Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli araç kullanıcılarına ucuz veya bedava akaryakıt verilsin

herkes kendi acısından haklı;mecbur olduğu için araç alanlar benzinin derdinde,zevk için alanlarda olsun fark etmez.alırız.

SphiNX;

yolcu otobüsleride vergisini vererek aldıkları akaryakıtla yolcu taşıyorlar,artı üstüne gelir vergisinide ödüyorlar,uçakların ve yolcularının imtiyazı nedir?

aynı şekilde bütün esnaf kesimi vs. herkes vergisini vererek akaryakıt kullanıyor, gelirinden maliyeye de vergisini veriyor.

yukarıda ötv vermeyerek akaryakıt kullananlar bilmem oraya,buraya vergi ödüyorlar diyorsunuzda, akaryakıtı vergi ödeyerek kulananlar başka hiçbir yere vergi ödemiyor mu zannediyorsunuz?!!

siz zevku sefanın ne kadar masraflı olduğunu ve hiçte cazip!! olmadığını söylemişsiniz,teessüf ederim. zevk sefa zaten parası ve sağlığı yerinde olan adamın işi, aynı kefeye koymaya çalıştığınız kişiler ise hayata tutunmaya çalışan insanlar.

Verilecek yakıtta sadece vergiler alınmasa yeter aslında neden olmasın

Geçen sene Ankara hastanesine protez yazdırmak için gittim.Protezi 6 yıldır kullandığım için haliyle yenisini yaptırma ihtiyacı duydum.Doktorun odasına girdim.protez yazamam git tami yaptır dedi.6 yıl oldu eskidi dedim.Doktor bana ne dese inanırsınız.Bazı engellilerin protez firmaları ile anlaştığı aslında protez filan yapılmadığı parayı kırıştıklarını söyledi.Hatta Sağlık bakanlığının birçok protez ve ortez yapımlarını artık karşılamayacağını söyledi .Yalvara yakara yazdırana kadar anam ağladı.En az bir saat protezi inceledi.sonra yazdı.Bunları neden yazdım.Herşeyin bedava olmasını istemek çok yanlış.Allaha şükür çoğumuzun işi gücü var.hoşçakalın.

suistimal olmayacak kendimizi kullandırmayacağız taviz vermeyeceğiz verdirmeyeceğiz ucuz yakıt olayına bende katılıyorum trilyonluk gemiler yakıtı yok paraya ılıyor ve o yakıtla milyarlık işler yapılıyor. şimdi gelişmekte olan bir ülkeyiz bir çok gelişmekte olan ülkelerde engelli olmak tabiri caizse ayrıcalık ucuz yakıta katılıyorum rahat bir hayat herkesin hakkı ve ülkemizin buna gücü yeter onuda biliyorum

İstedikten sonra kontrol edilebilir. Bir sürü yöntemi var.

Yatlara 1 tl ye mazot satan bir zihniyet biz engellilere neden böyle bir uygulama yapmasın onların harcadığı 1 günlük yakıtı biz 1 senede harcayamayız.

belli bi kotayla indirimli benzin olabilir sonuçta engelli vergi indirimi varsa en azından vergisiniödemeyebiliriz :)

Üst üste gelen zamlardan sonra ben de böyle düşünmeye başladım artık... Bari vergi almasınlar

topladıgımız faturalardan vergi iadesi şeklinde olsa.kdv ve otv ne alindi ise bizden onlari iade etsin yeter bence.

olabilir birşey ve mantıklı... O kadar tekerlekli sandalyeliler toplu taşıma araçlarını kullanamıyor. İmza vs toplarsanız ben katılırım...

İstismarı olmaz deyin beni inandırın bende altına imzamı atıcam :)

bu yasa onaylandı farz edelim... haftada bi depo yakıt ortalama 50 lt araç depoları bu ölçütü alalım...

benim depoda 50 lt var kullandım bitti sonra
osman: mehmet ya bilader sen zaten arabaya binmiosun senin yakıtı ben kullanayım olmaz mı?
mehmet: olur osman abi ne demek

ayhan: rıza abi para ihtiyacım var borç veriri misin?
rıza: olur ayhanımda benim arabada yakıt bitti seninkinden 50 lt çekelim olmaz mı
ayhan: olur abi iyi fikir
ayhan: bu ii fikir haftada 1 depo 50 lt alıyor benim depo 1 lira indirimle 50 tl kar ayda 50x4=200 tl iyi para allah bereket versin :pPppp

Evet istismara açık bir konu:
Yakıt fişinde km. aldığı miktar ve plaka yazarsa uygulanabilir. Ancak yeniden yakıt alımında ilk aldığı fiş ile karşılaştırma yapılarak yakıt verilebilir. Şimdilik belirli istasyonlarla anlaşmak mümkün. Uygulanması mümkün bir konu.

Böyle bir imkan olsun. Çözüm çok kolay.

aramiise;

Oldu olacak arabayıda devlet alıversin...

Benzin alacak parası olmayan adam,arabayada binmesin

Kontrolü/denetimi tabii ki mümkün, istedikten sonra herşeyin çözümü vardır. Engellilerin belirli istasyonlarda boyalı akaryakıtı ÖTV indirimli alması mesela, engelli aracı olmayıp boyalı benzin kullananlara da ağır para cezası uygulanması gibi...
Ama yapılır mı... yapılmaz!

Arkadaşlar engelli raporlarında ÖTV'den muaf denmişse bundan ne anlarız. Burada ÖTV den faydalanacağı veya faydalanamayacağı ürünlerle yada hizmetlerle ilgili açıklayıcı bir ifade yokki. Benim raporumda ÖTV den faydalanır yazıyor sadece. Böyle ise kullanmak zorunda olduğum tüm ürünler yada hizmetler çerçevesinde ÖTV den faydalanmam gerektiğini anlıyorum ben.

evet benzinden motorinden ve LPG den alınan ötv ve kdv engelli araçlar için alınmamalı

Araba sevdalıları petrolü olan bedava veren ülkeler var. Engelliye değil normal vatandaşada bedava veriyorlar.
O memleketlere göçebilirler.

Bu konuyu silermisiniz sayın mod.
Adamlar engelliye kaldırım yapmıyorlar. Siz kalkmış mazottan bahsediyorsunuz.

Toplum hizmeti genel verilir. Yaşlıya ayrı, gaziye ayrı, engelliye ayrı verilmez!
Herkesin kamudan eşit faydalanması sağlanır.
[SIZE=5]
[/SIZE]

verilmez mi... bu ülkede her şey bedava hava su bedava, doğanın oluşturduklarını paraya çevirip satanlardan ne bekleyeceksin ki!!

saww;

haddimizi aşmayalım lütfen, konunun ne gibi aşırılığını gördünüz de silinmesini buyurdunuz? siz evvela mesajınızda fikir bütünlüğü sağlayamamışsınız,mod lara akıl vermeye kalkmışsınız.

''Adamlar engelliye kaldırım yapmıyorlar. Siz kalkmış mazottan bahsediyorsunuz.

Toplum hizmeti genel verilir. Yaşlıya ayrı, gaziye ayrı, engelliye ayrı verilmez!
Herkesin kamudan eşit faydalanması sağlanır.''!!!!!

ayrı hizmet olmazda ne diye kaldırımlardan yana dert yanıyorsun,kamu görevlisi elinden geleni yapmış işte bilmem kaç metrelik kaldırımı, bak sağlığı yerinde olanların bir şikayeti var mı?!! kendi durumunun dikkate alınmasını istemek ayrıcalık olmuyor mu??

Biz de eşitlik sağlansın diye istiyoruz.

Nasıl bi eşitlikmiş bu:)
8 milyon engelliye bedava mazot:)
Maliyeti 1-1,5 tl.
Kaç litre vericek adam başı bunu devlet?
Ayda 1 depo verse 100 tl sesek * 8 milyon= 800 milyon tl* 12 ay= Yuvarlak hesap 10 milyar para yapar. Oda maliyeti cebinden verse. Aslında fatura 45 milyar.

45 milyar bu ülkenin 70 milyonun sağlık gideri faturası.
Böyle zırva bi başlığı kaldırmayın dursun dursun...
Hatta başbakanlığa yürüyüş düzenleyin hepberaber.
Engelliyiz söke söke benzinimizi alırız diye molotofla, taşla taaruza geçin...:p

Tabiki ne demek istediğini anlıyorum. Bende bazen fikirler karşısında tepkili olabiliyorum. Ancak saplantılarımdan sıyrılıp, bazen geniş ve kapsamlı veya altarnatif düşüncelere kendimi bırakabildiğim zaman acaba yada olabilir gibi cümleler çıkmaya başlayabiliyor ağzımdan. Bu konuda tepkinizde haklı olabilirsiniz. Bu sizin çok kızacağınız bir konu olabilir. Ancak bu taleplerde; çıkarcı bir zihniyet yok ise, normal karşılamak gerek bazen. Gerçekten ihtiyaç duyanlar olabilir. Onlar her yere araçlarıyla gitmez zorundalar diye düşünebiliriz mesela.

saww;

nobel ödülüne layık bir ekonomist olabilirsin,inan bu hesabı yapabilecek insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez!!

bu vesileyle anlamış olduk ki, türkiye'nin maliyesini özürlülerin kullandığı akaryakıt vergileri ayakta tutuyormuş!!!

çarptım çıkardım olmadı,8 değil 80 milyon engelli olsa dedim yine olmadı,maliyeti 45 milyar tl ye çıkarmayı başaramadım!! matematiğim o kadar da kötü değildir ama,anlayamadım.

bu konuya mesaj yazdıkça batıyorsun,zaten konuyu da saçma buluyor ve kaldırılmasını istiyorsun,sana tavsiyem, zaten yazılan mesajları okumuyorsun da(ya da kusura bakma anlamakta zorlanıyorsun!) ne bu konu linkine tıkla,ne de mesaj yaz.

ha birde mevzumuz BEDAVA değil,VERGİSİZ akaryakıt haberin olsun.

Arkadaşlar su olmazsa olmaz bir ihtiyaç değilmi? bu zaruri ihtiyaç için para ödenmesi gibi bir saçmalık olmaz. Ancak burada bir sorun var. Su bedava olsa bizim milletimiz, nasılsa bedava diye suyu boşa bile akıtır. E ben su parası bulamaz isem ölecekmiyim. Akaryakıt alamamaktan dolayı ben bir yere gidemiyor isem. Bu şekilde bir talepte bulunmak kadar doğal birşey olamaz. Suistimalleri tartışmak ayrı. Su örneğinde olduğu gibi. Suistimal etmek başka, ihtiyaçtan talepte bulunmak başka.

böyle birşey olsa fakir engelli kalmaz cok güzel olur bire alıp beşe satarız ?

ne bu konu linkine tıkla,ne de mesaj yaz.

ha birde mevzumuz BEDAVA değil,VERGİSİZ akaryakıt haberin olsun.

Sen kimsin komunist misin nesin?
Ayrıca sana kim yazı yazıyor? Kendi kendine gelin güvey oluyorsun?

Konunun başlığında bedava diyor. Komunist ülkeleri karıştırmışsın sen. Petrolü olmayan komunist ülkeler sana ne bedava, nede vergisiz petrol vermez.
Kaldıki petrolü olmayan kapitaist ülkeden bedava su alamıyoruz.
Adam kalkmış altın istiyor.
Dal mısın sen? Senin gibilere ancak böle matematik hesabı ile karşılık verilir.

Ayrıca benim adıma sen nasıl benzin istersin.? Bi engelli senmisin? genel olarak engellilere şu verilsin, bu verilsin diye talepde bulunuyorsun?

Sonra diyeceklerki, bu engelliler beyiniszzzz. Su vermeyenden bedava mazot istiyorlar.:mad:

tavsiyeme uymamışsın yine acayip mantıksız şeyler yazmışsın.haline güleyim mi,ağlayayım mı kararsız kaldım.

Vergi hizmet için alındığına göre; Devletten hizmet istemek hiç ayıp değil.

Üst Alt