Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Özürlülerin devlet memurluğuna alınma şartlarını düzenleyen yönetmelik yayınlandı

yüzde %40 verilmiş çalıştırılamayacak alanda efor ve ayakta olmayacak şehilde çalışabilir yazıyor ancak rahatsızlığım ortopedi kısmında yazılıcakken sindirim siteminde yazılı söyle düşünüyorym ben acaba rapor oranını dahiliye uzmanı verdide o yüzden mi onun alanında yazılmış... eğer bi sorun çıkmayacaksa değişikliklerle uğraşmak istemiyorum...birde bu yıl sınavlar engel durumlarına göre ayrılacak öyleyse ben farklı bi grubamı tahil olacam
ne karıış şey bu

Arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin kamuda özürlü istihdam oranı %4 değilmiydi?

Eğer öyleydi ise yeni yönetmelikte nasıl oluyor da %3 yazıyor?

Kadroların tahsisiMADDE 11 ‒ (1) Özürlülere tahsis edilecek kadroların tespitinde, ilgili kurum veya kuruluşun, yurtdışı teşkilatı hariç, toplam dolu memur kadro sayısının % 3’ü dikkate alınır.

ben endüsri meslek lisesi elektrik bölümü mezunuyum. elektrik teknisyeniyim. 16 yıl özelde çalıştım. geçen yıl hizmetli kadrosunda çalışmaya başladım. ancak benim amacım mesleğimde çalışmak. inşallah sınav açılırda, elektrikci kadrosunda çalışırım. böyle daha verimli olacağımı sanıyorum. bir yarış varsa hepimiz katılalım. ama yükselmeye.....

Selam iyi günler araştırdım yönetmelikleri okudum ve anladığım kadarıyla 16/12/2010 yılındaki yönetmelik geçerli olucak.
2008 yılında aldığım ve sürekli ibareli rapor geçerli olmayacak.
Yeni yönetmeliğe göre tekrar heyete girip raporu yenilemek düşüyor heralde yanlış anlamadıysam. Yanlız 18. madde de kazanılmış hak ve tekrar rapor düzenlenemez hükmü yer alsada bu pek önemli olmuyor. Ben öle anladım yanlış biliyorsam veya yanlış yazdığım yer varsa bilgilendirin lütfen.

ömms nasıl başvurcaz sınav tarhleri ne zaman

Sınav kitapçığı çıkmış Yarg Yaynevi geriye sadece ömss hazırlık kursları ve sınav tarihi kaldı.. hadi hayırlısı..

Mesleki Lise Mezunları Düz Lise Mezunlarına Göre Ayrı Kategorilerde Sınava Girerler mi Aceba ?

Mesela Ben Meslek Lisesi Web Programcılığı Mezunuyum.Düz Lise Mezunları ile Aynı Sınava mı Tabi Tutulucam ?

*aydın*;

ne iptal olması ÖMSS mi iptal olmuş ?
düzgün açıklama yapsan?

Ben aslında raporumun iş için olanını kaybetmiştim. (özürlü kimlik kartı ve maaş için olanı var ya)
aradığımda hanfendi sınav için 21 kasımda başvurular filan var raporumun iş için olanını kaybettim. diğerleri var der demez ''sınav iptal oldu'' deyip kadın kapattı telefonu. olay budur arkadaşlar....

size ne söylendi?

21 kasımda başvurular olduğunu nerden çıkardın? Öyle birşey yok.
Aradım daha sınav ne zaman o bile belli değil ne iptali olur mu öyle şey dedi.

21 Kasımda KPSS tercihleri var. Araştırıp yorum yapalım lütfen ve konuyu saptırmayalım.

Mesleki Lise Mezunları Düz Lise Mezunlarına Göre Ayrı Kategorilerde Sınava Girerler mi Aceba ?

Mesela Ben Meslek Lisesi Web Programcılığı Mezunuyum.Düz Lise Mezunları ile Aynı Sınava mı Tabi Tutulucam ?

//Güncel.

slm oturan boğa ben migvars ..2004 aldığım %40 sürekli raporum var..yani bu raporla memurluk sınavına giremiyecemmi..tekrarmı rapor almam gerek..saygışar efendim..

Aynı olduğunu sanmıyorum bir arkadaş sağlık müdürlüğü sınavında meslek lise çıkışlı olduğu için 70 puanla atanmıştı ve meslek lise mezunu 3 kişi olduğu için aralarından bir gelmemiş geriye kalan 2 kişi sınava girmiş 70 alan yüksek not aldığı için atandı ve şuan devlet memuru olarak çalışıyor.Bunu iyice bir araştırmak gerek derim.

Yönetmeliğe göre raporunuzu yenilemeniz gerekli. 16.12.2010 öncesi alınan raporlar giriş sınavları için kabul edilmiyor. Memuriyet sınavları için yeni yönetmeliğe uygun rapor almanız gerek.

slm oturan boğa ben migvars ..2004 aldığım %40 sürekli raporum var..yani bu raporla memurluk sınavına giremiyecemmi..tekrarmı rapor almam gerek..saygışar efendim..

bi' şey soracam
ilk kez rapor aldım benim rahatsızlığım ortopedik ancak raporda farklı bi kısıma işaret koymuşlar sınav için bi sorun olur mu ? yoksa önemli olan oran mı?

Hayır önemli olan özürlülük oranıdır.

migvars;

özida özürlüler idartisinden konuyla ilgili attığım malie gelen cavap
[FONT=Arial][SIZE=2]Sayın Gökhan ERKURT[/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial]Raporunuzda "sürekli" ibaresi var ise başvurabilirsiniz. Sınav tarihi belli olduktan sonra, yapılan olan duyuruda, ayrıntılar belirtilecektir.[/FONT]

[FONT=Arial]Bilginize. [/FONT]

[FONT=Tahoma][SIZE=2]Kimden: GÖKHAN ERKURT [mailto:gokhan_erkurt@hotmail.com]
Gönderilmiş: Çar 26.10.2011 12:01
Kime: Bilgi Edinme Birimi
Konu: Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) hk.
[/SIZE][/FONT]

merhaba,
2012 yılında yapılacak olan özürlü Memur Seçme Sınavı ÖMSS 2004 yılında alınmış olan B sürekli raporumla başvuru yapabilecekmiyim
saygılarımla.
Gökhan Erkurt

mrb arkadaşlar 15 sayfa okudum raporla ilgili ve bende raporumu yeniletcem . ayrıca benim raporumda ''işçi'' olarak çalışır[yada memur olarak çalışır] ibaresi yok 2022 maaşı için bi ibare var ve şu anda 2022 maaşını alıyorum sorum şu ben bu sınava girebilmem için işçi olur yada memur olur ibaresinin olmasımı lazım ayrıca raporu aldık ve tekrardan işkura gidip onaylatmamız gerekiyormu? vaktinizi aldım affola iyi geceler.

RollRoice;
sadece çalışabilir yazdırırsan iyi olur

barışfx;
Hayır önemli olan özürlülük oranıdır.

Herkese selam. Ben vandan yazıyorum şu an. sınavlarla ilgili depremden beri bilgi alamıyorum. çok acele nete girdim. hemen çıkmam lazım. her an deprem olabilir çünkü. sizden ricam ömss sınavıyla ilgili bir gelişme varmı? ömss sınavına başvurular başladı mı? yada başvurular ne zaman başlayacak? bu konu hakkında bilgisi olan dostlar ALLAH rızası için yazsınlar. yarın yine gireceğim nete. o zaman bakarım. ha unutmadan bir de, ömss sınavı temmuza alındığı bilgisi geldi bana. bu konuda bilgisi olan var mı? herkese selam...

Forumcu kardeşim Allah yar ve yardımcınız olsun. Ömss tarihi henüz belli değil yapılan açıklamalara göre nisan ay ın da yapılacağı söyleniyor fakat henüz belli değil. ocak ay ın dan itibaren ömss kursları açılacak henüz başvuru tarihi belli değil, sınav başvurusu içinde aynı şey geçerli henüz belli değil. özürlülerin memurluğa alım şartları hakkındaki yönetmenlikten haberin yoksa bu linkten okuyabilirsin.http://www.engelliler.biz/forum/kam...tlarini-duzenleyen-yonetmelik-yayinlandi.html

Benim bildiklerim bunlar eksik yada yanlış bilgi varsa ltf düzeltin arkadaşlar.

forumcu;

Sınavın nisan ayında yapılacağını herşeyinde kesin olarak aralıkda veya ocak başında belli olacağını söylüyorlar. 3 aylık bir ösmm kursları açmayı planlıyolar ama dediğim gibi her bilgide şuan sadece nisan ayında sınav yapılcak diyor .. ama tabi insanlar yok olmaz nisana yetişmez filan diyolar .. fakat dediğim gibi sadece nisanda yapılcağını biliyoruz daha hiç birşey belli değil ..eğer daha önemli bir gelişme olursa sana msjla haber veririz yada burayı takip edersin vaktin oldukca .. Allah yardımcınız olsun ..

peki ben bir şey öğrenmek istiyorum elimde 2011 tarihli %47 bir raporum var bu raporu ankaraya gönderdim vergi inidirmi için kabul etmediler yeni rapor istediler onuda düşük verdiler bu duurmda ben elimdeki 2011 tarihli %47 raporla bu sınava başvurabilirmiyim bilgisi olan varmı saygılar

Bertan,

2011 yılında aldığın raporun vergi indirimi için mi alınmış bir rapordu?eğer vergi indirimi için değil sosyal yardım işe giriş vs için alınmışsa baştan rapor isteyebilirler.Ama vergi indirimi için alınmış bir raporsa neden tekrar istediler anlamadım

Üst Alt