Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boy uzatma ameliyatını estetik bir şekilde oldum. Merak edenlere yardımcı olurum.

Arkadaşlar kısa olmayan hiç kimse yorum yapmasın. Bizim çektiklerimizi nerden bilebilirsinizki. Otobüslerde düğmeye bile yetişemiyorum. Uzun olan arkadaşlarımla dışarı çıkmaya utanıyorum. Hadi bunlar neyse bi şekilde halledilir. Ama sizinle dalga geçenler nolucak? Düşünsenize sizin elinizden hiçbişey gelmiyo onlar dalgasını geçiyo insana koyuyo ya. Lütfen bu ameliyatı olanları eleştirmeden önce bi düşünün neler yaşadı diye. Bunları yaşamayan bilemez ... Şimdi lütfen bana yardım edin boyum 1.46 ve gerçekten mutsuzum ... Sizce bu ameliyatı olmalımıyım? Ve bana iyi bi doktor söyleyin lütfen :(

nova96; senin hedefin kaç cm boyunda olmak? Boy uzatma ameliyatında kaç cm uzamayı bekliyorsunuz?
Çünkü genç hastalarda bile 5 cm'i bile başarılı buluyor benim doktorum.İsmini de vereyim hemen; Halil İbrahim Bekler.Kemiğin kalitesi, yaşınız ve biyolojik yapınız kaç cm uzamaya müsait ona doktorunuz karar verebilir.Hem kimse yorum yapmasın diyorsun, hem de bu ameliyatı olmalı mıyım diye yorum bekliyorsun.Bence burada sağlam bir fikir edinsen bile bu ameliyata uygun musun değil misin, kaç cm uzayabilirsin gibi kriterlere cevabı doktorun verecektir.Bu yüzden burada kafanı bulandıracağına direk doktorlarla irtibata geç derim.Tabii elbette öncelikle gizli topuklu ayakkabıları öneririm. Ayrıca herşeyin başı sağlık, boy kısalığını kendinize kompleks edinmeyin.Bugün ekranların karşısında Cem Yılmaz bile topuklu ayakkabı kullanıyorsa sizde kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Benim merak ettiğim bacagında fln herhangı bı mekanızma oluyormu ne kadar sure yuruyemedın ellerı kullanmakla ılgılı bı problem oluyormu kısacası cektıgın zorlukları yazarsan sevınırım bıde nerede yaptırdın bu amelıyatı fıyatı ne kadar??? Sımdıden cok teşekkur ederım bendede boy konusu takıntı aslında cok kısa degılım ama boyumun 8-10cm daha uzun olmasını cok ısterdım

açtığın konu & verdiğin cevaplar için çok teşekkürler. umarım yakında bütün bu yaşadıklarının ne kadara mal olduğunu da yazarsan seviniriz. bizim de biriktirme planlarımız var da! yok çok acayip bi ücretse ben istemeyerek de olsa vazgeçmek zorunda kalırım :( Cevabını sabırsızlıkla bekliyorum.

Boy uzatma ameliyati olan incim sana nasil ulasip bilgi alabilirim.

incim hanım merhaba.

yaşım 21 benimde herhangi sağlık sorunum yok sadece estetik amaçlı ameliyat olmak istiyorum.
1-ameliyat masrafı ne kadar? emekli sandığı veya ssk için bu ücret değişiyor mu?
2-süreci başından sonuna bi anlatabilir misiniz ? yani görüşmeye gittiğiniz andan itibaren devamını anlatabilir misiniz 6-7 aylık süreçten bahsediyorum
3-ileride sorun çıkıyor mu veya boy uzatma işlemi başarısız olabiliyor mu? oluyorsa nasıl hangi durumlarda olabiliyor ?
4-ameliyat sürecinden sonra çeşitli egzersizler ve spor yapmalımıyız. benim yüzme ve basketbol imkanım var. yaz kış farketmez.
5-hastaneye yattınız ameliyat oldunuz ne kadar süre hastanede kalıyorsunuz sonraki zamanlarda koltuk değneği veya buna benzer bişey yüzünden, mesela ben okuyorum bu benim okuluma engel olur mu vizeler sınavlar filan kendimizi 1 sene kapatmalımıyız yoksa normal hayatımıza devam edebiliyor muyuz?
6-doktorunuzu öğrenebilir miyiz? uzama garantisi en az kaç cmdir? en az-ençok şeklinde yazabilir misiniz? ameliyat sonrası kemiğin sağlığı ne durumda olacak? eskisi gibi mi?
7-uzatma ameliyatı olduktan sonra ekstra bi işleme gerek var mı kalçadan kemik alınması gibi sıkıntılı süreçler yaşanacak mı?

cevaplarsanız teşekkür ederim. uzun uzun yazabilirsiniz. ciddiyetle okurum.

21 yaşındayım. Boyum 1.48. Daha önce çok kontrole gittim. Hatta 9 yaşımdan beri Dokuz Eylül Üniversitesi'nde ve Uludağ Üniversitesi'nde birçok tetkik uyguladılar. Sonucunda 15 yaşımda hiçbir sağlık sıkıntısı ve kemiklerde bozukluk görülmediği söylendi, sebebi genetikmiş. Şimdi de bu yöntemler çıktı ama korkutucu yorumlar var birçok forumda. Ama kompleks haline getirdiğim için araştırıyorum. Bu arada Nova96'nın yaşadıklarını anlayabiliyorum. Daha bugün bir barda yediğim laf, 'yüzün güzel de yere çok yakınsın be güzelim, olmazki!' İnsanların dalga geçmesini anlayamıyorum. Sonuçta böyle olmayı hiçbirimiz seçmedik. Diyorumki bi uzayayım şu hissi bi anlayayım nasıl yani, özgüvenim hiç yok. Açıkçası ameliyatı dini açıdan da düşünmüyor sorgulamıyor değilim. Hani Allah böyle yarattı, bir nedeni var belki de diye düşünmeden edemiyorum. Saçma gelebilir size belki. Bir de tabi maliyeti çok fazla. Emekli Sandığı karşılar mı ki? Beni resmî olarak kısa görmeleri mi gerekiyor karşılamak için? ve 10 cm için 10 ay yatıcak mıyım? Kişiden kişiye yöntem ve tedavi süreci değişebilir tabii ki ama, saklamayın anlatın detaylarını. Hiçbir forum sitesinde yazmamış ameliyat olanlar, devlet sırı gibi saklanıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

yaşım 21 benimde herhangi sağlık sorunum yok sadece estetik amaçlı ameliyat olmak istiyorum.
1-ameliyat masrafı ne kadar? emekli sandığı veya ssk için bu ücret değişiyor mu?
2-süreci başından sonuna bi anlatabilir misiniz ? yani görüşmeye gittiğiniz andan itibaren devamını anlatabilir misiniz 6-7 aylık süreçten bahsediyorum
3-ileride sorun çıkıyor mu veya boy uzatma işlemi başarısız olabiliyor mu? oluyorsa nasıl hangi durumlarda olabiliyor ?
4-ameliyat sürecinden sonra çeşitli egzersizler ve spor yapmalımıyız. benim yüzme ve basketbol imkanım var. yaz kış farketmez.
5-hastaneye yattınız ameliyat oldunuz ne kadar süre hastanede kalıyorsunuz sonraki zamanlarda koltuk değneği veya buna benzer bişey yüzünden, mesela ben okuyorum bu benim okuluma engel olur mu vizeler sınavlar filan kendimizi 1 sene kapatmalımıyız yoksa normal hayatımıza devam edebiliyor muyuz?
6-doktorunuzu öğrenebilir miyiz? uzama garantisi en az kaç cmdir? en az-ençok şeklinde yazabilir misiniz? ameliyat sonrası kemiğin sağlığı ne durumda olacak? eskisi gibi mi?
7-uzatma ameliyatı olduktan sonra ekstra bi işleme gerek var mı kalçadan kemik alınması gibi sıkıntılı süreçler yaşanacak mı? gerçekten böyle bi risk almaya değermi cevabınızı bekliyorum

peki ben illizarov ameliyatı olsam 10 -12 cm uzayabilirmiyim ??

birde yaşım 31 ..yaşıma göre kaç cm uzayabilirim ameliyatla .genel sağlık sigortasından yararlanıyorum.ücretsiz ameliyat olabilirmiyim bu konuda tacrübeli olan arkadaşlar bilgi verebilirmi ?

incim merhaba geçmiş olsun ameliyatını hangidoktorayaptırdın şimdi nsaılsın bidekaçyaşında oldun ben kıım için düşünüyorumda boyu 142 yaşı14 ama doktorlar daha uzamaz dedi

Doktorla anlaşmamı yaptın be kardeşim fiyatı nedir kaça maal oldu yaz artık yahu.

Şu boy kısalıgı insanı psikolojık bakımdan felç ediyor. bunu çok iyi bilir ve çok iyi anlarım bu derdi yaşayanları. ben uzamak için çok samımı sölüyorum ayaklarımdan düzenli olarak aylarca tavana bile astım kendımı günde 10 dakıka. banamısın demedi. yediğim bitkisel destekler, içtiğim sütler o kadar çokki kolumu kesseniz süt akar o derece. en sonunda motorlu çivi ile uzamaya karar verdim ve izmir 9 eylül hasan havıtcıoğlun dan randevu alıcagım.Allah hepınıze sağlık versin ve dualarınızı kabul eylesin. yıl bası çekılısınden büyük ikramıye çıkarsa hepınızın masrafları benden :))))

inci benim 14 yaşında kızımvar boyu 142 dokyorla uzamaz dedi acaba kaç yaşında ameliyat oldun şimdi nasılsın doktorun kimdi bana biraz yardımcıolursan çok sevinirim

incim benimdekızım var boy uzatmaameliyatı düşünüyorum bana yardımccı olurmusun hangi doktora gittin

benim için bu konu o kadar önemliki anlatamam lütfen yardımcı olun masrafı ne kadar oldu ve nerde hangi hastanede hangi doktor ameliyatı gerçekleştirdi?

sagopa kajmer ameliyat olduktan sonra bizi bilgilendir lütfen hem araştırdın mı maliyeti ne kadar ?

bizimle boy uzatmayı paylaşdıgınnız için teşekkürler.benim derdim sag bacagımın soldan 2 cm kısa olması gerçi bunuda 1 ay önce ögrendim çünkü ben erişkin pompe hastasıyım yani kas hastası ben sanıyordumki bu hastalıkdan dolayı hafif aksak yürüyorum.sizin yazınızda bacak kısalığı ameliyatından bahsediyordunuz bilginiz varsa yani ameliyatı dr u ne kadar ameliyatı zormu ögrenmek istiyorum

İncim merhaba 20 ocakta yeğenim ameliyat olacak. Seninle görüşmek istiyorum bana yardımcı olurmusun ulaşırmısın lütfen.

tatlış'a hiç cevap vermiyorsunuz valla çok ayıp ediyorsunuz :S

İstanbulda mehmet kocaoğluna 21 ocakda ameliyat olcak.... Evettt kimse yardımcı olmuyor gerçekten. Ben ameliyat da yanında olacağım. dönünce hepinize bilgi vereceğim süreçide sizinle paylaşaırım yaşadık ca .. inşallah her şey çok güzel olacak

inşallah her şey güzel olur iyihaberlerini bekliyoruz yiğenin boy uzatma ameliyatımı olacak hangiyöntemle

banada cevap veren yok .türk doktorları şunu öğrenmiş başka bişey bilmiyorlar kemik uçları kapanınca uzama dururmuş hahaha :D amerikada 30 yaşındaki adamları 10 cm uzatıyorlar .ama türkiyede insanın ümidini kesiyorlar ben 31 yaşındayım boyum yaşıma göre kısa 12-13 yaşındaki çocuklarla aynı boydayım erkeklerde boy kısalığı ne kadar kötü bilemezsiniz hanımlar.boy uzun değilse yanlız kalma ihtimali o kadar çok inanın insanlığa bakmıyorlar hep dış görünüşe bakıyorlar.bu riskli ameliyatlar bile gözümüzde sinek ısırığı gibi görünüyor bu durumda .gerçkten zor bi durum bu ameliayatları boy uzatma işini kolaylaştırmaları lazım yaygınlaşması lazım bu ülkede boy ortalaması 1.70 falan yada bunu kabullenmeleri lazım dış görünüşe bakan bayanlar

Ya aslında kemik uzatmanın riski ne anlamış değilim. Kemik uzamayacak diye birşey hayır innamıyorum benim amaliyat olduğmuda 55 yaşında br amcada aynı yöntemle uzatıldı

arkadaşlar şöyle bir ameliyat paralarına göz atıldığında estetik amaçlı boy uzatmak için 20 bin tl - 50 bin tl arasında fiyatlar değişiyor.

yani bir araba parası ama yine de bu boy uzatılacak arkadaş ben 22 yaşındayım ingilizce ve almancayı anadilim gibi biliyorum kimse çaresiz değildir

çaresizlik çarenin farkında olmamaktır giderim nato'ya paralı asker olurum.

askerlik için 22bin tl para ödüyorlar yani hiç sıkıntı değil boy uzatacak genç arkadaşlarım rahat olsunlar olmadı kredi çekeriz genciz çalışırız öderiz

umutlu olalım birbirmize destek olalım beylerrr sonunda bu boy uzayacak o kadar :) olumsuzluk istemiyorum.

elif sen ne ameliyatı oldun

evet kardeş doktorlar çok acımasız benim 13 yaşındakikızımın direk yüzüne söyediler aylardır piskolojk tedavi görüyorum ama Allah büyük inşallah doktorlarda yanılabilr

evet kardeş doktorlar çok acımasız benim13 yaşındaki kızımın direk yüzüne söyedier piskoloji diye bi şey kamadı ama rabbim büyük inşalllah doktorlar yanılır

yıldıs bugün ameliyat olacaktı yiğenin nasıl geçti inşallah güzel haberer verirsin

Merhaba,

Yurtdisinda yasayan bir Turkum. Estetik amacli boy uzatma ameliyatini bu sene olacagim.

Konu hakkinda detayli bilgi sahibiyim. 5 yildir uzerinde arastirma yaptigim bir konu.

Sorunuz olursa bana da sorabilirsiniz. Elimden geldigince cevaplamaya calisacagim.

Bu arada Incim hanim cok gecmis olsun.

rayc;

Boyunuz kaç? Ameliyattan sonra kaç olacakmış..? Hayat sizin hayatınız da sırf estetik amaçlı da bıçak altına yatılır mı kardeşim, hiç mi korkunuz yok Allah aşkına..?:)

Bacibey merhaba,

Boyum 1.67 civarinda. Once femur (uyluk kemigi/dizin ustu), ardindan tibia-fibula (kaval kemigi/dizin alti) olmak uzere iki ameliyat gecirecegim. 16-20 cm arasinda uzama hedefliyorum. Prosedur sonuclandiginda 1.83-1.87 cm arasinda olacagim. Hayatimin yaklasik iki senesini bunun icin ayirdim. Kendimi fiziksel ve zihinsel olarak (tekerlekli sandalyede yasamaya) hazirladim. Vaktim var, okulu erken bitirdim, para biriktirdim. Gordugunuz gibi ben duygusal yaklasimda bulunmayi sevmeyen, hedefe dayali bir insanim. Cesaretli olduguma katilmakla beraber, insallah bunu deli cesareti olarak degerlendirip beni kirmaz, veya beni yargilamazsiniz. Kendimce hakli sebeplerim var ve acikcasi kendimi hesap vermek zorunda hissetmiyorum. "Cesaret" veya "korku" dediginiz sey ince bir cizgidir, bunu ayiran da konu hakkinda bilgi sahibi olmaktir. Ben kendi arastirmami yaptigim, ve kafamda butun islemin muhakemesini yaptigim icin icim son derece rahat. Bicak altina yatmak riskli, katiliyorum, ama sokakta yurumek de oyle. "Ikisi ayni sey mi canim sen de" dediginizi duyar gibiyim - ama sunu bilmenizi isterim ki, ben bunu yalnizca "estetik" olarak degil, aslinda ihtiyac duydugum icin yapiyorum.

Size ilginc bir anektod anlatayim, Amerika'daki doktor bahsetmisti. Ofisine Hollandali bir adam geliyor. Hollandalilar dunyanin en yuksek boy ortalamasina sahip milletidir bu arada. Adamin boyu 1.80 civarinda, doktorla ayni. "Kisayim ve ameliyat olmak istiyorum" diyor adam (yuh be arkadas). Doktor sasiriyor tabii, adam dogru psikologa... Psikolog sonucta adamin 1.65'lik adamlarla ayni sorundan muzdarip oldugunu soyluyor - "height dysphoria". Bu bicakla giderilen psikolojik bir sorun. Ben bu ameliyati olmazsam kendime de, baskalarina da zarar verecegim. Beni istediginiz kadar yargilayabilirsiniz aslinda. Cunku su anki hayatimda da kisa bir erkek olarak taninmadan yargilaniyor, ayrimciliga ugruyorum. Ustelik elimde hic olmamasina ragmen, secemedigim bir ozellik olan boyum yuzunden. Baska insanlari degistiremeyecek kadar yorgunum. Kendimi degistirmekten baska carem yok. Cesaret, caresizlikten de gelir. Hayat boyu canim yanacagina, veya sevdiklerimin canini yakacagima, gider doktora bacagimi kirdiririm daha iyi. Hayir, zerre korkmuyorum.

Yine de size bir noktada katilacagim Bacibey - bu islem burun yaptirmaya benzemez. Aylar suren bir sabir ve dayaniklilik gerektiriyor. Bu ameliyat herkese gore degil, hatta yol yakindan vazgecebilene vazgecmesini oneririm. Kendinize ne yaptiginizin farkinda bile olmayabilirsiniz. Allah korusun, Achondroplasia (cucelik) rahatsizligi veya iki bacagin esit olmamasi durumunu yasayan arkadaslar da var. Onlar icin bu ameliyat mecburi olabiliyor. Hepsine Allah'tan sifa dilerim. Gordugunuz gibi, bu ameliyati onlar mecburen olabiliyorsa, baska insanlar da estetik amacli olabilir. Yani ortada teknik ve riskle ilgili bir mesele yok, "tip etik anlayisi" ile ilgili bir mesele var. Benim yaptigimi veya doktorun bana yaptigini etik bulmuyor olabilirsiniz, saygi ile karsilarim.

Boy uzatma konusunda cok yeni teknoloji/tekniklerin varoldugunun bilinmesini isterim. Bunlari da bilmek isteyene, hangi doktora gideriz diyene, seve seve liste halinde aciklayarak yazabilirim. Uzulerek, Turk doktorlar hakkinda yeteri kadar bilgi sahibi olmadigimi belirtmek istiyorum. Yalnizca isimlerini ve kullandiklari metodlari biliyorum.

1.55 boyun vardıda bıçak altına mı yattın.benimde 1.57 boyum var.topukluyla 1.59,60 oluyo.hiç kendimi kısa düşünmemiştim :) kısa görende olmadı okadar. şaşkınım şuan :D engelli olmayan ve senin boyunda olan çok bayan arkadaşım var.hatta daha kısasını tanıyorum.:eek:

Üst Alt