Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beynin oksijensiz kalması sonucu bitkisel hayat..?

oncelıkle meraba herkese gecmıs olsun,

benım babamda cok saglıklıyken bır anda kalbı durarak beynıne 15 dakıka ve uzerı oksıjen gıtmemesı sonucu beynınde odem olusmus
gecen gun odemı dagıttıklarını soyledıler
15. gunu yogun bakımda bılıncı kapalı yatıyor. ramazan ayına gırıs zamanına yaklasırken ve topluluk ıcınde olup bogazına kacan dılı bılınen kısı tarafından cekılmıs.
doktorlar hep olumsuz konusuyor ve bu bızı ve aılemı yıkıyor. ozel hastanede yogumbakım gormekte babam, yanına gırıyoruz baba bızı duyuyorsan gozlerını kıpırdat dıyoruz ve o an gozlerını kıpırdatıyor bazen gozunden yas geldıgı de oluyor. bı ara gozunu acmıs fakat suur yerınde olmadıgı ıcın doktorlar her daım kotu konusuyolar.
bı keresındede bogazına takılan boru cıkmıs bızım kulagımıza amcam tarafından kendı elıyle acısından dolayı cıkarıldıgı soylenıyor fakat bu doktorlar oksurerek cıkardıgını soyluyor
doktorlarada ınanmıyorum sıfa veren Rabbım el saafı ısmı hurmetıne babama ve butun hastalara acıl sıfa versın Allahım. ben ınanıyorum Rabbim gonlumu ferah tutuyor ıyılesıcegıne ınanıyorum ve ınancımı yıtırmıyorum.

boyle hastası olup da ıyılesen varsa ulasabılırmı?:05380327361

merhaba,

öncelikle herkese Allah yardımcı olsun, acil şifa versin. insan kendi başına gelmeyince birçok şeyi anlayamıyormuş.

Annem 2,5 ay önce Beyin Kanaması geçirdi ve ameliyat oldu. Kanama 6cm çapındaydı. 31 gün yoğun bakımda yattı. Sağ tarafı felç oldu. 31 sonunda boğazında trakeostomi ve midesinde peg ile evde bakım hastası oldu.
Geçen 1,5 ay içinde boğazındaki delik kapandı. ancak henüz bilinç yerine gelmedi. uyanık ama bilinçli hareket etmiyor. sol tarafını kendi kendine oynatıyor, ancak komutları yerine getiremiyor. ağlama krizleri başladı ve arttı.

bu hastalığın seyri nasıl doktorlar da tam bilgi vermiyorlar. Ağlamaları bilinçli mi değil mi tam anlayamıyoruz. ağlıyor, seslenince birden susuyor. yaklaşık 3 haftadır bu krizler ile uğraşıyoruz. gecesi gündüzüne karıştı. eski hali gibi olmayacak biliyroum ama bu durumlar geçecek mi ?? merak ediyorum. Bu arada annemin yaşı 71.

aranızda benzer durumları yaşanlar varsa nasıl hastalığın seyri seyretti bilgi verebilir mi?
teşekkürler,

Merhabalar Allah herkese kolaylik versin bu üzüntüyü 4 ay önce bizde yaşadık 35 yaşındaki kaynim kalp krizi geçirdi ve yogun bakimda hiçbir reaksiyon yoktu sonra boğazından hava derken bakıyor gulumsuyor gözüyle takip ediyor ve mirildaniyor.nefes kendi alıyor burundan beslendi genelde simdi mideden sağlanıyormus Doktor çıkarabiliriz yakında demiş biz istanbul dayiz O Antalyada . diger evli abisi ben karışmam demiş düsenin dostu olmaz ya..! Annesi gecen sene vefat etti baba yaslandi bypassli istemez muhtemelen. dedim ben raziyim tek sorun ilkokul çağı iki kizim ve 3 yas oglum var.bekar idi kaynim birikmişi evi vardi bakimina harca dedim esime gerekirse hemşire ozel yatagi falan ne bileyim..neler yapicaz bilmem sevgiler

Benim amcamda aynı şekilde rahatsız bana acil ulaşır mısınız? 0543 826 21 71 detailer ?

Babanız hakkında

detailer

Babanıza çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin hepimizin hastasına babanız hangi hastanede yattı öğrenebilirmiyim

Vücuttaki bütün dokular travma sonrası iyileşir. fakat sinir dokularının iyileşmesi sadece işlevsiz bir halde olur.hastanın daha sonraki hali beyinin hasar gören bölgesine bağlı olarak değişir. şuur etrafın farkına varabilme ve yanıt verebilmektir. göz açıp kapama el-kol hareketleri bilinçsiz anlam ifade etmeyen hareketlerdir. maalesef şuan ki tıp literatüründe beyin hasarını geri çeviren-iyileştiren-bir tedavi mevcut değildir.bu aşamaya gelmiş hastalarda tek yapılacak şey temel ihtiyaçlarını sağlamak. bitkisel hayat ile tam beyin hasarı farklı şeylerdir. beyin ölümü gerçekleşen hastalar genellikle 1 hafta içinde hayata gözlerini yumar.tüm arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimle.

mesajlarınızı okudum. elimden birşey gelmiyor :( dua etmekten başka.. Allah'tan hepinizin yakınlarına acil şifalar dilerim.

Babam tam 16 gun once hicbirseyi yokken bianda bilincsiz hareketler edip ( heryeri darmadagin kendini yerden yere atarak) yapmasiyla ambulansla hastaneye kaldiriliyo 3 kere kalbi durmasiyla birlikte beyne oksijen gitmiyo ve hala yogun bakimda ilk burundan simdi iste soluk borusunu deldiler gozleri acip kapiyo birazda el ve ayaklarinda hareket var doktorlar kendine gelmesini beklicez diyolar bu arada butun beyin ve ic organlarina bakilyolar temiz cikiyo ama babamin suuru nezaman acilir kotulesme durumu varmi simdi bide migdesinden besliceklermis galiba ve babam daha 50 yasinda

Herkese merhaba, bende başıma gelen benzer olay nedeniyle internette çaresiz birşeyler ararken bu siteye girdim ve yazılanları okudum , kimi Ümit verici kimi moral bozucu, o ya da bu şekilde yaşamaya, mücadeleye devam ediyoruz, üç ay kadar önce çarşıda otururken babamın kalbi duruyor (neden durduğu konusunda uzman doktorun dediğine göre 100 lerce sebep olabilirmiş, neden durduğunu bulamadılar) 112 müdahalesi sonucu kalp tekrar çalışıyor (süre konusunda net bi rakam yok ama ambulansın çabuk geldiğini söylüyor haber veren vatandaş) ve devlet hastanesi reanimasyon yoğun bakım ünitesine alınıyor (iki günlük gezmeye gittiği başka bi şehirde oluyor bu olaylar) o yoğun bakım kapılarında beklemek insanın ömründen ömür yiyor elbet, öğlen saatlerinde doktor çıkacak güzel birşey diyecek diye ağzına bakıyorsunuz ama hastanenin en son köşesinde, ölüme sınır olan noktasındasınız, iki üç gün geçtikten sonra anlıyorsunuz doktorlar sağlık personeli de rutine bindirmiş işi, "durumunda bi değişiklik yok.." En ufak bi ümidin bile fazla geldiği yerler, içeri iki dakikalığına girmek canından birini heryerinde serumlar hortumlar takılı görmek tarifi zor duygular tabi, 31 gün yattı babam, cok detaya girmeden yaZıyorum sonrasında iyileşme gösterdi ve özel odaya alındık, ama beynin oksijensiz kalması nedeniyle nörolojik sorunlar baş gösterdi, çeşitli ilaçlar alıyoruz , Zaman-mekan kavramlarımız karışıyor, ancak geldiğimiz tarih itibariyle şu an oturduk haberleri izliyoruz, tuvalet ihtiyacımızı yeme içmemizi kendimiz yapıyoruz, öğlenleri yarımşar saat bahçeye iniyoruz , ilgilenmeniz önemli elbet, aynı seyleri gün içinde belki 50 kere anlatıyor, bıkmadan usanmadan aynı şeyleri tekrarlıyouz, pek kolay değil emin olun, (50 ilk öpücük diye bi film vardı izleyeniniz varsa ordaki kız gibi şu an) kısacası arkadaşlar yogun bakım aşamasında kendinizi koyvermeyin, güçlü olmaya gayret edin, doktorlar bi nevi aracı, sevdiğimizi kurtarmaları için yalvarırız belki ama onların da ölüme engel olma gibi bi güçleri yok , inşallah acil şifa bulup evlerinize dönersiniz bi an önce, ancak şunu söyleyebilirim daha önce bi hasta bakmadıysanız evde bu şekilde bi hasta bakmak hiç kolay değil, normal hayatında aksi asabi biriyse bide ailenizin ferdi o Zaman daha bi sabırlı olmamız gerekecek, insanın başına her an herşey gelebiliyor, Allah herkese sağlık versin, bu olay nedeniyle azda olsa içtiğim sigarayı bıraktım , hastane köşelerinde sigaraya sarılmayın ondan bi fayda gelmeyecek .. Ben bıraktım ki en azından 9 aylık oğlum ilerde benim gibi hastane köşelerinde benimle uğraşmasın .. Tekrardan sabır diliyorum hepinize , Mail'im mnozcan@yahoo.com

Benzer bir süreç midir bilemiyorum ama ben de başımdan geçen kalp hikayemi sizlerle paylaşmak isterim.

Ben, 2011 senesinde 27 yaşındayken yoğun iş temposu, stres, aşırı sigara kullanımı ve seyrek alkol kullanımı olan bir insandım. Üniversite, y. lisans biteli birkaç yıl olmuş, askerlik falan yapılmış. Bir hayat kurmaya çalışıyordum. 5 Nisan 2011 gecesi saat 2 gibi göğsümde bir ağrı peyda oldu ama öyle böyle değil normalde hastanelerden pek hoşlamazdım oldum olası o nedenle hastaneye gitmek her zaman son tercihim olmuştur. Kız arkadaşıma hemen ambulansı aramasını söyledim, ambulans gelmedi. Alkol alıp almadığımı sormuşlar, bir kadeh rakı içti akşam onun dışında bir şey içmedi demiş. Telefondaki görevli de alkol kullanan hastalara ambülans göndermiyoruz, kendi imkanlarınızla gidin demiş. Benim aracıma atladık hemen bir şekilde hastaneye gittik vardığımızda yaklaşık 30 dakikalık bir zaman kaybımız olmuştu. Ben 30 dakikadır kriz geçiriyor ve hastanenin aciline yeni giriş yapabiliyordum. Hastanenin triyajı falan derken benim anjiyoya alınmam 1 saati buldu. Ben bu sırada üç dakikalık bir ölüm süresi geçirmişim. Beni şok cihazıyla geri getirdiler. Morfin vurdular göğsüme ondan sonra ve bir defa daha kalbim durmuş. Onda da iki dakikaya yakın süre sonra geri gelmişim. Kalbimin %30luk bölümü ambulans beklerken, acilde yani anjiyoya icapçı doktoru beklerken ölmüş. Beni dört gün boyunca uyutmuşlar. Bilinç kontrolü yaptıkları o anı hatırlıyorum. Bana hangi şehirde yaşadığımızı, hangi ayda olduğumuzu, birkaç kolay matematik problemi falan sordular ama ben o esnada yarım baygın bir haldeydim ve ilk uyandığım gün sol ayağımda his kaybı problemi vardı. Sol ayağımdaki parmaklara batırılan iğneleri hissetmiyordum. Kardiyoloji yoğun bakımdan çıkmam biraz uzun sürdü, sekiz gün beni yoğun bakımda uyutarak yatırdılar bu esnada sekizinci gün nörolog geldi ve ayaklarımdaki his kaybının gittiğini saptadı. Oksijensiz o ölü dakikalarda oluşan hasarı bedenim kendi kendine tamir etmeyi başarmış. Doktorumla krizden yaklaşık iki sene sonraki bir muayenede görüşmemizde bir söz sarf etti. Ben durumum nasıl diye sorduğumda bana gülerek, ben 15 senelik kardiyoloğum hala senin nasıl hayatta kaldığını anlamaya çalışıyorum, durumun çok iyi merak etme. İlaçlarını içersen kalpten ölmezsin demişti. Benim nasıl hayatta kaldığımı düşünen bir doktorum var mesela, ölmemekte direnen bir beynim var.

Neyse, ben yoğun bakımdan sonra bir hafta daha serviste yattım. Taburcu olurken bana doktorum bir ay boyunca yürüyüşü yasakladı, merdiven inmek, çıkmak yasaktı, 12 saat uyumamı istedi, işi gücü bırak bu senin ikinci doğumun öyle düşün dedi. Bir bebek gibi altı yedi ay sana bakmaları lazım, çevrendekiler de bunu kabullenmeliler dedi. Altı, yedi ay boyunca sakin, sessiz bir hayatım oldu ve bedenim kendini toparladı. Krizden sonra birden 20 kiloya yakın kilo kaybettim, onun bir kısmını geri aldım.

Geçen ay rutin kontrolüme gittik, beni böyle giderse kalp nakli listesine hiç almasına gerek kalmayacağını söyledi. Kalbimdeki kalıcı hasarın verdiği ritm sorunum var. Onun dışında arada düşüp duran tansiyon sorunum var. Bütün bunlara rağmen geçirdiğim kalp krizindeki oksijensiz dönemde oluşan hasarların hepsi zaman içinde iyileşti. Artık hareket kısıtlamam yok. Alkol yasağını geçen sene kaldırdı doktor, sigara ve duman çıkartan her şeyden uzak dur dedi sadece. Günde ikibin kaloriden fazla beslenmem sakıncalı. Her sabah yüzmeye gidiyorum, her akşam bir saat kardiyo yürüyüşü yapıyorum. Sol ayağımda nadiren de olsa özellikle parmaklarda his kaybı oluyor ama bu çok da mühim değil dedi nörolog.

Umarım sizlerin de hastaları iyileşir. Bütün her şey insanın kendinde başlar, kendinde biter. Ben, buna inanıyorum.

Öncelikle Selamin Aleykum ,

Benim kuzenim 15 yasında ve 27.11.2015 tarihinde yolda yürürken kalp krizi geçirdi. Su anda yogun bakimda. Kalbi 40 dakika durmuş ve beynine oksijen gitmemis. 40 dakika ölmüş bildiginiz . İlk müdahale ambulansta yapılmış. Bi devlet hastanesinden özel hastaneye sevk ettiler. O hastanede ilk gün kalbi 3 kez falan durmuş tekrardan calistirmislar. Şuanda 3 cihaza bağlı . Doktorlar boşuna beklemeyin durumu çok agir herşeye hazırlıklı olun dediler. Akciğeri küçülmüş yok denecek kadar az kalmıştı. Bugün 6. Gün ve akciğer kendini toplamaya başlamış böbrekleri calismaya başlamış kalp ve nabzı normale donmus. Basta 72 saat beklicez dediler 3 gün uyuttular. 72 saat sonunda uyanması için verilen hic bir ilaca tepki vermedi. Hala uyuyor doktorlar hala durumu çok ağır diyor her gün durumu ayni diyip bilgilendiriyolar bizi . Allahtan ümit kesilmez sürekli dua ediyoruz. Allah dostlarına kadar ismi gitti . O yoğun bakımın önüne bilgi almak için gittiğinizde sanki ömrümüzden ömür gidiyor. Kotu olasılıkları hic dusunmuyorsunuz bile. Başına boyle bisey gelen kardeşlerim varsa Allah için bisey söylesinler bi nebze olsun rahatlatirlar belki beni günlerdir hastanedeyiz. Allab tum hastalara acil sifalar versin .Yorumlarınizi bekliyorum.

Allah yardımcımız olsun..

Allah bütün Hastalarımıza acil şifalar versin yaşım 21 askerden yeni geldim sayılır.(ANNEM ASTIM VARDI ) dün akşam evde saat 8 gibi annem wc den çıkmış ve babama hacı ben kötü oldum demiş bi anda öksürmeye başlamış babamda yanına gelmiş tansiyonu nu ölçmüş ateşine falan bakmış tabi babam evde tek annem kusmaya çalışmış biraz kusmuş. fakat bi kısımı da akciğerine gitmiş ve akciğerde iltihap oluşmuş annem yaklaşık 15 dakika kalbi durmuş kalp masajı yaparak tekrar kalbi atmaya başlamış devlet hastanesinden özel hastaneye getirdik şuan tam 24 saattir yoğun bakımda makine lere bağlı kalbi atıyormuş fakat nefes hiç yokmuş makine yardımıyla oksijen veriyorlarmış ve kalbi nedne durduğuna dari hiç bir bilgi yok daha 2 gün önce çekkapmı nedir onu yaptırdı hiç birşey çıkmamış dı şuan 3 gün boyunca vücudunu Soğuk hava vererek donduracaklarını çünkü(15 dakika beyin oksijensiz kaldığı için beyin daha fazla hasar görmesin diye) donduracaklarını söylediler 3 günün sonunda tekrar vücudu ısıtıp ne tepki vereceğini ölçe Cekler miş ve yukarı dada dediğim gibi bayılmadan önce kalp durması gerçekleşmeden önce kusmak istemiş fakat kusa mamış bi kısmı akciğerlere gitmiş iltihap oluşmuş güzel bildiğiniz hastand yada doktor varsa bana mailden yada 0506 064 66 26 dan ulaşarak bilgilendirirseniz çok sevinirim çok minnettar olurum annemin yaşı 57 biraz kilolu astım hastasıydı ilk defa böyle bi durumla karşıladık varsa aramızda doktor, sonuç ne olur az çok bilgisi olan ? Allah hepimizin yar Ve yardımcısı olsun... Dualarınızda eksik etmeyin.

Merhaba arkadaslar. Herkese Allahtan acil sifalar diliyorum. Pazar sabahi 3 ocak tatihinde annem kalp krizi gecirdi. O vakte kadar hicbir rahatsizligi yoktu. Krizi hic beklemiyorduk. 70 yasinda ama hicbir problemi yoktu. Cok hareketliydi. 2 kere kalbi durmus cok net degil ama 5 6 dakika kalbi durmus olabilir. Belki de 10 dakika net bisey soylemedi doktorlar. Simdi suuru kapali sekilde yogun bakimda. Vucut fonksiyonlari calisiyor. Anjiyo yapildi damar acildi. Soluk alip veriyo kalbi ve diger organlar normal. Mideden mamayla besleniyor. Kan degerleri dusmustu 2 unite kan verildi. Simdi degerler normal. Bugune kadar hic bir hareketlilik yoktu. Ama bugun istemsizce ha da refleksle bilmiyorum kafasini oynatmaya calisiyor. Agzini acip kapatiyor sanki yutkunuyo gibi. Ama tabi doktorlar umut vermek istemez hersey ayni diyorlar. Biz de oyle dusunup kendimizi rahatlatiyoruz. Doktorlar demiyo ama iyiye gidiyo sanirim diyoruz kendi kendimize. Bugun 4. Gun. Dua ediyoruz uyansin diye. Bu rahatsizligi yasayanlar su an nasillar arkadaslar. En ufak bir yorum da olsa biseyler ekleyebilir misiniz. Caresiz beklemek cok kotu gercekten. Ne olacagini bilememek. Hastane kapilarinda beklemek. Allahim kimseleri dusurmesin hastane kapilarina.

Buraya olumlu cümleler yazmayı çok isterdim inşallah bir gün oda olur. Biz 25 Nisan 2015 de geçirdik krizi ve babam 7 buçuk aylık yoğun bakım süreci sonunda 1 ay önce servise çıktı, çok umitliydim 2 dk yetmiyor yoğun bakimda daha uzun süre kalsa tepki verecek diyordum ama serviste sürekli beraber olmamıza rağmen tepki yok diyebilirim
evet biraz kafa ,çevirme esneme ki bol bol ,esnerken kolunu çekmenin dışında bişe yok 2 gün sonra eve çıkıyoruz bi ümit de evimizi özlemiştir diyerek.
çok ama çok zor bir süreç bu satırları yazarken babam bana bakıyor gibi gelsede boş bakıyor:( Allah babacigima ve herkese acil şifalar versin.

Öncelikle baştan sona bütün yorumları okudum.Herkese geçmiş olsun diliyorum.Allah herkese acil şifalar versin inşallah.Sağlıklarına kavuşurlar.Bir kaç şey dikkatimi çekti müsadenizle paylaşmak istiyorum; Öncelikle konu 02.06-2011 tarihinde saat: 23:51'de @ceto454545 adlı üye tarafından açılmış. Üye konuyu açtıktan sonra sırra kadem basmış o gün bugündür ne bir mesaj ne bir yorum ne de bir ses hiç bir şey yok. Konuya atılan yorumlara bile bakmamış.Konuyu açıp kayıplara karışıp arazi olmuş.Umarız iyileşmiştir.

Konuya ilk yorum ise konunun açılmasından bir buçuk yıl sonra yani 01.10-2012 tarihinde saat: 11:04'de @mimarburcu adlı üye tarafından atılmış.Bu yorumlardan 1 sene sonra yani 23.06-2013 tarihinde saat: 19:23'de @detailer adlı üye umut verici bir mesaj paylaşmış.Daha sonra googlede arama yapan aynı dertten muzdarip kişi ya da kişiler foruma üye olarak konuya yorum atmış.Yorum atanların bir kısmı konu sahibi gibi yorum yazdıktan sonra sırra kadem basarken bir kısmı da ara sıra foruma giriş yapmış ancak son girişleri de 1 yıl ila 4 yıl arası değişiyor.Güncel giriş yapan neredeyse yok diyebiliriz.
Ayrıca bazı üyelerde çoğu yorumu okumadan direkt derdini anlatmış.Örneğin @detailer adlı üye ilk yorumundan 1 yıl sonra yani 21.05-2014 tarihinde saat: 14:17'de babasını kaybettiğini ancak herkesle ayakta tek tek ziyaret ederek vedalaşıp aramızdan ayrıldığı vs belirtmiş.Bu arada mekanı makamı cennet olsun inşallah.Nur içinde yatsın.Allah taksiratını affetsin inşallah.
Ve yine @Elanura adlı üye 31.10-2014 tarihinde saat: 00:27'de @detailer adlı üyeye hastanızın durumu nasıl diye sormuş.Halbuki ondan önce @detailer vefat ettiğini yazmış.Her halde görmedi ya da okumamış olabilir.Ve birde @drhergin ( isminden anladığımız kadarıyla doktor arkadaş sanırım ) hastalıkla ilgili kısa bir bilgi vermiş.Kendisine teşekkür ediyoruz,Allah razı olsun bilgilendirme için.

Son olarak ülkemizde ve dünyada kalp krizinin ne kadar yaygın ve kötü olduğunu bir kez daha görmüş olduk.İşin acı tarafı da kalp krizi yaşının oldukça düşmesi ve hiç bir şeyi olmayan sağlıklı insanların bile başına gelebilmesi diyebiliriz.Konu sahibinde olduğu gibi.Ya da Örneğin @dokuzparmak ontanedir adlı üyemiz 27 yaşında kalp krizi geçirmiş.Bu gayet erken ve genç bir yaştır.
Diğer örnek ise @Emredemir adlı üyenin 15 yaşındaki kuzeninin kalp krizi geçirmesi.Bu da insanı şoke ediyor.15 yaş nedir daha çocuk yahu çocuk... Bundan ciddi daha ne olabilir ki? Kriz yaşının bu kadar düşmesi demek kırmızı alarm demektir.

Tekrar tüm herkese geçmiş olsun diliyorum.Allah acil şifalar versin inşallah.En yakın zamanda hastalarınız düzelir ve hayatlarına bir şekilde devam ederler.Umudunuzu ve ümidinizi asla yitirmeyin.Dualarınızı eksik etmeyin.Doktorlar boş ümit verip sizin hevesinizi kırmak istemediklerinden ve birde son zamanlarda çıkan dayak olaylarından dolayı soğuk davranıyorlardır.Bu da gayet normaldir.Onlara da anlayış göstermek lazım sonuçta.Zaten tıp bu konuda karışık @drhergin gerekli bilgiyi vermiş.Siz içinizi daima ferah tutun.Doktor ne derse desin,siz kendi umudunuzu yitirmeyin yeter.Sedat Peker'in dediği gibi BİR UMUTTUR YAŞAMAK...

Herkese merhaba bende internette araştırma yaparken bu foruma denk geldim ve hemen üye oldum
Annem Pazar'dayken yere düşmüş ve kalbi durmuş hemen ambulans aranmış ve kalp ve damar hastahanesine kaldırıldı burda bir gün kaldı akşamına kalbiyle ilgili bir problemin kalmadığını düzeldiğini ve devlet hastanesine sevk edileceği söyledi ve sevk edildi hsdtanede doktor beyninin durması sonucu hasar görmüş olabileceğini ve kendi başına nefes alamadığını söylendi ve ardından süreç başladı kameradan ve yanına hergün bir kişi girerek 3 hafta tamamlandı ardından yoğun bakım gibi bir servis merkezine alındı 2. Gündeyiz boğazından delik açılmıştı zaten 3 hafta içinde artık kendi nefes alabiliyormuş kalbi de gayet iyiymiş burnundan maması var biz su veriyoruz ağzından yanında her zaman 2 den fazla kişi kalıyoruz kolunu bacağını kafasını oynatıyor esniyor canı acıdığında söylüyor göz teması kuruyoruz buradaki bütün yorumları okudum eve çıkartabiliriz diyorlar eve çıkarıldığında Boğazımda ki kalıcakmı bu konuda tecrübesi olan ve bizim hasta yakınları olarak yapabileceğimiz bişeyler var mı yardımcı olursanız çok sevinirim Allah herkesin hastasına şifa versin şimdiden Allah razı olsun

Merhaba arkadaslar...Oncelikle herkese allah tan acil sifalar dilerim..
Benimde 8 yasindaki kardesim beynin oksijensiz kalmasi sonucu 22 gundur anestezi yogun bakimda...
Gozleri acik ama duymuyor ve bizi duyup duymadigindan emin degiliz bazen ses gelince sesin tarafina donuyor yani bazen duyuyor gibi ama emin degiliz. Eger bir bilgisi olan varsa lutfen soylesin ayni durumu yasayip iyilesen hastalari olanlr varsa hastasinin ilk adimlari nasldi soyleyebilirlemi lutfen cevabnzi bekliyorum herkese allah acil sifalar versin

ceto454545

Merhaba babanıza allah tan şifa dilerim benim kardeşimde 8 yaşında hemen hemen aynı dk oksijensiz kalmış 22 gündür yoğun bakımda aynı gözlerini bazen açıyor kendisi nefes alıp verebiliyor ağrılarını hissediyor bazen ayaklarinin altını gidikladigimizda ayağını çekiyor ara sıra sesleri duyuyor gibi ama doktorlar durumu iyi değil diyor
Doktor bir akrabamız var ayağının altını gidikladiçinizde tepkisi oluyorsa iyi birşey dır bu diyor iyileşir diyor
Sizde yapın tepkisini doktorlara söyleyin cevabınızı bana söylerseniz sevinirim

Enes aladag rabbim tez zamanda sifa versin insallah. Suan sana cevap vermek okadar zorki ne olumlu nede olumsuz bisey yazmaya elim varmiyor. Genel olarak duzelme pek olmamakla beraber iyi tarafi kardesinizin yasi kucuk ve nekadar kucukse duzelme ihtimali okadar yuksek. Belki eski saglikli yasamina donemeyebilir ama iyilesme yolundada ilerler insallah. Nasil bu duruma geldi? Bogazina biseymi kacti? Yada neden oldu? Doktorlari ne diyor? Gerci doktorlarada guvenmiyorum artik sorumluluk almamak icin her yolu deniyorlar. Hangi ildesiniz hastanedesiniz?

Arkadaslar bu arada ben annemi 07.10.15 te topraga verdim. Tam 1 yil 1 ay 1 hafta yogun bakimda bitkisel hayatta mucadele verdi ama daha fazla dayanamadi. git gide kotuye gidiyordu ve son haftasi cok aci cekiyordu son hafta allahim al yanina diye dua etmeye baslamistim. Solunum kaslari dayanamamis artik.

önce rabbim hastamız şifa versin benim babam da kalbi durdu yaklaşık yarım saat ve üzeri kalbi durdu babam 8 ay önce açık bypass ameliyat geçirdi sabah namazına kılmaya niyetlenmiş o sirada kalbi durmuş şu an babam yoğun bakımda yatıyor tam bir ay oldu şu an gözleri açk ama şuru yok bazen bizleri gordu nu duşnyoruz ilk hava gözlerinde kıpırdama oldu ikinci hafta gözlerini açtı doktorlar diyor ki bunlar istem dışı hareketler verdimiz konutlara tepki vermiyor diyorlar oysa biz bizleri duyduğunu hisediyoruz onun el ve ayakların tutgumuzda bizleri hisetini düşnyoruz böyle olaylar başından geçen varsa bizleri bilgindirsin telefonum 545 272 72 83 mutlaka yazın veya arayın rabbim bütün hastalara şifa versin

babanızın kalbi nekadar durmuş daha dogrusu kaç dakika durmuş o önemli

rabbim şifa versin sizlerede sabırversin benim babam da kalpkirizi geçirdi ve şuan yoğun bakımda yatıyor yaklaşık 5 hafta oldu suan gözleri açık bakıyor ama şuru yok birazda kipirdama var daha doğrusu hissediyor el ve ayaklarını tutumda canı açıyor doktorlar hiç güzel birşey söylemiyorlar oysa biz inanıyoruz ki rabbim şifasını verir bek doktorların dediklerine inanmyoruz demem o ki herşeyin ilacı zaman hiçbir zaman ümidimizi yitirmyoruz rabbim şifa versin

05436862979 benimde babam aynı durumda 2-3 dakika arası oksijensiz kaldı bilgi verebilirmisiniz

Bugun 21. Gün 21 gündür en ufak bir belirti en ufak bir hareket dahi yok yanına her girdiğimiz konuştuğumuzda kalp atışları 140a kadar çıkıyor bizi hissediyor inanıyorum fakat tepki oluşturamıyor

kaderortaklari

Arkadaşlar benim babam hastahabede yatarken beyin kanamasından. Aynı yerde bi aile ile tanışmıştık. Onların babasıda dukkanında kalp krizi geçiriyor , ambulans geçikince araba ile hastaneye goturuyorlar. Bunun sonuçunda beyni oksijensiz kalıyor. Noroloji yoğun bakımında 20gune yakın onlarda yattılar , benim babamla birlikte midesi delindi ama o amcanın eşi birgun yanımıza geldi eşim yemeye başladı diye. Onlar hastaneden çıktı evlerine gittilr. Biz hala babamı bekliyorduk. Bi anda amcanın oğlunu gordm. Hemen yanına gittik. Babasının arasıra aklı gidiyomuş bağırıyomyş falan . Ama onun dışında oğlu babamı tuvalete falan goturuyorum dedi . Bir de gece hiç uyumuyormuştu ilaç yazdırmak için gelmiş. Yani arkadaşlar başka bir bayan vardı onunda eşi kalp krizi sonucu oksijensiz kalmıştı 1 seneye yakındır istemsiz hareketlerle yatıyordu hiç birşy bilmiyordu.yani bayan bize öyle anlatmıştı. Eşi fenalaştıgı için hastaneye getirmişti. Yani Allah ne yazdıysa o arkadaşlar asla ama asla umut kesmeyin . Yani hastanede kalanlar bilir hastanede bir çok dost ediniliyor. Buda benim onlardan duyduklarım

herkese öncelikle geçmiş olsun 24 04 2016 tarihinde annemin kalp krizi sonrası beynin 20 dakika oksijensiz kalması sonrasında şuuru kapandı 12. gundeyiz refleksler var ağrılı uyarılar var suur hala kapali solunum cihazina bagli olarak nefes alabiliyor doktoru durumunun rutine döndüğünü bitkisel yasam olasiligin en yuksek oldugunu soyledi suur acilmasinin cok dusukte olsa uzun zaman surecegini söyledi artik bizi yavas yavas evde bakima hazirliyor benzer olaylar yasayanlarin tecrubelerine ihtiyacimiz var lütfen burada yazarsaniz iyi gelismeler detaylar ortaya ciktikca yazmaya devam edecegim

Üst Alt