Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS başvuru sayısı açıklandı

xxxman;

Arkadaşım Lisans okumak bi engelli için o kdr kolay mı kolaysa sen de okusaydın o zaman ayrıca lisans okuyanların hepsi açıköğretim mezunu değil, ben örgün okudum o kdr emek verdim tabiki bu oranın adil olmasını isterim başvuruya göre alım olmalı ama burada 4 yıl emek veren lisanslılarla boşuna okumuşlar diye dalga geçilemez ,her bakanlığın memur alımı farklı maliye bakanlığı lisans mezunu ister sağlık bakanlığı lise mezunu ister gibi,, çalışma alanına bağlı bu birlik beraberlik olması gerekirken eğitim sebep gösterilerek birimize mi düşücez şimdi..? Herkesin kısmeti saklıdır Allah tüm arkadaşlarımızın yardımcısı olsun ..

varsayım yuvarlak hesap ortaögretmlisansönlisans ilkokul
48.1527.0715.144 25.000
basvuran sayısı bu şekilde farzedelim alım ne kadar diyelım 20.000.. 2250 lisans .. 1500 önlisans .. 3500 ilkokul 12 250 ortaögretm olsa.. eder 20 000

Adamlar zaten işe girmiş hayatını kurtarmış diyelimki 1000 kişi öyle kazandı ve yerleşti 1000 tane işsizin hakkını yemek normal karşılanıyor. Diplomasını zamanında gerektiği yerde kullandı işine girdi bu zevki muamele oluyor ayrıca dikkatini çekerim ki bu üst mevkilere geçme ego tatmin etme sınavı değil işsiz güçsüz insanların işe girmesi için açılmış bir sınav bilmem anlata bildim mi. Saygılar

.''43 yaşındayım c raporum 2. derceden vergi indirimim var dı özürlü olarak ssk dan emekli oldum ama ömms ye girmek istiyorum girebilirmiyim? girip kazanırsam memur olma hakkım varmı? bu konuda prosüdür nedir? öğrenmek istiyorum saygılar.. ''
Arkadaşlar bu yazıyı memurlar.net de gördüm ve vay halimize dedim adam işe girmiş üstüne bi de emekli olmuş bi de ömss ye girmek istediğini söylüyor artık pes pes bu doyumsuzluk nedir ya .

yemin ediyorum bu ünüversite mezunları diplomalarını nerden nasıl temin etti kaç yılda aldılar merak ediyorum.oturun çalışın kazanın demek kolay işin niye kolayına kaçıyonuz?oturup çalışan kazancaksa herkez oturup çalışcak yok ben fazladan 4 yıl okudum benim işim garanti olsun diyemezsiniz okuyamayan insanıda dışlayamazsınız sizin kadar onunda hakkı var şartları uygun değildir okuyamamıştır kimse o insanı cahil çalışamaz ünv mezunun yaptığı işi yapmaz olarak yargılayamaz herkez işine geldiği gibi konuşuyor yok ünv mezunu 5bin kişi alınsınmış zaten giren 5 bin kişi sınava gir çık işe gir nasıl bir mantık bu 4 yıl fazladan okumak sizi 10 insan yerinemi koyuyor?ben ilk okul ortaokul ayrımı yapmıyorum orana göre alım olsun AHKAM KESEN OTURUN ÇALIŞIN KAZANIN DİYEN ÜNV.MEZUNUDA OTURUP ÇALIŞIP 5 BİN KİŞİ İÇİNDEN ORANINA GÖRE ÇIKMAYA ÇALIŞCAK YOK ÖYLE SINAVA GİR BOŞ KAĞIT VER İŞE GİR HERKEZ HAKKIYLA GİRCEK...

çok komik olaylar bunlar. elbette ünv. okuyan birinin ayrımı olacaktır, olmalıdır! şahsen ben kendimden örnek vereyim. üniversiteyi dışarıda okudum. dünya masraf artı sınav sıkıntıları artı öğrenim kredisine gelen haciz artı her gün en az 45 dk gidiş 45 dk geliş 1,5 saat yol yürümek zorunda kaldım(ki sağlıklı birinin 10 dkda gidebileceği bir yol)......ve daha bir sürü şey. şimdi sorarım size ayrıcalık istemek hakkım değil mi????

xxxman sen otur önce ne yazdığı bi oku ya, allah aşkınaa... :) :)

birtan ben ne yazdığım gayet farkındayım ama sizin işinize gelmediği için anlamıyorsunuz eee siz ünv.okumuşsunuz sınava girip çıkıp boş kağıt vererek işe girmek istiyorsunuz ilk okul-lise mezunu insanı çalışamaz gözüyle bakıyorsunuz kardeşim işi kavramak önemli ilk okul mezunuda ünv.mezunun yapacağı işleri yapabilir kimse yapamaz diyemez engelli olarak üv.mezunu az olabilir ama normalde ünv.mezunları koyun gibi gidip geliyor adam ünv mezunu ama ilk okulu bitiren biri kadar bilgisi yok senin farkın ne 10 insan yerine geçmeye çalışıyorsun elindeki diplomamı?o zaman genel sıralama yapılsın ünv önlisan lise puanları aynı katagoride değerlendirilsin kim yüksek alırsa 60 bin kişi içinde onlar girsin ünvan gerektiren meslekler hariç tabi onun eğitimini almak gerek...

1.kimse boş kağıt vermeyecek buna emin ol
2.Eğer bi üniversite de bir adam boş çıkıyorsa , bu öğretim görevlisinin suçudur
3.Kaç kişinin nereye alınacağı belli değil , Unutmadan şunu da söleyim herkesin seviyesi bir değil +sı da KPSS de bile ortaöğretim/önlisans ve lisans soruları farklıdır.

kardeşim tamam işte sorular farklı olcak siz bilgili biz cahiliz bize biraz daha kolay sorulmalı nede olsa cahiliz biz ama siz 10 beyine sahip ünv. mezunu süper insanlarsınız:) kimse boş kağıt vermeyecek sizin mantığınıza göre boş verende girer işe merak etme ÜNV.MEZUNU İNSAN BOŞ ÇIKIYORSA ÖGRETİM GÖREVLİSİNİN SUÇU DEĞİL BAK BU ÜNV.MEZUNU OLARAK İNSANIN BİLMEDİKLERİDE VARDIR BAK SUÇLU VARSA O İNSANIN KENDİSİDİR BAŞKASI DEĞİL İLKOKUL MEZUNU KENDİNİ GELİŞTİRİRKEN ÜNV MEZUNU BOŞ İNSANSA SUÇU ÖGRETİM GÖREVLİSİNE ATAMAZ ne demek istediğimi anlayan anladı anlamayanda işine gelmediği için 40 yıl anlatsan anlamaz...

xxxman ben seni çok iyi anlıyorum ama sen beni anlamıyorsun , Öğretim görevlisi ders öğretmez hayat öğretir "Hayat öğrenmeye geldiniz" der . Okuyan Bilir :)

Neyse...

Ben ilk okul mezunu olsam ne olcak doktora yapmış olsam ne olcak? okuyan insan okumayan değilmi yoksa öyleyse benim haberim yok oturup çalışan kazancaksa her mezundan %'i işe gircek kimler boş insan kimler dolu insan ortaya çıksın...sizin amacınız belli sınava girip çıkıp işe girmek...birtan hayat okumadan yaşanarak daha iyi ögreniliyor BAK ÖGRETİM GÖREVLİSİ OLMUŞ AMA BUNU BİLE BİLMİYOR yada ögretim görevlisi biliyorda ünv.mezunu bilemiyor :)

Aynen VEYDEL kardeşim çok haklısın birde benimde kredi borcum war :) Ama bu sınava hem memur hemde emekli olup girmek isteyen ark demiyorum lanet ediyorum işssiz gelir düzeyi 0 adamlar war hak hırsızlığı olacak .... neler nelerrr.....

çok komik olaylar bunlar. elbette ünv. okuyan birinin ayrımı olacaktır, olmalıdır! şahsen ben kendimden örnek vereyim. üniversiteyi dışarıda okudum. dünya masraf artı sınav sıkıntıları artı öğrenim kredisine gelen haciz artı her gün en az 45 dk gidiş 45 dk geliş 1,5 saat yol yürümek zorunda kaldım(ki sağlıklı birinin 10 dkda gidebileceği bir yol)......ve daha bir sürü şey. şimdi sorarım size ayrıcalık istemek hakkım değil mi????

çok haklısınız kesinlikle bunları söz konusu bile etmediğimiz halde şu gereksiz tartışmalara bakın emekden söz edilicekse ayrıntısına girmioruz bile halbuki örgün eğitimde ne zorluklar çekioruz bizi en iyi anlaması gerekenlerin bu sitede olması gerekirken bencil tavırlar görüoruz sadece ..biz de adaletli olsun istioruz ama hak söz konusu ise biz daha çok hak edioruz çünkü hem beden hem zihin yorgunluğunu fazlasıyla yaşayan bizlerdik...

xxxman bence aramızda en adaletli sen görünüyorsun bir dağılım yap biz de boşuna ne sınava girelim ne okuyup üniversite bitirelim ne de kura bekleyelim. Her şeyi sen belirle bence okuyan okumayan ayrımı da kalksın ortadan. Yazdıklarını okudum şöyle bir sanki ortada bir hak var da tüm hakkını elinden almışlar gibi saldırmışsın adaletten bahsederken bile sanki öncelikle seni alsınlar da sonrası önemli değil gibi tutumun var. Açıkçası üzüldüm. Okumak adamlık sayılmaz belki ama sana kalsa hiç iş bile vermezsin hele memur olsan sana yetki verseler üniversite mezunlarını adamdan bile saymazsın sanırım :) Adalet için bence beklemek ve sonuçları görmek lazım sen kazanamazsan üzülürüm sadece senin için değil tüm sınava girip hak kazanamayanlar için ama sanırım ben kazanırsam üniversite okumuş olmanın üzüntüsü içinde olacağım sayende. Lütfen daha sakin ol ve açıklanacak kadrolara göre yorumlar yap. belki de açılacak kadrolarda hiç üniversite mezunu olmaz o zaman buna en çok sen sevinirsin ama o zaman sevin şimdiden planlar yapma. Ayrıca eşit şartlarda girip seninle lise mezunu kategorisinde yarışmak isterim keşke üniversite diplomamı saymasalar son mezun olduğum lise kategorisini seçebilsem de veya neyse mezuniyetin seçsem o zaman karşılıklı görsek sonuçları....O zaman ne bahanen olurdu veya adalet isteğin olurdu merak ediyorum açıkçası. Sen hangi duruma giriyorsan önce orada en iyi olmaya çalış mutlaka yerleşirsin bu daha adaletli olur bence. Sınav sorularının adaleti zaten ayarlandı işler sınav sonuçlarına ve açılacak kadrolara bağlı lise mezunu için açılacak kadroya biz nasıl başvurma hakkına sahip değilsek sen de diğerlerine haksızlık yapma. Okumakla ne olunacağını veya okumamakla ne olunacağını veya diğer seçenekleri bekleyip görmekte fayda var. İnşallah herkes hakkında hayırlısı olur. Başarı diliyorum herkese...

erhans.. neden liseli olsan girmiştin bı yerlere senın lıselıden ne farkın var lıselı olup işe girmeyenlere dayakmı atıyolar hadı ben ve 48 000 kişi liseli bul bıze iş girelim çalısalım .. bol keseden sallamayın kardeşim yaaa :D milleti güldürüyosunuz kendınıze . ünıverste okudunuz ne oldu sende işsizsin bende işsizim ne farkımız var neden kendınızı üstün görme çabası içindesınız o konuyu anlamıyorum.. madem atanamadın gecen alımlarda senın ve benm bı farkım yok dostum anladınmı hem sen daha avantajlısın benden neredeyse 10 kat daha az insanla yarıs içinde olacaksın sınavda.. lisans mezunu alackları en fazla 2250 önlisans 1500 ortaögretım 3500 lise 12000 eger 20 000 alım olursa eger bunun dısında cok ucuk rakamlar olursa büyük haksızlık olur bence..

bi hikaye vardı 3 arkadaş milli piyango bileti alıyolar çıkarsa ben bu kadarını alıcam sen bu kadarını alıcaksın diye kavga edip birbirlerini bıçaklıyolardı.

Biz ne dersek farazi ihtimaller üzerinden tartışıp kavga edip kalp kırmanın manası yok,kurumlar vermiştir ihtiyaçlarını puanlar gelince belli olur.

xxxman,
kardeş sanki beynine bir kaset koymuşlar da durmadan aynı şeyleri çalıyor gibisin. insaf be kardeşim madem okuyana saygın yok ki senin kendinden başka kimse umurunda değil; bari dine peygambere saygın olsun. dur belki biliyorsundur ama ben yine de yazayım. malum bilirkişi'ye "Hiç bilenler bilmeyen bir olur mu?"

hakikaten anlamakta zorluk çekiyorum yaklaşık 8 aydır işkurdaki iş ilanlarını takip ediyorum. koca şehir konyada birkez bile lisans mezunu isteyen bir müesseseye denk gelmedim. o kadar iş ilanı var hepsi lise ve dengi. yahu biz cezalandırılıyor muyuz lisans mezunu olduğumuz için. sanki dört sene hiçbir şey yapmadan mezun olmuş gibiyiz. üniversitenin kapısından içeri sokulmayacak insanlar durmuş ahkam kesiyor. yahu kardeşim insanları insan olarak değerlendirmek en uygunudur. benim dağdaki çobana büyük saygım vardır. ama bu kadar da lisans mezunları ötelenmez yahu. ben bırak lisansı yüksek lisansımı bitirdim(Master yapanlar ne kadar zor olduğunu bilirler.) eğitimimden dolayı sürekli işsizim. bu nedir kardeşler, şimdi söyleyin lisanslar neden cezalandırılıyor?

okaneren;

kardeşim ben derdimi size anlatamıyorum yada işinize gelmediği için anlamıyorsunuz okudunuz tamam hoş lafımız yok ama 5000 kişi başvuran bir sınavdan 5bin alım olsun istiyorsanız bu sınavdan korktuğunuzu gösterir boş insan yapar bilgili olan hakkıyla okuyan girer sınava alınacak insan içinden bilgisini konuşturup kazanır ama hiç kimsede o güven yok sonrada din Allah,peygamber vicdan var diyorsunuz oturun vicdanı kendinizle yapın tamam ünv.mezunu bilgisi olan girsin ama boş olanda elensin demek suçmu?yada ilkokul mezununu küçümsemek hiç bi iş yapamaz ben ondan önce giriyim demek herkezin derdi aynı ben giriyimde gerisi naparsa yapsın bakın işte siz ünv.mezunusunuz iş bulmanız daha kolay dışarda ama adam seçiyorlar her ünv.mezununu almıyorlar kendini geliştirmiş insan arıyorlar boş boş bitirirseniz ünv.beleşden işe girmek istersiniz kendinizi geliştirin ilkokul mezunları bile sınava girmeyeceği halde harıl harıl çalışıp kursa gelip gidiyor şimdi bu insanı dışlamak mı gerek?HA OKAN KARDEŞİM BAK İŞ KURDA LİSE MEZUNUNADA İŞ YOK BENİM 3 YILDIR KAYDIM VAR ADAMINI BULANA İŞ VAR SEN KENDİNE UYGUN İŞ BAŞVURUSU YAP LİSE LİSANS OLMAN ÖNEMLİ DEĞİL SADECE KENDİNE UYGUN İŞİ BULMAN VE BULDUĞUN İŞE ŞÜKÜR ETMEN ÖNEMLİ BEN LİSANS MEZUNUYUM DİYE GENEL MÜDÜRLÜK BEKLERSEN ZOR BİRAZ YAPABİLCEĞİN İŞİ BULMAN PÜF NOKTA...

Lütfen bu gereksiz tartışmayı daha fazla uzatmayın..

ya gülüyom artik kimisi bütün lisans mezunlari girer diyo siz iyimisiniz sinav neden var aralarindan iyisini bulmak icin ) kimse kimseyide kücümseyemez burda bazi laflar rahatsiz etti beni ben cok üniversiteli yola getirdim okul bitirmek hayatı ogrenmek degildir ben 3 tane üniversite biraktim kazanmakta okumakta kolay üniversiteyi bana burda gazel okumayin

ünv. okumak kolay mı ? sen ozaman hiç bişey bilmiyosun...gidip kıytırıkk bölümleri bitirirsenn kolay derimmm...gel benim gibi teknikk okul bitirde kolay de diyimm sana...Üniversite okumak sadece insanlara kapı açar..ama o kapıdan içeri girdikten sonra ne verebildiğin önemlidir.....burda kimse kimseyii küçümseme hakkı yokkk...ama şunuda unutmamakk gerek.....Elmayla armutuda karıştırmamak lazımm...

bak arkadasım sinirlerim gercekten geriliyo ne okudun sen ? kucumseyen sizlersiniz ben kücümsemiyom

burda kimse kimseyii küçümsemiyoo..zaten böyle bi ayrıma gideninn eğitimindende insanlığından şüphe ederimmm... 4sene aldığım eğitimi küçümseyen sensinn ben bu tartışmaya girmeyecektimm....yazdığın mesajını okursan nedemek istediğimi anlarsınnn....

:) neyse bosver siz haklısınız gerilmicem gerildimmi 10 yılın kanını kusucam buraya üniversiteliler liselere gore üstün işallahta hepsini alirlar liselilerde calişsin kazansin sinavini

burda bi arkadaş yazmışş..bu sınav neden var arkadaşım senin dediğin gibi bence herkesi sınava tabii tutacaklar...sinirlenmeye birbirimiz kırmaya gerek yokk...bu sınavda tek avantaj ne olacak sana söyliyimmmm..belirli bi mesleğe vakıfsa engelli birey...atıyorum mühendis,mimar,öğretmen(lisans),
önlisans( belirli bölümler saglık gibi mesalla),lise(meslek lisesi,ticaret lisesi gibi) okullardan mezun olan arkadaşlar içinn sınav belki formalite olacak bu gruplar içinnn.....ilkokul ve ortaokul okuyan arkadaşlar içinnn tamemen şans bence kura işi çok saçma bu türede sınav yapmaları lazım adil bi sınav olması içinnn......OLAY BUNDAN İBARET.......

Tek kural; çalışan kazanacak..ötesi hikaye arkadaşlar..:)

üniversite mezunu olan arkadaşlar neden tutusuyor bu kadar anlamadım lise mezunlarına konusup duracagınıza madem bitirdiniz kültür fıskırıyor eğitiminiz üst düzey girin yapıın hepsini atanın sağa sola konusup durmayın avantajınız tabiki olcaktır olmalıdırda ancak bu kadarda panik olmayın ....

Üst Alt