ama yukarıda yazdığım gibi, en azından hava değişimi verilir diye düşünüyorum

İyi akşmlar benim eşim doğuda askerlik yapıyor ama piskolojisi altüs olmuş firar bile etmeyi düşündü ondada uyum bozuklugu var geçen rdmye çıktı dalga gçmiş doktr her konuşmamzda ölck gbiyim diyo dogu tehlikeli oldugu için hastaneye gtmesinide ben istmyrm :( bunu izne gelip bir doktra gtse hava degişimi alabilirmi lütfen yardım edin :(

Bana F43.2 Uyum bozukluklari var yaziyo 1 tane ilaç verdi 1 ay sonra gel dedi çok kötü bi durumdayim dayana miyorum artik ne yapmam lazim bu noktadan sonra ne doktorlar anliyo ne de kommutanlar dinliyir 1 Ay bile nasil dayanicam bilmiyorum ama ne olur bi yol gösterin geride eşim. Ve çocugum olmasa coktan intar etmiştim 2 aylik askerim

@gzmkry

aynı şeyleri yaşadım ve 2. hava değişiminden sonra sevkimde elverişli değildir aldım.

merak etme oda öyle olacak..

not : oturanboğa fulya35 ve diğer yardımcı olan arkadaşlara da teşekkürler dedikleri gibi çıktı ve elverişsiz aldım artık kafam rahat..

aslanmax61;

geçmiş olsun kardeşim Allah kurtarmış gerçekten. Bende salı günü teslim olacağım, direk tugay komutanıyla görüşmek isteyeceğim, yaşatılan 10 sayfalık süreci kendisine aktaracağım ve Allah'ında izniyle oradan kurtulacağım.

F43.2 uyum bozukluğu 21 gün ava değişimi aldım. Birlik askerliğe elverişli değildir diyor kıta kanaatte. Tekrar aynısını yazacaklar yine gittiğimde. Çürük alabilirmiyim sizce yardımcı olurmusunuz

Abdurrahman, bence "askerlik yapamaz" diye çıkacaktır sonuç.

Son durumu buraya da yazar mısın?

Hava değişimi kağıdında muayene maksadı: Hava değişimi altı aya kadar ( altı ay dahil) yazıyor bu ne oluyor yardımcı olurmusunuz?

abdurrahmanerdogan
bey merhaba sıze zaten elverıslı degıldır demışler burada askerlıgınıze nekadar sure var bılemıyorum ama eger buradakı 6 aylık sureden bahsedıyorsa sıze 6 ay tedavı edıp askerlıkten sayıp oyle curuge ayıracaklardır burada hocalar senın hastalıgın kronık ruhanımı travma sonucumu psıkolojıkmı dıye bakıp tedavı edecekler vermış oldugun f43 bır 42 var bunlar travma sonucu depresıf bozuklugu ıle ılgılı tanılardır

Abdurrahman
Merhaba dostum bende aynı şikayetten hava değişimi aldım. Banada 21 gün hava değişimi verip. Hava değişimi altı aya kadar ( altı ay dahil) diye yazmışlar. Bende durumum ne olacak merak ediyorum. Allah sonumuzu hayır etsin.

Yarın hastane gidiyorum kıta kaneat ve askeri işlevsellik formuyla çürük umarım alırım

Mesut34;

Dostum seni hiç tanımıyorum ama dualarım seninle emin ol. F43.2 ile beni deliler koğuşuna tıkadılar, 4 gün orada kaldım. 10 gün istirahat yazıp 21 gün sonra detaylı kıta anket formuyla geri çağırdı. Umarım en kısa zamanda kurtulursun.

Tetdheredkod
Saol dostum. Senin yaşadıklarını okumuştum. Çok üzülmüştüm inşallah en kısa zaman eski sağlığına kavuşursun.

Merhabalar,

Ben şu an askerlik yapmakta olan biriyim. psikolojik nedenlerden ötürü yaklaşık 1 ay önce askeri hastaneye sevk aldım. Askeri hastane bana ilaç yazdı ve 1 ay sonra kontrole gideceğimi söyledi.(Bu aşamada kıta kanaat formunda askerlik yapabilir yazıyordu.) haftaya tekrar askeri hastaneye gideceğim. Komutanlarıma derdimi anlattım ve komutanım kıta kanaat formuna ''askerlik yapamaz'' yazacağını söyledi ve çürük alman için elimden geleni yapıcam dedi. sizce erzuruma gittiğimde durum ne olur ? Bu kıta kanaat formu önemli midir?

Evet, kıta kanaat formu oldukça önemlidir. Sonuç genelde o kanaatle paralel olur.

Yani çürük verirler mi ? Çok teşekkür ederim ilginiz için

Net bir şey söylemek mümkün değil. Ama işte dediğim gibi, o kıta kanaatine uygun karar verme olasılıkları yüksek

slm arkadaşlar uyku bozukluğundan askerliğe elverişli deyildir aldım teşis narkolepsi kataplapsi D18 aldım raporun aslı 5 ay sonra gelecekmiş d18 nedir biliyormusunuz arkadaşlar

Üst Alt