Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

Hayatta hiç böyle bir takıntım olmadı. Ne ille de engelli olsun dedim -bazı arkadaşlar gibi- ne de engelsiz. Aşk bu, kısmet işi. Kimin kimi seveceği hiç belli olmaz. Önemli olan güzel sevmek...

Ben birini sevdiğimde engelli mi değil mi diye asla ayrım yapmam .

Bak şöyle düşün iki tane görme engelli insan evlense ,birlikte bir yerlere gidip gelmeleri daha zor olur .

Ben bu gibi şeyleri kastettim . Ama gönül sevmişse evlensinler ben karşı değilim .

Herkesin tercihlerine saygı duyarım ... sgurkan

Hayat bir nefesi paylaşmaktır. Evlilik içindeki nefesi eşin için verebilmektir.

bende evlenmek istiyorum bayanla ama kendime göre bayan bulamadım 31 yaşındayım

Evlilik konusnda mantık evliliği denen kavramı her daim saçma bulmuşumdur. Hangi mantık neyin mantığı? Pazarlık mı yapıyorsunuz bir gelecek mi inşaa ediyorsunuz? Önce bu işin koyun pazarlığı gibi olmayacağını olamayacağını öğrenmesi gerekiyor insanlarımızın. Sonra tutup hayattan ne istediğini bilen bireyleri bir araya getirmek onların ortak duygular, Ortak düşünceler ve ortak bir gelecek tahayyülü çerçevesinde bir araya gelmesi gerekmektedir.. Duyguların değişkenliği meselesi ne de katılmıyorum. Zamanla fikirler de değişiyor ona bakarsanız. Kaçınız yıllar önce düşündüğü şeyi aynen muhafaza ediyor ki? Peki ruhunuz değişiyor mu hiç? Bunu bir sorun kendinize? Engelli olup olmamak tan ziyade Ortak yaşam projesini birlikte kurgulayabilmek, Bunu da Sevgiyle ,Aşk la Tutkuyla yapabilmek tir asıl görkemli olan.. Haa engelli erkekler neden engelsiz bayanları tercih eder? Yaa çıkarsanıza maskelerinizi rol yapmayın azıcık! Kaçınız ne istediğinizi, Neden istediğinizi? Neye EVET neye HAYIR diyebileceğinizi kendinize dahi açık dürüst şeffaf bir şekilde yanıtlayabiliyorsunu. "Evet hayır" Bu mudur yani bütün mevzu? Değil işte, Değil.. Ortada bir yaşamsal kurgu gerçekliiği vardır. Ve bunu da bütün duyularınızı tatmin eden bir biçimde yapmak her insanın en doğal arzusudur. İsterseniz test yapın, Mevcut evliliklerde, Özellikle uzun süre devam edenlerde o bazı kesimler kadar KRİSTALİZE EDİLEN ideal mutluluk tablosunun olmadığnı görürsünüz.. Taraflar birbirlerine BAĞIMLI dır. Oysa ki, Sağlıklı bir ilişki, BAĞLILIK ile yürür, BAĞIMLILIK la değil.. Tabii siz ikisini de aynı şey zannederseniz bir arpa boyu yol kat edemezsiniz amma velakin işin gerçekliğinde bambaşka bir tablo söz konusu olmaktadır. Sayısız örnek sunabilirim bu konuda başta kendi hayatım. 20 yıldan fazladır Profesyonel Engelli yim, Ve 10 yıldır da evliyim.. Bi gelip sorsunlar bana bakalım neler anlatacağım? Davulun sesi uzaktan hoş gelir beyler..

Ben kalp kapakçığı değişikliği nedeniyle engelli sayılıyorum dışarıdan bakıldığı zaman kimse yer de vermez bi öncelikte göstermez, engelli olduğum anlaşılmıyor ama ben ne yaşadığımı biliyorum. İnsanları dış görünüşüyle yargılamak dünyanın en basit şeyi. Benim için hayat arkadaşı, yoldaş, destekçi olması önemli gerisi faso fiso iki kişinin de destek olması önemli

aslında bu konu başlıgı biraz saçma geliyor bana,mesela ben iişitme engelliyim,sonradan oldum ama cihazımla rahatca telefonda yada arkadaşlarımla sohbette duyuyorum,ben kendimi engelli olarak görmüyorum,yada başka bir arkadaş bacagından veya kolundan rahatsız olabilir,ama günlük rutin işlerini yapabiliyorsa sorun yoktur,evlilikte bayansa ev işlerini yapabilecekse,erkekse evinin geçimini saglayabilecekse,engelli olmuş veya olmamış bir sorun teşkil edecegini düşünmüyorum,ben hep bu bayanla anlaşabilirmiyim,kafam uyarmı,yada severmiyim ona bakarım,zaten evlilikte sorumluluk ister,bu sorumlulugu karşılayamayacak kişininde evlenmemesi daha uygun olur diye düşünüyorum.

Önemli olan anlaşmak; bu evlilik gider mi, yürür mü ? Mühim olan bu: engelli, erkeksiz farketmez ! Aşıksam, seviyorsam, bana evlenebileceğim derecede güveni vermişse mesele yok. Güven her zaman daha önemlidir; güven gitti mi: sevgi, aşk her şey biter ! Güveniyorsam, seviyorsam sorun değil! Yeter ki ömür boyu yol arkadaşım olacağına tam kanaat getireyim. Bu benim görüşüm. Her şey tercih meselesi tabi.

Zaten özellikle de bu ilişki evlilik konularında engelli engelsiz lafı saçma bence en başta bana göre evlilikte en önemli şey karakteri düzgün insan bulmak değil mi günümüzde özellikle mesela bir erkeğe sırf parası maddi durumu için yanaşan ilk fırsatta her türlü aldatacak ya da yarı yolda bırakacak karakterde bayanlar engelsiz oluyor sözüm ona dürüst en kötü gününde bile yanında olacak sağlam karakterli ama bir sağlık sorunu olan bayan engelli acaba bunların hangisi daha engelli şimdi :confused:

sokrates sizde sağolun :) Hem fikiriz bu konuda; anlaşamadıktan sonra, karakter düzgün olmadıktan sonra ne önemi var: engelli olmanın ya da olmamanın !

Bence kiz -erkek her insan nefis acisindan engelsiz ister heleki engeli bedensel ise karsisindakinin engelinin olmamasina veya da az olmasina onem verir onun icin mantiklidir bu istem zaten nefside engelsizden yanadir.lakin carkifelek kalbini bir engelliye dusurur hatta kendinden fazladir iste o zaman nefsini ve mantigini bir kenara koyabilir ancak yinede icinde hep bir olmamislik vardir cunku kendi gibi veya kendinden fazla engeli olan biri vardir yaninda.
Yaa bi kere omur paylasicaksin kendi engelinin yuku+yanindakinin engel yuku.anlasmak sevmek tamamda zorluklar zamanla offf yoruldum dedittirir.gercek bu

Kendi engelinin yükü + yanındakinin engel yükü mü ??? :p Ah ne kadar zor bir durum değil mi:confused: (sana göre yani ).....

Herkes böyledir demiyorum ama;
Her iki taraftada "iki engellinin birlikte olması" durumu birbirlerine daha fazla "yük" bineceği konusunda yanlış düşünce hakim.
Her ne kadar uyumlu olursanız olun, ilk karşınıza bu çıkıyor.
Diğer tarafta da engelli bir bireyle birlikte olma düşüncesi pek hakim değil.
Keşke böyle olmasa, ama bunlar var.
Sosyo-Kültürel gelişimimiz eksik kaldıkça da olacak.
Maaalesef.

arkadaşlar. herkes farklı düşünüyor. bayanlar engelsiz erkek arıyormuş yok. erkekler engelsiz bayan arıyormuş. böyle bir durum yoktur. bakınız bende engelsizim. ama engelli engelsiz kavramı olmaz. sevgi her zaman sevgidir. ben birini seveyim asla fiziki özelliğini düşünmem.

Zaten konuyu açan bir bayan hemen erkeklere endekslemiş olayı sanki bayanlar çok sıcak bakıyor engelli biriyle evlenmeye hatta bayanların kıstası bile daha fazla bence erkeklerden evlilik konusunda neyse bu konulara girip bayan erkek tartışmasına döndürmeyelim olayı .

bayan erkek ayırımı degil. bakınız yaşım 46 bekarım. ama emin olunuzki kesinlikle insanlara engelli elgelsiz ayırımı yapmamdım yapmamda. hatta engelli bir bayan yada engelli bir kişinin yakınıyla ömür boyu bir hayat isterim. yanı evlilik

mustafa şahinn

engelsiz biri olarak engelli sitesinde ne arıyorsunuz?

@zeynep82

Kadınlar ne ister diye sormak lazım.

. Hafif engelli veya engeli olmayan erkek ister
. kariyer sahibi atletik , cömert ve yakışıklı olsun ister
. ekonomik açıdan güçlü erkek ister

işin aslı kadınlar erkeklerden daha çok şey ister. Tek tek yazmaya kalksam sayfalar yetmez kadınların istekleri bitmez.​

Helsinki

Aslında dünyanın en güçlüsü, engelli erkektir
Yüce Allah, engellinin bir tarafı eksik diğer tarafına 2 kat güç verir, Rıfkınıda veriyor ☺

Son düzenleme:
Sizi gidi benciller
Kendinize hizmet edecek, engelinizin vermis oldugu eksikligi giderecek eş ararsiniz.Ama yazdigim gercekler isinize gelmediginden beni topa tutarsiniz.Ben kadin-erkek ayrimi yapmadan yazdiydim madem bayanin engeli sizin icin onemli degil Huyuda kendide guzel yurume engelli cok bayan var.Hadi bakalim evleninde gorelim.
Bu tarz yazilarla es bulamazsiniz Kendinizi görücüye cikaracak yazilardan vazgecin doğal olun :)

Arkadaşlar; insanın gönlünde nasıl biri varsa onu sever, onu ister. Tercih meselesi.Hissetmediğini sevemezsin.

zeynep82

aşk olsun biz mi benciliz:eek:
sizleri tanrı olarak görüyoruz bizler aciz kullarınız parmağınızda oynatıyorsunuz bizleri sanki dünyayı siz yaratmış ve her şey sizin etrafınızda dönüyor gibi yaşıyorsunuz.:D
Ben hizmetçi aramıyorum kafa dengi bir kadın, ruh ikizim, arkadaşım, sırdaşım, eşim ve yeri geldiğinde annemi eşimin gözlerinde görmek istiyorum.
sizler meleksiniz bu dünyanın en güzel, en saf ve temiz duygularına sahipsiniz.

2 engelsiz sevgilim oldu. İkisinin de ailesi veto etti beni. İkisi de bizi kimse ayiramaz dedi. Ve ikisi de bir sure sonra terk etti.
Cevremde engelli-engelsiz evliligi yok, engelli-engelli cok ve mutlular.
Dogrusu engelli-engelliymis bunu anladim ben. Fakat 96 engel orani olan biri bilmiyorum kendisi gibi biriyle nasil yapar?

Helsinki

Aslında dünyanın en güçlüsü, engelli erkektir
Yüce Allah, engellinin bir tarafı eksik diğer tarafına 2 kat güç verir, Rıfkınıda veriyor ☺
Zorro Demek dunya kadinin etegi cevresinde donuyor
cok ahlaksizmissin
40 kusur yaslarinda adamsin bu sozu yaşına yakistiramadim lakin demekki sen kendine yakistiracak kadar basitsin.
yazilarinin bi kismini silmissin belliki arkasinda duramadigin sozler yaziyorsun
seninle muhatap olmak ben icin onur kirici bu kadar basitsin benim yazilarimi alinti yapma bana cvp yazmaki bende yazmak zorunda kalmayim

zeynep82 Zorro

Konuya yazdığım için arada okuyorum. Ama bence bu konuda birbirimize bu kadar sert sözler söylememizin gereği yok. Genel olarak benim çevremde bende dahil engelsiz hanımla evlenelim anlayışı yok. Birçok engelli arkadaşlarımın eşleri de engelli.

Benim durumum hatta istisna diyebilirim. Benim eşim engelli değil. Ama inanın eşim engelli olmasın diye hiç düşünmedim hiç.

Sevginin şartı olmaz...

arkadaşlar engelli elgelsiz ayırımı olmaz. erkek bayan ayırımı olmaz. insan insandır. herkesin duguları istekleri hayelleri vardır. cenabı rabbim insanları sınarmış. onun içindirki bu sitede kimse kimseyi kırmasın. sevgi daima sevmekle yaşamakla hissetmekle olur. sizden tek ricam önce karşınızdakine saygılı olmanızı tewmenni ederim

Engelli erkek engelsiz kadını tercih ederken engelsiz kadının da tercih etme hakkı var mı acaba? yoksa sadece erkek tercih etti diye oluyor mu?

Üst Alt