Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Psikolojik rahatsızlığım için Gata'dan uyum bozukluğu raporu verdiler..?

benm nerdeyse 9 ay olcakkk alalıı daha gelmedi baya sürüyo dediler yani 6 ay kadar dediler ama 9 ay oldu beklemedeyiz bakalım :D

Mrb arkadaslar sizden bilgi almam qerekiyor

bn geliboluda askerim istanbul qatadan uyum bozkluqu aldim f43.9 aldim
suan hawa deisimindeyim birliqe qitmek istemiyorum qittiqim zaman zorluk cikariyorlar resimli sewkimin yapilmasinda we bana bu raporu weren binbasi tabip kontrole qelcen dedi ama kontrol yazmamis

bn birliqe qitmeden ne yaabilirim

Askerim iki kez psikiyatriye gittim . Psikolojik sıkıntılarım var. Resimli sevk ne demek . Lütfen cevap Yazın teşekkür ederim.

hsyn018

Depresyona girmişsin sen dostum psikoloji servisine sevkettir kendini muhakkak. Hava değişimi vermeleri lazım sana

Yavaş yavaş insanin psikolojisi bozuluyor burda yavas yavas eriyorum bititorum yemekten kesildim başlarda 3 öğün yerken simdi kahvaltiyi zor yapıyorum sigara ve su icmekle geçiyor gunlerim kafam çok bunaldi burada inthar etmek istiyorum ailemi nisanlimi çevremde en nefret ettigim insanlari dahi ozledim hastalandim burada hastanede yattim insan hastanede yattigina sevinirmi sizce ben iyilesmemek icin dua ettim burada eziyet görüyorum eziyet görmekten se ölmeyi tercih ederim burada cok hassaslastim normalde 10 dakikada dus alirken 1 saatte çıkıyorum cok tedirginim her an bisey olucakmis gibi ara ara kalbimde çarpıntı oluyor bir yere daliyorum öylece kalıyorum arkadaslarimla muhabbet edip yanlarindan ayrildiktan sonra sanki hepsi benim arkamdan konuşuyor hepsi benimle alay ediyor gibi geliyor bu yüzden hep tek geziyorum tek gezmeye alıştım insanlardan nefret ediyorum geceleri düşünmekten uyuyamiyorum çıldırmak uzereyim bileklerimi kesicem yakinda burada zorla duruyorum insanlardan nefret ediyorum çevremde insan görmek istemiyorum milletin sesi bana batıyor bitiyorum burda yavas yavas nasil kurtulucam nasil.bir yolizlemem lazim yyardım edin

Merhaba

ben izindeyken psikolojik sorunlarından dolayı kendmi bicakladim bir ay sivil hastaneden ahava degismi aldim haliyle çünkü iki hafta yatakda kaldım ayağa kalkamadm hava degismm bitince bu seferde askeri hastaneden psikiyatri den 1 ay verdiler
smkli bitmeden tekrar çağırdılar orada gataya sevk etti yarin gidecem
bn artk kndm de değilim nisanlmdan ayrldm ailwmlw aram bozk istmiyorm gtmk askere tekar üstelik bide yargılanyrm
gatadan bana curuk verirlrr mi ikinci hava degismndym su an ne yapacm insanlar a zarar vermeye basladm

cvp vrrin lütfen

Camcıçao
Ancak acil hallerde sivilden alınan rapor birliğe teslimi geciktirebilir. Onun dışında ya askeri hastane, ya birliğe teslim...

hasan er
Üzerinde fotoğrafının olduğu bir sevk evrağı ilehastaneye gideceksin.

hsyn018
Kardeşim, zor günler yaşadığın belli. Bunları ifade edip hastaneye sevk aldığında doktor ne dedi? En azından bir süre eve gönderecek istirahat verse, belki rahatlarsın. Belki sivilde bir psikiyatriste gider, ilaç kullanmaya başlarsın.

Aydo123
Durumun hakkında bir şey söylemek kolay değil. Ama kendini bıçaklayacak kadar bunaldığına göre ve bu konuda askeri hastanedeki psikiyatristten 1 ay hava değişimi alabildiğine göre, bence oradakiler de seni zorlamayıp mufiyet vereceklerdir.

oturanBoga Hasta hakkında işlem yapılabilmesi için sıralı sicil emirlerinden fotoğraf onaylı şevki tekrar uygundur yazan bi kâğıt aldım bu evraklarını tamamladı gel sna muafiyet verecem dedi benim anlamadigm su birligime gidecem komutanlarim onları mi dolduracaklar ya doldurmazlarsa olmuyack mi ihtimalleri var mi peki cevabınız için bu arada tesekkur ederinmmm

Aydo123

Birliğindeki komutanların da doluracaktır. Bir sıkıntı çıkartmaları için sebep yok...

OturanBoğa

Hocam hala birligime gidemedm kıta anket formu doldurmak için toplanma merkezindeyim aradan bir hafta geçecek nerdeyse ankara için sorun olur mu bi tarih vermedi çünkü bide merak ettigim birliğinden beni kendi bulunduğum hastane sevk edecek mi yoksa direk komutanlar formu doldurduktan sonra gidebilirmiyim

Uzun süreden sonra sizlere yardımcı olmak için siteye giriş yaptım.

Arkadaşlar Bülent abi ne diyorsa o , onun dediği herşey tamı tamına karşıma çıktı .

Türkiyedeki en az 7-8 farklı askeri hastanesine gitmiş bulunmaktayım psikolojiden çürük almak okadar kolay degil arkadaşlar doğu bölgesindeyseniz şansınız biraz daha yüksek. Fakat öyle bir durum ki sadece Ağrı için söylüyorum Ağrıda askerlik yapan arkadaşlar varsa veyahut yakın illerde askerlik yapıp bu durumdan muzdarip arkadaşlarım varsa Ağrı askeri hastanesine sevkini isteyebiliyorlarsa istesinler size ilkinde 10 günlük ilaç tedavisi ( tabii prosedür bu şekilde olduğu için oradaki canını yediğim üsteğmen'e kalsa ilk bakışta muafsınız :D ) Sonrasında 21 gün hava değişimi dönüşünde direk muafiyet.
İzmir ve İstanbul askeri hastanesinde ilgi 0 senin askerlik gün sayına bakıp seni dinlemeden kapı dışarı yapıyorlar hiç ordan umut beklemeyin .

Son olarak şunu söylemem yeterli olucaktır , arkadaşlar kesinlikle birlik komutanınız herşeyi belirleyen kişidir. Ona gidip herşeyi açıklarsanız yalansız bir şekilde ve o sizi izlemeye başladıgında öyle gülerek yada nebileyim ortamda küfürlü şaka yaparsanız hiçbir anlamı kalmaz işine geleni yapıyor damgası yemeyin baştan. Ben tamı tamına 4 ay uğraştım sonunda muaf belgesini alıp evime geldim bu iş sabır ister .

Özel mesajlara bakamıyorum bu post altında güncel olarak bir süre kalıp size yardımcı olmaya çalışacağım.

Aydo123

Askeri bir zorunluluk olarak işleri uzadığı için hiç bir sorun çıkmaz. Merak etme.

Elindeki yazıda kıta anket formunu doldur gel demişlerse, hastane sevki gerekmez.

Gatadan f43.2 uyum bozuklukları lütfen yardım edin

Arkadaşlar raporumun son kısmında . Duygulanım sıkıntılı davranışları gözleme göre psikomotor aktivitesi normal olup sosyal işlevselliği azalmış olarak değerlendirilmiştir öyküsüne göre premordibinde b kümesi kişilik özellikleri ve uzun zamandır devam ediyor sosyal sorunları olduğu askerliğe başladıktan sonra dönem dönem uyum sorunları yaşadığı son dönemde işlevselliğinin azalması nedeniyle sevkinin yapıldığı anlaşılmaktadır // uyum bozukluğu olarak değerlendirilen hastanın düzenlenen tedavisine hava değişiminde uygundur

TANI F43.2 uyum bozuklukları
Karar
17/c/
C/17 BİR AY HAVA DEĞİŞİMİ

BENİM SORUNUM : uyur gezerlik ve ailevi nedenler küçükken vardı şimdi askerde tekrarladı sürekli geceleri kalkıyorum. Ben hava değişimini acemi birliğinde aldım usta birliğime salı günü teslim olucam ığdıra gidicem kendi devrelerim usta birliğine gitti ben şimdi nelerle karşılaşırım acemi birliğinde aldığım için hava değişimini ığdırdan hangi askeri hastaneye sevk ederler beni yoksa tekrar ankara gatayamı sevk edecekler

hsyn018

Oraya yakın askeri hastaneye sevk ederler diye tahmin ediyorum. Ve sıkıntılarının devam ettiği tespit edildiğinde yeniden hava değişimi verip, ardından da muafiyet için heyete çıkartırlar.

psikolojik sıkıntıları olan arkadaşlar askeri belgeler pek işinize yaramaz.Hava değişimi aldığınız gibi sivil hastanelerden ilaç yazdırın ve reçetenin fotokopisini alın olmadı eczaneden çıktısını alın birlikteki revir tabibine götürün.Ondan sonrası askerliğe elverişli değildire giden yoldur.
dipnot: sivil hastanelerden uyku ilacı alanlar şansını zorlamasınlar :)

Arkadaşlar aynı şekilde bana da uyum bozukluğu verildi kıta anket ve sahte istiyorlar yardımcı olun

Arkadaşlar kibris ta askerim hastane bana f43.2uyum bozukluğu ve kişilik testi 540 soru sonucunda huysuluk var dedi birliğinden sıralı sicil amirlerinin kanaati askerlik yapıp yapmayacağına dair kanaat vesayet istediler lütfen yardımcı olur musunuz

Lütfen mesaj bekliyorum

hayir sadece bunlari istedi direk

Bana 540 soru cozdurup huysuzluk var dediler ve bunlari direk istediler
Foto onaylı sevk kağıdı nüfuz cüzdanı askeri nüfuz cüzdanı ve fotokopi as ker yapıp yapacak kanaat vs istediler ne olacak bilmiyorum f43.2

pusatkalkan

Bu durumda önce hava değişimi verilir, sonra muayenede sıkıntılar devam ediyorsa bir hava değişimi daha verilir, yine devam ediyorsa, bu durumda muafiyet verilir.
Ama durumun bunu gerektirir düzeyde mi, bilemiyorum.

Abi komutanlar inanmiyo bir kısmı ama birlikdeki doktorlar yardımcı oluyo. Çok sukiliyom bunaliyorum

merhaba ben eşcinsel olduğum için gatadan 30 gün hava değişimi aldım uyum bbozukluğu tanısı konuldu şimdi tekrar sevk yapılacak sizce sonuç ne olur

Acil düşüncelerinizi bekliyorum. Artık kafayı yemek üzereyim!

Merhaba.

Suan silah altında askerim(yaklaşık 4.5 aydır) . Rdm beni psikiyatriye sevk etti. Ilk görüşmemde ankisiyete uyum bozukluğu teşhisi koyuldu ve ilaçlar verildi 15 gün sonrada kontrole gelmem söylendi .
Ikinci kez kontrole gittiğimde doktorum yoktu ve baska bir doktorla görüştüm. O da Amatem'e sevk etti. Koyduğu Teşhis Çoklu madde bağımlılığı ve dürtü kontrol bozukluğu oldu.

Daha Amatem görüşmeme gitmedim göndermemek icin oyalıyorlar. Sizce bu koyulan tanılardan çürük alma durumum olur mu ?
Bu arada daha once alkolden 1 hafta ceza aldım ve daha once uyuşturucu tedavisi gördüğüme dahil hastane kayıtlarım var. Bunlar işe yarar mı ?

Askerliği yapamıyorum cok zorlanıyorum ve
Bir sekilde buradan kurtulmak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Dostum seni kurula yonlendirmesi lazimdi doktorun sen kurula cikmak istedigini beyan etmedinmi? Iki uc kez hava degisimine yollarlar sonra muafiyet verirler.

Kurula çıkmak istiyorum diye bişey dile getirmedim ama askerliği yapamadığımı cok zorlandığımı defalarca söyledim. Zaten doktor kendisi de sordu yapabiliyor musun diye yapamıyorum dedim üzerine Amatem'e sevk etti ve ne olacağına orası karar vericek dedi. Oraya gidince tedavi icin yatırırlar mı yoksa hava degisimi yada çürük verirler mi ?

Ilk once tedavi uygularlar sonuc alamazlarsa hava degisimi sonrasinda muafiyet verirler dige dusunuyorum. Ilk kurulda psikiyatri curuk veremiyor. Ilk once tedavi uygulanmasi gerekiyor.

Anladım dostum. Teşekkür ediyorum. Bi hayırlısıyla gidebilsem Amatem'e ne olucak görücez ama oyalıyorlar işte göndermemek icin.

Beyler ben antisosyal kisilik boz. Ve uyum bozuklukları ( islevselligi bozulmuş ) tanısı ile 2 kez 1 er ay hava değişimi aldım tekrardan sevk olucam hastaneye ne olur sizce lutfen bilgisi olanlar cevap versin

Herkese merhaba.Ekim 2016 yılında tecilimi bozdurup muayene olmak için hastaneye sevk edildim ve sonrasında bazı ailevi sebeplerden dolayı psikiyatri muayene de tekrardan erteleme alabilmek adına sorunlarımın olduğunu belirttim ve kişilik testi verildi.Bu verilen testi askere gitmeyip ertelemek adına doldurdum ve rapor sonucunda uyum bozukluğu çıktı ve istediğim gibi 1 sene erteleme aldım.Ancak sonrasında çok pişman oldum ve iş hayatımı fazlasıyla etkileyebileceğini araştırıp öğrendim.Ayrıca öğrenci durumum devam ederken tecili bozdurduktan sonra da tekrardan tecil hakkım varmış.Bunları bilmeden ve araştırmadan böle bir cahillik yaptım.Şimdi sorum şu olacak.Erteleme bitim tarihinde hastanede tekrardan muayene olduğumda sorunun yok askere gidebilirsin dediklerinde o uyum bozukluğu sistemde gözükmeye devam edip etmeme durumunu merak ediyorum.Son olarak erteleme sonrası muayene sırasında nasıl bir yol izlemem gerekir?Bu gibi psikiyatri durumlarında ertelemeyi bir kaç sene sonrasına da uzattıkları söyleniyor.Ben bunu ilk ertelemem de halledip askere gitmek istiyorum.Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Üst Alt