Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlülerin devlet memurluğuna alınma şartlarını düzenleyen yönetmelik yayınlandı

sosyal haklardan yararlanmak için almıştım işte özürlü kimlik kartı iett vs . ama o rapor vergi indirimine kabul etmediler onun için ayrı rapor istendi onuda %40 altı düşürdüler şimdi bu sosyal haklardan yararlanmak için aldığım %47 rapor kabul edilmezmi onu soruyorum

Bertan

Anladığım kadarıyla raporun vergi indirimi olmadığı için yenisini istemişler.şimdiki raporunla sınava girebilir misim bilemiyorum.bilen arkadaşlar yardımcı olurlar merak etme

hepimiz hakkında hayırlısı olur inşallah

rolll
ben rapora çalışabilir yazırdıktan sonra işkura gidip onaylattırdım

barşfx okurmusun:
Yönetmeliğe göre raporunuzu yenilemeniz gerekli. 16.12.2010 öncesi alınan raporlar giriş sınavları için kabul edilmiyor. Memuriyet sınavları için yeni yönetmeliğe uygun rapor almanız gerek.

Sözkonusu yönetmeliğin; 18 inci maddenin (Kazanılmış Haklar) 1 inci bendi (Bu yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.)

herkese selam. ben vandan yazıyorum. burda deprem olduğu için internete sık sık girme imkanımız yok. ömss başvuruları başladı mı? sınavla ilgili yeni gelişme var mı? bilgisi olan arkadaşlar ALLAH rızası için bilgi versin. burda hergün deprem oluyor. evlere ve binalara giremiyoruz. bu maili bir karakoldan yazıyorum. ömss başvurularıyla ilgili bilgilerinizi bekliyorum.

bakın arkadaşlar ben size şunu söylüyorum 2010 yılı özürlü memur alımlarında çalıştıgım kurum 1998 yılına ait özürlü raporu ile bile birçok kişi aldı bu yönetmelik 2006 da çıktı oysa peki o zaman size soruyorum 2010 yılında neden eski tarihli raporla işe insan alındı ben sunu anlıyorum bir magduriyet olursa eski yeni rapor konusunda magdur kisiler dava açıp hakkını araması en dogal hakkı olur .

arkadaşlar sınava girmek için hangi tarihli rapor gerekl ben 2007 yılında alfım raporumu tekrarmı alacam şimdi yaa öfff cvp yazarsanız sevinirim...

ömss yaş şartı varmı?

ömss başvuruda de belli bir yaş şartı varmı?

kura çekimi

mayıs ayında yapılacak ilkokul ve dengi mezunları için yapılacak kura çekimi ve kayıt için bilgi alabilirmiyim arkadaşlar.

5819
ÖZÜRLÜLERİN DEVLET MEMURLUĞUNA ALINMA ŞARTLARI İLE
YAPILACAK MERKEZİ SINAV VE KURA USULÜ
HAKKINDA YÖNETMELİK
Bakanlar Kurulu Kararının Tarihi : 22/8/2011 No : 2011/2192
Dayandığı Kanunun Tarihi : 14/7/1965 No : 657
Yayımlandığı R.Gazetenin Tarihi : 3/10/2011 No : 28073
Yayımlandığı Düsturun Tertibi : 5 Cilt : 51​
BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar
Amaç
MADDE 1 ‒ (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Devlet memurluğuna atanacak özürlülerin alımına ilişkin olarak özür
grupları ve eğitim durumları itibarıyla yapılacak merkezi sınav ve kura usulüne, merkezi sınav ve kura sonucuna göre
yerleştirme işlemine, özürlülerin hangi işlerde çalıştırılacakları ile istihdamlarının takip ve denetimine, istatistiki bilgilerin
temini ve tutulması ile ilgili diğer hususlara ilişkin esas ve usulleri belirlemektir.
Kapsam
MADDE 2 ‒ (1) Bu Yönetmelik;
a) 10/12/2003 tarihli ve 5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanununun eki (I), (II), (III) ve (IV) sayılı
cetvellerde yer alan kurumlar ile döner sermayeli kuruluşlar, kanunlarla kurulan fonlar ve kefalet sandıklarına,
b) İl özel idareleri ve belediyeler, il özel idareleri ve belediyelerin kurdukları birlikler ile bunlara bağlı müessese,
işletme ve döner sermayeli kuruluşlara,
c) 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa göre Devlet memuru istihdam eden diğer kamu
kuruluşlarına,
Devlet memuru olarak atanacak özürlüler hakkında uygulanır.
Dayanak
MADDE 3 ‒ (1) Bu Yönetmelik, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü maddesine dayanılarak
hazırlanmıştır.
Tanımlar
MADDE 4 ‒ (1) Bu Yönetmelikte geçen;
a) Başkanlık: Devlet Personel Başkanlığını,
b) Kura: Özür grubu, eğitim durumu ve tercihlere göre Devlet memuru kadrolarına atanabilmeye esas olacak
yerleştirmeyi yapmak amacıyla kullanılacak yöntemi,
c) Merkez: Merkezi sınav ve kura işlemlerini sonuçlandıran ve bu sonuçlara göre yerleştirmeyi gerçekleştiren kurum
veya kuruluşu,

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=3.5.20112192&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=

Üst Alt