Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS başvuru sayısı açıklandı

Eşeğim_Eşek;

nick süpermiş daha ne diyebilirimki :)

Profesyonel düşünmüyorsunuz :)

Herşey istatistik 70 puan barajini 40 bin kişi anca geçer yani % 80 memur ihtilmaliniz var burada düğüm mat sorularinda çözülüyor 5 mat bile yapsaniz yeter;)

75 puan alan herkes atanmiş demektir kendinizi kasmayin rahat olun;)

arkadaşlar bence eğer 20.000 kişi alınacaksa 48 bin kişi ortaöğretim başvurusu olduğundan en fazla ortoöğretimden alınacak tahmini olarak

ilk ve orta kura : 2.000 %10
ortoöğretim :15.000 %75
önlisans : 2.000 %10
lisans : 1.000 % 5
toplam :20.000

sınavı ösym düzenliyor burda torpiller konuşacak bakında görün,kpss'de nasıl adamı olan 65 puanla yerleşiyorda 80 90 puan alan boş geziyor ben garanti veriyorum torpille çok adam girer..tabi çalışıpta puan alana hakkıyla girene bişe diyemeyiz..herşeyin hayırlısı
meb in düzelnediği sınava benzemeyecek ösym de ben araştırdım torpil olayı sıfır oldu alın teri döken geçecek...

ösym nin yaptığı sınavlar zaten torpilli..

sonbahar44;
senin 65 ile alındı dediklerin anca sağlık meslek mezunlarıdır..onlarda az sayıda oldukları için..birde bu sınavı meb falan yapmıyorki..keza ösym'nin başından onca olay geçti..bir daha torpile,soru çalmaya mahal vereceklerini sanmıyorum..baştaki adam kaç kez değişti..

merveenes ;
yaptığın hesaba katılır gibiyim..bende hemen hemen böle bir hesap yapmıştım kafamdan..ama yinede az rakamlar..keşke 20 bin değilde 40 bin alım olsa..inşallah bu 20 binden sonra seneye 10-20 bin daha alırlarda herkes yerleşir..

gerçekten de kimileri sölemiş,bu sınavlar da 2 ders belirleyicidir..birisi matematik (lanet ders :) diğeride vatandaşlık ( anayasa,kanunlar vs.) ..bunlar insanın doğrularını da götürürler..misal benim son kpss de 6-7 doğrum matematik yanlışlarından dolayı gitmişti..bir soru bile 100 lerce kişiyi geçirirken ;)

Siz bu başvurulara çokta takılmayın bence çünkü kendimdende biliyorum ki katılanların çoğu belli kurumda çalışan kamu işçi veya memurları daha üst kadrolara geçmek için veya ne olur ne olmaz mantğıyla katıldık. eminim bu arkadaşlarımızın en az 4/1 i kamuda devam edenler ve cazip bir teklif olmadıkça yerlerinden kıpırdamayacak kişilerdir o yüzden çalışın ve iyi puan almaya bakın... torpilmiş giren sayısı çokmuş öyleymiş böyleymiş die kafanızı yormayın arkadaşlar... İnanı çalışın ve takip edin mutlaka er geç olur isteğiniz... Hepinize tekrar başarılar diliyorum...

merveenes;
lisansı öldürmüşsun arkadaşım. ne yaptın ya 1000 kişi :D

yani liseye 3te1 lisansa 5te1 mi? olmaz böyle. yani hiç sanmıyorum...

MEMUR VAR..MEMUR VAR NEYİ TARTIŞIYONUZ. ANLAMADIM...
MEMUR VAR ..ama mesleği muhendis...
MEMUR VAR ..ama mesleği MİMAR...
MEMUR VAR ..ama mesleği DUZ (YANİ GİH)
...
ÖNEMLİ OLAN SAYI DEĞİL Kİİİ
ÖNEMLİ OLAN KADRONUN TANIMLARI..
ADAM ŞEHİR PLANLAMACI ARIYOSA
SEN NASIL GİRECEN 100 TAM PUANOLSAN
MESLEĞİN TUMADIKCA...

Ön lisans- Lisan -Yüksek Lisans Yapmış Dostlar bu diplomaları bozan bir yer varmı Bozdursak ? %10'a indi şans baksarmısınız :)

xxxman kardeşim sen hangi dünyada yaşıyon anlamadım ki;senin dediğin dünya bu dünya değil sen uzaya filan çık orda belki senin istediğin gibi bi dünya bulursun,daha çok okuyanların daha az avantajlı olduğu bi dünya;)..

arkadaşlar bence eğer 20.000 kişi alınacaksa 48 bin kişi ortaöğretim başvurusu olduğundan en fazla ortoöğretimden alınacak tahmini olarak

ilk ve orta kura : 2.000 %10
ortoöğretim :15.000 %75
önlisans : 2.000 %10
lisans : 1.000 % 5toplam :20.000

Ne yaptın arkadaşımm vur dedik öldürmüşün...Lisanslar tabikide burda avantajlılardır...ama burda kimseyi kırmanın anlamıda yok..hepimiz için hayırlısı olsun..İşsiz arkadaşların ruh halinide düşünerek cevap vermek daha doğru olur...İnsanları sebebsiz yere üzmenin inçitmenin anlamı yok..Herkes kendince bi pay çıkarmaya çalışıyo..

ilk ve orta öğrenimler daha baş vurulmadı buna göre nasıl bi alım yapılacak 100desini nerden biliniyoo mayıs ayında bakalım kaç kişi başvuru yapıcak

rusa;

Hay ağıza sağlık arkadasım kac gündür su tartısmayı izliyorum..Normal olanı bi sen yazdın sırf bunu yazmak içinde üye oldum.
Herkese selamlar bu arada arkadaslar..
Arkadaslar kadro sayılarını kurumların talebi belirleyecek..
Ornegin atıyorum tum devlet kurumları toplamda 5000 adet bilgisayar işletmeni icin talepte buluduysa ayrıca 10 000 adet lısans mezunu memur talebınde bulunduysa 10 000 adet elektrikci marangoz vs talabınde bulunduysa acılacak kadrolar bu dogrultuda olur..Talep yok diye hadı bunuda alalım caycı yaparız gibi bir zihniyet hakım değil devlette..Kamu hukunda eşitlik ilkesi diye bir kavram yoktur.Yanı kısacası oturun dersınızı calısın puanınızı alın sonrada sıze uygun bir kadro acılmasını bekleyın.Kımse ıste 20 000 bın orta ogretım basvurmus adalet bunun en az yarısını ıse yerlestırmektır dıye dusunmesın.Oyle bır mantık olmayacak..Sıze basıt bır ornek 5 yıl kadar once kpss Turklıye bırıncısı olan bir Fizikci atanamadı kadro acılmadı dıye...Olaya bu sekılde bakın.

merveenes;

Lisans mezunlarının % 20'si, Lise mezunlarının %30'u... İyiki ülkeyi siz yönetmiyorsunuz..

ÖMSS ye başvuraupta kazananlar memur olmayı hak kazananların 2022 maaşları kesilirmi ?

Sedatileri;

bu siteye bayadır üyeyim..
ama aklı selim düşünen pek arkadaş yok...
doğruyu soyleyince ya anlamazlıktan gelip.konuya devam ederler ya da
dogru soyleyeni tukaka yaparlar...
100 mesaj atımış..yok % 20 yaok onlısas yok orta ogretımm.
arkadas_?
sunu soyleyen yok..
sınav ogrenım duzeyıne gore yapılır..
ama işe alınmalar...
meslegıne gore olur..
sen dusuk puan al ...ben yuksek puan alayım..
devletın ıstedıgı meslek senın kıne uyarsa sen gırersın...
ban avcumu yalarım...
ornek..
kpss de 55 alan inşaat teknıkerı...hatayda atandı meslegıne...
sen 100 al okutugun oukl meslegın tutmuyorsa gıremıcn kııı...
pes yanii..bunu anlamayıp halan yazan halan tartısanklra var...
kanımca...sınav olur...;
2012 aralık..2013 tum devletr kurumlarından gereksınım duydukları meslek lerı ve eleman sayıları cıkar..
2013 martı atanırlar...
dahada yok orta ogretım vazla ondan alınlar yok lısans ..lafları faso fıso oluyo...
herkesın meslegıne gore enıyı puannı alanlar yerlesecek...
normal olanı da bu degılmı..
adam muhendıs ama duz memurıyete calısıyo..sınava gırmıs kazanmıs..
ne dyecen calışmamı..

arkadaşlar merveenes'in tahminine bende katıldığım için yazma gereği duydum;

kız sadece tahmin yapmış..siz neden bu kadar ciddiye alır şekilde yorum yaptınız ki :) bence yapılan yorumu ciddi hale bürüyen sizlerin "yok bence lise şu kadar,lisans,önlisans bu kadar olur" şeklinde yorum yapmayışınızdandır..misal arkadaş yazmış,iyiki ülkeyi siz yönetmiyosunuz falan diye..bu eğitim seviyeleri arası paylaşım farklı olur diyorsanız birde sizlerin tahminini görmek isteriz yani dostlar..

golden_heart ben "bayan değil" bay'ım merve kızımdır.

arkadaşlar ben bir tahminde bulundum;ama
önlisans ve lisans mezunu arkadaşlar bu tahminime çok içerlemişler;zannedersem...

"rusa"nın görüşüne hiç katılmıyorum.önemli olan yerinde tahmin etmek...ben bu tahmini yaparken mühendisinide,avukatınıda,teknikerinide,imamınıda hizmetlisinide düşünerekten tahmin ettim.kimsenin hevesini kırmak istemem;ama benim tahminin böyle.

hala aynı muhabbet lisans ve on lisanasların hepsi alincak;) tamm onlar oyle istiyo sıanv neden yapılıyokı ozaman mantık dısı bır olay :)

eşeğim_eşek; Ben soruda çözüyürom. Üniversitede okurum.Çalışan ve hak eden kazanır.böyle yorumlara da ihtiyacı var insanların bu yorum olmasa idi sen de cevap yazamazdın.

Kura : 20.000 başvuru (tahmin) - 5.000 memur alımı (%25)
Orta Öğretim : 48.152 başvuru - 5.000 memur alımı (%25)
Önlisans : 7.071 başvuru - 5.000 memur alımı (%25)
Lisans : 5.144 başvuru - 5.000 memur alımı (%25)

ya da

Kura : 20.000 başvuru (tahmin)(başvuruya göre %25) - 5.000 memur alımı
Orta Öğretim : 48.152 başvuru (başvuruya göre %25) - 12.038 memur alımı
Önlisans : 7.071 başvuru (başvuruya göre %25) - 1.768 memur alımı
Lisans : 5.144 başvuru (başvuruya göre %25) - 1.286 memur alımı

bence olmalı. Kolay gelsin.

Arkadaşlar şu sınav olsada kurtulsak insanların fikirlerine lütfen saygı duyalım.
Herkes istediğini adabı bozmayacak şekilde söyleme özgürlüğüne sahiptir.
Bende ders çalışıyorum fakat sürtümeler moralimi bozuyor.
Engellierin sorması gereken asıl soru personel daire başkanlığının engelli açığını tamamının hangi tarihe kadar kapatacağı sınava sahte raporla giriş olup oladığı ve sınavın sağlıklı bir ortamda yapılması
Atamaların ne şekilde olacağını zaten önümüzdeki günlerde göreceğiz.,:cool:

ömss için il bazında kaç kişi başvuru yapmış?

Arkadaşlar bu sayıyı bilirsek tercihlerde çok faydası olacağını düşündüğüm için böyle bir konu başlağı açtım.
Herkese başarılar.,

merveenes;
bızede soyle.varmı oyle ıstatıslık..devletın hangı meslek branjında kac kısı alacagı ..
bunasıl bir tahmın.hangi verilere dayanıyo..devlet 20 binengelı alacam dıyo..bırak hangı kurum nekadar alacak hangı ögrenim durumunda ne alacak..
sen hepsını gecıp bıde branja göre tahmın hesabı koydun sa.ttebrık dereım.sayın kardeşim

devlet seni basının hayrına almıyor sayın kardeşim..
zorunluluktan alıyor...
klasık kanunnuları anlatmayayım.çalışan kişi sayısının%3 kadar özurlu felan filan...
şimdi diyelım sen devlet kurumuzun.
ve 100 tane engeli memur alma zorunlulugun var(bak ihtiyacın demıyom..zorunlulugun diyom)
ne olmalı sence;
1-)devlet sunu dıyebilir...mi..kardeşim sen başvurudakı % delere gore elemen isteği yap?bence hayır...
2-)devlet şunu diyebilirmi..orataokul mezunu şukadar elamanı işe al..
3-)devlet sunu diyebılırmı lıse mezunu şukadar elamanı işe al..
4-)devlet sunu diyebılırmı önlisans mezunu şukadar elamanı işe al..
5-)devlet sunu diyebılırmı lisans mezunu şukadar elamanı işe al..

vs.vs.
hadi yanıldım hadi forumun tümünde tartışılan konu gercek oldu...baskı yapıldı başvuru % delerıne göre ögrenım durumlarına göre lemen isteğinde bulundular...
ya meslek..ya meslek diyom...
ne diyecekler...sen şukadr imam alacan.sen düz memur sen mımar sen muhendıs mı alacan..
asıl sorun orada
kacırıyonuz bence...
engelı yada değil ..
kımse ihtiyacı omayan elemenı ihtıyacı olamayan meslek gurubunda işe alamaz...
lise mezunu lise mezunuyla yarışacak dır bu kesin...
ama şunu unutmayın klavuzda derki..
bidirdiğin okul kodu (yani mesleğini belirleyen kod.)her lise veya unuversıte mezunu her işe alınmayacak...
bunu anlamadıktan sonra tartışmanın exenını her yere cekın ne farkeder...
ben inşaat teknikeriyim..100 tam puan yap sam da...
eger atıyom iç işleri bakanlıgı depo arjıv yonetım mezunu alacak sa bana faydası yok...
sızede olmayacak...
asıl rakıbınız ben degılım...
asıl ayrım ıstatıksel olarak...özur gurubu mezun gurubu degıll...meslek gurubunda olacak.....
osebeple kı...
devlet kurumlarının hangı meslek ten kac kışı alacagının ...sizin meslegınıze uyup uymadıgı..her seyden onemliii....
aynı normal kpss düz memurluk için 80 puan yetmezken...meslek gurubundakı bir memurluga 65 puanla atama yapılmnası gibiii....
egher meslegınız genek tanımlardaysa..% ne olursa olsun...asıl rakıbınız kendı meslegınızdekı olacak..yanı daha fazla puan...
ama meslek branjınınz ıstenılen tanıma uyuyorsa..oh mis....kactane özurlu başvurmusa okadar olacak...şansın kendi mselek branjaında emınm % 50-% 50 olacaktır...

rusa;
Çok doğru söylüyosun kardeşim devlete eğitim öğretim gerekmiyo verilen işi yapabilecek eğitimin olması önemli bizim öğretmenimiz sınavdan 90 almış branşı türkçe:edebiyat diğer arkadaşı 40 almış branşı müzik devlete de müzik öğretmeni varmış o atanmış yani bu iş mesleğe ve görevi yapabilir durumda olmamızla alakalı

tolga0164;

oldu 2..
sayın arkadasım .sagol anlayşıın için...
diyelım sen iş veren ol..
engeli memur alma zorun lulugun ol...
ne diyor özel şirketler..
1-)engeli olacan ama mumkun oldugun ca az beli olacak engelin.(diğer çalışan ların moralını bozma diye..
2-)engelı olcan ama onun istediği meslek baranjında olacan..
yoksa niye alsın...
hıc mı işkur daki talep lerı görmuyor musunuz..
talep lerın cogu branjlara la kısıtlanmışş..
bran olmayan da ölümüne beden işcizisınız demek...
şimdi gelelım kamuya....
kamu sizce beden işiçisi özurlu kadrosumu alır...
yoksa...okulu meslek kı olan branjlarda mı alır....
tabıkı işine yarayan mesleği olan branj sahibi olanlar alacaktır....
örnek 1 belediye alalım...
engeli şahır planlamacımı alır...
yoksa engeli temizlik görevlısımı alır...
cevap 2 sıde olur...
sonuç hangı meslege uyuyorsa o guruba gireceksın....
% delere kafayı yoracagınıza....
dua edelım herbranjtan adaletlı alsınlar....
yakın takıbımde olan bır kamu 350 memur aldı
bublar arasında beden işcisi yok...
100 tane gih(genel idari iler için memurr min puan 92)
250 tane muhendisli çeitlı(elektırık insaat makına vs vs..) aldı...

kıssadan hıse deyıp konuyu kapatayım kendı adıma ama olmuyo ....

mehmetkucuk ;

işte görüş,tahmin paylaşmak budur ...sürtüşmeden,kaygılardan uzak,ne güzel ... sanki burdaki bir tahmine göremi alacak devlet personeli arkadaşlar yapmayın etmeyin :) adı üstünde tahmin bu ... tahmini herkes yapabilir.. niye bu kadar tepki.. bende önceleri eğitimi yüksek olanlar önce kadroya alınır diyenlerdendim..ama başvuru sayısını görünce böle bir bencil duruma devletin düşeceğini sanmıyorum..hem yukarda birisi demiş,devletin personel yerleştirme kanunları ne gösteriyor..mevzuatı nedir ? bunları bilmeyince kim ne derse desin tahmin olmaktan öteye gitmiyor..eeee o zaman korkunuz niyeki.. bende önlisansım..rahatmı oluyum endişelimi ? ben hayırlısı olsun diyorum o kadar..

idrıs ;

bencede doğru sölemişsiniz....

devlet duygusal değil mantıksal karar alır. yani işine yarayacak olan elemanı işe alır. diyelim ki makine mühendisi alacak sınavda 100 de alsa bi lise mezunu ya da yüksek lisans yapmış bilgisayar mühendisi o kadroya giremez ama 50 puan alan bi makine mühendisi girebilir. diyelim ki meslek lisesi elektrik bölümü mezunu tekniker almak istiyor, yüksek lisans mezunu elektik elektronik mühendisi bile olsan bu kadroya giremezsin. kpss süreci böyle. zaten ben engelli alımlarının da kpss ile yapılmasından yanaydım. her alım olduğunda engelli sıralamaları da açıklanıp %3-4 engelli alsalardı ömssye gerek kalmazdı.
ama ömssde süreç farklı işleyecek bence, devlet diyecek mesela, 4000 lisans 5000 önlisans 10000 lise mezunu 5000 de kurayla alacağım. sonra biz hangi kurumda çalışmak istiyorsak onun tercihini (belki buna çalışmak istediğimiz şehrin tercihi de dahil olabilir) yapacağız yani mesela milli eğitim bakanlığı bursa milli eğitim müdürlüğü kadrosunda çalışmak istiyorum ya da tarım bakanlığı konya kadrosunda çalışmak istiyorum şeklinde. sınavdan sonraki komisyon da senin diplomandaki mesleğine ve engeline göre senin seçtiğin şehirde kadrosunda uygun gördüğü bi yere yerleştirecek.

C.ym;

evet..haklısın senı canı gönülden anladım..().

Üst Alt