Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli aşık olmaz...

Selam arkadaşlar. Sevmek ve aşık olmak kişiden kişiye degişir. çok sevdim sevildim ama 2 kez aşık oldum. Ailem isteme gittiler her 2 kişiyede aldıkları cevap aynen şöyle çoçugunuz sakat kızımız saglam veremeyiz........ Evet engelli arkadaşların engelsiz biriyle aşk yaşaması ve evlenmesi çok çok zor

öle insanlar biliyorumki agzım açık kalıyo hayata gelişini unutmayan bi insan sürekli kazanır...
tabi hayatta sınavlarımızda var mevla kaldıramayacagımız yük vermesin..

NACİ;

Ozaman engellileri birbirlerinle tanıştırmak için fırsatlat tanıcaksın.
he bu nasıl yapılır fikrim yok.

Engelli biri olarak engelsiz birini sevdim..9 sene çıktık..13 senelikte evliyim..2 tanede nur topu gibi rabbim bağışlarsa evladım var ve hala inanın ilk günkü gibi bir aşkla bağlıyız birbirimize...

Bu iş kalbe bakar dostlar..gerisini boşberin gitsin...

Engelli biri olarak engelsiz birini sevdim..9 sene çıktık..13 senelikte evliyim..2 tanede nur topu gibi rabbim bağışlarsa evladım var ve hala inanın ilk günkü gibi bir aşkla bağlıyız birbirimize...

Bu iş kalbe bakar dostlar..gerisini boşberin gitsin...
maşallaaah. Allah bozmasın hep böyle mutlu olun inşallah.

saçmalamışlar gerçekten ...gerçekten tertemiz ruh ile sevildimi yaşanır tabii aileler benimsemeli kız olsun erkek olsun engelli yada engelsiz... o güveni aldımı tammadır.
ayyüzlüm sorunda ordaya şu ön yargı dedğimiz sey var ya kahrolası bi bakısta herseyi siliip attırabiliyo güvenmene bile fırsat vermiyo bi bakıs yetiyo işte aaaaaaaa bu böyle ben beğenmedim bu bana göre değil bundan bişi olmas gibi ön yargılar varken zor severler aşık olmak bile istemezler bırak asık olmayı sevmeye bile niyetleri olsa o önyargı yüzünden sevmek bile istemezler

aşk sırf sesini duyabilmek iin dostumsun arkadaşımsın diyip onu deliller gibi sevmeye dvm edip onun başkasıyla olduğunu duyduğunda dünya başına yıkılmasıdr........

aşk iki insanın aynı yöne bakmasıdır.insanın sevdiğiğ yanında olmasa bile onu gittiği heryere götürmesidir aşk.aşk sadece ikili ilişkilerden değil,aşk elini tutması güzel bir söz söylemesi,bir demek gül vermesinin nekadar mutluluk vermesidir aşk.ŞAİR BU KONUDA ŞU ÇÜMLELERE YER VERMİŞTİR.AŞK NDİR SİZCE DEMİŞLER-- AŞK bence acı duymaktır demiş ve eklemiş.gülüm seni alır dağa çıkarım.yüce dağ başına çadır açarım. gülüm çay kahve bulamazsam papatya otu içiririm.gülüm seni ben nasıl olsa beslerim demiş.

Yazı İçin tesekkür ederim.... ama hiçbir cümlesinin altına imza atmam

ya suan yazıları okuyorumda anlamadıgım konu arkadaslar engelli engelsiz deilde konu askda sorun olması zaten ..bir süre cıktıkdan sonra iki engelsiz insan bile sıkılıp monotonlasıp ayrılabilior bu engelli iki gencdede olabilir ..sorun asklarda cidden saygıyı sevgiyi iki ayrı bedenin iki ayrı beyinin ruhun mantıgın kalbin tek bedende bütünlesmesi bunu yakaladıkdan sonra iste aşk denen sözcük ne engel tanır nede aşkın o kutsalıgından kimseyi takar yoluna son gaz gider....

ne kadar takmış durumdasınız şu aşk meşk meselesine.boşgeçin arkadaşlar dünyada daha mühim işler var

fakat maslowun ihtiyaçlar hiyerarşisine göre önce açlık susuzluk sonra guvenlık sonra ait olmak gıbı basaamakları asmıs da olabılırsınız sevgı saygı basaamagına yukselerek bu duyguyu hıssetmeye calısmak da isteyebilirsiniz.o zman baya bir yok kat etmıs demeksınız arkadaşlar tebrık edrım ben guvenlık ıhtıyacımda takıldım kaldım

Uçurtmalar uçuruyoruz Aşk üzerine ama şu varki galiba aşık olan hiç yok bu sitede..Ya neden sevmiyesiniz abi sizin kusur kalbinizdemi..Duygularınızmı körelmişki olmıyacak aşk..Uçan uçurtmalar yere bi insin gerçekçi olun ya..Şu açıklamalara yazılara bakıyorumda sankim burda hiç kimse aşık olmamış..BEN BURDAKİ HİÇ KİMSENİN DUYGUSUZ OLABİLECEĞİNE AŞKI YAŞAMIYACAĞINA İNANMIYORUM..

Karamsarlık kokuyo resmen yazılar...

EĞER BANA BİR DAHA BİRİLERİ KARAMSAR DERSE ARTIK BİLMİYORUM..
BURAYI OKUTACAM ONLARA..
YA Bİ SAKİN YAA..
NOOOLUYOO...

fırat ben güvenlik ihtiyacında takıldım kaldım malesef.çok da öenmli değil benim için olsa da hoş olmasa da umrumda bile değil yani..önce kendimi idame ettirebileceğim bir işim olmalı yani.gerisi belki sonra olur ama şimdi değil.ya acaba ben eriksonun yakınlığa karşı uazaklık kritiik dönemini isediğim gibi atlatamadım sanırım:)))allahtan bunu freud sölememiş yoksa hiç kaznamıycaktım ama eriksonun kritik dönemi telafi edilebirlr bir durum sorun yok

gerçi benim dedğim aşk karşı cinse duyulan....ama önce ben allaha sonra aileme aşığım .zaten bu duyguyu yaşıyorum aslında.sevme sevilme..benim yaşadığım (yakınlığa karşı uzaklık ericsonun)

öleyim eğitim bilimleri çalışcaksan al karşına beni canlı tanık işte.

engelli aşık da olur.. engelliye aşık da olunur.. yeterki kendi kafanızda ki engelleri kaldırın..

siteye ara ara bakıyorum, cevap yazmak istedim... bence aşk kolay kolay yakalanacak birşey değil, siparişle gelebilen birşey hiç değil... engelli veya engelsiz diye de kategorize edilmemeli. ben engelli degilim, nova'nın eşiyim (o engelli ama umurumda değil), uğruna şehir değiştirdim, işten ayrıldım, çok mutluyum, aklımı başımdan aldı:))) onun da beni çok sevdiğini çok iyi biliyorum.... onun eşi olduğum için çok şanslıyım, Allahım ikimize de böyle birşey yaşattığı için çok şanslıyız, darısı herkesin başına (engelli-engelsiz diye sınırlamadan) sevgiler...

örnek çift filan diye demeyelim, 'açık fikirli çift' diyebiliriz:)) veya nazar deymesin 'şanslı çift':))) darısı isteyen herkesin başına...
eşimin de anlatmaya çalıştığı gibi; kendinizi sınırlamazsanız, güzel şeylerin hayatınıza gelmesi olasılığı artar...

çok teşekkür ederiz Dark Angel, güzel dileklerin için:))) sevgiler...

ayla hanım Allahım mutluluğunuzu daim eylesin birde su vare genelde bayanlar alçak gönüllülük yapabiliyor yani biz bayanlar engel konusunu pek sıkıntı etmesekde genelde erkekler için daha baskın oluyo şöyle bşr bakalım etrafımıza engelli erkekle evlenen bir çok kadın var ama engelli kadınla evlenen erkek yok denecek kadar az

Kadınlar erkeklerden daha özverilidirde ondan kadın tek başına bir evi çekip çevirebilir ama erkek yapamaz asla olsada çok nadirdir...

ertelemeyeceksin erteledikçe kendinle çelişmeye başlarsın bir şey ya vardı yada yoktur bence ..

Genel olarak hepimiz aynı şeyleri dilesek,doğru olan bizim düşüncemiz "gerçek aşk engel tanımaz" desekte pratikte bunları hayata geçirmek bence oldukca zor...Engelliyiz ne illaki engelli birini sevelim diyebiliyoruz(tabiki engelli birisi ile daha kolay ve anlayışlı bir beraberlik olabilir diye düşünülebiliriz haklı olarak bunu kim düşünmüyor ki engelli olupta ama aşk bu ruhuna hitap edecek bir sürü neden arıyor ve bunu kimde bulursa ancak ona aşık oluyor...) ne de engeli olmayan birini sevmeyelim de (çünkü bizi yeterince anlayamaz gerek kendisi gerekse ailesi açısından zorluklar çıkar bunlarla başetmek zaten zor olan hayatımız için artı bir stres,sıkıntı oluşturabilir diye düşünerek)diyemiyoruz desek bile bir bakıyorsun her yönden uyuşuyor,hoşlandığını,sevebileceğini,ruh eşin olabileceğini düşünüyorsun ama onun engelsiz olması senin engelli olman hayal dünyanda kurduğun tabloyu simsiyaha boyayabiliyor ve uzaklaşman gerektiğini devam ederse acı çekeceğini ve çektireceğini düşünüyorsun !?! Mantık her yönden ağır basmaya başlıyor bu sefer hayatında çünkü onun seni incinmekten koruyan bir zırh olduğuna inanıyorsun Aşk denen duygunun hayatındaki yerini çok çok aşağılara itiyorsun o yüzden karşılaşma şansınıda belki otomatikmen düşürüyorsun hayatına güzellik katacak sevgi,saygı,dostluk gibi paylaşımlara öncelik veriyorsun ama Aşk evet onun yokluğuda hayatında hep bir sızı olarak kalıyor hayatı zaten eksik ve zor yaşıyorus bunun yanına birde Aşk'ı ekleriz ne olmuş yani diyerek belkide kendimizi avutuyoruzzz ;) O yüzden engelli sever ama aşık olmaktan korkar diye düşünüyorum...ama içimizde belki bir gün doğru insanla karşılaşacağımıza dair bir umut hep var olacak yukarda ne kadar karamsar görünse,can acıtsada kendimce Aşk'ın engelli bir insanın hayatındaki yerini konumlandırmaya çalıştım dileğim herkesin gönlüne göre ruh eşi ile karşılaşmasıdır...

Engelli sever ama aşık olmaktan korkar diyorsunuz engelli sever ama sevdiğini söylemeye korkar da diyorsunuz bu düşünceye sebep kaç insan hayatı mahfoluyor oluyor çünki sakatlığı olmayan taraf hep şöyle düşünüyor..

Ben mücadele etmeliyim
Ben cesaretlendirmeliyim
Ben üstüne gitmeliyim
Ben sabretmeliyim
Seviyor ama söyleyemiyor
Seviyor ama korkuları var
Seviyor ama beni düşündüğü için bana yük olmamak için uzak duruyor
Bana karşı tavırlı beni istemediği için değil beni sevmediği için değil aslında korktuğu için uzak duruyor vs.vs.vs..Çoğaltabiliriz..

Gerçekten böyle mi oluyor?

Yani sakat insan sever ama aşık olmaya korkar mantığı "Seviliyor muyum, sevilmiyor muyum" ayrımını zorlaştırıyor... Ayırabilecek kıvama gelene kadarda olan oluyor zaten.. Bizim siteyi bulana kadar bir ben böyleyim bir ben böyle düşünüyorum zannederdim.. Ama benden çoook varmış burada gördüm bunu..::)

yazık oluyor insanlara hayatlarına çok yazık..

evet öyle arkaaşlar ben oldum ama kavuşamıyorum çok zor

Minişim senin düşüncelerine he zaman katılmamak mümkün değil... Ya çok cesur olmak lazım yada kaçmak :)

Sever severde önüne çıkan engeller aşıp geçilecek gibi değilse ne yapsın insan. Bakmışsın Sevdiğin seni sever seninle olmak ister, Onun için bir engel yoktur. Ama kimseden ailesiyle kendisi arasında tercih yapmasına bekleyemeyiz. En büyük sonur engelsiz kişinin ailesi gibi:(((

sevgili Havva iki tarafında acabaları var engelli taraf reddedilme korkusu ile seviyorsada açılamıyor(Genelde erkeklerin daha sıkılıkla yaşadığı durum bu) bayan engelli erkek engelsiz olunca yine acabalar beyinde uçuşuyor reddedilme korkusu ile sevgisini kalbine gömüyor belli etmemeye çalışıyor,kaçıyor vs.Belki yanlış yapıyoruz ama yineden korkulara söz geçirmek kalbine söz geçirememenin bir adım ötesine geçiyor ve biz bu savaştan en az yara ile eve dönmeyi seçiyoruz...O yüzden bunun tam tersini yapabilen,klişe engelleri yıkarak imkansızı gerçek kılan Aşklara saygı duyuyorum,takdir ediyorum...

Üst Alt