Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS başvuru sayısı açıklandı

mesele panik olma meselesi değil. bazı arkadaşlar ünv.yi küçümsüyorlar. sanki bizler boşuna okumuşuz gibi davranıyorlar. bunlar insanın zoruna gidiyor. üniversite liseden tamamen farklı bir ortamdır. gerek sosyal gerekse siyasal anlamda insanların kendilerini geliştirebileceği yerlerdir. önceki öğretim kurumlarından farklı olarak sürü psikolojisinin minimum düzeyde oldugu kurumlardır. aldığımız eğitim, çektiğimiz zorluklar burda küçümsenecek dalga geçilecek şeyler değildir. bu zorluklara dayanamayıp okulu bırakan insanlar var. onun dışında lisanstan 5 kişi şurdan 2 kişi falan filan. bu konuşmalar boş. zaten kadrolar açıklandığında her şey belli olacak.

xxxman, kardeşim ben üniversitede öğretim görevliliği yaparken rahatsızlığımdan dolayı işimden oldum. Allah izin verirse bu sınavı da kazanırım. sen durmuşsun yok liseli dolu lisans boş muhabbeti yapıyorsun. dur ben senin sıradaki sözlerini de buraya yazayım. "okumuş da nolmuş sanki üniversitede hoca olmak çok zor bir iş Ales, Tofel ne ki. ben hepsini tek sınavda geçerim:) " orada bir arkadaş açıkça yazmış elmayla armutu karıştırmamak lazım

elbette 5 binin hepsinin alınması söz konusu olamaz muhakkak ki sınavın bir geçeerliliği olacak. armut piş ağzıma düş olmaz. Ama emeğe biraz saygınız olsun. ben burada cevap yazarak zaten gerekli saygıyı gösteriyorum.

arkdaşlar ıyımısınızz :) herkesın hakkında hayırlısı olsun!!!! herkes yerleşsın ıstedıgı gıbı ınsallah !!!ne bu şiddet bu hırs bu celal ya.yapmayın alaşkına.

xxxman kardeşim yazdıklarını okuyorumda gerçekten komik olmaya başladın ya ne bu lisans mezunlarından nefretini sebebi anlamadım sen istediğin kadar bağır maalesef lisans mezunlara SANA karşı daha avantajlı olucak,olması gereken de bu.hadi sana iyi rüyalar..

beyler boşa çene yapmayın bir sınav yüzünden burda engelli arkadslar birbirine laf söyleyip duruyorlar siz arkadslar yani birbirine sataşan arkadaşlar neredeyse sen engelli degilsin diceksinz yazık valla ya yok lisans okumus yok lisemiş ya devletin işini bırakında devlet yapsın boş yere burda birbirnzi kırmayın bir engelli engelliyi kırıyorsa saglam biri engelliyi ne yapmaz ya nasibin önüne kimse geçemez ALLAH HEPİNİZİN YARDIMCISI OLSUN HAK EDEN KAZANSIN ARKADASLAR

ünv. bitirmiş çoğu arkadaşın nasıl bitirdiği belli TÜRKÇE VE AÇIKÇA YAZIYORUM ÜNV. BİTİRENLERİN ÖNCELİKLERİ OLCAK AMA 5BİN KİŞİLİK SINAVA 5BİN ALIM DÜŞÜNEN NE KADAR MANTIKLI SİZ KARAR VERİN adı üstünde özürlü seçme sınavı bu bir sınav ve iyi olanlar alıncak boş boş okuyanlar beleşden giremeyecek yani ünv.bitirmek VAR ünv.bitirmek var hakkıyla okuyan girsin ama boş boş okuyanda elensin diyorum ama karşı çıkanlar elenmekten korkan boş insanlar gibime geliyor yüzdelik orana göre alınmayı başaramayacaklar hemen cevaplıyor bana saçmalıyor diyenler kendine baksın önce bi:)benim dememle olmuyor bu işler devletin demesi ve sınavın amacına göre seçici olması gerek herkeze hayırlısı olsun maksat muhabbet yoksa bizim konuşmamızla olmuyor bu işler:eek:

arkadaşlar özürlü büro işçisi alımında ki şartta en fazla lise mezunu olmak şartı olan sınavı bir üniversiteli girip kazanmış. başkasının hakkını yemiş bu durumda ne yapılabilir?

xxxman kardeşim yazdıklarını okuyorumda gerçekten komik olmaya başladın ya ne bu lisans mezunlarından nefretini sebebi anlamadım sen istediğin kadar bağır maalesef lisans mezunlara SANA karşı daha avantajlı olucak,olması gereken de bu.hadi sana iyi rüyalar..

çok güzel söyledin arkadaşım kıskanıyor galiba xxxman

GÜLAY KISKANMAK MI? sizin kendinizi üstün görmenize dayanamıyorum sadece ünv.bitirdik diye sınavsız girmek isteme mantısızlığını yakıştıramıyorum ilkokul mezunlarını küçümseyip biz varken onlara iş verilmesin mantığınıza akıl erdiremiyorum kendinizi 10 insan yerine koymanıza dayanamıyorum ne bu üstünlük taslamanız elinizden gelse 20bin alımda ünv mezunu olsun diyeceksiniz siz insansınızda okumayan okuyamayan insan değilmi sizin kadar onlarında hakkı var çalışmaya bana göre her kesiminden yüzdelik orana göre alınmalı ünv önlisans lise orta okul kendini ispatlayan bilğisini konuşturan alıncak yüzdeliğe giren işe girer ama siz okunudunuz size sınav bile yapılmasın ne gerek var:)

Daha önce yapılmış olan özürlü personel alımında işe girip şimdi ise 2 yıllık ünv diploması alan çalışan özürlülerin baş vuru yapmasına ne diceksiniz?
Veyahut Diğer çalışan özürlü memurları hesaplamıyorum bile benım msj kımse dikkate almadı oturdunuz sayfalar boyunca boş boş gereksiz lak lak lak tartışma içine girdiniz. Şimdi anlıyorum yıllardır neden bu halde olduğumuzu hak ediyoruz hemde fazlası ile hake dıyoruz...

PAVİLİON kamuda olup ünvanı olmayıp tekrar sınava girmek isteyenlerede karşıyım ama benim karşı olmamla olmuyor...bir söylentiye göre kamuda ünvanı olmadan yükselmek yada kurum değiştirmek için girenler atanmayacak deniyor ama ne kadar doğrudur bu söylenti bilemem ama bana göre böyle olması gerek...

Şuan hepinizden utanıyorum siz böyle yaparsanız engelli olmayan insanların sizi ezmesi haktır. Ne bu lisans önlisans lise olayı ya ? Madem sınavlar farklı Lisans mezunlarından atıyorum 5 bin kişi giriyorsa yine atıyorum yüzde bilmem kaçını alırlar. Liselileride ezmenizi anlamıyorum 50 bin kişi var liseli. adam 50 bin kişide 5 bininci olacak işe giremeyecek mi ? Saçmalamayın kendinize gelin bunu düşünür bu sınavı yapmayı düşünen. Dersinizi çalışmaya devam. İnanıyorum ki hak etmeyen giremeyecek işe. Herkes kendi işine baksın atışcağınıza...

Kimse önemsemiyor ama ortada büyük rakamlar dönüyor. Yazıktır günahtır liseye lisanslıya nekadar kadro vereceklerıne biz karar veremeyız elimizdeğil ama bu olaya manı olabiliriz. Bunun için ben sitem ettim allah aşkına adam ayda 2000 maaş alıyor baş vurmus bu adam daha önceki özürlü sınavlardan gırmıs kazanmıs ee neden gırdın denılıyor valla gaza geldim girdim dıyor adam bu adalete insanlığa sığarmı. Bu sadece 1 örneğim Bunun biraz araştırmasını yaptık kafadan 15 kişi çıktı bazısı kendi illerine gitmek için tekrar gircek bazısıda lise olarak gecen sınavda kazanıp şimdi lisanlı olarak baş vurmus. Batman gibi küçük bir ilde bu rakam en az en az 30 kişi olursa türkiye geneli nerden bakarsak 5000 çalışan işti sınava baş vurmuştur bu rakam en düşük rakam.

Hiç olmasa gecen yapılan özürlü yerleştirme sınavlarında baş vuru sayısı belli çok zaman gecmedi 2 yılı geçmedi milli eğitim alım yaptı orda rakam cıkmıstı sanırım 20.000 civarı özürlü kalmış idi 2 yıl içinde nasıl olduda 60.000 cıktı?
Şu bir gerçek son haftalar binlerce rapor alındı bunun üstüne diğer kazanmış olan memurların da baş vurması ile bu böyle patladı Rakam olarak Net veri istiyorsanız gidin bulunduğunuz ilin derneğine çıkarın geçmişi araştırın şok olmasanız namerdim yoksa böyle olmasa idi zaten şimdiden herkesın %80 gırme şansı olurdu ki zaten gırerdı kımse kalmazdı bu olayda bır baska rant kapısı oldu allah sonumuzu hayretsın.

ya aekadaşlar burakın birbirinizi yemeyi allah aşkına 20000 kişi alınsa bunun en az 10-12 bini torpil oynuyacak peşin söğliyeyim sakın yok asla olmaz demeyin hergün özürlü memur alınıyo acık doluyo artı siz türkiyede yaşıyoruz ve malesef istesenizde istemesenizde şu an bile ilansız işe yerleşenler var meb sınavına ilk okul lise lisans önlisans toplam 41000 cıvarı baş vuru oldu ve şimdi iki yıl gecmemesine ramen bu sınava lisans lise mezunu 60000 kişi ilk okul hariç 40-50 binde ilk okul olur yani engelli saysı yüzde yüz elli art ne hikmetse dayınız varsa işiniz hazır cok iyimser değilim biliyorum ama gercek bende umudumu bu sınava bağlamışım kısmet hayırlısı allahtan içimden gecenleri paylaştım iyi geceler.:cool:

Arkadaşlar bu işin çözümü bence belli sırf sınava girmek için rapor alıp başkalarının hakkını yenildiğini düşünüyorsalarsa bu adamların vergi indirimi var mı?başbalkanlık özürlü kimlik kartı var mı?eski raporları ve başka belgeleri varsa sorun yoktur demektir.:confused:

Arkadaşlar kimi lisans mezunu kimi lise mezunu v.s. olmuş ne fark eder aramızda insan olarak hiçbir fark yok. Herkez hangi mezuniyet kategorisinde başvurdu ise sınava girecek. ama başarılı olacak ama başarısız. Gereksiz konularda tartışmak yerine sınava hazırlanmayı deneseniz herkesin kendisi için iyi olacağı düşüncesindeyim. Gereksiz tartışmalarla bir birimizin kalbini kırmak yerine herkes sınava hazırlansa daha iyi olmaz mı. Ben önlisans mezunuyum ve hiç bir ayrıcalık da beklemiyorum. Sadece başvurduğum öğrenim düzeyinde sınavdan başarılı olup yerleşmek istiyorum. Kimi lise kimi lisans veya önlisans olmuş çok da önemli değil. Önemli olan sadece sınavdan başarılı çıkmak vesselam.

erhans;

sana katılıyorum arkadaşım.. ben de lisans mezunuyum.. orana vururlarsa eğer çok az lisans mezunu alacaklar demektir.. dediğin gibi bizler neden okuduk o zaman.. sözümü kimse yanlış anlamasın burada amacım lise mezunlarını ezmek filan değil ama orana göre olursa lisans mezunu pek kşmse atanmaz yani.. dediğin gibi eğitim seviyesini de dikkate almalılar atamalarda..

xxxman;

arkadaşım 4 yıl okuyanın işi hemen hazır olsa biz neden bu sınava girelim ki? ben işitme engelli lisans mezunuyum. işsizim.. hani nerde işim? elbette ki herşey hak ile olmalı.. herkese hakkı verilmeli.. 4 yıl açıktan okumak kolaysa neden okumadın? elbetteki herkes kendisi de atansın istiyor ama bencillik olmamalı.. sen de atan biz de atanalım keşke..

Gamze1988, sende haklısın lise mezunları da, şunu belirtmek isterim atamalar bence yüzde üzerinde olur.

Elbete bu bir varsayım en doğru bilgiyi personel daire başkanlığı verecektir.

Buarada önemli olan kamu haberde çıkan 29630 kişi olduğu arkadaşımın cep telefonuna gelen kamu hattında gördüm .

Fakat yetkililerin yaptığı açıklamalrda 20.000 kişi olduğudur.

Burda diğer bir husu ise devletin 2012'de bu engelli açığının tamamını kapatıp kapatmıyacağıdır .

Bu konu üzerinde yoğunlaşmak gerektiğini düşünüyorum zaten ders çalışanın ve bilgisi olanın kazanacağı aşikardır .

Herkese başarılar .

idris bey size kesinlikle katılıyorum.. elbette çalışan yüksek puan alan mutlaka atanacaktır.. ister lise mezunu ister üniversite mezunu olsun.. düşük puan alan ise yüksek lisans mezunu da olsa atanamayacaktır sanırım.. burada önemli olan alınacak puan.. ama mutlaka orana vurulması gerekirse o zaman çok az sayıda üniversite mezunu alınacak demektir ee o zaman da haklı olarak bizler de diyoruz ki bu neyin karşılığı.. neyse bunu bizler ne kadar tartışırsak tartışalım havada kalacak tabii ki.. nihai sonucu atamalarda göreceğiz.. bu arada sizin de dediğiniz sayılar verilere göre 29000 ve 20000 arasındaki açık ne oldu? derseniz dediğim gibi o açıklığın bizlere sezdirilmeden doldurulacağını düşünüyorum.. umarım hepimiz için hakkımızda hayırlısı olur..

ilk ve ortaöğretim mezunları hangi pozisyonda memur olabilecek?

ömss soruları....

Arkdaşlar benim sorum ve sizlerin sorularınızla birikte ortak bi konu açayım dedim. benim sorum ömss de baraj var mı atamalar nasıl olucak (sınava girecekler için) nasıl bir sistem olucak kuraya gireceklerle sınava girenlere aynı hak mı tanıncak

idrs ;

evet bizzat bakan söledi 20 bin kişi bu sene tamamen atanacak diye.. zaten baksanıza sınav haziran olur falan derken nisan da oldu..demekki bi an önce dolduracaklar boş yerleri ..

Arkadaşlar neden tartışıyorsunuz admin ve moderatörler lütfen konuya müdahale eder misiniz?Bu konuya boş yere yazı yazarak sayfaları dolduruyorlar.Lütfen tartışmadan konuyla ilgili yazı yazarsanız yazın yoksa burası tartışma yeri değil.

Sana ne oluyor ki? bırak onu moderatörler düşünsün, kaldıki forumlar tam da tartışma yeridir, eğer ikimizin de tartışmadan anladığı aynı şeyse...

hayırlı olsun özürlüler çok iyilerini olacaktır bakanlar türkiye genel 81 il merkezinde yardım etmeyi düsünüyor bakan hanıma çok önemlidir.sınavdan kurasını yapılacak bu özürlülerin puanı yerleştirmesi gerekiyor.başbakan genel türkiye özürlüleri işe başlamaktan sınava girmek lazım.önce kendiler sınava girmesi unutup hocalar özürlüleri kabul etmeyecek keslikle yapması gerekiyor.

sevgi ve selamlarımla.

ben lisans ben önlisans mezunuyum diye yükselenlere söylüyorum bende bilgisayar mühendisiyim
şimdi herkesin özür+eğitim+yetenek ine göre sorular sorulacak
bu nedemek oluyor kim çalışırsa o yerleşir...
lisans mezunu vs lise mezunu bakıyor adam lise mezunu 97 puan lisans mezunu 67 puan alın liseliyi derler...
yüzdeler oldumu daha kolaydır bu iş eğer birde puan sınırı varsa nekadar güzel...
örneğin puanına göre muamele görecektir herkez eğitim durumu mazeret...
çalışan kazanır çalışan hak eder bunu unutmayın ilkokul lise ve üniversite okuyan herkes aynı beyine sahiptir...
siz yeterki çalışın çabalayın...

nihayet birisi cıktı tşkler ibrahım kardesım guzel cvb yazmısın

sınavı ösym düzenliyor burda torpiller konuşacak bakında görün,kpss'de nasıl adamı olan 65 puanla yerleşiyorda 80 90 puan alan boş geziyor ben garanti veriyorum torpille çok adam girer..tabi çalışıpta puan alana hakkıyla girene bişe diyemeyiz..herşeyin hayırlısı

Üst Alt