Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beynin oksijensiz kalması sonucu bitkisel hayat..?

Nmt16

çok geçmiş olsun ümidinizi hiç bir zaman yitirmeyin.Bırakın ayakta durmayı oturamıyordum bile şu an destekle çok zor yürüyorum.Gerçekten yaşayan bilir hasta için bir zor, yakını için iki zor.Allah dağına göre kar verirmiş, gayret bizden takdir Allah'tan
aysu.01

Yaşadığınız süreç çok zormuş.Hiç bir zaman ümit kaybetmemek lazım.Allah rahmet eylesin.(Ancak yaşayan bilir)

Sefad

Çok geçmiş olsun size de bu halimize hamd olsun umarım daha sağlıklı gunleriniz yakındır, geçtiğiniz süreci biraz anlatır mısınız bilincimiz varmiydi yoksa siz de bakım hastası olarak mi eve çıktınız bu süreç kaç ay sürdü..

Nmt16

2 ay yoğun bakım sonrası bilinç vardı konuşma, yemek yoktu bacaklarım çok ince ve hareketmiyordu boğazım delik, midede hortum (peg) mama ile besleniyordum ceset gibi sadece gözler hareketli idi palyatifte hafif kıpırdanmalar fark edince doktor 15 günlük öğretiden 5 aya çıkardı orada durma süremi ve yatakta fizik hareketi başladı sonra bilkent şehir hastanesine sevk etti bu sürede oturamıyordum bile bilkent şehir hastanesi yaklaşık 1 yıl çok yoğun fizik aldım çok şükür şimdi destekle ayaktayım kısık sesle konuşuyorum(derdimi anlatıyorum) yemek yiyebiliyorum hatta iş hayatıma geri döndüm ümidinizi hiç katbetmeyin şu anda ilerlemem sanki durdu desteksiz adım atamıyorum dengem hiç yok ama geldiğim yere göre çok iyi Allah sabır versin Rabbime sığınmaktan başka hiç bir şey elden gelmiyor kimsede sihirli değnek yok
ümit kesmeyin inadına yaşamaya değer verin.Saygılar

Sefad

Tekrar çok çok geçmiş olsun teşekkür ederim vakit ayırıp yazdığınız için eskisi kadar yoğun olmasa da fizik tedaviye devam ediniz size en iyi ilaç o, bizlerede öyle umudumu kaybetmiyorum ama artık ümitlenmiyorum Rabbim büyük ol derse olur herşey sağlıcakla sagolun inşallah.

Kalp krizi sonrası beyin dış cepherin (kortex) oksijensiz kalması.

3 haziran 2023 gece 12 de babam kalp krizi geçiriyor. Babamı bulduğumuzda zorda olsa nefes alıyordu. Hemen ambulansı aradık ambulans gelmeden 3 4 dk önce kalbi durdu tabi biz bu süre zarfında suni teneffüs ve kalp masajı yaptık, ambulans geldiği gibi boğazına nefes alsın diye tüp takıldı ve ambulansa bindirildi. Yaklaşık 20 dk kalp masajı sonucunda tekrar hayata geri döndü. 5 saat sonunda merkez hastaneye sevk ettiler. Kasılmaların olduğunu oksijensiz kaldığı için anjiyo yapamadıklarını kasılmaların 5. Gün sonunda bittikten sonra başarılı bir şekilde tıkalı olan tek CX damarını stent ve balon patlatma yöntemiyle açtılar. 10. günde gözlerini açtı ama anlamsız bakıyordu, ağrılı uyaranlara cevap vermiyordu ama gözlerini açıyordu. Yaklaşık 15. günde ağrılı uyaranlara da gözlerini açıyordu ama bilinçsiz bakıyordu bu süre böyle devam etti. 30. Gün trakeostomi ve peg açıldı. 50. günde ağrılı uyaranlardan kendini çekmeye çalışmaya başladı. 55. Gün içinde annemin bana bak demesiyle gözleriyle anneme baktı görüşme bitene kadar ama kafasını çeviremiyor. 63.gündeyiz.Şu anda peg'inde enfeksiyon oluştuğu için ağır antibiyotik tedavisine başlandı ve tepkileri de yok denecek kadar azaldı. Enfeksiyon bitince palyetife alacaklar. İyileştirme açısından ne yapacağımızı bilmiyoruz. Yardım ve tavsiye edecekler 0536 202 1797 nolu numarayı arayabilirseniz sevinirim. Ek olarak söylemek istediklerinizi buraya da yazarsanız diğer hasta yakınlarının da okuyup bilgilenebilmesi için seviniriz.

Çok geçmiş olsun pek yapabileceğiniz şeyler sunmuyor maalesef tıp size iyi bakım ve kapsamlı bir fizik tedavi aldirmanizi öneririm sadece çünkü bu hastalara en iyi gelen şey bu tabi sevgi, sabır Rabbim şifa versin inşallah.

SedatHipoksi

çok geçmiş olsun umarım herşey yoluna girer ümidinizi kaybetmeyin mücadelenizden vazgeçmeyin
rabbim bazen mucizeler de veriyor bu hastalıklarda

Kök hücre için araştıran var mı oğlum beş yaşında ameliyathanede üç kez kalp durması en uzun 5 dk hasar oluştu gözleri acıyor acıya duyarlı ama göz takibi komutları yerine getirememei yok yaşı küçük olduğu için kendine gelebilir de ğelmeyedebilir diyorlar

Bilinci kapalı hasta ağızdan beslenebilir mi

Hilall.

Merhaba
Bildiğim kadarı ile kök hücre bebeklik döneminde kordon bağından elde ediliyor ve özel bir labaratuvarda saklanıyor.
Gerisi sabır,iman,inanmak ve tevekkül ümidi hiç kaybetmeyin teslimiyete tam anlamıyla sahip olun.
5-6 kez kalbi durmuş bir insan yazıyor.
Henüz hiç kimsenin hikayesi bitmedi.
Allah yar ve yardımcımız olsun

Üst Alt