Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boy uzatma ameliyatını estetik bir şekilde oldum. Merak edenlere yardımcı olurum.

Öncelikle hayırlı olsun, ben kas erimesi hastasıyım ve skolyoz hastasıyım . Sol bacağım da uzunluk hissi var bundan dolayı tek taraflı olarak sağ bacağımdan uzatma ameliyatı olmak istiyorum. Tabiki çokta korkuyorum ama topallamak istemiyorum bu beni psikolojik olarak çok yıpratıyor. Ameliyat öncesi ve sonrası aşamalardan biraz bahsedermisin lütfen.

merhaba, bu forumu uzun zamandır takip ediyorum. çok faydalı bilgiler aldım. teşekkür ederim. sadece bir konu hakkında bilgi edinemedim. o da benim için çok önemli.

benim boy uzatma ameliyatımı devlet karşılamaz. sınırın üstündeyim. bu ameliyatı yapan birçok ünlü doktor kendi muayenehanesinde hastaları görüyor ve ameliyatları özel hastanede yapıyor. birkaç tanesinin asistanıyla telefonda görüştüm ama fiyat bilgisi vermediler. muayene ücretleri de pahalı. röntgeni filan epey tutar. ameliyat ücretini de hepsinin sonunda söylüyebilirler.

eğer bu ameliyatın ücreti benim karşılayamayacağım kadar yüksekse muayene olmanın da anlamı yok. hatta umutlanmak istemem. ben kombine yöntemle boyumu uzatmak istiyorum.

aşağı yukarı ücret konusunda bana bilgi verecek kimse var mı? buraya da yazabilirsiniz, mesaj da olur.

denizse bana soru sormustunuz emailime girdigimde gördüm size cevap yazdim geldimi gelmedimi bilmiyorum mobilden girince mesajlar kısmi kayboldu şuan bulamadim eger gelmediyse bana söyleyin yani özelden yazın

Arkadaşlar alt bacak (tibia) boy uzatma ameliyatı olan varsa ulaşabilirmi tşkler

Boy Uzatma Ameliyatı Estetik olarak

Merhaba arkadaşlar, bu konuda birçok arkadaşımızın soruları oluyor herkafadan bir ses çıkıyor olanlar olduktan sonra geçmişi silmek istiyor zor bir süreç çünkü, ben bu ameliyatı oldum şu an hâlâ iyileşme sürecindeyim, her yöntemi her doktoru biliyor her acıyı bu süreçte tadan biri olarak kesinlikle şunu söyleyebilirim ki buralarda sosyal medyada yazıldığı gibi kolay değil ama illa gemiler yaktım ciddi ciddi olcam derseniz özelden yazın burda basite indirgenemeyecek kadar kritik ve gerçekten düşünenler yazsın düşünmeyenler zaten yazmaz, unutsun derim...
Ben 7 cm uzattım boyumu 1.72 oldum henüz destekle yürüyorum ama inanılmaz bir duygu geçmişe bakınca çok zor olsa da sonuç güzel olunca müthiş birşey, yürüyüşü bile değişiyor insanın.

Femurdan max 7.5 uzatılabiliniyor

Fiyat Muammer İnan 80. 000

Kombi yöntem

Günde 1 mm uzanıyor ve toplam zaman 1 yılı buluyor. Estetik ameliyatda SGK hiç ödeme yapmıyor.

Femurdan 7.5 cm uzatma 80. 000 doktor Muammer inan. Acıbadem.

İncim

Merhaba, yorumları okudum yazmadan edemedim insanlar sana sorular soruyor sende bu soruları cevaplamak için bu konuyu açtığını belirtiyorsun yalnız nedense agresif asabi cevaplar vererek insanları tersliyorsun bu ameliyattan sonra bir terapide görmeni tavsiye ederim yada bir yoga salonuna gidip biraz rahatlayabilirsin. Allah seni o şekilde yaratmış sen Allah'ın tövbe haşa yarattığını beğenmiyorsun bıçak altına yatıyorsun burda kaç bin kişinin derdi var biliyor musun? sen dertsiz başını derde sokuyorsun ameliyat olmadan önce burdaki insanları görüp vicdani bir muhasebe yapsaydın bu ameliyatı olmazdın..Allah sizi ıslah eder inşallah başka bir şey demiyorum.

Herkesin derdi kendine büyük arkadaşım. Uzun vadede ruh sağlığında sıkıntı yasamasindan iyidir. Psikolojik olan sorunlar fiziksellerden daha fazla ölüme sebep oluyor emin ol. Kaç insan var bu yüzden canına kıyan. Kimsenin açısı kucumsenemez

bende oldum berbat bir süreç tavsiye etmem kimseye ızdıraplı ve pahalı

Sn Moderatörler. Konu estetik boyuta taşınmış görünüyor. Akontdroplazi rahatsızlığı günümüzde anne karnında teşhis edilerek doğumdan sonra gelişim sürecinde tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Şuan gelişim sürecini tamamlayan ve 18 yaş üzerindeki bireyler için bu tedaviler kemik sertliğinin sağlanması nedeniyle yapılamamaktadır. Ancak burada ki konu estetik ve kişisel arzu doğrultusunda yapılan işlemlerdir. Bu nedenle konuyu kilitleyin. Zira burası bir güzellik merkezinin veya kliniğinin sitesi değil. Konuyu ilk açan hanımefendi kendi egosunu tatmin etmek amacıyla burada insanları kışkırtıyor ve bundan zevk alıyor anladığım kadarıyla. Cevaben "ben yardımcı olmak istiyorum" cümlelerini duyar gibiyim. Söylediğim gibi burası engellilere yönelik bir site. Kozmetik ve Estetik ile ilgili siteler mevcut orada bu konularda yardımcı olabilirsiniz. Zira sizin yönlendirmeleriniz tamamiyle bu doğrultuda ve hiç biri boy kısalığına neden olan durumun tedavisi ile uzaktan yakından "ALAKALI" değildir. Herkese iyi günler.

Ben engelimle ilgili ameliyatı riske alamıyorum estetik için uğraşanlara bir anlam veremiyorum, halbuki boyu da çok kısa değilmiş.

Boy uzatma

bu ameliyatı olanlar yardımcı olabilir mi bu ameliyatı kızım oldu 12 gün önce ameliyatın 5.gününden sonra uzatma işlemi başladı her gün 1mm şeklinde cihaz olarak external fiksatör takıldı uzatmanın 5.gününde röntgende uzama görülmediği söylendi 1.5mm uzatma devam edin denildi drlarımıza sonsuz güvenimiz var fakat her kafamıza takılanda rahatsız etmek istemediğimizden bu süreci yaşayan arkadaşlardan fikir almak istedik uzatmanın 5.günü bittiği halde uzama olmamış denilince biraz üzüldük bu şekilde yaşayan var mı,dönüş yaparsanız çok seviniriz

Seralper

Geçmiş olsun. Allah şifa versin. Ben 91 de oldum eksternal fiksatorle. Normalde 7 günde 7mm uzama beklenir. Emin olmamakla beraber acaba sizin çocuğunuza takılan alette mi problem var acaba diye düşünüyorum.

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umut90

Merhaba ben de bu gruba dahil olmak istiyorum

Konuyla ilgili bilgi sahibi olunacak harika bir yer gerek engel kaynaklı gerek estetik.
Ancak insanların estetik kaygılarının yarattığı psikolojik zorluğu ve bunun altı da ezilmenin ne demek olduğunun anlaşılmadığını görüyorum yorumlardan aslında anlaşılmasını da beklemiyorum,ancak lütfen Allah vergisi,şükredin, namaz kılın önemsemeyin minvalindeki açıklamalarınızı bir bitirin artık. O kadar kolay değil demek ki, bunca insan bunun zahmetine katlanmayı göze alıyorsa.
Bilginiz varsa paylaşın yoksa lütfen öğüt vermeyin kimse sizin fikirlerinizi düşünmemiş değil.

Size nasil ulasabilirim kizim uzatma ameliyati oldu merak ettigim sormak istedigim sorular yardimci olursaniz sevinirim

Bilmiyoruz ki ilginc olan sey halkayi 3 asamada ceviriyoruz fakat bir sonraki cevirme zamani geldiginde ayni yerde olmadigini goruyoruz.her cevirmede resmini cekiyorum ki nerde kaldigimizi bilelim asagiya dogru ceviriyoruz ama bi sure sinra baktigimda geriye gidiyor sanki

Seralper
Hatırladığım kadarıyla vida gittikçe buyumeli yoksa problem var demektir. Siz cevirdikce geri kapaniyorsa alet sabit tutmuyor demektir. İnşallah yanlış bilgilendirmiyorumdur.

serdar39

Aksam dr ile gorustuk cihazin gevsemis olabilecegini soyledi tekrar canli yayinda gostererek sikilasturildi ve kizimim cani cok yandi aglayarak uyudu umarim hersey yolundadir bu surec psikolojik bir surec hem ebeveynler hemde hasta icin kemigi gormeden islem yapmak insani geriyor ayni zamanda zamanin da ilerliyor olmasi dogru yoldamiyiz sorusunu sorduruyor bu surecte olan herkese sabirlar diliyorum

Seralper

Gerçekten yorucu , Allah sabır versin .. kemiğin takibi doğru kaynaması açısından da çok önemli. Cihazin gevsedigi geç farkedilirse bu sefer kemik kayniyor. Kemik kaynayınca da uzatmayı durduruyorlar. Siz takip edin devamlı ama sakin olun bı yandan. En son gittiğinizde doktor farketmiş olmalıydı aslında aletin gevsedigini. Şaşırtıcı.

Merhaba Dr. Serkan Gurcan ile ameliyat olmayi dusunuyorum doktor hakkinda bilgisi olan var mi?

merhabalar ameliyat durumunuz nedir bende sizin gibi hiç bir engeli olmayan tamamen estetik amaçlı bu operasyounu olmayı düşünen biriyim
son durumunuz nedir en son çok ağrılarınız oldugundan bahsemişsiniz

3455

merhabalar ameliyat durumunuz nedir bende sizin gibi hiç bir engeli olmayan tamamen estetik amaçlı bu operasyounu olmayı düşünen biriyim
son durumunuz nedir en son çok ağrılarınız oldugundan bahsemişsiniz

Slm incim. Bende boyumu uzatmak istiyorum kafama koydum . Sadece nerde ve nasıl ameliyat olacağımı bilmiyorum. Yardımcı olabilir misin lütfen?? Teşekkürler

Slm umut rica etsem beni de whatsapp grubunuza alabilir misiniz??

Arkadaşlar ciddi olmayı düşünenler yazsın bana, herkesi gruba almıyoruz ama olmayı gerçekten isteyenleri alırız çünkü olmayı düşünen birsürü kişi var kimisi maddi kimisi cesaret edemiyor olmuyor, o yüzden gerçekten ihtiyacı olan, bacak kısalığı olan eğriliği olan veya tamamen estetik amaçlı, kafaya koyduysanız, olacak olanlar bana özelden yazarsa gruba alalım, göreceksiniz birsürü kişi ameliyat olmuş kimse pek dile getirmiyor birçok kişide süreci tamamlayıp hayatına geri döndü, grupta aklınızdaki soru işaretlerini de giderirsiniz, bende yardımcı olurum elimden geldiğince sürecin sonunda ben kesinlikle herşeye değdi diyorum. Benim sürecim çok şükür bitti sayılır, bi içteki çivi var o da rahatsız etmiyor zaten isteyen çıkarttırıyor istemeyen çıkarttırmıyor. Eskisi gibi artık yürüyorum dışardan bakan kimse de anlamaz ameliyat olduğumu hiç belli olmuyor, herşey sizde bitiyor.

Arkadaşlar lütfen gruba benide alır mısınız benim sürecim daha uzun sürecek bende hem estetik amaçlı hemde kısalık var tek bacakta tek bacak için ameliyat olacagım ama sonrasında estetik amaçlı olmak için çok korkuyorum bacagı kırıyorlar galiba onun üzerine basıp yürütüyorlarmış bu beni korkutuyor lütfen benide gruba alır mısınız gruba nasıl girebilirim

Mahmut44 bey gruba nasıl girebilirim acaba ?

yürüyemeyip boy kısalığı ve ayak eğriliğ olan kimse olabilir mi bu ameliyatı peki

akondroplozi hastaları için çok daha uygun bu yöntem üstelik ssk hastaneleri karsiliyor

Arkadaşlar whatsapp grubuna katılım için özelden yazarsanız ve iletişim numaranızıda beraberinde yazarsanız daha sağlıklı ve hızlı olur malum whatsapp için telefon numarası lazım :) ama sizden ricam gerçekten olacaklar yazarsa sevinirim çok girmek isteyen oluyor ama çoğu arkadaşımız sadece merak ettiğinden yazıyor, maddi olarak karşılayamayan aileyi ikna edememiş genç arkadaşlarımız özellikle çok oluyor, onlar şimdilik hiç düşünmesinler.. "Estetik olarak ciddi anlamda karar verip yakın zamanda olacaklar ve özellikle eğrilik ve tek bacak kısalığı gibi ciddi ihtiyacı olan arkadaşlar yazarsa sevinirim ✓ "

arkadaşlar bu amelıyatı olurken yapılan yontemlerı çok ıyı araştırın..özellıkle turkıyede ve ıstanbulda bunun bır pıyasası oluştu..sırf kısalık psıkolojısını atlatayım da nasıl olursa olsun mantığı ıle ıyıce araştırmadan bu amelıyata gırmeyın...ozeellıkle ıstanbulda çok yapılan kombıne denen ıçerden çıvı konup dışarıyada tek taraflı monolateral denen fıxator takılarak bır amelıyat teknığı varkı bu amelıyat ozeellıkle turkıyede yapılıyor sebebı ıse malıyatı ucuz olması..ama ucuz olurken aslında uzatma yapıırken eklemlere tek taraflı kuveet uygulayıp zorluyarak uzatma yaptığı için eklemlerde tek taraflı aşırı kuvvet uygulamasına bağlı yerınden kayma ve oynamalar az yada çok kışıden kışıye değişerek ortaya çıkıyor bu ılerde eklemde asımetrı gelışımıne sebebıyet verıyor dunyanın bu amelıyatı yapan en ıyı cerrahları ve turkıyedekı bu işi en ıyı yapanlar bu yontemı kesınlıkle yapmıyor ve onermıyor çunku eskı yürüyüş fonskıyonlarını gerı kazanmanın en fazla % 80 olduğunu ıfade edıyorlar.ayrıca tamamane yuzde yuz gerı donuşlerın olduğu yontemlerde var bu yontemlerı oncelıkle araştırıp bu yontemlerde en tecrubelı dr larıda araştırıp amelıyat kararına öyle karar verin derım ve sakın buradan dr yonlendırmesı yapanlara kulak asmayın ...sonuçta sağlığınız sozkonusu

Üst Alt