Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS başvuru sayısı açıklandı

ßirtan;

Onaylıyorum. Kaldı ki KPSS sınavına girerken hanginiz Kaç milyon qirmiş diye bakıyosunuz demi? Kazanmak ısteyen adam oturur çalışır benım yaptıqım gibi. Kımse TORPİL ZART ZURT edmesn. KAZANMAK İÇİN ÇALIŞMAK LAZIM . BİRTANI DESTEKLİYORUM

hala lise,lisans kavgasını gördükçe deliriyorum ya,nasıl lise-lisans eşit olur ya bu kdar cahil olmayın dünyanın heryerinde tahsili daha yüksek olan daha şanslı olur gerisi anca lise mezunlarının züğür tesellisi ben bu özürlü halimle lisan s okuduysam bırakında liseye göre avantajım olsun.gönül ister ki bütün lise ve bütün lisans mezunlarıda alınsın ama ille bi ayrım olmak zorundaysa bu eğitim sevieysinden başlamalı zaten başlayacakta,kimse kendini kandırmasın.

ferdi öztürk;

amacım tartısma değil kardeşim sana yazmamdakı sebeb. okumanın avantajını zaten qöreceksın ki Lise mezunu girenle Üni mezunu sınava giren sayısını görüyosun şansın yüksek :)

erhans yazışmana biraz daha dikkat etmen gerektiğini düşünüyorum, burada örtü vs. konuşulmuyor lafı gelip nerelere götürüyorsun biraz medeni ol, herkese saygılı olmasını öğren,

arkadaşlar heralde alımlar katılımın yüzdesine göre olur eğer öyle olmassa lisans ve önlisan mezunlarının sıfır puan çekse bile atanması anlamına gelir ve bu hiç te adil değil eğer

idrs.. dostum muhemelen hak yenmeyecektir alıma göre % payı verirler buyuk ihtımal lisans önlisans lise ilkokul hepsıne %25 er oran verseler basvurulara göre olur bıter muhtemelen...

Benimde aklımdan gecen oydu yüzde verilmesi hatta engel durumuna göre de yüzde verilmesi olabilir ama önemli olan ne kadar alım olacagı kurumların kadro açıgı ne kadar

MEB öğretmen alımlarında görüldü 1000 kişilik kadroya 960 kişi başvuru yapılıp hepsi alındı yani adını yaz çık,burda da büyük ihtimalle lisansların büyük kısmı yerleşir.

ögretmenler öyle oldu ama ihtiyaç varmıs demekkı hepsı girdi.. şu ankı durumda ortada neredeyse yüzbin gibi bir rakam olacak basvuru toplamı alacakları yırmıbınse herbölümden eşit payda alım yapılacaktır muhtemelen...

boş kadro memur sayısı 2011 sonu ile 23 bin di bakalım ne olacak .

hayırlısı arkadaşlar hadi inşallah bakalım:)kurumlar bildircek neye hangi öğretim düzeyinde ihtiyaç var devlette son bi rötüş atar bizde görücez şimdi ne desek farazi olur ama kişisel fikrim bu yönde.

arkdaşlar arkadaşım kamu hattı kullanıyor kamu haberde şöyle yazıyordu ömss sonrası kamu acığı 29650 kişi peki neden 20000 kişi alınıyor bilen var mı?:confused:

her gecen zaman kurumların engelli açıgı cogalıyor düsünün 100 memur alıyorlar 3 engelli istihdamı gerekiyor zaten alım yapılana kdr belki 30 bin sayısıda bulunabilir mesela meb 10 bin ögretmen alıyor ortalama her sene bu durumda 300 engelli açıgı cıkıyor yani engelli açıgı her gecen gün güncelleniyor.

arkadaşlar ösym nin duyuru var ösym nin sitesinden aldım BASIN DUYURUSU(9 Mart 2012)

2012 Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS):Başvuruların Tamamlanması ve Testlerin İçeriği

29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan 2012-Özürlü Memur Seçme Sınavına (ÖMSS) başvurular tamamlanmıştır.

ÖMSS’ye girmek üzere toplam 60 367 aday başvuruda bulunmuştur.

Sınavda uygulanacak tüm testler için (Zihinsel Özürlü Grubu Testleri dâhil) soru sayıları, kılavuzda da belirtildiği gibi aşağıdaki şekilde olacak ancak, ortaöğretim düzeyindeki zihinsel özürlü grubu içerisinde Millî Eğitim Bakanlığı İş Okulu mezunları da bulunduğundan bu test hazırlanırken İş Okulu Eğitim Programı da göz önünde bulundurulacaktır.
Genel Yetenek Testi Soru Sayısı
1) Türkçe 15
2) Matematik 15
Genel Kültür Testi Soru Sayısı
1) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 10
2) Temel Yurttaşlık Bilgisi 6
3) Türk Kültür ve Medeniyetleri 3
4)Türkiye Coğrafyası 5
5)Türkiye ve Dünya ile İlgili Genel ve Güncel Sosyoekonomik Konular 6

2012-ÖMSS adaylarına duyurulur.

ÖMSS ye girecek MÜHENDİS arkadaşlar

Başvuru rakamları açıklandı, neler düşünüyoruz burada tartışalm.

Kim ne mühendisi, atanma şansımız nedir, memur kadrosuna mı atanıcaz?

Ben makina mühendisiyim genel özürlü en giriyorum sınava, tekerlekli sandalyedeyim.

Kadroların büyük çoğunlukla gih memur olacağını tahmin ediyorum. Yine de başarılar dilerim.

tüm kadrolar doldurulacaksa zaten başvuran sayısı 30 bin,boş kadro sayısı 29 bin bütün lise-önlisan-lisanslar büyük ölçüde yerleşir zaten yalnız ben tüm kadroların bir anda dolduralacağını sanmıyorum parça parça alım olur haziranda 5 bin kişi,kasımda 3 bin kişi gibi...

kimsenin umudunun kırılmaına gerk yok

Ferdi Öztürk

Başvurular 30000 kişi değil 60367

Arkadaşlar 1050 Görme engelli lisans Mezunu başvurmuş, Bu kadar az sayı sizce endişelendirmeli mi avantaj olarak mı görülmeli?

Haliyle 1050 kişiye ne kadar kadro verileceğini bilmediğimiz için insan düşünüyor...

arkadaşlar eğitim durumunun yüksek olması avantajdır. bu hep böyle olmuştur yine böyle olacaktır. inşallah kadro sayısı artırılır bütün arkadaşlarımız yerleşir ama önlisans ve lisanslar zaten gerekni yaptıkları için birçoğu atanacaktır. lise mezunuyla önlisan ve lisanları bir kefeye koyulmaz. inşallah lise mezunlarına da yeni kadrolar açılır.

unutmayın bu engelli memur alımı o açıdan yok önlisans fazla yok lisans avantajlı kavramlarını geçin herkesin yüzdesi olacak sizin yazdıklarınızdan ben ortaögretim atamalarının bi elin parmagını geçmeyecek anlamını bile çıkarabilirim .

komik...

yahu hocam lisanlar önlisanlar tamamen atansa bile geriye 10 binin üzerinde kadro kalıyor. oldu olacak yüksek okul mezunlarını cezlandırsınlar bari:))

yoo komik degil de şimdi 37 bin lise mezunundan 7 bin lisans mezunununda % 95 i girerse biraz anormallik olur bu verdigim bi örnektir ya bence sunu bunu düsünmeyip 29 bin küsür kadronun doldurulması önemli yani ne kadar engelli kadrosu varsa boş doldurulsun o zaman çogu insan magdur olmaz bence

lise mezunları alınsın bırakında :D ben ikisene gittim boşa örgün sayısal bölüm okudum neye yarar bence lisans adını yazsın cıksın memur olacak önlisans aynı lise kapısacak kim ne derse desin sonuc bu olacak

hayırlı olsun inşallah şuan işi varken sınav için başvuru yapanlar özrü olmadığı halde haksız rapor alanlar olmasa rakam bu kadar yüksek olmazdı

ekrem senin söyledğin gibi yapan insan da Allahın dan bulacak söylenecek baska birşey yok haksız engelli raporu olanlarda engelli olur inş... o zaman iyi anlarlar.

Sevgili Arkadaşlar Hepinize Merhaba

Mesajların tümünü okudum bir çok msjda gereksiz kafa yormalar mevcut nekadar oranda neyi alaçaklarını bırakalım çok daha büyük bir sorun ve haksızlık içindeyiz sanırım bu haksızlık ve sorunun ciddiyeti içinde deyiliz. Şuanda Daha önce yapılmış olan Özürlü memur alımlarında kazanıp memur veya işçi olmuş vatandaşların bir çoğu kurum değiştirme amaçlı olsun kendi illerine gitme amaçlı ve daha ust yerlere yerleşme hayali içinde bu sınavlara başvurmuş bulunmaktadır. Bu sayıda benim tahminimce baya büyük otomatikmen şuan işsiz olan tüm özürlü vatandaşların hakkını elınden almak veya engellemektir bu. Bu sorunun arkasında ciddi bir şekilde durmamız lazım hiç olmasada en azında başbakanlık sitesine bir şikayet msj atmamız iyi oluçaktır.

Bu adresten şikayet msj ata bilirsiniz: http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

Lütfen bu konuyu dikkate alın arkadaşlar. Özürlü devlet memurlarının bizim haklarımızı sabote etmesıne izin vermiyelım!

theartist;
şu an çalştıkları işi beğenmeyip yeni bir iş için sınava girenler işallah şimdiki işerinden atılırlarda bidahaki sınvlarda bu tip başvuru olursa ne demek olduğunu anlasınar

Bir kamu kurumuna memur olarak atanan kişinin ilk statüsü aday memurluktur. Aday memurluk süresi 1 ila 2 yıl arasında değişmektedir. Aday memurluk süresinin ne kadar olacağı 657 sayılı Kanun’da düzenlenmiştir. Kanunun 54′üncü maddesinin ikinci fıkrasındaki düzenleme şu şekildedir: “Aday olarak atanmış devlet memurunun adaylık süresi bir yıldan az iki yıldan çok olamaz ve bu süre içinde aday memurun başka kurumlara nakli yapılamaz.”
Bu hükme göre adaylık süresi 1 ile 2 yıl arasında değişebilmektedir. Kamu kurumlarının hangi süreyi uygulayacağı kendi takdirlerinde olan bir konudur. Adaylık süresinde KPSS sonuçlarına göre başka kurumlara yerleşenlerin daha önceki süreleri adaylık süresinin hesabında dikkate alınacaktır. Ancak, KİT’lerde veya 657 sayılı Kanunun 4/B statüsünde sözleşmeli olarak çalışılan süreler kazanılmış hak aylığında değerlendirilmesine rağmen bunun dışındadır.

KPSS ile Atanan ve Atanacak Olanların Bilmesi Gerekli Altın Kurallar / Gündem Eğitim ve Kariyer Haberleriu metine göre eğer 2010yılındaki atamayla göreve başlayanlar..en az 1 encok 2 yıl beklemek zorunda başka kuruma geçmek içinnn....

ben sınava girmelerine karşı değilimm bunuda belirtimde çünkü elinde bi diploması varsa üst kadroya geçmesi için, bu sınav kullanması kadar doğal bi yaklaşım olamaz....

Üst Alt