Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boy uzatma ameliyatını estetik bir şekilde oldum. Merak edenlere yardımcı olurum.

Meraba inci hanım.bende aynı sızın gibi boy uzatma amaliyatı olmak istiyorum.saglık acısından hiç bir problemim yok.ama boyum kısa oldugu için ruhen kendimi çok kötü hissediyorum.rica etsem bana bu sürecle ilgili detaylı bilgi verebilirmisiniz.tedavi süresi,masrafı,zorlukları,sonrasında aldıgınız verim...lütfen bana bu konuda yardımcı olur, beni bilgilendirirmisiniz.

meraba inci hanım bende boy uzatma ameliyatı olmak istiyorum hatta suan ençok istediğim şey bu tamamen bunun üstünde yoğunlaştım sürekli araştırmalar yapıyorum ve sizin yazınızla karşılaştım bana yardımcı olursanız çok sevinirim boy uzatma ameliyatı içten uzatmalı sistemler ne kadar ve sen nerde yaptırdın 10 cm uzatmam mümkünmü kemik kalınlığım iyi bana bilgi verin lütfen

Bende bu estetiği olmak istiyorum arkadaşlar bakarmısınız lütfen

incim sana saygı duyuyorum ve aynı şeyleri bende hissediyorum boyum 1.52 resmen aşşağılık komplexine giriyorum çoğu insana bakarken ya da biri benden bahsederken kısa diye :( bu ameliyatı nerede olduğunu ne kadar masraf açtığını öğrenmek istiyorum ileride herhangi bir sağlık sorunu yaşar mıyım ve de yürüme olayından bahsediyosun ilk aylar yürüyemeyecek miyimki bana geri dönüş yaparsan çok sevinirim

Yaklasik 2 hafta once Almanyanin Munih sehrinde Fitbone un mucidi Prof. Baumgart a ameliyat oldum. Şu an dunya uzerindeki en iyi sistem budur biraz fazla bilgi eksikligi olmus. Fitbone su an 4. Jenerasyon civilerini kullaniyor. Gunde 1mm kemik uzuyor ameliyattan 1 gun sonra ayaklanabiliyorsunuz, ben hem alman hem turk vatandasi oldugum icin almanyadan sigortam yardimiyla ameliyat olabildim. Tuekiyede muharrem inan saniyorsam bu ameliyati yapiyor, prof. Baumgart in egitim verdigi kisiler bu ameliyati yapabiliyor, Motorlu civi yani fitbone ile ilgili herturlu sorunuza yanit verebilirim su an ameliyattan 15 gunum gecti ve femur ve tibia toplamda 2.1 cm uzadi benm toplamda 5cm lik bi kisaligm var yaklasik 15 gun sonra uzatma islemim tamamlanicak ve kemik gelsiminin olusmasi beklenicek.

geçmiş olsun dynner sana bi kaç sorum olacaktı fitbone estetik boy uzatmada önerir misiniz konfor rahatlık hareket edebilme açısından birde maliyeti hakkında bilgi verirseniz sevinirim...

Estetii olarak yaptrior cogu insan zaten maliyeti 100-120 bin euro yu bulabiliyor, tabi ben almanya merkezi oldugu icin almanya fiyatindan bahsediyorum. 3 hafta oldu ameliyat olali agri cok sayilmaz gayet normal yasantima devam edebiliyorum koltuk degnekleri ile

cevaplar için çok teşekkürler ancak maliyet bana biraz abartılı göründü sanırım oda fitbone tekniğinden ve doktorun kalitesinden kaynaklanıyor...

meraba. ben ergenlik çağından önce baya bi ağırlık çalışıp vücut geliştirmiştim . şu an 20 yaşındayım. ve boyum kısa 1.60 cm acaba ameliyatla ne kadar uzayabilirim ? hastanede ne kadar yatarım ve her hangi bi yan etkisi olacakmı ? şimdiden tşkler

arkadaşlar ben boy uzatma için muharrem inan ve mehmet kocaoğluyla görüştüm.mehmet kocaoğlu ameliyat hakkında en ufak fikir vermeden yaparız olur neden olmasın tarzı bi yaklaşımda bulundu.açıkçası alanında en iyisi o olsa da bana pek güven vermedi.muharrem bey ise olabilecek en uç şeylerden dahi bahsedip vazgeçirmeye çalıştı.mehmet beye göre daha etik ve daha samimi yaklaştı bana göre.maliyet konusuna gelince bu ameliyatın tekniğine göre değişmekle birlikte yalnızca tibia ya da femurdan uzatılacaksa fitbone tekniğiyle türkiyedeki fiyatı ne yazık ki çok pahalı 120.000 tl civarında.çünkü yalnızca çivilerin bir tanesi 16.000 euro.ancak her iki kemik de uzatılacaksa fiyat 2 katına çıkıyor.bu boy uzatmak isteyen pek çok kişinin de ne yazık ki hayallerini yıkıyor.bir de LON tekniği adı verilen ve dışarıdan aletlerle uzatma tekniği var bunun maliyeti de 50.000 tl civarı ancak fitbone tekniğine göre çok daha acı verici ve çok daha konforsuz.ayrıca bir ayrıntı daha vermek isterim.fitbone tekniğinde bacaklar (en azından türkiyede)tek tek uzatılıyor.çünkü fitbone henüz vücut ağırlını kaldırabilecek şekilde dizayn edilemedi.yani ağırlığın yalnızca bir kısmını kaldırabilir.bu da tedavi süresini uzatıyor.yani 8 cm uzatma için 90 gün uzatma bi 90 gün kadar da konsodilasyon dediğimiz kemik gelişimi olmak üzere en az 6 ay kadar bir bacak 6 ay kadar da diğer bacak için beklemek gerekiyor.sözün özü hem paranız olacak hem zamanınız olacak eğer masabaşı bi işiniz varsa bu çok daha kolay olur tabii..ama bu işi yaptıran birkaç kişiyle görüştüm hepsi de hayatlarından memnun olduklarını söylediler.özgüvenleri artmış psikolojileri düzelmiş.zahmetli bir iş ama her şey yolunda giderse sonuç inanılmaz olabiliyor.

Fitbone u olabildigince iyi arastirin hatta web adreslerinde tuekce secenegi var ve tuekiyede yapanlar ile ilgli ilrtsim bilgileride mevcut. Prof. Baumgart i da arastirin derim inanin bu riski alip bu ise girecekseniz bazi seylerinizi zorlayip fitbone teknigini olmanizi dilerim

Merhaba,Dyner
Öncelikle geçmiş olsun,acil şifalar dilerim,umarım herşey yolundadır,herşey gönlünce olur.
14 yaşındaki oğlumun sağ femur'da 3 cm civarı kısalık var,sol kalça uyluk yuvası vs. hasar vermeye başladı,ameliyat kaçınılmaz görünüyor,doğal olarak yoğun şekilde araştırma içindeyiz,
ameliyat sistemleri,uygulayanlar,maliyetler gibi,özel sağlık sigortası doğuştan kaynaklandığı için bize faydası olmayacak görünüyor,eğer mahsuru yok ise,Almanya'daki maliyetler ve hangi sigortalardan faydalanma şansı,(örneğin özel sigortaların)
hakkında yardımcı olabilirsen sevinirim.

Merhabalar, dogustan oldugu icin aslinda ssk karsiliyor turkiyede ancak yurtdisinda nasil olur bilemiyorum, ben kendim hem alman hem turk vatandasi oldugumdan almanyada sigortam odeniyordu ondan dolayi AOK yani almanyanin sgk si amelyatimi karsiladi, ozel sigortalar hakkinda malesef pek bi bilgim yok

bu iş yatar kamilllll :((

Fiyatlar çok ucukmuş 1.50 nin altını devlet karşılarda gerisini karşılmaz .

Bu ameliyatı olmak isteyen biri olarak riski göze alacağım sonuçta eger basarılı olursa tüm hayatımı etkileyecek bi değişim olacak benim için :D

ben de tamamen sağlıklıyım ama boyumu kafama taktığım için ameliyat olmayı düşünüyorum bacak şekliniz bozuldu mu bi de nerde ameliyat oldunuz herkesin yapabileceği bir ameliyat olmasa gerek 2 3 ay sonra hemen normal yürüyebildiniz mi ogrenciyim 7 8 ay boslugum yok da o yuzden soruyorum simdiden tesekkurler

arkadaşlar bende bayağı araştırdım 40.000 tl civarında ameliyatın maliyeti
kişinin kemik yapısına göre 10-13 cm uzatılabiliyomuş ve sgk karşılamıyor

4-5 yaşındaki çocuklara bile yapılabiliyo demişti dr mehmet kocaoğlu problem olmuyomuş

mrb...
boyumu sizin gibi estetik amaçlı uzattırmayı düşünüyorm.yanlız ben satış pazarlama yapıyorum surekli ordan ora kosturma durumundayım problem yasarmıyım lutfn bana yardımcı olun!!!!

bu ameliyatı olmak için yaş sınırı var mı arkadaşlar?
maliyeti nedir tam olarak?
benim boyum 1.40 cm

riskli midir?

incim ; bende boyumu uzattırmak istiyorum genel sağlık sigortam var devlet karşılarmı ameliyatı ? 12 cm uzamalıyım bu gelceğim için çok önemli

Arkadaşlar merhaba ben de estetik amaçlı bu operasyonu geçirmek istiyorum ameliyat olanların son durumları nedir acaba?

Bende tek bacağımdan olmuştum ilizarov ameliyatı 2 sene hayata küstüm ve birde üzerine kemik erimesi oldum ben dizim dönüyor diye rahatsızlıktan olmuştum hiç bir kimseye tavsiye etmiyorum belki buraya daha önce defalarca yazmışımdır.dr bana %100 düzelme garantisi verdi o dr a lanet olsun diyorum yüzünede söyledim

Bugün 21 kasım ayın 29 u geldiğinde ameliyatımdan 3 ay yani 90 gün geçmiş olucak, sol bacağımdaki 4.7cm lik kısalık kalçamın da yıllarca öyle yürüyüşümden dolayı 7cm e kadar ulaşmış. Sonuç olarak sol bacağım 7cm uzatıldı (femur 4 tibia 3 cm) uzatma biteli yaklaşık 1 ay oldu ve şu an yeni kemik gelişimini bekliyoruz bacağıma max. 25kg lık bir kuvvet uygulayabılıorm koltuk değneklerim ile destek alıyorum ancak yaşantım olarak hiçbir eksikliğim yok diyebilirim ağrılar nerdeyse kalmadı sayılır sadece kas ağrıları oluyor oda 1 yıl spor yapmayım sonra spor yaptıgınızda hamlama dediğimiz tabirle aynı ağrı. Fitbone konusunda herkese yardımcı olabilirim

papatyacim;

hangi doktor yaptı ameliyatınızı nerede hangi hastanede oldunuz paylaşır mısınız lütfen ameliyat olmayı düşünüyorum çünkü :(

selam ıncı yardımcı olurmusun sormak ıstedıklerım var bende boy uzatma amelıyatı olmayı dusunuyorum..Mathraq-jojuq@hotmail.com eklersen sevınırım..

bilgisi olan arkadaslardan yardım rıca edıyorum:/ msn adresımı eklersenız sevınırım

dyner,
benim sağ bacağımda 3 cm bir kısalık var çocuk felcinden dolayı. bacak uzatma ameliyatı olmayı düşünüyorum.yardımcı olabilirsen sevinirim. bazı sorularım olacak
1-ameliyat sonrası tendonlarda, kaslarda bir sorun oluyormu, çünkü bir kasın,tendonların vb 7 cm uzaması sorun gibi gözüküyor
2-ameliyatı nerede oldun, hangi doktora
3-3 cm kısalık ameliyatı sonrası iş hayatıma ne kadar sürede dönebilirim.
4-5 cm altı kısalıklarda femurdan mı uzatma yapıyorlar sadece (benim 3 cm) alt ve üst kemikler öğreneğin üst kemik 1.5, alt kemik 1,5 cm kısa diyelim yine de femurdan mı yapıyorlar. analadığım kadarıyla 3 cm çok fark etmediği için sadece femurdan ameliyat oluyor??
sorularım şimdilik benlar. şimdiden teşş.

Boy Uzatma Ameliyatı Hakkında

Arkadaşlar merhabalar ben boy uzatma ameliyatı olmak istiyorum fakat ögretmenim merak ettigim 3 şey var ;

-Fiyatı ortalama nedir ?(15 CM lik uzatma)

-Ögretmenlik meslegi mi etkiler mi ?

-Ne kadar süre değnek kullanılıyor ?

Şimdiden sonsuz teşekkürler

merhaba incim ben de böyle bir ameliyat düşünüyorum bana hastanenin ve doktorun adını verebilir misiniz ve bir de size ne kadar maal oldu bana bildirebilir misiniz?
teşekkürler...

40 bin tl mi çok fazlaymış =( incim siz ne kadara oldunuz acaba :/

Üst Alt