Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS başvuru sayısı açıklandı

kara arkadaşa katılıyorum. Tabiki burada sade puan değil engel durumu da önemli faktör oluşturacaktır. Elbette devlet ilk defa ömss yaptığı için bunu zamanla göreceğiz

hocam bence engel durumu tercihlerde pek gözönüne alınmayacak,engel durumunun tespit edilmesi refakatçi ve ek süre verilmesi içindi. böyle yapılınca şartlar hemen hemen eşit oldu zaten.

rusa;
Arkadaş bence ÖMSS'yi KPSS' ile karıştırıyorsun.Tabiki görev ayrımında kurumlar istediği branşta personel alımı yapacaktır.ÖMSS ilk defa yapıldığından bunu şu anda bilmek çok zordur. Biz bundan önceki sınavlarda Milli eğitimin veya Özellikle Sağlık bakanlığının Aldığı memur alımlarını gördük.SAğlık bakanlığı alımların aynı branş bazında alım oldu Mesala Genel anlamda(Orto,ön,lisans) Sağlık memuıru,Sağlık Teknisyeni,laborant,memur,hizmetli vs. alımı oldu.Kimi branşta Türkiye genelinde 5 kişi başvururken ,kimi branşta 5000 kişi başvurdu.örneğin milli eğitim sınavında Türkiye Genelinde Öğretmen olarak 1000 kişi alınacaktı ama 976 kişi engelli kardeşimiz başvurdu.Ve hepsi yerleşti.Devlet mutlaka bunları düşünerek harekette edecektir.ben de butür olumsuzluklara karşı GEnel anlamda ve başvuru sayısına göre tahminde bulundum.inşaallah herkes hak ettiği yeri kazanır.

Bu sistemin alt yapısı zaten oluşturulmuştur ve zamanı gelince açıklama yapacaklardır. Tüm arkadaşlara girecekleri sınavda başarılar diliyorum.

teşekkür ederim Mustafam. seni burda yeniden görmek ne güzel =)

merveenes;

ee sayın arkadaşım onu diyom bende...
Sende benim yazdıklarımı karıştırmışsın..
Bu işin genel memur alımıda olacak branj alımıda...
Sayının önemi geneldeysen anlam kazanıyo...
Branjtaysan da anlam kazanıyo..
Senın her ögrenimden aldıkları dedğin genel memur branjı için;
ben se braj ı olan memurlara atıfda bulundum..
Branjtaysan şansın artıyor..
O sebeple branj alımları sayısı daha önemliii..

herkes için hayırlısı neyse o olsun ne diyelim ki artık :)

arkadaşlar acaba 20 bin içinde işitme engelli 2 bin en az alınırmı ?

rusa genel branj ayrımı derken neyden bahsedıyorsun ben büro yönetimi sekreterlik önlisans mezunuyum ortopedi engelliyim
memur alımıda olacak branj alımı derken ben hangısıne gırıom bunların bilgi veririrmisin

maşallah ne kadar çok engelli birey varmış bu ülkede yav daha ilkokul ve ortaokul mezunları dahıl degıl bu rakamlar içerisine demek ki bir bütün olsak sallıcağımız yerler cok olacak bu tur olaylara da pirim vermemiş olacağız .Ha bu arada devlet nekadar engelli oldugunu da tespit etmiş oldu bu sayede hakkımızda hayırlısı olsun fiyaskoyla sonuçlanmasında çok üzülürüm hani 20.000 engelli alacaklar ya kamuya sınava gerek yok bu rakaqmlara göre atasınlar mılleti saygılar dostlarım .

sebboy;

sayın arkadaşım;
örneğim;
bilgisayar işletmeni özürlü memur.((atıyorum;adalet bakanlığına))
inşaat mühendisi özürlü memur..((atıyorum;orman su işleri bakanluğına,veya kadıkoy belediyesinevs.vs)
şehir planlamacı özürlü memur..(atıyorum herhangi bir büyuk şehir belediyesine))
vs vs...
branjtankastım bu dur...asıl alınacak memur sayısından sa...
sizin mesleğinize branjınıza uygun kadroda özürlü memur alınacak mı o dur ;;
kendimize dert etmemiz gereken....
kanımca altın bileziği olan yani bir meslek gurubuna bağlı olan ,bir mesleğin diplomalı temsılcisi olana
özürlü kardeşlerimiz...
kadrolarda daha fazla yer alacaktır...

Rusa fatma Sahihih son aciklamasi engelliler yeteneklerine gore yerlestirilecek diyor bu konuda yeni bir duzenleme yapilacagi bilgisi veriliyor .Yazdiklarina sonuna kadar katiliyorum ayni dusuncedeyiz ve en pozitivis yaklasim bu zaten bakanin son aciklamali bu dusunceyi destekler mahiyet aciklanmiz Yapilan tahminlerde biraz matikli olmali ve selam

onu duymadım..
yetenek derken;
sadece kura yı kastemiş olmalı...
yada branşı olmayanları kest etmiştir....
benim mesleğim teknikerse..bana ne karışır
aksine mecbur oldugu ıcın aldığı kadroyu nitelik sahibi elemela doldurmuş olur...

yoksa 657 nolu memur kanunu nu değiştirmeli:)
engeli memur için ayrı 657 nolu kanun yapacaksa orasını bilemem..sanmam da...

onu duymadım..yetenek derken;sadece kura yı kastemiş olmalı...yada branşı olmayanları kest etmiştir....benim mesleğim teknikerse..bana ne karışır aksine mecbur oldugu ıcın aldığı kadroyu nitelik sahibi elemela doldurmuş olur...yoksa 657 nolu memur kanunu nu değiştirmeli:)engeli memur için ayrı 657 nolu kanun yapacaksa orasını bilemem..sanmam da...
Engelliler Yeteneklerine Göre İşe AlınacakEngellilerin yeteneğini kullanacağı işe girmeleri gözetilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ankara’da güne, yaşlılara saygı haftası kapsamında düzenlenen sempozyuma katılarak başladı.20-03-2012 21:19Aileden uzaklaştırmadan yaşlı bakımında yeni modeller ürettiklerini söyleyen Fatma Şahin, bu konuda ailelere maddi destek verdiklerini hatırlattı.Fatma Şahin’in programındaki diğer durak, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Hizmetleri Sempozyumuydu.Burada Şahin’in engellilere güzel bir haberi vardı.Şahin, 29 Nisan’da düzenlenen Özürlü Memur Seçme Sınavı’nda yeni bir düzenleme yapılacağını açıkladı.Buna göre, sınava girenler kapasiteleri ve öne çıkan becerilerine göre işe yerleştirilecek.Bakan Şahin şunları söyledi:“Hem işyerlerinin onlardan istifade edeceği, hem de onların kendi potansiyelini oraya verebileceği, görme engelli birinin kulağından istifade etmeyi, zihinsel engelli birinin elinden istifade etmeyi yani herkesin top yekün engellidir hiç bir işe yaramaz mantığı ile değil, herkesin kendi pozisyonuna göre kimin ne potansiyeli var şeklinde süreci takip ediyoruz. TRT HABEROnlisans ve lisans icin diploma bolumune gore alim yapacaklarini dusunuyorum tercih yaparken nitelik kodlarina gore yeteneler siralanir aldigi egitim goz onunde bulundurulur teknik universiteyse ornegin elektirik elektironik bolu okuyanlar avantajliilur, adalet okumussa adalet bakanligina yerlesmedesansi yuksek klur cunku bu alanda kalifiye olmus aranan elemandir .lise icinde benzeri sartlararanir diye dusunuyorum ben yetenekten bunlari anladim sizlerin yorumu nedir ?

mehmet001;

aynen ben de onu anladım...
ayrıca diyelim sınavı kazandın..ama işini yapmaya engel ise özrun ...ona göre iş verimliliğini artırma adına yetenekten kasıt
sanki engelinden dolayı magdurıyet yaşatmıcaz..vs vs

ben yüksek lisans yapmış bir peyzaj yüksek mimarı olarak 5 yıldır her sınava girmekten bıktım artık sınav inşallah son olur işe girerim yüksek lisans yapan kaç kişi sınava giriyor sayı yok çünkü onlara göre özürlü yüksek lisans yapamaz :)

Herkesin hakkın rabbim hayırlısını nasib etsn. Lise onlisans lisans fark etmeyi ALLAH devlet kapısında ekmek yemegi nasib ederse ztn bir şekilde atanırız. Hayırlı günler.

peymimhalil;

yüksek lisanslılara ne zaman lisanstan ayrı kadro açılmış ki hocam, kpssde yüksek lisanslar ayrı bi sınava girmiyor ki, onlar da lisans olarak giriyor.
kpssden sonra kurumların yüksek lisans yapmış eleman almaları da gene lisansların içinden elemek amaçlı kullanılan bir durum. belki bunda da kadrolar açıklanınca bazı kadrolar yüksek lisans yapmış kişileri tercih eder.

mrh. arkadaşlar ben iş bulmak için çook uğraşıyorum fakat iş verende olmadı. Allahım yardım eder İnşallah. bizlere sahip çıkarlar. peki kazanamayan ne yapacak arkadaşlar bilen var mı? saygılar

sevgili arkadaşlar

bu ömss de yenim bu sınav yerini nasıl öreneceiz haberiniz varmı varsa bana bana bir açıklama yaparmısınz teşekürler

sınav yerini ösym nin sitesinden çıkartcaksın sınava 10 gün kala belli olur büyük ihtimalle :)

saol ya bende kaçırmaktan korkuyom teşekür ederim

ömss giriş nasıl olacak?giriş belgesi alan oldumu?ne zaman gelecek bilgi sahibi olan yazsın.

sınava 10 gün kala belli olur büyük ihtimalle :)

yaa arkadaslar ilk ve ortaöğretim 15.05- 25.05.2012 tarihleri arasında sadece kura çekilişine basvuru yapacaklar diye biliyorum ben!!!Allah Allah :confused::rolleyes:

merhabalar ben hemodiyaliz hastasıyım %90 özürlü raporum var ömss sınavına girebilirmiyim... ticaret meslek lisesi büro yönetimi bölümü mezunuyum ömss girme şartları nelerdir bilgilendirirseniz tam detaylı sevinirim ...

Merhaba Efebru01;

Ekpss yapılacak 2014 Ağustos'ta. sınava girebilmen için lise diploman ve engelli raporun olması yeterli. ama sınava daha çok var. sen şimdiden çalışmaya başla. burayı da takip et. gerekli bilgilendirme ve duyurular burdan yapılır sınavdan birkaç ay önce.

Üst Alt