Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Beynin oksijensiz kalması sonucu bitkisel hayat..?

Geçmiş olsun .Rabbim şifa versın düzelsin tez zamanda . Benim doğumda olmuş oksjen gıtmemesı gec konuşma ve kekemelık olduydu . teknolojı ılerledı tıp büyüdü . inş. eskı sağlığına kavuşur tez zamanda

Yoğun bakımdan bır bucuk ayda cıktık bılıncınde gerıye donuş olmadı mı olan hıc yok mu Allah askına ne tur tepkılerı var

Evde nasıl yardımcı oluyosunuz ayrıca cok zor bı durum

Annem evde bakım için eğitim almıştı hastanede. Bununla başladık, zaten zaman içinde alıştık ve tecrübelendik biraz. Dediğiniz gibi çok çok zor. Kabullenmek ve bunu hem fiziki hem de manevi anlamda üstlenebilmek. Ama biz elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yatağını değiştirdik. Yara olmaması için kremler aldık. Sürekli çevirmeniz gerekiyor. Egzersiz gerekiyor. Babamın midesi delik oradan besleniyor. Ama biz arada sırada ağzından su, meyve suyu, yoğurt veriyoruz çok az miktarlarda. Çiğneme ve yutma refleksleri yerinde. Ses yönünde kafasını çeviriyior. Zaman zaman gözleriyle işaret veriyor. Acıyı, ağrıyı hissediyor.
Biz bu aşamalara çok zor geldik. Solunum cihazından tamamen ayrıldık. İnanın çok uzun da sürse zaman içerisinde gelişmeler olacaktır. Biz umudumuzu hiç kaybetmedik. Siz de kaybetmeyin.

Evde doktor cagırıp gosterıyo musunuz tekrardan emar cekılme durumu oldu mu boyle hastalar cogunlukla enfeksıyondan kaybedılıyomuş bundan nasıl koruyosunuz

İbrahim bey teşekkürler, sizlere de çok geçmiş olsun. Rabbim herkese şifa versin inşallah.

Evde bakım hizmetleri tahlillerini yapıyor, kontrol altında şu an bir çok açıdan. Enfekdiyonu çok şükür az. Odasına herkesi sokmuyoruz. Sürekli dezenfektanlarla temizliyoruz evi. Pansumanlarını sık sık yapıyoruz. Maske ve eldiven kullanıyoruz. ENfeksiyon bir kez kapmıştı babam, hastanede antibiyotik tedavisiyle atlattı. Şu an çok şükür enfeksiyonu yok ama bu durumlar hiç belli olmuyor bir anda her şey tepetaklak oluyor.Tekrar mr çektirmedik, ama önümüzdeki ay düşünüyoruz.

Solunum cıhazından tamamen ayırmanız ne kadar surdu

Kenan ışık bile almanyada tedavı gormesıne ragmen bılıncı hala kapalıymış bıZ bu durumda nasıl ümit edıceZ en ufak bı degısık olsun dıye nasıl sabredıp ümidimizi korucaz

Merhaba hastaniza ve diger tum hastalara ALLAH'tan acil sifalar diliyorum oncelikle
Babam yaklasik 6 gundur yogun bakimda ve henuz suuru yerine gelmedi bir kac sorum olacakti
Vucut aciya tepki veriyor el kol ve gogus aciya duyarli bunlar iyi gelismelermi ve
Sizin hastaniz ne durumda bilgi verirmisiniz her turlu bilgiye ihtiyacimiz var

Yogun bakıma neden gırdı beyınde sorun varsa suur konusunda umutlu konusmuyor doktorlar ıkı bucuk aydır beklıyoruz umutla :(

Merhaba çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin,
Babam da aynı durumda hastanede kalbi durdu ve 7 gün oldu.
Acıya duyarlı ama bilinci daha açılmadı.Sizin hastanızı durumu nedir acil bilgi alabilirmiyim

Kalp krızıne baglı acıya duyarlı fakat bılınç yok

Evet agrili uyaranlara tepki veriyor 11. Gundeyiz suuru acilmadi daha

selamunaleykum arkadaslar oncelıkle rabbım tum sıfa bekleyenlere şafi ısmıyle sıfa versın ınsallah. bende annem ıcın burdayım 87 gun once hastanede belınden yapılan anestezı ıgnesı sonucu solunumu ve kalbı durdu 5 dk sonra kalbı calıstırılsada beyınde hıpoksı olustu ve sanıyorumkı beyınde kuculmede basladı. ve 87 gundur bıtkısel hayatta. suan hastane annemı eve gondermek ıstıyor bız 2 ay sonra eve alacagız. suankı durumu ıse vuzut tamamen felc el ve ayaklarda fafo mu ne var. acıya karsı duyarlı gozler acık fakat bılınclı degıl suuru yok. bazen ses duydugunda gozlerını acıyor. hatta 2 defa benı duyuyormusun dedıgımde gozunu kapatıp actı. doktor hatası sonucu oldugundan bıze saglıklı bılgı vermıyorlar. hemsırenın bırı arada gozlerle cevap verıyor dıyorken dıgerı yok kızım hıc oyle tepkılerı yok dıyor. onceden tamamen solunum cıhazına baglı nefes alıyordu. beslenmesı damardan yapılıyordu. 1,5 ay once bogazına ve mıdesıne delık acıldı. t tupe takılı sekılde nefes alıyor. mıdesınden mamayla beslenıyor. annem gıbı olan varmı bılgı alısverısı yapabılecegım. 2 bebegımle anneme bakacagım. caresız kaldım. savcılıga suc duyurusunda bulunduk ama umutsuzum. cum doktorlar doktor doktoru satmaz dıyerek yardım etmekten kacınıyor. bu rahatsızlıgın bır tedavısı varmıdır. asamalar nasıl. nolur yardım edın.

birkaç yerde okumuştum kısmi olarakta düzelenler var ama üzülerek söylüyorumki maalesef sayıları çok az Allah şifa verir inşallah

Babam 17 Aralık Çarşamba 2013 günü gule oynaya hemoroid ameliyatı na girdi, ameliyat sonrası ayildiktan sonra fenalasmis kalp durmus 30 dk kalp masaji yapilmis bu zaman zarfinda bir kere gelmis ve tekrar gitmis sonra tekrar kalbi calismaya başlamış bugün 5 gün hicbir sekilde bilinc yok gunde iki kez girip konusuyoruz onunla, doktorlar umudumuzu bile elimizden almaya calisiyorlar, babam hergün spor yapan yedigine dikkat eden bir insan, kalblinde stent vardi ama stent acik dediler ve ilk kez narkoz aldi, ne yapacagimizi bilmiyoruz, perisan durumdayiz o kadar hayat doludur ki kabullenemiyoruz yakistiramiyoruz ona :( olumlu birseyler okumak duymak icin heryeri okuyorum, kabullenememe doneminizdesiniz diyorlar nasıl kabullenir ki insan bunlar nasıl insan Allah herkesin sifasini versin sabrinida beklemek çok izdirap veriyor hergün biraz daha gardimiz düşüyor, .....

İnanın sizin anlattıklarınızı ben de sizinle birlikte tekrar yaşadım, üzüntünüzü hissettim. Çünkü babam da çok sağlıklıyken bir anda oldu her şey. Biz 8 ay geçirmemize rağmen ben de hala tam olarak kabul edemediğimi farkediyorum sizinki çok normal. Ama bir tek ölüme çare yok. Biz umudumuzu hiç yitirmedik bu süreçte. Siz de yitirmemelisiniz. Emin olun böylece daha çok aşama kaydediyorsunuz. Doktorlar her zaman umut yok derler onlara da kulak asmamanızı tavsiye ederim. Bize hep hazırlıklı olun kaybetmeye dediler. Babam çok şükür solınum cihazından bile ayrıldı. Çok geçmiş olsun. Allah herkese şifa versin.

Benim oglum 9 yaşında elektrik çarpması sonucu kalbi durdu tekrar çalıştrıldı ama beyin oksiensiz kalmış 6 aydayı milim milim ilerleme var ama bilemiyorum dktorlar umutsuz konuşuyor türkiyede kök hücre yada tedavi şekli duyan yada bilen varmı paylaşırmısınızz 05337763267 murat yıldız

beyin hasarı

hipoksik beyin ( beyin hasarı) olup bitkisel hayatta girmiş ama yaşama dönen hastalarımız varmı acaba.

Merhaba, babamın 9 aydır bilinci kapalı. Hastasının bilinci açılan varsan bana ulaşabilir mi.

merhaba babanız kalp krızı ıle gelısen hipoksik beyin hasarı ılemı 9 aydır bilinci kapalı hiç bir belirti yok mu.

Merhaba.dun aniden annemin kalbi durdu 112aradik gelene kadarda ben kalp masaji yapmaya calistim ama sanırım beyin 10dk kadar oksijensiz kakdi kalbi calisiyor ama şuur yok malesef zonaya bagli olarak bagisiklik sistemi cokmuz ve zature olmus ki zatureye ait hic bir belirti yoktu .simdi makineye bagli nefes aliyor suur kapali .doktorlar olumlu konysmuyor
Boyle bir olay yasayip umut isigi olacak kimse yokmu.allah hepimizin yardimcisi olsun

Nehire Hanim, siz 10 dk masaj yapmissiniz ama tam olarak kac dk sonra kalbi calisti o çok önemli , acil şifalar diliyorum size biz de ayni sorundan dolayi 2 aydir bilinc kapalı yogun bakimdayiz, cok acı verici bir süreçten geçiyoruz, annenizin yadi da onemli bir etken, 2 ay icinde çok şey öğrendik kabullenmek cok zor cok aci cekiyoruz, Allah sizin de yardimciniz olsun, şu ankk durumu asil acaba

merhaba babam 6 haziran 2014 te kalp krizi sonucu beynine oksijen girmemesi sonucu komaya girdi ve 9 aydır yatıyor gözlari açık bakıyor ama bizi tanımıyor tepki vermiyor bu şekilde olup uyanan varmı iyileşen varmı 05331405231

Herkese iyi aksamlar,

Paylasimlarinizi gorunce su an icinde yasadigimiz sikintilari sizinle paylasmak istedim.
Kardesim 73 gun once 19 Aralikta okula giderken taksi carpmasi sonucunda gecirdigi travma neticesinde suuru kapandi.
Kaldirildigi hastahaneden hastahane enfeksiyonu kaptigi icin eve sevk islemini yapamiyorlar. Eger enfeksiyon olmasa simdiye kadar girtlaginda ve bogazinda bir delikle evde olacaktik. Kardesim kazadan bir ay sonra gozlerini acti. Ancak bilincli bakmiyor. Bazen takip var ama kisa sureli oluyor, sadece bir noktaya kitleniyor. Vucudunun tamaminda hareket var. Bazen kendini kaldirmaya calisiyor. Gun gectikce guclendikce kendisine zarar vermemesi icin muhtemelen baglanacak gibi gorunuyor. Sozel uyarilara cevap veremiyor. Ama uykuya daldiginda bagirdinizda gozlerini acabiliyor. Su an muzik dinletiyor ve bilgisayardan film izletiyoruz. Isiga tepki veriyor. Film izlediginde uyuma olmuyor. Ama bilincli oldugu soylenemez tabi.

Arkadaslar 73 gun oldu 18 yasinda bir cocuk ne olacak bilmiyorum. Interette yeterli dokuman yok. Burada yasadigimiz en ufak gelismeleride paylasmayi dusunuyorum. Lutfen benzer durumda olan arkadaslarda paylasim yaparlar ve geri donuste bulunurlarsa sevinirim.

beyin hasarı

Allah herkese acil şifalar versin arkadaşlar.
Literatürde bitkisel hayattan çıkan birçok vaka mevcuttur. Sayılarida az değildir ancak kötüye gidende çok vaka vardır. eger kazadan sonra ve özellikle ilk aylarda hastanın genel fonksiyonları ne kadar iyiyse gelişimide o kadar iyi olur. beyindeki hasar çok büyük değilse diğer sağlıklı sinir hücreleri ölen sinir hücrelerinin görevini büyük ölçüde ustlenirler ve hemen hemen eski hallerine dönerler. Mamafih hasar bolgeside büyük onem arz eder. Ornegin beyin sapinda ki hasarlar çoğunlukla ölümcüldur. 2 yaşından küçük çocuklarda ki beyin hasarina bagli iyilesme yetiskin hastalara nazaran yuz guldurucudur. Çünkü beyin gelişimi tamamlanmamistir ve yeni hucreler olusturabilmektedirler.
Türkiyede beyin hasarlarina yonelik bir kok hucre tedavisi yapilmamaktadir. Bu tedaviden olumlu sonuc alanlar oldugu soylensede henuz onaylanmis bir tedavi yontemi degildir ve sonuclarida kesin degildir. Ayrica risklidir de. Umudu kalmayan,iyilesme göstermeyen hastalar icin riskler goze alinabiliyorsa denenebilir.
Eger imkanınız ve zamanınız varsa bu hastalara evde bakmanız daha faydalıdır. Enfeksiyondan daha korunakli olacaklardır. Ancak maddi ve manevi olarak zorlanacaksinizdir. Bu aşamada devletin desteğine mutlaka basvurmalisiniz. Bu hastalar icin ilk 1 yil cok onemlidir cunku bu donemde en hizli gelişimi gosterirler ve 1 yildan sonra gelisim yavaşlar. saglik durumu stabil oldugunu andan itibaren fizik tedavi ve rehabilitasyon a baslamalisiniz. 1 gun bile cok onemlidir. Ayrica el verdigince hastayi cokta yormadan beynini sürekli calistiracak aktivitelerde bulunun. Onunla konusmak geçmişini anlatmak bile bir egzersiz sayilir. Son olarak duzenli besleyin ve beyin sağlığına faydali olan ceviz balik vs gibi besinleri duzenli tuketin. Doktor kontrolunde zerdeçal gibi heyin aktivitelerine faydasi oldugu bilinen bitkileri kullanin. Herkese geçmiş olsun.

Eşim 10 ay önce doğumda yapılan iğne sonucu kalbi durdu 10 15 dk oksijensiz kaldı.şu an evde bakyrz.gümüş kanülü var.mideden beslenyr.sese ve ağrılı uyarana tepkisi var.kafasını uyanıkken sürekli sağa sona çevryr.egzersizini ben yapyrm.tedavisi yok sanırım.gata ya götrdüm şuur olmadığından almadılar.hala kabullenemyrm ama elden de bişey gelmyr.rabbim herkese şafi isminle şifalar versin

Öncelikle herkese acil şifalar diliyorum.Benim babamda 25 nisan2025 de kalp krizi geçirdi. Beyne oksijen gitmediği icin bilinci kapali bugün 19.gun ve bekliyoruz.bu şekilde olupta bilinci açılan hasta yakınları var mı acaba?

Üst Alt