Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Boy uzatma ameliyatını estetik bir şekilde oldum. Merak edenlere yardımcı olurum.

verdiginiz cevaplar için teşekkür ederim rayc...

benim için 10 cm uzatma gayet yeterli olur fazla risk almaya gerek yok..

Türkiyedeki bu işi en sağlam ve en uygun fiyata hangi doktora yaptırabilirim ? Kemiklerim özellikle ayak son derece kalınlar, hatta aile içinde bazen takılanlar bile olur bu yüzden :) Bu bana - yöndemi yoksa + yöndemi fayda getirir ?

Gerçekten bu konuda bilgi paylaşımı harika, verdiğiniz cevaplar ve yardımlarınız için hepinize çok teşekkür ederim..

aman arkadaşlar. kabul edilebilir sınırda olanlar sakın şansını zorlamasın. bu kolay bir ameliyat değil sonuçta. bakın ben ameliyat oldum. gerçekten zorlu bir süreç.
Bugün inanılmaz bir şeye şahit oldum ve Allah'a şükür ettim. Çünkü ben şanslıymışım ve bana bu Tübitak ödüllü smart correction kullanıldı. Daha önce bahsettiğim bir bayan vardır hatırlarsanız. Ona da spider frame diye çakma bir mal kullanılmış bu ihale işleri nedeni ile. Kız aylarca perişan olmuştu ve düzeltmeye çalışıyorlardı ve yeniden ameliyat edilmek zorunda kaldı bugün ve onada benim bacaklarıma takılan smart correction takıldı. Umarım şimdi şifa bulur. İnsanın karşısına istemediği aksilikler çıkabiliyor hepimizin gördüğü üzere. Ama lütfen bildiğiniz herkese söyleyin. bu spider frame denen çakma aletten uzak dursunlar. bu kız sanırım şikayet edecek onları sağlık bakanlığına ama adamlar para verip çözerlerse başkaları yanmasınlar. bizler bu adamların para hırsına alet edilecek bir kitle değiliz ve en iyisine layık olduğumuzu düşünüyorum. Tekrar çok şükür diyorum şanslı olduğum için ve bu smart correction ı geliştiren adamlara ve doktorlarıma teşekkür ediyorum.

Hanimefendinin ilk tedavisinde Spider Frame'i kullanan kim, Alman Hastanesi mi yoksa baska bir hastane mi? Kimleri sikayet edecek, bu konuda bizi bilgilendirebilir misin? Eger dedigin gibi bu "cakma" veya guvenilir olmayan fiksatoru gelistiren sirketi sikayet edecekse, guvenilir olmayan bir aleti kullanan hastane ne kadar guvenli olabilir?

Bakırköy'de ameliyat olmuş ilk kez. Bu arkadaşın ailesi şikayet edecek.
İşin garip tarafı da bu zaten. Bu sistemin çalışmasından emin olmadan önce bir hekimin kullanması veya hastanenin alması da büyük bir sorun.
Umarım arkadaşımızın bu kötü tecrübesi birilerine ders olur ve bu adamlara cezasını verirler. Kızcağızın çektiği acıyı görünce insanın içinden bu spider frame denen şeyi üretenlere hakaret etmek geliyor.

Neyseki bu platform var ve Rayc gibi arkadaşlaral tecrübe ve gözlem paylaşımında bulunabiliyoruz. Boy uzatma konusunda yazdıkların sayesinde sırf ben iki kişi tanıyorum aldığı bilgilerden dolayı mutlu olan.

hocam sizinle birebir konusmak isterim görüşmek isterim münkün mü acabaa

iz

sewal;

sewal arkadaşım kafana iz konusunu takma iz konusu en snraki iş izden önce cok daha öenmli konular var.dizin bükülmüyor mesela eskiisi gibi esnek olmuyor gerçi bu uzatmaya bağlı ama sonucta ameliyat oluyorsun uzayan yerde kan dolaşım bozukluğu oluyor odem oluyor hadi bunlar zamanla geçiyor da diz bükülmemesi cok öenmli.kısıtlı kalıyorsun rahat olmuyor.ben 1.65 boyunda yada daha uzun arkadaşların estetik olarak bu ameliaytı olmalarını tavsiye etmiyorum çok ağır ve zahmetli bir iş sabırlı iradeli ve psikolojinizin güçlü olması gerekiyor.ama kemiklerdeki eğrilikten kaynaklanan bir düzeltmeye bağlı eğrilik yada bacağın biri kısa kalması gibi söz konusu ise olun derim çünkü eğri bacak hem dizleri hem kalçayı deforme ediyor

[FONT=Verdana]Sevgili rayc bastan sona butun yazdiklarinizi okudum.Oncelikle verdiginiz bilgiler simdiye dek forumlarda vs. yerlerde okuduklarimin en detayli ve iyisi gercekten. Bu acidan bizlerle paylasimda bulundugunuz icin tesekkur ediyorum. Ayrica [/FONT]dilerim hakkinizda en hayirli olan doktorla karsilasir ve basarili bir ameliyat gecirirsiniz.[FONT=Verdana]

Bununla birlikte ameliyati dusunen birisi olarakbenim de kafami kurcalayan seyler var. Uzatma sonlandirildiktan, tedavi bittikten sonra, uzatma icin kullanilan aksamlar bacagin icinde mi kaliyor omurboyu? (Kalan parcalar sanirim metaldendir, zira biodegradable olsa uzama surecinde cozunurdu) Eger metalse bunun ileride romatizmal bir hastaliga sebep olup olmayacagi ile ilgili herhangi bir duyumunuz var mi? Bir de biliyorsunuz kalp vucutta pompa islevinde ve senelerce belli bir yukseklige kan pompaliyor.Ve bu yukseklik degistikten sonra ister istemez herhangi bir kalp hastaliginin ortaya cikmasi soz konusu olabilir mi? Son olarak da bacak uzunlugunun degismesi guzel fakat bacak uzadiktan sonra boya gore kollar kisa kalmis olmayacak mi? Kollara da uzatma yapilmasi soz konusu olabiliyor mu? Cok detayli arastirma yaptiginiz icin, belki duyum almissinizdir diye bunlari size soruyorum. Cevaplarsaniz cok sevinirim.[/FONT]

Merhaba sunlight

uzatma ve düzeltme ameliyatlarından sonra bütün implantları çıkarıyorlar. Özellikle uzatma çivisini geri çıkarma ameliyatını yapmayı kabul eden bir taahhüt verirsen yapıyorlar. Buradaki arkadaşlardan birinde uzatma çivisi var ve onlar bu taahhüdü verdiler.

Bu arada ben bu hafta taburcu oluyorum ve düzeltme işlemi bir hafta sonra bitecek. Umarım herşey şuana kadar olduğu gibi iyi gider. Gözle görülür bir düzelme oldu ve bu inanılmaz mutlu ediyor beni. Yaza güzel gireceğim.

Daha önce bahsettiğim bayan arkadaşın ameliyatında Spider Frame denen aleti söktüler ve bendeki Smart Correction 'dan taktılar. İnanılması zor bir durum ama böyle iki hasta daha geldi bu hafta ameliyat için. Spider Frame denilen alet bir türlü eğriliklerini düzeltememiş ve bu yüzden bir kez daha ameliyat oluyor insanlar. İlk arkadaşın ailesi Sağlık Bakanlığı'na şikayet ettiler bu ürünü. Bakalım yeni gelen arkadaşlar neler yapacak ama içimiz buruluyor bu hali görünce. Para kazanmak için bu kadar insanın ahını almak nasıl bir duygu olabilir bilmiyorum. Tasarımmed diye bir firmaymış bu çalışmayan Spider Frame'i üreten ve söyledikleri tek cevap ise halledeceğiz, düzeltmeye çalışıyoruz demek. Yeni satışlar yapmaya da devam ediyormuş bu insanlar ve birilerinin bunlara dur demesi gerekli sanırım.

Sevgili sunlight,Albizzia, Betzbone veya PRECICE gibi internal (icten) metodlarda uzatma tamamlandiktan sonra kemik iyilesmeye (konsolide olma evresi) birakiliyor. Bu surecte cihaz iceride kalmaya devam ediyor. Alman Dr.Betz bazen hastanin arzusuna gore icerideki cihazi titanyum baska bir cihazla degistirebiliyor (PRECICE titanyum, Betzbone ise celikten yapilan cihazlar). Cihaz bazen 1-2 yil daha bacakta kalabiliyor. Kemik iyilestikten sonra hasta cihazi hissetmiyor bile zaten. Normal hayatiniza devam ediyorsunuz. Tabii belli bir sure gectikten sonra doktora geri donuyorsunuz ve bacaginizdaki cihaz nihayet son bir ameliyatla cikartiliyor. Bu ne yazik ki outpatient surgery kapsaminda ve doktorlar ekstra bir bedel istiyor. Benim gorusmeye gittiigim doktorda sirf bu "cihazi cikarma" ameliyati 15 bin dolardi. Ote yandan, external (distan) yontemlerde, ornegin klasik Ilizarov external fiksatorlerinde boyle bir durum yok. Civiler kemik iyilesince cikiyor ve kemigin icinde bir sey olmuyor. Bu yuzden external yontem deniyor nitekim. Kol uzatmayi sormussunuz, mumkun ve yapilan bir sey. Fakat kozmetik olarak yaptiran kimseyi bilmiyorum. Genellikle kol uzunlugu esitsizliklerinde, tibbi gereklilik olarak yapilir. Bacak uzatma ameliyati olan birinin oranim bozulmasin diye dusunerek yaptiracagi bir sey degil pek acikcasi.

Dr. Muharrem Inan ve Dr. Mehmet Kocaoglu ile e-posta yoluyla iletisim kurdum. Ikisi de cok kiymetli hocalar. Dr. Mehmet Bey civi ile uzatma (LON) yontemini kullaniyormus. Insallah yazin memlekete dondugum zaman iki doktorla da gorusup nihai kararimi verecegim. Ameliyati Turkiye'de olmamak icin bir sebep gormuyorum.

meraba ben meryem irandan(tebriz). boyum 160 ama uzatmak istyorum bana rehberlik edemisiniz? kotu turkcem icin uzur dilerim.:eek:

neden maddi açıdan bir bilgi vermiyorsunuz ? ssk karşılıyormu?

İncim rumuzlu arkadaşa bir sorum olacak. Bundan bir kaç yıl evvel bir haber yayınlanmıştı televizyonlarda. Manken olmak isteyen bir kadın estetik operasyonla boy uzatma ameliyatı olmuştu. Sonrasında kadın tekerlekli sandalyeye mahkum kalmıştı ve bu sebeple doktoruna dava açmıştı. Anladığım kadarıyla bu riskli bir ameliyet yanlış anlama seni yargıladığım falan yok zaten böyle bir hakkı da yok kimsenin. Yalnızca bilmek istediğim güvenilir doktorları ya da hastaneleri ne şekilde bulabiliriz ve doktor sana tam olarak ne söyledi bunları merak ediyorum.

Arkadaşlar,

Uzatma yapılan çiviler biyobozunur özellikte değiller. Tam tersine içerisinde biyouyumlu olmayan motor, mıknatıs v.s. gibi mekanizmaları barındırıyorlar. Uzatma tamamlanıp konsolidasyon süresi bittikten sonra (kemik doku yük taşımaya elverişli hale gelince) çivileri çıkartıyorlar. Zira bu hafta öğrendiğime göre Precise denilen manyetik uzatma çivisinin uzun dönem beklemesi halinde bazı korozyon sorunları da oluyormuş. Fitbone ise motorlu olduğu için konsolidasyon süresinden bir kaç ay sonra çıkarılmasını istiyor. Olası istenmeyen bir durum karşısında çivinin içerisindeki mekanizmaların hastaya zarar vermemesi için bunu öneriyorlarmış. O nedenle ileri dönem de risk oluşturma ihtimali yokmuş. LON ameliyatlarında da aynı şekilde, çıkarılmasını öneriyordu benim hekimim. yabancı cisim, yabancı cisimdir ve işi yoksa çıkartmak sanırım en doğrusudur.

xugol, senin gönderdiğin haberdeki hekime gitmiştim ben. O da iyi bir insan ama hem çok pahalı, hem de yeni bir şeyleri denemeyi çok seviyor. Bu bazen sorun da çıkarabiliyor. Bazı hastaları sorun yaşadı ve kendisi çözüm üretti ama bir gün fazla acı çekmek veya bir ameliyat fazla olmak bizler için sabrı ve kabulü zor olduğu için ben kendisi ile tedavi kararı vermemiştim.

5 cm'lik iki bacak femur uzatma için hersey yolunda giderse fitbone ile tahmini normal hayata masa bası ise donmekten bahsediyorum nekadar sürer bilgisi olan cevaplayabilirse çok sevinirim.herkese gecmis olsun.

sevgili rayc ve SonundaKostu vakit ayirip cevapladiginiz icin cok tesekkur ederim. SonundaKostu su anda nasilsiniz? Umuyorum daha da iyisinizdir ve en kisa zamanda sagliginiza kavusursunuz.
rayc o kadar guzel arastirma yapmissiniz ki, sanirim siz kime ameliyat olursaniz, ben de sizin seciminize guvenip kendimi o doktora teslim edecegim. benim hayalim 20 cm uzamak -tabi bu hayal olarak da kalabilir- cunku ameliyatla max. olabilecek uzama miktarini bilmiyorum. Siz ameliyatla tam olarak kac cm uzamayi hedefliyorsunuz? Ve iyilesme sureci uzama miktarina bagli olarak mi degisiyor? Tek ameliyatla 15 santim uzamak mümkün - Posta okudum fakat, doktor bey uzatmayi 15cmle sinirlandirmis, ve de her bacak icin iki ayri ameliyat gerektigini soylemis, ben tek seferde halledilecegini dusunmustum?
hazelandblack, anlattiginiz olayi daha once hic duymamistim, Turkiye'de mi yasanmis?

Sevgili sunlight,

Tesekkur ederim :) Insanin sagligi sozkonusu oldugu zaman ne kadar arastirma yaparsaniz yapin, yeterli olmuyor. Benim gercekci bir hayalim var, 15 cm uzamak. Boyum 165. 180 cm ideal bir erkek boyu mu, bence hayir, benim icin yetersiz, ama sacma sapan gururum yuzunden sagligimi daha fazla tehlikeye atmayacagim. Bolge basina 7,5 cm'yi gecmemeye karar verdim. Belki femur 8 cm, tibia 7 cm yaparim, ama doktorum yapmanda sakinca yok demedigi surece segment basina 8 cm'yi kesinlikle gecmeyecegim. Su anda avuclarimi yere degdirebiliyorum. Bacaklarim kisa (vucudum degil) ve uzun suredir spor yaptigim icin cogu kisiden daha esnek bir yapim var. Hamstring kaslarim esnek. Yapnizca illotibial band-fascia lata kaslari (yan baglar) konusunda endisem var. Femur ameliyatinda bunlarin da uzatilmasi gerekebilir. Keza tibia ameliyatinda asil tendonumun kisa kalacagini biliyorum. Bunun gibi detaylari doktorlarla konusacagim, verecegi cevaplarla kendimi en rahat hissedecegim doktorla bu ameliyatlari gerceklestirecegim.

Cok param olsaydi hic dusunmeden gider, Dr. Paley ile Amerika'da ameliyat olurdum. Paley konusunda iki endisem var - birincisi, yeni cikacak 8 cm'lik PRECISE civisinin fiyati eski civiye gore daha fazla olabilir. St. Mary's Hastanesini arayip bu konu hakkinda en kisa surede bilgi alacagim (sesli mesaj biraktim, bana geri donecekler). Ikincisi, Almanya'da yapilan bir uygulama var, bir kez kullanilan bir civi "recycle" (geri donusum) edilip ikinci kez kullanilabilyor. Herhalde temizleniyor veya bir sekilde geri donusumu yapiliyor, tam olarak nasil yapildigi konusunda bilgim yok, fakat yapanlari duydum. Bu da fiyati dusuruyor elbette, cunku ayni civiyi iki kez kullanmis oluyorsunuz. Dr. Paley'nin bu konudaki goruslerini de alacagim.

Turkiye'nin avantajlari sayilmayacak kadar fazla - evde olacagim, ailemin yaninda olacagim, cok buyuk dert cekmem, hastaneye gidip gelmem rahat olur. Fakat LON (civi ile uzatma) yonteminde enfeksiyon durumu var, ha cok sorun degil duzenli temizlemeyle halledilir, fakat iyilesme suresi PRECISE'a gore nispeten daha uzun. Uzatma 3 ayda biter ama kemigin kaynamasi var, vs. En buyuk avantaji daha hesapli olmasi.

Arkadaşlar bu bahsettiğim boy uzatma ameliyatı sonrasında sakat kalan kadınla ilgili nette araştırma yaptım göz atmanızda fayda var. Yalnız şunu belirtmek isterim amacım moral bozmak değil ama tüm olasılıklar değerlendirilmeli diye düşünüyorum şu da var tabi, bu olay 10 yıl kadar önce olmuş yani bu süre zarfında tıp ilerleme kaydettiğinden bu tür talihsizliklerin yaşanma ihtimali düşmüştür diye ümid ediyorum.

Haber şöyle:

"MERSİN’DE emlakçılık yapan iki çocuk annesi Meryem Akyol, 2001 yılında 1.64 metrelik boyunu 10 santim uzatmak için doktora gitti. Doktor Ömer Sayar tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrası genç kadının hayatı kabusa döndü. Ameliyatın ardından yarası iyileşmeyen, sol bacağı diz hizasından bükülme özelliğini kaybeden Meryem Akyol, tekerlekli sandalyeye mahkum olunca, doktor Sayar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Zaman aşımından beraat

Yıllar süren yargı sürecinin ardından, Sağlık Bakanlığı tarafından da 8’de 8 kusurlu bulunan Ömer Sayar’a, 2009 yılında ‘dikkatsizlik ve tedbirsizlikle yaralamaya sebebiyet vermek’ suçundan 2 ay 15 gün hapis ve 117 lira para cezası verildi. Hapis cezası da paraya çevrilip, toplamda 417 lira para cezası almasına karar verildi. Doktora verilen cezaya tepki gösteren Meryem Akyol, kararı temyiz etti. Ancak genç kadın Yargıtay’dan da bir darbe aldı. Yargıtay 9’ncu Ceza Dairesi de, 10 yıllık zaman aşımı nedeniyle davayı düşürdü. ntvmsnbc’nin haberine göre hakkını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) aramaya karar veren Akyol “Ben cezayı az bulup itiraz ederken, dava tamamen düşürüldü, hakkımı AİHM’de arayacağım” dedi."

Haberle ilgili linkler: Boy uzatmak isterken sakat kaldı - Video Haberleri, En Son Haber || Samanyolu Haber

Milliyet - Tam kusurlu doktora 417 lira ceza!

Sakat bırakan boy ameliyatı AİHM yolunda | Medimagazin Sağlık Haber Portalı

Sevgili hazelandblack,

Paylastiginiz sey sinirimi tepeme cikardi, birkac yil once bu haberi okudugumu hatirliyorum. Insanlari yanlis yonlendirmemek adina, bir an once foruma girerek bazi seyleri yazmak istedim.

Hanimefendi boy uzatma ameliyati oldugu icin sakat kalmadi. Doktor degil Allahin belasi bir kasap tarafindan ameliyat oldugu icin sakat kaldi. Oncelikle bunu irdeleyip ayirt edelim. 10 yil onceki teknoloij ve simdiki teknolojinin farkiyla hicbir alakasi yok. Neden? Cunku Turk doktorlar hala yillar oncesinin teknolojilerini kullaniyorlar (Civi ile uzatma -LON- olsun, Fitbone olsun, yeni teknolojiler degil). Camiadaki son teknoloji PRECISE, peki bu civiyi kullanan Turk doktor var mi? Hayir. ("Son teknoloji" olmasi, "en iyi opsiyon" demek degil bu arada, hastadan hastaya fark var)

Madem Turk basini gibi bir kaynagi buraya tasiyarak guven duydunuz, Dr. Omer Sayar hakkinda neden biraz arastirma yapmadiniz? Hepimizin elinin altinda Google var, buyurun bakalim kimmis bu Dr. Omer Sayar? Kopyala-yapistir yapiyorum. Kalinla isaretledigim yerlere dikkat ederseniz, bu adamin doktor degil soytari oldugunu gorursunuz.

Süper doktor dünyayı ayağa kaldırıyor
Tarsus'taki Dr. Ömer Sayar Hastanesi'nde Türk filmlerini aratmayan sahneler yaşanıyor. Hastaneye tekerlekli sandalyeyle gelen ve 'artık yürüyemez' denilen hastalar yürüyerek çıkıp gidiyor. Hastanenin ünü artık Türkiye sınırlarını da aşmış durumda. Yurtdışından çok sayıda hasta kendini hastanenin de sahibi olan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ömer Sayar (53)'ın sihirli ellerine teslim ediyor. Hacettepe Tıp Fakültesi mezunu Dr. Sayar bu ilginin sırlarını anlattı.

Hastane kurma fikri nasıl doğdu?

12 Eylül'de Kenan Evren 'doktor reisicumhurdan fazla maaş alamaz' diyerek maaşlarımızı indirdi. Geçim sıkıntısı çekince tıp Fakültesi'nde ayrılıp eşimin memleketi olan Tarsus'a geldik. 1989'da da kendi hastanemi kurdum.

Teşhis koymanız ne kadar sürüyor?

Başka yerlerde teşhis için bir sürü tahlil, tetkik yaptırıyorlar. Ben baktığım an yılların tecrübesiyle anlıyor ve söylüyorum. Kimseye yok yere umut vermiyorum.

Uyguladığınız özel bir yöntem var mı?

Hayır yok. Mesleğime aşık bir doktorum. Başarımın sırrı bilgi, birikim ve sahip olduğum tecrübemdir. Cesaretli biriyim. Birçok doktorun çekindiği riskli vakaları rahatlıkla ve cesurca ameliyat edebilirim.

Nasıl hastalar geliyor genellikle?

Kapı kapı dolaşıp son çare olarak bize gelen hastalar. Hekimin bilgi birikimi ve tecrübesi yoksa teşhisi zor koyar, kapı kapı dolandırır. Bazı durumlarda da hastanın parasını almak

için uğraştırıyorlar.

Doğuştan olan hastalıkları da düzeltebiliyor musunuz?

Elbette. Ortopedi demek insan kaportası demek. Ortopedi boyun kökünden başlayıp parmak uçlarına kadar elde ve ayakta bütün hareket sistemiyle ilgilidir. Başka uzmanlık alanlarına ihtiyaç duyulduğu durumlarda uzman arkadaşlarla konsültasyondan sonra

gerekirse ameliyatı

beraber yapıyoruz.

Avrupa'ya gurbetçiler tanıttı

Hangi ülkelerden hastalarınız var, size nasıl ulaşıyorlar?

Dünyanın her yerinden hastam var diyebilirim. Kanada, Almanya, Pakistan, Suudi Arabistan, Suriye Mısır. Bunlar ilk aklıma gelenler. Geçenlerde Gürcistan'dan biri gelmişti. Boyun kırığı vardı. Avrupa'da gitmedik doktor bırakmamışlar kimse yapmamış ameliyatı teplikeli diye. Biz yaptık ve iyileştirdik. 15 yıldır felçli Alman hastam var, ameliyatlarını yaptık. Şimdi koltuk değnekleriyle yürümeye başladı. Bana 'Sayenizde ikince defa doğdum. Burada yaşamak istiyorum' diyor. Bunlar işimizin en güzel tarafları. Yurtdışı hastalarım da ağırlıklı olarak gurbetçilerin vasıtasıyla geliyor. Bana tedavi olanlar yurtdışında gördükleri hastalara beni anlatıyor.

Hastalar neden doktor doktor gezmek zorunda kalıyor?

Teşhisin çabuk konulması hekimin bilgi birikimi ve tecrübesine bağlıdır. Yeterli bilgi birikime sahipse

hekim hemen teşhisini de kor. Hastayı kapı kapı dolandırmaz. Bilmiyorsa uğraşır durur. Bazı durumlarda da hastanın daha çok parasını alabilmek için

uğraştırıyorlar.(akşam)

Mediha Olgun KARACA / ADANA

25.10.2005

[FONT=verdana][/FONT]

arkadaşlar konuyu hepsini okudum. ama sorum farklı olacak. belki tv lerde görmüşsünüzdür. boy uzatma ilaçları var. bunların yararı ve zararları nelerdir. bitkisel uzatma mümkünmü. ben biyolojik bedenen gerçek olarak görmüyorum. ve hatta bedene zarar verdiğini tahmin ediyorum. zaten tv lerde çoğu ilaç sahte ve bir sürü kanala kapatma davası açıldı.

boy uzatmak hem psikolojik hemde ortam dengesinden rahatsız edebilir. imkanı olan kendine güvenen riski göze alanlar en iyi dr ve sistemi araştrıp ameliyat olurlar sakıncası yoktur. ama sağlıkta garanti diye bir şey yok. şans ve doğru seçim denen iki şey var. ama şunu söyleyim psikolojik olarak kısa boyda sorun yaşamayan. ameliyat olandan daha mutludur kanatindeyim.

Sevgili chita,

Bacaklarindaki buyume plaklari kapanan bireylerde boy uzama yalnizca ameliyatla mumkundur. Cogu erkekte 18-21 yaslari arasinda bu buyume plaklari kapaniyor (kizlarda daha erken). Hala uzama ihtimali olup olmadigini ogrenmek isteyenler bir endokrinoloji uzmanina gidip kemik testi yaptirabilirler.

Buyume plaklari henuz kapanmayan genc bireylerde hormon tedavisi sonuc verebiliyor. Fakat o bahsedilen "ilaclar" hep pazarlama hilesi, yalan dolan. Paranizi bosuna harcamayin.

rayc hocam kardeşerim var ikiside kısa bizden izinsiz reklamlardaki ilaçlara bir sürü para vermişler. herhalde rahatsızlanmışlar. içmeyi bırakmışlar. bal kaas ağrısı vs derken boy ilaç hilesi bile var. zaten çinden sonra dünyada taklitte ikinciyiz.

bende doğuştan hipotroid hastasıyım bu hastalık boyu kısa bırakıyor hormonları kısıtlıyor uzatmayı engelliyor endokrinoloji bölümüne gitsem büyüme hormonu tedavisiyle boy uzarmı yada repiphysis protezi varmış garanti boy uzatıyormuş 20 saniyede gerçekmi doğrumu konunun uzmanı bana cevap verebilirmi ?

PRECISE iyi bir yontem degil, full weight bearing yok, en fazla 30-40 kg basinca izin veriliyormus, yani tekerlekli sandalyeye mahkumsun demektir uzatma suresince

turkiyeden gelenlerde varmis paley icin:)

buda baska bir video uzatma islemi nasil yapiliyor

Betzbone ile 20cm boyunu uzatan elemanda burada. 170 to 190 cm :)

New York Man 'Grows' Six Inches Through Surgery - ABC News

rayc ve diğer bilgi veren özellikle tecrübelerini aktaran arkadaşlara çok teşekkürler.

Aslında Türkiyede boy sorunu olup yok edemedikleri kompleksileri nedeni ile hayat kalitesini arttıramayan hatta kronik deprosyon durumunda yaşayan okadar çok ( özellikle erkek)insan varki. Arkadaşlar benim boyum 1.70 (Artık günümüzde kısa boylu bir erkek boyu) karakterimden dolayı mükemmelliyetçi bir insanım. Ben 7 cm 'lik içten topuklu ayakkabı giyiyorum çoğu zaman. Ancak yaşadığım semt (gece hayatının olduğu sürekli insanların akın ettiği bir yer,sokakta yürürken ister istemez sürekli boy ölçümleri yapıyorum. Kısa boylu olmanın dezavantajı çok fazla. Bir kere çirkin ama uzun boylu olan erkeklerin kısa ama yakışıklı olanlara göre görüntü, biçim, duruş olarak çok daha fazla avantajı var. Hatta bu kısa görünme sosyal ilişkilere, insanın kendine olan güvenine, dünyaya bakış açısına, mutluluğuna kadar herşeyi etkiliyor. Eğer sosyal bir insansınız, sürekli dışarda insanlar ile iletişim halinde ve takıntılı derecede mükemmelliyetçi iseniz de bu kompleksi yok edemiyorsunuzda çünkü her zaman bir gün kısa olmayaracağını hayal ediyorsunuz.Her neyse işin psikoloji durumunu geçip kendimizi daha iyi nasıl hissedebiliriz diye bende bir araştıma yaptım. Aslında Tv8' de Bir fikrim var tv programında görmüştüm.

Ameliyatsız Boy Uzatma

Web sitesinin linkide bu.. Sizler bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Tecrübelerinizi aktarmaya lütfen devam edin dostlarım.. Birlikte daha güzel günlere,  Sevgiler.

cvp

Sevgili evrim yazdıklarınla duygularıma tercüman olmuşsun.boyum 1.69 cm. Boyum bu kadar olunca ne kadar yakışıkli olursam olayım bu özgüveni taşıyamiyyorum. Ameliyatsiz çözüm olsa parası umrumda değil en az 1.80 olmak istiyorum. Lütfen yardımcı olun

boş yere

iyi günler arkadaşlar ben 2003 yılında 13 yaşındayken tek bacağımın 4 cm kısalığının tedavisi için ankara gata da Prf. Dr. Mustafa Başbozkurt a ameliyat olmuştum ameliyat metodu lizarovdu dıştan halka şeklinde ve yaklaşık 6 ay süren operasyonda 3.5 cm bir boy uzatma gerçekleşti ama maalesef ozamanlar internetin pek sık olmadığı ve bu güzel forumdaki birçok bilgiyi ozamanlar bilmediğimiz için ve doktorun düşüncesizliği yüzünden şuan normalde 0.5 cm lik hemen hemen hiç fark olmuyacağını hesap edebilirsiniz ama şuan bacağım 4.5 cm lik kısalık var şimdi bu neden oldu hem 3.5 cm uzadığını söylememe rahmen neden kısalık kapanmadığını sizlere şöyle söyleyeyim tamamıyle yaşla alakalı eğer uzama çağında olan bir erkek çocuk ve 13 yaşında uzama çağı başlarsa ve o yaşlarda ameliyat kesinlikle önerilmez (acil değilse) çünkü siz bir ayağı yapay olarak günde 1 milim uzatmanıza rahmen doğal süreç işleyen sağlam bacağınızın ergenlik sayesinde uzama plaklarının 4-5 aay içinde inanılmaz bi şekilde gelişmesi sonucu diğer bacağı yapay olarak nekadar uzatırsanız uzatın diğer bacak doğal süreç işler ve uzattığınız bacağı boşu boşuna uzatmış olursunuz

ben bu yazıyı neden yazdım çünkü ülkemizdeki bazı doktorların öngöremediği ve insanların sağlığını ciddiye almadıklarını ve yalnızca kişinin kendisi en iyi doktor olucağını bilin ben DR. eleştirmiyorum ama uzama çağında olan ve bacak veya kol kısalığı olan arkadaşlarımıza lütfen uzama çağı bittikten sonra bu ameliyatı düşünmelerini öneririm 6 ay bacağımdan dolayı fiziksel acı çekmiş olarak ayak bileğimin kireçlenip günlerce fizyoterapist ler tarafından (iyiliğim için) kemik acılarını yaşadım ve ne için boşu boşuna ve aynı zamanda diz kapağımın altındaki kemiğinde dışa doğru yamulması da cabası sanırım neyse arkadaşlar bu ameliyat çok zor ama ilk 15 günü zor ondan sonraki aylar yapmanız gereken size verilen egzersizleri yaptığınız zaman ameliyatı kısa boylular veya kısalığı olan arkadaşlara sadece sabretmelerini ve sonunda inanamayacakları güzel sonuçlar çıkar yeterki (boyunuzun doğal uzama çağında bu ameliyatı gerçekleştirmeyin)

ben ayrıntılı bi şekilde bilgi almak istiyrum sizden mümkünse mail adresinizi alabilirsem orda detaylı bi şekilde konuşalım benim için mühim bir konu şimdiden teşekkür ederim

yardım

öncelikle mrb boy kısalığından dert yanan biri olarak sürekli çare arıyorum 20 yaşındayım boyum 1.50 boy uzatma ameliyatı son çarem gibi gözüküyor çünkü birtürlü boyumu kabullenemiyorum.. çok uzatmadan incim adlı kişiye ameliyatı hangi tür oldu çiviylemi uzattı vede bu işin masraflarnı en azından bir kısmını devlet karşılamıyor mu bu ameliyatı olan herkes çok mu zengin 20 bin 30 bin nedir ya :/:/ :(

Üst Alt