Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlülerin devlet memurluğuna alınma şartlarını düzenleyen yönetmelik yayınlandı

İLKER ;
Raporların tekrar istenmesini ne kadar haksızca bi durum yaratacağının farkındamınısız yoksa farkında olupta bunun sizin işinize gelen bi durum olacagından dolayı istemektesiniz...Ben size söyliyim siz bunu kendi menfaatinize bi durum doğuraçagından istiyorsunuz..Şuan ki rapor yönetmeliğinin bir çok özürlü arkadaşımızı magdur ettiğini doktorların keyfi uygulamalarından dolayı insanların ızdırap çektigini bilmeden konuşmak olsa olsa pişkinlik olur...Sahte rapor alan zaten tekrar o sahtekarlığı yaparak raporu elini kolunu sallaya sallaya alır olan ben ve benim gibi arkasında adamı olmayanlar sıkıntıyı çekmeye devam eder biraz el insaffff....:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

designer__07 son ölçütlerde birçok aksaklık düzeltildi gibi artık tetkiklerin tam teşhisi belgelenmeden heyet derecelendirme yapmıyor keyfi raporlamalar minumum seviyedeki bunu ben hükümet karşıtı biri olarak söylüyorum sahte rapor verenlere çok gizli operasyonlar yapılıyor bu bizim adımıza sevindirici elbette gerçek engelli kardeşlerimizin mağduriyetlerini en az senin kadar önemsiyorum bununla alakalı CUMHURBAŞKANLIĞI BAŞBAKANLIK AİLEDEN SORUMLU DEVLET BAKANLIĞI (ENGELLİLER) BİMER BİR ÇOK KURUMA HEM YAZILI HEM SÖZLÜ GÖRÜŞMELERİM OLDU bunu herkesin yapması ile birlikte herkes hakkını alacaktır bunu ben hiç tanımadığım görmediğim engelli kardeşlerim için sorumluluk hissedip yaptım direk suçlama ve ön yargı ile yaklaşmayın insanlara onu ilker abi değil zaten sınav yönetmenliğine koymuşlar ölçütler şu tarihte çıkan özürlü ölçütlerine göre alınmalı diye o adamı olmayan devri yavaş yavaş kayboluyor sınava girip yerleştirilenlerden birebir tanıdıklarım ve tanımadığım bir çok kişi neyse zaman süreç ne gösterecek bize herkes için hayırlısı olsun umut ettiğimşz gibi olur İNŞALLAH.....

benim raproumda 25.11.2011 tarihli çok saçma yeni rapor istemesi 2 hafta yeni rapor için ugraş saçma saçma konuşam bi sürü insan var bu sitede sahte rapor alan gene aynı yöntemle alcak.bence çok şaçma inş yeni rapor istemezler.

kamanlı;

tarihi doğru yazdığına emin misin?

ÖMSS için özürlü raporu örneği

35c0n87.jpg

bu rapor varsa ve tarih kısmı sürekliyse sanırım geçerli oluyor. ancak geçerliliği belli bir tarihe kadarsa zamanı gelince yeni rapor çıkarmak gerekli.

%58 ağır özürlü sürekli raporum var iki yıl önce aldım umarım bi daha uğraştırmazlar rapor almak için.ağır özürlü yazmasından bir sorun çıkarmı ki?

arkadaşlar 1 sene önce sağlık bakanlığının yaptıgı sınav sonrası da aynı durum oldu eski tarihli raporlar yenilenecek dendi ama yukarıda forumcu arkadaşın yayınladığı sağlık raporları kabul edildi.,

bilginiz olsun

Peki arkadaşlar benim sağlık raporum askeri hastaneden alınma özürlük derecesi ve sürekli ibaresi mevcut. bu raporu ben binek araç alımında kullanmıştım. haydarpaşa gülhane askeri tıp akademisi raporları geçerlimi ?? yoksa tam teşekkülü devlet hastanesinden mi almam gerekiyor.. ( daha önce devlet hastanesine başvuruda bulundum sürekli kalıcı ibareli raporumu yok sayıp kendi kafalarından özür oranımı düşük yazmışlardı.. ) özürlü raporları hangi hastanelerden alınırsa geçerli oluyor yardımcı olurmusunuz ??

arkadaşlar yeni tarihli ve çaışabilir ibareli raporlar geçerli. ama eskileri muallakta. bence tedbir amaçlı yeni rapor çıkarmakta fayda var. malum yeni rapor istendiği kesinleşirse hastanelerde yığılma olacaktır....

Hangi hastaneler özürlü rapor vermekte yetkili.. çalışabilir ibareli .. burda ne belirtilmesi gerekiyor??

Çok teşekkürler.. ozaman benim yeni bir rapor almam şart ... bendeki raporda çalışabilir ibaresi yok :(

ya arkadaşım burdaki birkaç bilgisiz adamın yaptığı yorumlara bakarak kendinide stres yapma...Eğer senin raporunda çalışabilir ibaresi yoksa bunu akılı insan çalışır diye anlar ama akılsız adam anlamaz....Zaten çalışamaz durumunun olsaydı bunu raporunda belirtilirdi belirtilmediğine göre çalışabilir durumdasınn..Kısaca raporun şuanda gecerli kendi kendini yorma burdada bilinçsiz yorum yapmayın insanları kafasını bulandırmayınnnnn...niyet buysa onu bilemem ama....Geçensenede böyle durumlar oldu meb bakanlığı bu sorulara aşagıdaki cevaplara vererek belirsiliği giderdi lütfen bu konuyuda artık sulandırmayınnnnnnnnnn....
Ancak adaylardan gelen talepler doğrultusunda bazı konulara ilişkin yeni bir değerlendirme yapılmış ve değerlendirme sonucunda değişen hususlar aşağıda belirtilmiştir.

d) Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin Geçici 1’inci maddesinin (ç) bendinde “ 6/2/1998 tarihli ve 98/10746 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan Özürlülere verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik hükümleri doğrultusunda verilmiş olan özürlü sağlık kurulu raporlarındaki çalışma gücü kaybı oranları, geçerli olup ….”hükmü yer almaktadır. Bu hüküm gereği eski yönetmeliğe göre alınan özürlü sağlık kurulu raporlarından “sürekli” olarak düzenlenenler geçerli olacaktır.

e) Öğretmen, memur ve hizmetli unvanlarına başvuruda bulunacak adayların ; Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları ile Yapılacak Yarışma Sınavları Hakkında Yönetmelikte belirtildiği üzere özürlü sağlık kurulu raporlarında özür oranlarının %40 ve üzerinde olması gerekmektedir.

f) Özürlü Sağlık Kurulu raporlarında “Çalışamaz” ifadesi bulunan raporların dışındaki diğer raporların onaylanması gerekmektedir.

designer_07,
Senin dediğin Meb sınavı ile ilgili artık yeni ve güncel bir kanun var lütfen yeni ve güncel rapor istenmeli eski tarihli raporların nasıl ve hangi yollar ile alındığı aşikar bunu bilmeyen yok .
Ben yine diyorum yapılacak olan sınav/sınavlarda yeni ve güncel rapor istenmeli....

Çok teşekkler bilgilendirme için. yalnız benim rapor araç alımı için kullanmıştım onda ' Gaz pedalı solda otomatik vites araç kullanır özür oranı %55 ve kalıcıdır ' denmiş. ben bunun için yeni bir rapor almam gerekiyor yanılıyormuyum..

İLKER kardeşim sen hala elmayla armuttu karıştırıyorsun bende biliyorum eskiden hile ve hurda yoluyla al kişi şimdi almıyacağının garantisi var mi zaten o yolu bilen kişi aynı şekilde alır sende burda dizini dövmeye devam edersinnnn...yine üstüne basa basa söylüyorum rapor almaya gerek yok tekrar rapor istenmesi kanunen mümkün değil bunu sende biliyosun bende 2010 çikan yönetmeliğin sonunu okumuşundur mutlaka hala neyin savunmasını yapıyosun bana..Bimer özida dpb tekrar rapor istenmiyecek diyo sen hala istenmesi gerekir diyosun sen devletten daha mı iyi bilecen...Burdada insanlara tekrar rapor alın gibi imalarda bulunarak insanların kafasını bulandırmayın bize zamanında aldığımız raporları amerikadaki doktorlar vermedi türk doktorlarıı verdiii....Birde Forum Moderatörü gibi davran iyi araştır.....

engelli olupta engelli olunmayan kadroda çalışanlarda engelli memur sınavına girebilir mi?

egitimci06;

Bu sınava %40 raporu olan herkes girebilir arkadaşım sıkıntı olmaz...Sende gir fırsatı tepme...

ilker;

mİLLİ EĞİTİME giren arkadasım war sapasağlam nasıl psikiyatri rapor werdi ise simdi adam Hizmetrli çalısıyo. Bencede yernı rapor istesinler.

FaCia;

Arkadaşım bak ne güzel söyledin o raporu usulsüz aldığını fark ettiysen şikayet et sen daha gözünün önünde çeryan eden olaya tepki vermiyosan bu olay tepki vermeye hakkın yokkk....Ben öyle bi olayda şikayet etmesem zaten o yapan kadar benimde olayda şucum var demektirrrrrr....

ben yeniden raporumu alıacam hiç bi çekincem yok riske girmek istemiyorum....designere de tamamen katılıyorum..

bu sınav ne zaman yapılır bilgisi olan varmı ?

bertan;

Henüz bir şey yok
ÖZİDA veya DPB arayıp bilgi alabilirsiniz.

formdaki herşeyi biliyor gibi görünmeye çalışan aslında hiç bir şey bilmeyen tiplere güvenmeyin arkadaşlar. her şeyi net bilgi gibi aktarıp, kendini başbakan zanneden insan!!!
bak bakalım ben ne yazmışım yukarıda!!! ee tabi sen haklısın yönetmeliği evinde çıkardın ya ondan bu kadar kesin konuşuyorsun.... gelmişsin burda mebin geçen sene yaptığı sınavı örnek göstermişsin. atı alan üsküdarı geçtii..... bırakın artık eski sınavları. yukarıda demişim ki isteyen gider alır istemeyen ne hali varsa görür. beni gerisi ilgilendirmez. benim rapor 2011 tarihli. ey arkadaşlar rapor alabilecek durumdaki bütün arkadaşlar raporlarını yenilesinler. kaybedecek neyiniz var ki? düşük alsanız bile eski raporunuzu kullanırsınız...

designer_07,
Anlaşamıyoruz sizin ile bende biliyorum hemde çok iyi biliyorum neyin ne olduğunu, Büyük ihtimal ile sen yeni rapor alamayacak gruba mı giriyorsun bakın yine diyorum yeni rapor istemeli şart olmalı...

peki sürekli iş göremez maşı alanlardamı yenilemek zorunda ,çünki bizim maaş bağlanasıya kadar sgk belki 3 veya4 kere kontrolden geçiriyo hemde üniversite hastanelerinde hemde a,z ye araştırıyolar mesela benim son kontrollerim 8.8.2011 tarihinde bitti sürekli olan raporumu vede sgk tarafından kontrolden geçen roparumu yinede yenilemem lazımmı (inanın bıtkınlık veri artık bu işler)

tamam forumda benim rahatsızlığımın ne olduğunu biraz araştırısan görürsün.2010 çikan yönetmelikte benim rahatsılığımla ilgili iyileştirmeler yapılmış ama o doktorların ukala kişiliklerinin karşısına geçip yürü bakalım eğil bakalım demeleri o kadar gururumu incitiyor ki bide onlara hakkım olan bişey için yalvarmayı bana bi lütüf gibi %40 verdik ifadelerine girmeleri beni incitiyo bunun için rapor almanın bi gereği olmadıgını düşünüyorummm....

madem bazı kimseler raporunu haksız yolla almış, yenilemeleri için o zaman 2010 sonrası rapor zorunluluğu için Başbakanlığa mail atalım. var mısınız? ak'la kara o zaman belli olur. kimseninde hakkı yenmez bu arada.

arkadaşım siz hala şu olaya geniş çerçeveden bakamıyosunuz hile ve yalan dolanla almış olan kişiler tekrar raporunu paşalar gibi alırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.....bİdahada bu başlığa yorum yapmıyacagım herkesin ne hali varsa görsün ......

sınav tarih ne zamam ön kayıt ne zaman bellimi

Üst Alt