Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beynin oksijensiz kalması sonucu bitkisel hayat..?

Anestezi, annem bahsettiğiniz bitkisel ürünleri kullanmamız için girişimlede bulunmuştu ama ben güvenmiyorum. Mesela Ginko biloba adlı bitki beyne kan akışını hızlandırıyor işlevini artırıyor ama sadece bunu okuyup kullanmaya başlasaydım Allahu alem çocuğum bu günlere gelemezdi. Çünkü bu bitki aynı zamanda epilepsiyi tetikliyor. Oğlum hakkında bilgisi bir paragrafı geçmeyen bir şifalı bitki uzmanına nasıl güvenebilirim? Para tuzağı... Kullanılan ilaçlar kimyasal da olsa modern tıp daha güvenilir. En azından olumsuz bir durumda hesap sorabileceğin merci var...

Merhaba

Annem 4 gün önce hastane servisindeyken uyku esnasında kalbi durdu eşimin görmesi ile hemşireler tarafından hızlı bir şekilde kalp masajı ve sonrasında elektroşok ile tekrar kalbi çalıştırıldı.
Eşimin tahmininen 2 -3 dakika lık zaman içinde müdahale edildiğini eşimin fark etmediği zamanında 3 dakika olduğunu düşünerek 5-6 dakika kalbin durduğunu düşünüyorum.

Şuan annemin bilinci kapalı herhangi bir tepki vermiyor. Doktorlar durumun kritik olduğunu hazırlıklı olun diyor.4 gündür kalp atış ritminin 80-100 arasında olduğunu tansiyonunun da en düşük 11-3 en yüksek 18-5 olduğunu gözlemledim. Sadece gözü yarım açık fakat tepkisiz bakıyor. Annem de takayusu hastalığı olduğu kan pırtılaşmasından romatolojide ne kadar beyinde zarar olduğunu göremediklerini beklemekten başka çare olmadığını söylediler.

Bu konuda okuduklarımın içimi çok rahatlattı. Allahın izniyle bende annemin iyileşme evresini sizlerle paylaşmak istiyorum. Öğrenmek istediğim tek şey bilinçaltı kaypı ne kadar sürer. ve Allah korusun beyin ölümü olma oranı nedir.

Herkese iyi akşamlar, tüm hastalara acil şifalar diliyorum. Annem yaklaşık 20 gün önce fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. (öncesinde bilinen hiçbir hastalığı yoktu). İlk defa hastaneye girdi. Burada aniden fenalaşıp yere yığılmış ve bayılmış. Doktorlar 3 dakika içinde suni teneffüs, kalp masajı vs yapmaya başlamışlar. en sonunda da elektro şok. ve kalp yeniden atmaya başlamış. Fakat kendinde değil, şuuru kapalı, nefes alması çok yavaş. 4 gün sonra akciğerlerinde ileri düzeyde ZATÜRRE 'ye rastlandı. tüm tedavileri buna yönelik olmaya başladı. 7. günde röntgen çekildi ve beyninin sol kısmında kanama saptandı. Bugün 20.Gününde ve hala hareket yok. Sadece arada sırada göz kapaklarını kaldırıyor sonra yavaş yavaş kapanıyor. Ara sırada göz yaşı geliyor. Ama göz kapakları açıldığında göz bebeği hiçbir yere odaklanmıyor. Doktorlar en %30, en fazla %40 felç diyorlar. Acaba gözleri zaman içinde normale döner mi?
Çok merak ediyorum. aslında çok şeyi merak ediyorum. Allah kimseyi böyle acılarla sınamasın. çok zor.

umarım mesajımı görenler olur.
herkese öncelikle çok çok geçmiş olsun dileklerimi iletmekle birlikte Rabbim tez vakitte şifalarını gönderir İnşAllah.
Buna benzer bir durum ile karşılaştık bizde , yeğenim 14 yaşında ve 28 haziran 2013 yılında trafik kazası geçirerek beyin kanaması ve 3 ağır ameliyt geçirdi
9 aydır evde bakıma muhtaç , konuşamıyor hiçbir ihityacını karşılayamıyor ,bizde refleksoloji ve aynı zamanda ozon tedavisine başldık ,fakat bilmediğimiz bir srü yöntem var ,siz bu yolları aşmışsınız,bana bu konuda yardımcı olursanız duacınız olurum sizin.
Drlar yönlendirme yapmıyorlar ve bizler hiçbişey bilmiyoruz ,biz araştırıp bişeyler bulup yapmaya çalışıyoruz fakat hiçbir tedavisi için geç kalmak istemiyoruz ,o daha küçük bir çocuk ve Rabbimin izniyle hayatına kaldığı yerden devam edecek İnşAllah.sizden büyük bir umutla yanıt bekliyorum

Merhaba, konuya uzun zamandır cevap yazılmamış fakat bu durumda olan hastalar şimdi nasılşar acaba, inşallah daha iyilerdir. Benim babamda yaklaşık 12 gündür komada, kalp krizi sonrasj beyni oksijensiz kaldı. Şimdi uyanık ama bilinci kapalı. Umutla bekliyoruz.

Merhaba,

Tum arkadaslara oncelikle merhaba ve gecmis olsun..
Benzer bir durumla bende ic iceyim suan, 26nisan 2014 cumartesi gecesi
Babam kalp ritmi bozulmasi sonucu sanirim kalbi duruyor ve yaklasik 30-40 dk
Beyne oksijen gitmiyor, kalbi zor calistiriyorlar ve hemen ankara numune hastanesinde yogun bakima aliniyor, entube ediliyor, suan 11 gun oldu Baslangicta yuksek ates ve vucudunda enfeksiyon vardi fakat kisa zamanda vucut kendisini toparladi, devaminda gecen hafta agrili uyarana tepki vermemesine ragmen bu hafta el kol ve ayaklarindan tepki vermeye basladi ancak ses ve gorsel uyaricilara halen tepki vermemekte, sali gecesi tekrar yuksek atesi cikmis ve beraberinde tansiyonu dusup vucutta enfeksiyon baslamisti ancak onu da bugun kontrol altina almislar, anjiyo, emar ve tomogrofi cekilmis lakin herhangi bir sknti gozukmemistir, sadece uzun sure oksijensiz kalmaya bagli olarak sanirm bilinc kaybi yasiyor.. Doktorlar umitsiz.. Bizim de umidimizi kiriyorlar.. Bugun bi noroloji uzmaniyla gorustuk ancak o da hastanizin durumu kotu diyor.. Beyin eeg'si cekildimi bilmiyorum.. Yardimci olabilecek, yol gosterecek birileri varsa sevinirim...

ya arkadaşlar allah yardımcınız olsun bole bır olay basımagelmedı ama okuyunca gelmıs gıbı hıssettım allah hepınızn yardımcısı olsun dualarım hepınızle...

Merhaba Arkadaşlar, öncelikle herkese çok geçmiş olsun şunu söylemek istiyorum ki maalesef babamı eylül ayında kaybettik ama şunuda belirtmek isterim ki kendi ayaklarının üstünde bayramda tüm yakınlarını dolaşıp ziyaret edip halalleşerek ayrıldı babam aramızdan.

İlk olarak lütfen umudunuzu hiç kaybetmyin benimde komada ki babam 40.günde hayata döndü , burda diyeceklerime bazı doktorlar kızabilir ama kesinlikle bilinçli bir şekilde işin kolayına kaçarak (umut verme riskine girmemek için koca aileleri bunalıma sokmayı risk görmeden) doktorlar asla umut vermez bizede söylenen babanız yaşasa dahi hep bitkisel hayatta kalacağı idi ama inanın öyle olmadı.

tedavi konusuna gelince maalesef benim görüşüm tıp beyin konusunda nerdeyse sıfır bilgiye sahip dedikleri hiçbir şey tutmuyor size naçizane tavsiyem yakınınızı hiç yalnız bırakmayın günde iki dk'da izin veriliyor olsa o iki dk'da yanında olun beyni bu süreçte toparlayan en önemli güç dışarıdan aldığı etkenler, bir konuşma bir ses bir dokunuş bunları hepsi fayda sağlıyor o sizi duyuyor buna emin olun dualarınızıda eksik etmeyin bana mail adresimden ulaşabilirsiniz elimden gelen yardımı yaparım on_u_r@hotmail.com

Iyi akşamlar. Oncelikle geçmiş olsun. Benim babam da aynı durumda. Gırtlak kanseriydi ameliyat oldu. Ameliyat sonrası sapasağlamdı. Daha sonra pet çekilmeye gitti kalbi durdu beynine 15 dk oksijen gitmedi. Şimdi 20 gündür yoğun bakımda yatıyor. Bilinci kapali.Evde nasıl bakarız bilmiyoruz.bize evde Bakım hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.size ulaşabileceğimiz telefon numarası verirseniz arayalım görüşelim. Tekrar geçmiş olsun. Cevabınızı bekliyorum.

merhaba öncelikle çok geçmiş olsun.

benimde kızkardeşim 23 mayıs ta fenalaşıp bayılıyor fakat kalp krizi geçiriyor kalbin nekadar süre durduğunu bilen yok ama ev ile hastahane 13 dakika sürmüş hastaneye getirdiklerinde kalbi durmuş vekalp masajı ile çalıştırmıslar ama beyin oksijensiz kalmış bugün 16.gün ve doktorlar beyinin üst bölümünün hasar gördüğünü yapılan fiziksel tedavilerde ortaya çıktığını söylediler daha üçgün önce ilk defa tepki vermeye başladığını ağrılı uyarılara cevap veriyor kolunu sıkınca çekiyor diyorlardı ama bugün her şey değişti durumu kritik diyorlar.ama Allahım çok büyük ben kardeşimin iyileşeceğine inanıyorum. Biliyorum bazı aksaklıklar olacak ama kardeşim sizin Babanız gibi iyileşeceğine inanıyorum yüce Allahım rüm hastalarımızın şifasını verecek inşallah. Tekrar geçmiş olsun.

Tekrar merhaba, çok geçmiş olsun Allah tüm hastalarımıza acil şifalar versin inşallah. Babamın bugün yoğun bakımda 53. Günü, solunum cihazından bir hafta önce ayrıldı, ki ilk 48 saat hiç solunumu yoktu 50 günde tekrarr kendi nefes almaya başladı. Haftaya eve çıkaracağız, bir takım tepkileri olsa da bilinci hala kapalı. Fakat ben de sizin gibi açılacağına yürekten inanıyorum. Böyle tecrübeleri olan arkadaşlar varsa, paylaşırlarsa sevinirim. Çok çaresiziz. Allah hepimizn yardımcısı olsun.

S.a öncelikle herkese allahtan acil şifalar diliyorum aynı durum benim dedemdede gerçekleşti 58 yaşında evde otururken bir an göğüsüm ağrıyor dedi ve ardından kalp krizi geçirdi kalbi durmuştu beyin 20 dakika oksijensiz kalmış ve en yakın hastaneye götüdüler doktorlar yoğun bakımda dedeme %2 yaşama şansı var dediler hiçte iyi birşey söylemediler ama şimdi dedem 3.5 ay oldu beslenmesi yavaş yavaş ağızdan başladı solunum cihazından çıktı ara ara çocuklarının ismini söylüyor ve yavaş yavaş düzelmeye başlıyor Allahtan ümit kesilmez dualarınız onlardan esirgemeyin ve doktorların her dediğine inanmayın ve şuan dedemin doktorları bile şaşırıyor o yüzden inanç ve sevgi meselesi yanına sık girip çıkın konuşmaya çalıştırın ve olaylar anlatın herkese acil şifalar diliyorum

Slm şu an nasıl durumu benim oglumda ayni 40 hün oldu uogun bakim

Görsel işitsel uyaranları farkediyor, bazen sesler çıkarıyor. başını tutabiliyor, hatta bazen belden yukarısını da tutuyor. Öğürme öksürme refleksi var, yutma yok hala. solunumu iyi ama yutma olmadığı için ben makineden çıkmasını istemiyorum. çünkü ciğerine sürekli tükrük kaçıyor aspire ediyoruz. eğer makine çıkarsa bana tıkanıklığı alarm verecek hiçbirşey olmayacak Allah korusun gece uyurken tıkansa anlık gidebilir. Solunum ayarları çok düşükte ventilatör ile devam ediyoruz.
Adnan bey yardım istemiş ama bunun eğitimini doktorların size vermesi gerekirdi. Bize yoğunbakımda kaldığı sürece gösterdiler eve çıktığımızda zorluk yaşamadık.
Ayakta durdurma cihazı yaptırdık onu kullanıyoruz. Onun haricinde sanki beyni kilitli gibi, sanki vücudunda hapis gibi.. bence herşeyin farkında. Yapacak birşey yok sabırla bakmaya devam. Fotoğraf yüklememe izin vermiyor yoksa buraya koyardım

ayrıca yutdışında kökhücre ile iyileşen hastalar var. isteğe bağlı olduğu için bakanlığa müracat etmek gerekiyor. yalnız türkiyedeki doktorlar tedavinin takibini üstlenmek istemiyor. Çocuk nöroloji profösörünüzle konuşun. kabul edeceğini zannetmiyorum ama ederse bana da haber verin nerede olsa götürürüm inşaallah. buraya link yapıştırıyorum. Almanyada kalpkrizi sebebiyle beyni oksijensiz kalan bir çocuk bitkisel durumdan kökhücre tedavisi ile kurtulmuş. tedavinin faydasını gören başka serebral palsili çocuklar da var. tedaviyi yurtdışında yapıyorlar Almanyadaki bir arkadaşıma sordum 500bin tl ye tekabül eden uçuk fiyatlarla yapıyorlar. Çinde 100bin tl civarı. En uygun Panamada bir kökhücre merkezi yapıyor 30-50bin tl civarı. yalnız böyle makineye bağlı hastaların ülkeler arası uçak yolculuğunda sıkıntılar var, herşeyi göze alıp gideceğim deseniz bile doktordan yolculuk için onay raporu gerekiyor.

Boy is the first to have cerebral palsy 'successfully treated' using stem cells, taking him from a vegetative state to walking and talking | Mail Online

Yakın tanıdıklarımdan birisi , alkol ve uyuşturucu alımı sonrasında beyin kanaması geçirip hastaneye kaldırıldı , hastanede yatarken ikinci kanamayı geçirdi ve ameliyata alındı , sonrasında sağ tarafı felç oldu , bilinç kapalı ve konuşma yoktu , gata da rehabilitasyon bölümünde tedavi gördü fakat fayda etmedi , 3-5 yıl sonra bozuk olarak konuşmaya başladı , ve bazı olayları hatırladı , fakat tam olarak gelişemedi , 12 yıl sonra 40 yaşında hayatını kaybetti , Allah rahmet eylesin , beyinde oluşan hasara göre değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum , doktorlar bu konuda en yetkili kişiler , doğrusunu onlar biliyor neticede !.

Allah sifa versin hepinizin hastalarina allah sifa versin.

slm
çinde ve panamada yazmışsınız ama nasıl irtibata geçeriz benim oğlum makinaya baglı degill yardımcı olurmusunuz bu bilgilere nasıl ulaşabilirim.
saygılarımla

murat YILDIZ
05337763267

Arkadaslar allah yardınız olsun .Burada ben sizleri yönlendirmek istemiyorum sadece bu bitkisel ürünler vesiledir.yuzde yuz faydasi var veya mutlaka kullanin kesinlikle hayir boyle bir şey söyleyemem.Allah kimseyi bu şekilde sınav etmesin saygılarımla.

Merhaba benım babam da kalp krizi sonucu sonucu beyni oksijensız kaldı hipoksik iskemik ensefolapati teşhisi kondu beynının 10 dakıka cıvarı oksıjensız kaldıgını dusunuyoruz bır bucuk ay oldu yogun bakımdan cıktı ılk zamanları gozlerı kapalıydı ve agzından su akıyodu yutkunma refleksı yoktu bize komada oldugu soylendı şimdi bitkisel hayatta göZlerı açık ve benı duyuyor musun dedıgın de kırpıyor gozlerıyle izleme var ama hala bilinci kapalı amantadin sülfat isimli bir ilaç duydum bılıncte duzelmeler yapabılıyomuş ama bugune kadar hıc verılmedı zaten norologun gelıp baktıgı yok yatalak göZüyle bakıyolar al evde bak dıcekler yakında ben fızyoterapistin gelıp hareketler yaptırmasını ıstıyorum pozısyonunu degıstırıyolar ama bu yeterlı degıl yaralar cıkmaya basladı evde mı yoksa bakım yerlerınde bakılması mı daha bu konuda deneyimlerınızı paylasır mısınız ıyılesen hastanız var mı ıyı bakım yerlerı doktorlar var mı ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN

elanur. ablana ALLAH acil şifalar verir inşallah ve yardım eder inşallah. hangi ilde yaşıyorsun bilmiyorum. hangi hastalık bölümüne giriyor bilmiyorum. beyin ve sinir cerrahisi ise şu sayfadan bakabilirsin.
Ankara Beyin ve Sinir Cerrahisi doktorları

nöroloji alanına giriyor şehir istanbul bildiğiniz doktor var mı iyi

devlet hastaneleri hastayla ilgilenemiyor ya da ingilenmiyor. açıkçası hemen bir şeyler söyleyip oldu bittiye getiriyorlar. nörolojide yatarken beni bir kere hastaneden taburcumu yapmışlarda haberim yok. maddiyatınız yeterse özele gidin.

2 doktor buldum ama ne kadar iyiler bilemem. yorumlara bakarak hareket edebilirsin.
bu özel olan
1. Uzm.Dr. İsmail Söbe - Randevu Al - Doktor Hakkında Bilgiler - İstanbul

bu doktoru da çok öven var.
2. Prof. Dr. Mehmet Saraçoğlu - Randevu Al - Doktor Hakkında Bilgiler - İstanbul

istanbuldaki tüm nörologlar
İstanbul Nöroloji doktorları

Böyle olupta ıyılesen hastası var mı bıze uç bes gun sonra alın evınıze goturun dıcekler anadolu yakasında bıldıgınız ıyı bakım evı var mı

ben yozgatta yaşıyorum. "alın, götürün" derlerse yapılacak bir şey olmadığındandır. Yüce ALLAH inşallah şifalar verir. Doktordan doktora fark var. Bence Mehmet Saraçoğlu'na bir gösterin derim.

merhaba ben de konyadayım benım babam aynı durumda

19 Eylülde oğlumu dolaşım bozukluğundan kaybettik. Rabbim hastalara şifa versin, bu imtihanı kimseye yaşatmasın. Yatmaları da en az ölmeleri kadar ağır bir imtihan. Şimdi düşünüyorum bugün bana boğulduğu güne gitme fırsatı verilse acaba hastaneye götürmeyi ve kalbinin çalıştırılmasına göz yummayı tercih eder miydim? "Hayır" ben anneyim ona ömrümün sonuna dek gücüm oldukça bakardım asla yüksünmezdim. Ama 1.5 sene boyunca yaşadığı hayat mıydı? Cenazeye gelenlerden bir arkadaş benim oğlumun yaşlarındayken boğulmuş ve 27 yıldır hala yatan bir hastadan bahsetti. 27 sene yatmak... Bugün 10 Mayıs 2013 e geri dönebilmek elimde olsaydı oğlumun ölümünü kabullenirdim. Murat 48 isimli beyefendi İnşaallah götürürsünüz ve şifasına vesile olur.

Ben buradaki forumdan gördüm. Hasta aileleri Panamadaki merkezi tavsiye ediyorlar https://www.inspire.com/groups/cerebral-palsy/discussion/stem-cell-transplantation/
Bilgisayarımız bozuldu yıldızladığım bütün linkler gitti. Panamanın adresini eski mesajlarımda aramam lazım.

Bu Çindeki merkez Wu Stem Cells Medical Center - A Leading Medical Center for Stem Cell Therapy

https://www.google.com.tr/webhp?sou...&espv=2&ie=UTF-8#q=stem cell institute panama
buradan Panamadaki merkeze bakabilirsiniz.

Merhaba, herkese geçmiş olsun.
Benim de babamın beyni 10 dakika civarı oksijensiz kaldığı için bilinci kapalı. 4 ay reanimasyon yoğun bakımda kaldı. Sonra eve çıkardılar. Şimdi evde bakıyoruz yaklaşık 2 aydır. Yani neredeyse 7 aya yakız zamandır böyleyiz. Ama umudumuzu hiç kaybetmedik. Bir takım tepkileri var. Bu tür hastalarda. Bakım, ilgi ve egzersiz çok önemli. Bize haftada 3 kez fizyoterapist geliyor. kalan günlerde ve akşamları egzersizlerini biz yaptırıyoruz. Ayrıca evde de bikaç tedavi alıyor.

Allah tüm hastalara şifa, hasta yakınlarına da sabırlar versin. Çok çok zor bir durum, yaşayan bilir. Herkese tekrar geçmiş olsun.

Üst Alt