Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli erkekler neden engelsiz kadınları tercih ediyor?

Sehribanu

Mantık evliliği nedir? İnsan yaşamını daha iyi sürdürebilmek için hiç sevmediği biriyle evlenmek midir? bumu yani mantıklı olan?
Mantık evliliğinde şöyle bir nüans var,tolere edemezsiniz

Adamın veya bayanın hatalarını,ailesinin yanlışlarını sineye çekemezsiniz. Bir iki sabredip eeee yeter deyip bitirirsiniz.Sevgi açar her zorluğun kapısını çünkü. Aşk,sevgi olmayınca yanlışlar çığ gibi büyür,bitirmeye kalkışınca da işin komiği suçlu yine siz olursunuz. Sevmediğiniz, heyecan duymadığınız bir evliliği sürükleyemezsiniz..

DüşünürBilir çok haklısınız insanlar evi arabasıvar,rahat bir hayatım olur diye düşünüp o şekilde evliliğe karar verdikleri için boşanmaların arttığı bir dönemdeyiz.
Mantık evliliği planlanır,insanların beklentisi vardır.Aşk da ise olduğu gibi yaşanır hesapsız,kitapsız,beklentisiz...Aşkın ömrü kısadır,onu sevgiye dönüştürmek önemlidir uzun süreli bir ilişki için...

eskiden böyle düşünmüyordum ve ulu konustum hayatimda bir takım olaylar yaşadım ve gerçekten insan severse gözü engel görmüyor yani düşüncelerin değişti insan bazen sevdiğinin bir gülüşüne tutuklu kalır bazen bir bakış çok şey anlatır ölümlü dünyadayız bugün varız yarin yokuz onun için sevmiyorsaniz kimsenin duygularıyla oynamayın ahını almayın ben nezaman ulu konustuysam yapmam dediklerimi yapamak zorunda kaldım

eskiden böyle düşünmüyordum ve ulu konustum hayatimda bir takım olaylar yaşadım ve gerçekten insan severse gözü engel görmüyor yani düşüncelerin değişti insan bazen sevdiğinin bir gülüşüne tutuklu kalır bazen bir bakış çok şey anlatır ölümlü dünyadayız bugün varız yarin yokuz onun için sevmiyorsaniz kimsenin duygularıyla oynamayın ahını almayın ben nezaman ulu konustuysam yapmam dediklerimi yapamak zorunda kaldım
Kesinlikle size katılıyorum çok güzel anlatmışsınız zamanla insan olgunlaşıyor fikirleri değişiyor.

forumda yeniyim, aslında form kullanmasını pek bilmemde,kurcalayarak öğrenmeye çalışıyorum. sizin bu başlık altındaki mesajınızdan sonra epey bi kurcaladım gezindim ama henüz evlilik üzerine bir cümleye değinemedim, yoksa ben mi göremedim , sanırım daha fazla öğrenmem lazım :) iyi formlar.

Evet mesajımdada belirttiğim gibi, formda yeniyim profilimdende belli olur yeniliğim, tam anlamıyla gezemedim formu ,rastladığım zaman okur inceler cvp yazılacaksa tabikide yazarım. teşekkürler.

Suat4160

Bende yeniyim sorun yok 1 ay felan oldu sanırım benimde bilmediklerim var buraya vakit ayırırsan hem bir çok konuda bilgi sahibi oluyorsun hemde güzel insanlarla tanışıyorsun bu kadar kısa sürede ben çok olumlu yönde etkileniyorum iyi forumlar..

Bende sevmek sevilmek istiyorum ama herkes farklı düşünüyor herkes yakışıklı güzel paralı biri olsun istiyor.oysa sevgi herşeydir.sevgi varsa parada olur aşkta olur mantıkta olur. Bende kafama uyarsa severse beden evlenmeyeyeyim ama yok iste.

Herkesin düşüncesi farklıdır.ben öyle görmedim.sevmek yürek ister cesaret ister. Emek ister.sevebilmek için iki insanın birbirini anlaması lazım birbirini tamamlaması lazım.eger öyleyse engel yoktur.ben buna inanır buna inarim

Sağ olun allah herkesin gönlüne göre versin efendim.herkes mutlu huzurlu sevgi dolu olsun.sevmekten asla usanmayınız.ben son yaşamıma kadar sevgiyi arayacagim

@ekonomist79

siz önce kendinize bakın diyecegim de sizi kirmak istemiyorum haddinizi aşmayın isterseniz.Sizinle muhatap olacak birsey soylemedim cunku.

Arkadaşlar hata hata ile kapatılmaz. Burada çok tatlı zihinsel engelli kardeşlerimiz, abilerimiz, ablalarımız var, zihinsel engelli tabirini sanki bir hakaret sözcüğüymüş gibi kullanmayalım lütfen.

Gününüz ömrünüz güzel olsun. Ben size yaşadığım kısa bir şey anlatayım. Bir gün bir yerde akülü aracı ile kuryelik yapan bir vatandaşın elinden kaçıncı katta kimlere verecektin dedim ve dağıtacağı zarfları alıp ben onun eli kolu ayağı oldum. Görev yaptığım yerde de buna benzer yardımlarda bulunurum. Birinin eli kolu yoksa eli kolu olun ayağı yoksa ayağı olun, psikolojik hastalığı olanlara sanki başka dünyanın insanlarıymış gibi yadırgamayın. Herkes kendi çevresinden başlasa engelli olmayanlar da bir gün engelli olabileceğini aklına getirecektir.

fark kafalarda ayrımlarda bizler bizleri oteler ayrıştırırız millet e de laf soleriz.genel bakalımmı soruna once toplum engelli olmaz sana bakacak birisi lagzım sonra aile benim oglum:yada kızım:engellimiki sonra bizlere dayanır yoo ne alaka ne engelisi boy aynasından bakmayız kendimize vs vs ire.erkek bayan fark etmez okonomimiz zayıf kişisel olarak bizlerin sonra egitimimiz zayıf cogunlumuz ya az okumuşdur ya okuyamamıştır yeni nesil şanslı azcık daha bizlerden zorda olsa okurlar maşAllah işde oyle genel bakmalıyız benim cevremde eşi erkek engelli olanda var eşi engelli bayan olanda var maşallah iyide gidiyorlar gitsinlerde inşAllah sizlerde takılmayın basit işlere herkesin gonlune gore nasip olsun hayırlısı .. :)

Konu fazla uzadı bence başlığıda doğru bulmuyorum sadece erkekler değil kadınlarda böyle ister cevabı basit aslında tüm canlılar çiftleşmek için en simetrik hatlara sahip sağlıklı bireyler isterler. 😐

Eserin79

"Canlılar çiftleşmek için sağlıklı bireyler isterler" açıklamasını çok talihsiz buluyorum ilk olarak canlı dediğiniz insanlardır insanların hayvanlardan farklı olarak temel ve tek içgüdüsü çiftleşmek değildir ayrıca bu yazıyı yazdığınız forumun engelliler forumu olduğunu ve bu forumda sağlıklı bir bireyin neredeyse olmadığını da size hatırlatmak isterim. Önce düşünelim sonra yazalım lütfen.

ekonomist79

Nesini yadırgadınız canlıların ortak noktaları yokmu mesele çiftleşmek değil sadece lütfen ya nerede olduğumuzuda çok iyi biliyorum

Üst Alt