Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boy uzatma ameliyatını estetik bir şekilde oldum. Merak edenlere yardımcı olurum.

Mhmt44
Merhaba ben boy uzatma ameliyatı olmayı düşünüyorum ancak olan veya olmayı düşünüp doktorlarla görüşmüş bilgili kişilerle konuşmam lazım kararımı vermeden önce. Bununla alakalı whatsapp gruba katılabilir miyim eğer devam ediyorsa?

arkadaşlar estetik amaçlı boy uzatma ameliyatını kesinlikle önermiyorum birazcık özgüvenle beraber bakış acınızı degistirirseniz sizin için herşey çok daha güzel olacaktır özellikle bazı arkdaslar bu ameliyat için bazi doktorlari ısrarla öneriyorlar sakin kanmayın elbette boyunuzu uzatabilirler ama uzun yıllar belkide omur boyu ortopedik engelli olarak kalabilrsiniz

Cok unlu bir Dr bı videosunda bu ortopedi ameliyatları için ( boy uzatma ayak uzatma protez vs.) Hiç bir zaman estetik amaçlı yapılmaması gerekir demişti yani sırf topalliyrm ağrım yok ama olmak istiyorum diye yapilmamaliyms.bana göre ise artık adım atılamaz hale gelince yapılmalı.herseyin orjinali güzeldir hatalı olsada.bende pişmanım benim kalça protezim var ağrım vardi yaptirdim.ama keşke adım atamayacak hale gelince yaotrsaydim.gecmis olsun

Ben doktorun yanında staj yaparken sormuştum hocam tv de çıkan doktorlar yada internette büssürü güzel yorum yapılan doktorlar gerçekten çok mu iyi doktorlar diye. Hoca dedi ki o yorum yapan insanların hepsi tutulmuş insan böyle bi reklam grubu kuruyorlar tv ye çıkıp herşeyi tos pembe yapılabilecekmiş gibi anlatıyorlar. Gerçekten iyi bi doktor 2 3 katı paralarını almaz insanların. Ne kadar tutuyorsa onu alır. Böyle demişti . Hepimiz insanız . İnsanların hayatıyla canıyla oynamak ne kadar canice bişey. İki kuruş para yüzünden yapılmaz bunlar. Elimize diken batsa onun acısıyla duramıyoruz ki o insanlar o şekilde çaresiz nasıl yaşasın. Rabbim kimsenin çaresizliğini kullandırtmasın.

arkadaşlar benide vatsap gurubuna eklermisiniz kızımı boy amalyati yaptırmak istiyorum ama cesaret edemiyorum bu konuda bilgilenmek amalyat olanlarla konuşmak istiyorum

Mhmt44
guruba benide eklermisiniz numarami nerden yazicam bilemiyorum burdan herkese açık yazmak istemiyorum

zerfer

Herkese Merhaba arkadaşlar..

Kozmetik boy uzatma ameliyatı olmak için uzun zamandır araştırmalar yapıyorum.Farklı doktorlara Ameliyat olan arkadaşlarla tanıştım..Doktorundan çok pişman olanda var.Çok memnun kalanda var .. Örnek verecek olursak @Mhmt44 adlı arkadaş burada insanlara yardımcı olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Kendisi sizi kandırıp sizin üzerinizden para kazanıyor.. Size iyi rolleri yapan birisi sakın kanmayın arkadaşlar.. Bunlar şebeke SEDAT,MEHMET,ABDURRAHMAN bunlarla karşılaşırsanız uzak durun.
İnstagramdaki sayfaları ve web siteleri var.Doktoru ise ŞEKER HASTASINI ameliyat edebilecek kadar PARAGÖZ VİZYONSUZ Biri..
İnsanları kandırıp ameliyat olan kişileri tanıyorum gerçekten çok pişmanlar sakın araştırmadan bizim olduğumuz doktora olmayın diyorlar..Bunlar yüzünden piskolojim bozuldu..İnsanlar bu kadar nasıl acımasız olabilir..Bunları görünce bir süre vazgeçtim bu ameliyattan,araştırmalarıma devam ediyorum ve eğer birgün olmaya karar verirsem tekrar paylaşım yapacağım

Merhaba

Estetik boy uzatma için bilgiye ihtiyacım var. Bir yakınım 2017 de bu ameliyatı oldu süreç zordu ama sonuç muazzamdı. O zamandan beri bazı şeyler değişmiş olabilir. Doktorlar hakkında tecrübelerinizi ve tavsiyelerinizi, Uzama miktarı ve operasyonların maliyeti hakkında bilgi almak istiyorum.

Merhabalar, bu ameliyatı bende tamamen estetik sebeplerden dolayı oldum. Öncelikle size kendi hikayemden bahsetmek istiyorum. Boyum 169'du ve kombine yöntem ile toplamda 9.5 cm femur uzatmasından sonra 178.5 oldum. Boyumdan çok şikayetçiydim. Şuan fiksatörlerim çıkalı tam 5 ay oldu. Ancak eski kabiliyetlerime kavuşabilmiş değilim. Bu ameliyatı olacak olanlara tavsiyem en azından hayatınızdan 1 yılı bu ameliyat için ayırabilmeniz olacaktır. Çünkü süreç göründüğü gibi kısa ve kolay değil. Bu uzun bir süreç ve bu süreç içinde bir çok problem ile karşılaşabilmeniz olası. Ben hala eski diz kırma açıma gelemediğim için süreç benim için hala bitmiş değil. İlk bir kaç ay size birinin bakması gerekiyor çünkü tuvalete giderken bile desteğe ihtiyacınız olacak. Bu süreç içinde beni en çok zorlayan etkilerden birisi ise yan tarafıma doğru yatamamak, toplamda 4 ay kadar sadece sırt üstü yattım ve en çok yan yatabilmeyi özlediğimi hatırlıyorum. İlk haftalar benim için çok ağrılı geçti hele ilk günler yatmadan ağrı kesici alıyordum ve ilaç etkisini 4-5 saat sonra yitirmeye başladığında ağrıdan uykumdan kalkıyordum. Kolay değil vücudun en sağlam kemikleri kesiliyor ve günden güne uzatılıyor. Ayrıca süreç içinde her ay röntgen çektirip doktorunuza göndermeniz gerekiyor. Bende ilk araştırdığımda 15 gün sonra işe dönebilirsiniz gibi yazılar okudum ancak bu ne yazık ki mümkün değil. Fiksatörler varken yürüteç yardımı ile yürüyordum ancak fiksatörler çıktıktan 10 gün sonra yürüteç olmadan yürümeye başlayabildim. Gün geçtikçe ağrı kesicileri bıraktım artık ağrılarım olmuyor ancak benim hatam uzatma boyunca fizik tedavi almamak oldu çünkü canım çok acıyordu, fizik tedaviye de uzatma bittikten 2 ay sonra başladım ve biraz geç kaldım. 2 ay fizik tedaviden sonra bacağımda enfeksiyon gelişti ve antibiyotik ile sonuç alamadık bunun üzerine enfeksiyonun temizlenmesi için tekrar ameliyata girdim şuan iyileştim sayılır ve 1 hafta sonra tekrar fizik tedaviye başlayacağım. Sizlere tavsiyem doktorunuzu çok iyi seçin yani ben bu açıdan şanslıydım doktorumla sürekli iletişim halindeydim bir problem olduğunda 7/24 whatsapp üzerinden iletişime geçiyordum bu çok önemli çünkü duyduğum kadarı ile bazı doktorlara ulaşmak zor oluyormuş. İnanın bana en önemli etkenlerden birisi bir sıkıntıda doktorunuzdan yardım alabilmek. Bu konuda şanslıydım. Ancak bu ameliyatı olanlara ve üzerinden uzun süre geçenlere bir sorum olacak. Diz kırma açınızın eskiye dönmesi için kaç ay fizik tedaviye gittiniz ve bana önerebileceğiniz yöntemler varmıdır ? Şu an beni en çok zorlayan bu 2 ay fizik tedavi ile 40 derece kırma açısından 70 dereceye çıkabildim. Bu konuda bana verebileceğiniz fikir var mı ? İnanın çok yardımı olur. Ayrıca ameliyatı düşünen arkadaşların soruları var ise seve seve elimden geldiğince kendi sürecimde edindiğim tecrübeleri paylaşabilirim. İyi akşamlar dilerim..

çok boş bi cevap isteyen yapar isteyen yapmaz seni baglamaz. Ayrıca ''uzun yıllar belkide ömur boyu ortopedik engelli olarak kalabilirsiniz'' sözünüze katılmıyorum. bizzat 9 cm ve 12 cm uzayan kişilerler görüştüm sen hiç kafanı yorma. Zaten bu ameliyatı mutlu olmak için oluyoruz, boyumuzdan memnun olmadıgımızdan dolayı ruhsal olarak zaten yıpranıyoruz, doğrudan özgüveni etkiliyor

arkadaşlar estetik amaçlı boy uzatma ameliyatını kesinlikle önermiyorum birazcık özgüvenle beraber bakış acınızı degistirirseniz sizin için herşey çok daha güzel olacaktır özellikle bazı arkdaslar bu ameliyat için bazi doktorlari ısrarla öneriyorlar sakin kanmayın elbette boyunuzu uzatabilirler ama uzun yıllar belkide omur boyu ortopedik engelli olarak kalabilrsiniz

......

haftbefehl

bilmediğimden soruyorum siz uzatma amelıyatı oldunuzmu oldunuz ise kaça mal oldu uzman doktor varmıdır

haftbefehl
Receeeps nickli arkadaş aslında yanlış birşey dememiş. Bir kaç cm uzatmak için hayatınızı zehirde edebilirsiniz bunu anlatmaya çalışıyor. Kendinizle barışık değilseniz 9 cm değil 90 cm de uzasanız o hayat yine size aynı gelir merak etmeyin belli bişeyden sonra. Tabi ameliyat tercihi sizin est lafımız yok ama kötü birşey dememiş belirtmek isterim.

Merhaba

Eşimde sağ bacak uzatma yapildi ama ayak bileğinde çok ağrı oluyor bu konuda da bilginiz varsa bana söyler misiniz lutfen

Precice 2 ameliyatı olan kişiler elektronik alet kullanmak riskli mi bu konuda bilgisi olan var mı?

Üst Alt