Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik rahatsızlığım için Gata'dan uyum bozukluğu raporu verdiler..?

ilgili yönetmeliğin 18. maddesinin D bendine göre muaf sayılmışsın Ahmet:

" D) [...]
4. Narkolepsi, Klein-Levin Sendromu, idiopatik santral sinir sistemi hipersomnisi.
AÇIKLAMA: Bu tanılara ilişkin bulguların en az iki polisomniografik çalışmada gösterilmesi gerekir. "

Bülent abi ilgin için tşk ederim abi ben tam 5 defa test yaptılar geceli gündüzleri abi raporun aslı gelince ne yapabilirim iş imkanım olurmu kesin tanı narkolepsi kataplepsi sizce ne yapabilirim bülent abi

Abi birde g47.4

İş konusunda o rapor bir şey ifade etmez. O raporu da yanına alarak Engelli Sağlık Kurulu Raporu Düzenlemeye Yetkili Sağlık Kuruluşları Listesi'den birinden sakatlık oranı cetveli'Ne göre yeni bir rapor alman lazım. O rapordaki oran % 40 ve üzeri olursa, o zaman sakat statüsünde iş başvuruları yapabilirsin. Özelde bi halta yaramaz da işte EKPSS ile kamuda işe girmek söz konusu olursa bir anlamı oluyor.

Not: http://www.engelliler.biz/forum/dig...haklar-ve-haklariyla-ilgili-site-rehberi.html

ıyı akşamlar ahmet bey iş konusunda rapor işe yarar ortapedık norojı ve psıkıyatrı doktorların karar verebılıcegı genetık bır hastalık bu hastalıkta yanlız iş verılırmı verılmezmı bılemem devlet memurlugu gıbı memuruyette zor sureklı uyku halı ve uyusukluk zaman zaman unutkanlık artı depresyon gıbı vakalar zaman zaman fızyolojık olarakta sıkıntı durumlar soz konusu

Slm Ben 5 aylik askerim cok kotu psikoloji sorunlar yasiyorum hastaneye gittim beni haydarpasa gataya sevk etti. Ordan 10 gun hava degisimi verdiler bu ay icinde bidaha kontrola gidecem sonuc ne cikar hic bilemiyorum bu konu hakkinda bilginiz varsa bana yardimci olurdaniz sewinirim..

Bende 5 aylik askerim uyum bozuklugundan 10 gun hava degisimi aldim haydarpasa gataya bidaha sevk edildim gidecem acaba ne cikar.. Bu konuda lutfen yardimci olursaniz sewinirim.

akc tüberküloz konsey kararı ile 2+4 ay hava değişimi sonrası muafiyet alma hakkım var mı?

sıkıntım şu 4 aylık askerim sivilde mevcut olan aşırı sinirlilik çevreye zarar verme intihar teşebbüsünde bulunma... sorunlarım askerde dahada arttı bunun üzerine gata ya sevk edildim oradan 10 gün sıhhi istirahat aldım ve bitiminde birliğime teslim oldum şikayetlerim üzerine tekrardan gataya gönderildim kıta kanaat formunda ASKERLİK YAPAMAZ yazıyordu.gatadaki doktor askerlik yapamazsın 21 gün hava değişimi vereceğim bitiminde direk gataya geliyorsun çürük vereceğim dedi.ve bana verilen karar kısmında şu yazıyordu:
TANI:
1- F43.2 UYUM BOZUKLUKLARI

İNZAR:HAVA DEĞİŞİMİ BİTİMİNDE KITASINA KATILMASI,ŞİKAYETLERİNİN DEVAMI HALİNDE SIRALI SİCİL AMİRLERİ TARAFINDAN İMZALANMIŞ,FOTOĞRAFLI,ONAYLI,İMZALI,MÜHÜRLÜ ASKERİ İŞLEVSELLİK DEĞERLENDİRME VE KITA KANAATİ FORMU.FOTOĞRAFLI ONAYLI,MÜHÜRLÜ SEVK YAZISI(SEVK ZİNCİRİNİN TAMAMI),NÜFUS CÜZDANI ASLI İLE KITA HASTANESİ PSİKİYATRİ POLİKLİNİĞİNE MÜRACAATI UYGUNDUR.

Sorum şu bülent bey; hava değişimi bitiminde birliğe mi yoksa doktorun dediği gibi gataya mı gideceğim ve tekrar gataya gidersem durumum ne olur?(şuan sivilde psikiyatrı profesörü tarafından tedavim devam etmekte)

sorularımı cevaplarsanız minnettar olurum

Acil yazarsanız sevinirim. Sorum şu olucaktı ;
Ben askerde kafayı yicek şekilde sıkıntı çekiyorum. Depresif bozukluk teşhisiyle İzmir askeri hastanesine sevk edildim ordanda tedavi amaçlı İstanbul Gata'ya sevk ettiler. Gittim orada f43.2 uyum bozuklukları teşhisi koyuldu ve henüz 2 aylık asker olduğum için 2 adet antidepresan ilaçlarıyla birliğime geri yolladılar. Ayrıca daha önce ameliyat olduğum dizim yine arıza çıkarttı ayakta durmakta sıkıntı çekiyodum çapraz bağım kopmuş . Bana direk 10 gün yatak istirahati verdi saolsun birlik komutanımızda onu 10 gün sıhhi izine çevirdi. Şuanda evimdeyim Cuma günü teslim olucam birliğime tekrar kafayı yemek üzereyim lütfen yardımcı olun askerligi yapmak istiyorum fakat bu şekilde kendime zarar veriyorum 3 haftada 107 kilodan 94 kiloya düşmüşüm neredeyse hiç yemek yemiyorum kendimi okadar halsiz ve moralsiz hissediyorum ki sanki işin ucunda ölüm varmış gibi üzüyor beni. Lütfen yardımcı olun tekrar hastaneye sevk alabilir miyim ? Alırsam ne sonuç çıkar bilen arkadaşlarım&abilerim cevaplarsa sevinirim...

Ayrıca raporda . Birlik komutanı tarafından motive edici görevler verilmesi , görev değişikliği yapması ve uygun görülürse birlik değişimi yapılması falan yazıyor.

Kubilay, sanırım ilaç kullanmak ve olabildiğince sakin kalarak bir süre daha askerliği tamamlamaya çalışabilirsin. Baktın ki çok zorlanıyorsun, bu durumda oradaki rütbelilerle konuşup hastaeye sevk almayı ve daha uzun süre istirahat ve sonrasında da belki muafiyet olabilir.

Ama şu anda görünen, bir süre daha askerlik konusunda mücadele etmen gerek. Sabır kardeşim.

Ya 10 gündür evimdeyim şöyle söyliyim toplasam 2 gün anca uyumuşumdur kendimi hiç veremiyorum kafa olarak biyere odaklanmaya çalışsamda moralsizlik çöküyo hiçbirşey yapamıyorum. Sol dizimde ameliyat sonrası tekrar nükseden çapraz bağ sorunum da var bu nöbetlerde bana aşırı derecede işkence çektiriyo ne yazık ki acemi birligimde komple yatak istirahatliydim 5 farklı askeri hastane doktoru gördüm hiçbiride ilgilenmedi bile. Yarın aksam teslim olucam artık bilmiyorum dayancak fazla gücüm kalmadı durduk yere oturup ağlamaktanda sıkıldım umarım hiç ummadığım birşey olur kendimi verebilirim askerliğe fakat gerçekten çok zor :( Birlik komutanımız ayrıca kıta anketine tedavi olmazsa askerlik yapamaz yazdığını söylüyor ne yapacam bilmiyorum.

Bülent abi lütfen yardımcı ol. Yukarıya sıkıntılarımı yazmıştım şimdi birligimde toplamda 13 gün falan geçirdim fakat hiç iyi degilim daha kimseyle konsmadm bile ayın 16'sında izmir askeri hastanesine sevk aldım birlik komutanımız kıta anket formuna ' Tedavisi olmazsa çevresine ve arkadaşlarına zarar verebileceğinden askerlik yapamaz ' yazmış Rdm Asteğmen'i açık unutmuş zarfı bende baktım hemen kapattım şimdi durumum ne olur yardım edin lütfen önümdeki 1 haftayı nasıl geçiricem diye düşünüp duruyorum çıldırmak üzereyim :(

İyi gunler oyle bir.sikinntida bunalimdayimki nefes almakta gucluk cekiyorum
90dogumluyum askerlik gorevine cesitli nedenlersen.dolayi 5yil gec basladim 1994/4 tertib
yaklasik uc aydir pskolojmin bozuk oldgunu icin askeri hastanelerde surunuyorum en son gidisimde kita kanaat ve askeri islevsellik formuna. boluk komutanim rdm. komutanlarida ailemle bi takim gorusmeler yaptiktan sonra askerlige uygun olmadiimi yazip hastaneye sevk ettiler
sonra 2gun hatanede yatarak tedaviden sonra 20gun hava deisimi ile tabrcu oldum
karar kisminda f43.2 uyum bzuklugu ve hava deisimi sonrasi tekrar kita kanaat ve askeri islevsellik formu ile. sevki uygundur. yaziyor

bnm sorunum dus alamiyorum elbiselerimi kimsenin yaninda deistiremiyorum kimseyle anlasip konusamiyorum kogusta erkeklern arasinda yatamiyorum camide gazinoda orsa burda yatiyorum genelde kalabaliga gelemiyorum
iki defa intar ettim tekrar edecegim bunlari komutanimada hastanedeki komutanlarada anlattim duygu bozuklugu gibi bi.sikinti benimki
simdi ikinci gidiisimde ne olacak yardim edermisinz.simdiden.tesekkrler saygilar hoscakalin.

Ve 6aya yakin oldu askerligim hemen hemen sonuc ne olur hocam

Ne yaptın 2xLcompton? İnşallah muafiyetin onanmıştır?

mehmet113 anlattıklarına bakılırsa brlik komutanları da muaf tutulman yönünde görüş belirtiyor. Bence hastanedeki doktorlar da bu yönde görüş belirtecek ve askerliğin sonlandırılacak. Sabır.

Lutfen yardım edin

ben ankara il jandarma da görev yapmaktaydım 94 / 2 olarak 11 aylık askerim bundan 5 ay önce uyum bozukluğu ndan 1 ay hava değişimi aldım uyum bozuklugundan sonra birliğime teslim olduktan sonra hastane gitmek istediğimi söyledim ama gondermediler psikoLojİm iyice bozuldu intihar ettim sonra gata ya hastaneye gönderdiler orakı doktor bana işlevsellik kağıdı kıta kanaat formu istedi bölük komutanim askerlik yapabilir yazarak gönderdi gata daki doktor bana 3 ay hava degisimi verdi sonra 3 ay bitiminde askeri birliğime teslim oldum hastaneye gondermediler 20 defa gidip geldım en sonunda beni serefli kochisar karakoluna sürdüler burda da bölük komutani yapmadığı eziyeti bırakmadı dayanacak gücüm kalmadı ailemi aradım ya gelip beni alın dedim yada kendimi öldürürRum dedim ertesi gün babam geldi işlevsellik kağıdı kıta kanaati formu doldurarak askerlik yapabilir yazdılar gata ya gittim babamla ordaki doktor benim kanaatiMCE çürük sun dedi ama heyet bana bu hava değişimi ni 6 ay tamam la diyecek dedi 2 ay hava değişimi aldım toplamda 6 ay hava değişimi aldım hava değişimi haftaya bitiyor ne yapmam lazım nolur yardım edin dayanamıyorum anlamadigim daha bir sürü şey var uzun olduğu için yazamıyorum cevap verin lütfen yada numaram bu 0533 225 86 21 bana yardım t edin lutfen

muaf olmak istemiyordum ama artık istiyorum. gidicek dayanacak gücüm kalmadı ölecek gibiyim askeri birliğim askerlik yapabilir yaziyo ama toplam 6 ay hava değişimi aldım bundan sonra muaf olamiyormuyum nolur yardım edin

kaptanjack
Anladığım kadarıyla askerlik yaptığın yerdeki rütbeliler bu konuda sana zorluk çıkartıyor. Bu durumda GATA'daki doktorları bu konuda ikna etmen lazım. Yeniden GATA'ya sek alıp muafiyet için olumlu görüş vermelerini bekleyeceksin...

Çok da emin değilim ama, acil bir durum olmadığı sürece birliğinden alman gerekiyor. Sabırlı ol kaptanjack

Abi malesef daha kötü olaylar oldu :(
16'sında Sevkim vardı göndermediler 24'üne ertelediler ondada birlik değişimim onaylanmış şimdi Ağrı'ya gönderdiler beni şuanda evimdeyim 2 gün yol izni vermişlerdi pazar akşamı teslim olucam
ama hiç gidesim yok her saniye sanki bitiyomuşum gibi hissediyorum nolursun yardımcı olun.
Oraya dosyalarımı gönderdiklerini söylediler orada neler yapmalıyım bana Askeri hastaneye çıkıp sıkntımı orada anlatmaya devam etmemi söylediler ama ben gitmek istemiyorum çünkü biliyorum zarar vericem çevreme özellikle kendime dayanamıyorum artık.
Yetmezmiş gibi bide beni doğuya göndermeleride gerçekten çok kötü bi durum :(

Birliğime teslim oldum birligim işlevsellik kağıdı kıta kanaat formuna askerlik yapamaz yazıp beytepe asker hastanesi gönderdi bugün doktorla gorustum Barışta askerlik yapamaz seferde yapar yazıp sağlık kuruluna vermeme istedi evrakları yarın heyete gireceksin dedi heyette bir sorun çıkarımı muaf olurmuyum

Oturanboqa hastaneye sevk oldum bugun komutanlarim kita kanaat formuna askerlik yapamaz yazdilar psikiyatrdeki doktorla konustuk 10 dk sikintilarimi ayni.yukarida yazdgim.gibi anlattim hava deisimi almissin iki kez falan dedi konustuk yardim edin bana dedim artk dayanamiyorum dedim sonuc raporuna fotografli onayli sevk kagidi ile tkrar muracati uygundur yaziyor abi heyete sevk etmk icin mi fotografli onayli sevk kagidi istyor ?

Bülent abi Ağrı askeri hastanesinden 21 gün hava değişimi aldım altında şu yazıyor ;

İNZAR : HAVA DEĞİŞİMİ BİTİMİNDE KITASINA KATILMASI , ŞİKAYETLERİNİN DEVAMI HALİNDE SIRALI SİCİL AMİRLERİ TARAFINDAN İMZALANMIŞ , FOTOĞRAFLI , ONAYLI , İMZALI , MÜHÜRLÜ , ASKERİ İŞLEVSELLİK DEĞERLENDİRME VE KITA KANAATI FORMU ( ASKERLİK YAPIP YAPAMAYACAĞI HAKKINDA KANAAT BİLDİRİR) , FOTOĞRAFLI , ONAYLI , MÜHÜRLÜ SEVK YAZISI ( SEVK ZİNCİRİNİN TAMAMI ) , NÜFUS CÜZDANI ASLI İLE KITASI HASTANESİ PSİKİYATRİ POLİKLİNİĞİNE MÜRACATI UYGUNDUR .

Bu nedemek oluyor bide raporun üst kısmında ; Muayene Maksadı ; Hava değişimi Altı Ay'a kadar ( Altı Ay Dahil ) Yazıyor..

merhaba

yaşadığım piskolojik sorunlardan dolayı gataya sevk edildim burdan 10 gün hava değişimi ve dogmatil ile sectia isimli 2 ilaç verildi 1 ay sonra kıta kanaat formu ile kıtası hastahanesinde kontrole gidecek yazan bi belge verildi sürenin dolmasına 10 gün kaldı ancak durumum kötü olduğu için birlik komutanı merzifona tekrar sevk etti beni oraya gittiğimde doktor 1 ay sürenin dolmasını beklemem gerektiğini 1 ay dolduğunda ilaçların hala bir etkisi yoksa eğer ona göre karar verilecek dedi sonuç ne olur yardım edin lütfen dayanamıyorum artık çok zor durumdayım.

Merhaba bana yardımcı olun 6 aylık askerim 2 aydır uyku hapı kullanıyor um sürekli daralıyor um uyudugumda kabuslar görüyorum gündüzleri hep uykum geliyor halsizlik sürekli var sanki gücüm bitmiş gibi üstüne 6 saat nöbet yazıyorlar rdm yim psikolojik sorunlarimda var birde astım ilaçları kullanıyorum geçen hastaneye gittim muayene ederken verdiler 2 aydır uyku hapı kulaniyirum zor dayanıyor um burda bana yardımcı olun eve gitmek istiyorum yoksa arkadaşlarım a yada Komutanları ma kötü olacağımdan korkuyorum ne yapmalıyım yardimci olun lütfen

2xLcompton kanaat formunda askerlik yapamaz şeklinde bir değerlendirme varsa, büyük olasılıkla peşisıra muafiyet kararı çıkar.

luffyyy sakin olmaya çalış kardeşim. Görünen o ki muafiyet verilir sana da

Vedatesra hastaneye sevk alıp durumunu izah etmen lazım. Doktorları ikna etmen lazım.

Evet abi birlik komutanımız kesinlikle çürük aldırtıcam dedi sana ve ilk kıta kanaat formunda askerlik yapamaz yazdığını söyledi önümüzdeki Cumartesi günüde tekrar gidicem ve tekrar sevk edicekler yine Askerlik yapamaz yazıcak sonuç ne olur ? Tekrar hava değişimi yoksa direk Aed'mi ?

Merhaba ben gecen ay psikolojik sorunlardan dolayi isparta asker hastanesine sevk oldum ordanda Gataya sevk ettiler ordaki.doktor uyum bozukligu teshisi koydu. 2 tane ilac la bni yolladi ve verdigi kagitta ilac bitiminde tekrar sevki uygundur yazdi. Dayanicak gucum kalmadi bu ayin sonund tekrar sevke gidicem. Cildirmak uzereyim hersey ustume geliyo intihar etmeyi dusunuyorum artik ne yapabilirim yardim edin lutfen

2xLcompton muaf olacaksın bence. Merak etme.

atacann2626 kardeşim, ilaçların bitiminde yine doktora gittiğinde durumunu iyice izah et. Ne kadar zorlandığını anlat. İstirahat iste. Eve gidip biraz dinlen. Dönüşte yeniden değerlendirirsiniz durumu.
Ve lütfen sakin ol. Sabırlı ol. Zor günler de geçer.

Üst Alt