Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli araç kullanıcılarına ucuz veya bedava akaryakıt verilsin

O zaman senin mantığına göre araba alan engelli var alamayan engelli var ötv olayını da kaldırsınlar, kısmen eşitsizlik söz konusu. Ulaşım kartı da vermesinler evden çıkıp otobüse binemeyen yüzbinlerce engelli var, o kartları kullananlar eşitsizlik yapıyor : )

İstismar söz konusu olamaz. Az akılcı düşün devlet isterse yapar ve ayrıyetten bir çok istasyonda kaçak yakıt yada vergiye geçirilmeyen yakıt satılmıyor mu ? Bizmi ağır gelicez dicemde kendi kendimize ağır gelmişiz baksana önceki sayfalarda ki yorumlara.

Devlet engellinin alabileceği kullanabileceği durumda olan herkese neredeyse her türlü indirimi kolaylığı yapıyor hatta evinde bakım aylığı da veriyor evinden dışarı çıkamayana kalkıp Özel şöför mü tutsun engelli kişi otobüse binebilsin diye adam mı tutsun bu da senin mantığın komik olma lütfen yaptığım ekonomik bir analizdi

Bende sol engelliyim sıfır araç alımından faydalanamıyorum burada yasaları da fazlasıyla eleştiririm gittim ikinci el araç aldım muaf olmadan yakıttan şikayet etmiyorum durumum iyi olduğundan değil, şayet araç alıyorsan bunun giderlerini de bilerek alman gerek.

ayrıca aracın sadece yakıt gideri yok bakımı parça değişimi kazaları sigorta kaskosu derken sen sadece yakıtını düşünüyorsan bu da komik o zaman diğer masraflara da indirim istemek lazım hadi bakalım

Önceki sayfalar ve yorumlara da baktım güzel kardeşim biz kendimize ağır geldiğimizden değil bence sen fazla istemkar düşünüyorsun

Kardeş yazdım yazdım sildim çünkü anlaşamıcaz çok katısın bu konuda bana öyle geldi. Devlet nedir ne değildir bu anlaşılmıyor ülkemizde.
11 yıldır ağır engelliyim hiç bir işimi kendim göremiyorum senelerce para biriktirip ancak aracımın yarı parasını çıkardım araç alırken ötv ötelemesi yapıldı bunun dışında devletten hiç bir şey görmedim işte çok istemkarım naparsın.

Gerçekten Sosyal devlet olsak bu söylediklerin olabilir ama çok daha önemli problemler var iken.... ne diyim kardeşim herşey gönlünce olsun bizi bizden başka da kimse anlayamaz emin ol Canın saolsun

Aylık litre sınırı getirilebilir mesela 1 ayda bütün ruhsatlı engelli araçlar için 1 depo benzin ücretsiz olur üstünü kendi cebinden öder. Ücretsiz benzini aldığına dairde gerekli belgeyi engelli kişi elektronik imzasıyla imzalar. Ayrıca bırakın sosyal devleti millet yiyecek ekmek bulamıyor bu ülkede açlıktan ölen gaziler var. Bu anlattıklarımız yolsuzluğun yamyamlığın olmadığı gelişmiş bir ekonomide olabilir mesala Kanada da filan ki henüz orda da yoktur eğer orda yaparlarsa bize gelmesi en az 200 yıl sürer.

yakıt

mrb iyi akşamlar engelilerin H SINIFI ehliyet olanların yakıtını vergisiz lstiyoruz yani indirimli olmasını istiyoruz lütfen destek

tolga-78;

B sınıfı ehliyeti olanlar ölsün o zaman neden sadece H sınıfı.?

Siz önce Engellilere ehliyet verilmesi için yapılan YASAL ÇAPRIKLIĞI bir gündeme getirseniz. Devlet bazı insanlara seni istihdam ederken engelli olarak kabul ediyorum fakat iş araba almaya geldi mi SEN ENGELLİ DEĞİLSİN diyebiliyor BU REZALET e ne zaman sesinizi çıkartacaksınız acaba?

aylık 100 lt remii naaptın sen abi ya 100 l,tre yakıt 5 ay yeter bene ya

Çok şey istiyorsun kendini hayattan bu kadar koparım ıskartaya çıkmış muamelesi yapma kendine .

Engellilerin önündeki bir engel de KDV sorunu. Her kesin bir haklı yorumu var kendilerine göre. Arkadaşlar yaşım 46 kendime göre ne günler gördüm, en azından 10 a yakın oykullandım yani rahmetli Turgut Özal KDV ülkemize o getirdi ne kadar oy vermemiş biri olsamda sevilen bir Devlet erkanıydı KDV siz alışveriş yapıyordum cebindeki parayı sonuna kadar harcıyordum KDV yasalaştıktan sonra
tasarruf, birikim, ve enflasyon başladı boy gösterdi ezildik ama vatan sağ olsun , o KDV paraları binlerce halktan toplanan sermaye onun içinde %40 engellilerin alın yerleri var Atatürk savaşarak ülkeyi kazandı bazı engelli ortaklar askeri ücretle yoluna devam ediyor kadeve sırtımızda bir KANBUR Türkiyeye yakışmıyan ne faydasını gördü devlet

Gelişmiş ülkelerde insanlar hertürlü haklara sahipler yaşlısı,genci, çoluğu çocuğu
Biz ise ülkenin %40 Devletçi geriye kalanı artıs. Engelliler Devletçi diye artistler sınama aşkı icin engellilere oyun komayıp sınıyorlar daha ne kadar anlıyacaklar engelliler içinde bulundukları durumu, Haksız kazanç dengesiz güç biz onlardan sadaka istemiyoruz adalet istiyoruz

Çok haklısın önceki yıllarda aynı konuyu açmıştım zenginlerin yatlrına ötv siz verilen yakıtın, bizim arabamızın yakıtında da uygulansın.

Ben de, Elektrik için indirim istedim ama olmaz dediler.
Zaten olan indirimi de bize yansıtmak istemiyorlar, bin bir güçlük çıkarıyorlar, bazıları istemiyor kısacası.

Elektrik özelleştiği için artık firmaların insafına kaldık.
Onlarda zaten zerre kadar indirim yapmazlar.
Allah garibanın yardımcısı olsun, herşey ateş pahası.
ucurtmaci

şimdi bazı arkadaşlar kendisinin faydalanamayacağı bişeyler olunca hemen karşı çıkıyor. örnek benim evim yok ama arabam var bana araba evden daha çok önemli. Bilmem anlatabildim mi.

Ben engelli devlet memuruyum neden ucuz yakıt verilsin ki

İdeal

Çünkü sen normal bir birey ile aynı şartlar altında değilsin. Gerek vergi olsun gerek çalışabilirlik olsun gerek emeklilik olsun.

Yok diyorsan ki ben aynı şartlardayım, o zaman hiç bir engelli hakkını da kullanmana gerek yok. ÖTV indirimli araç nasıl alırım peşinde koşmana gerek yok.

Bilmem anlatabildim mi ?

Yaww arkadaşlar bakıyorum da herkes o kadar da halinden memnun, valla helal olsun ne diyeyim. Adamın milyonluk yatı var, güvertede köpük partisi yapar ve ucuz akaryakıt alır sesi çıkmaz, biz burada engelli araçları için aylık 50-100 litre arası akaryakıt talep ederiz herkes de bir havalar bir havalar.
Ne diyeyim canınız sağ olsun. Destek olana da köstek olana da eyvallah.
Bu açıdan bakan 2022 de almasın, evde bakım da almasın, EKPS den işe girmesin, engelli kimlik kartı avantajından faydalanmasın, DDY ile indirimli seyahat yapmasın, belediye otobüslerinden indirimli veya ücretsiz faydalanmasın.
Arkadaş yürüme mesafesi olmayan yada en fazla 200-300 metre yürüme imkanı olan bir insana nasıl olur da bu şekilde yaklaşırsınız inanın anlamakta zorluk çekiyorum.

Konsolosluklara bağlı araçlara vergisiz akaryakıt verilebiliyor,Yat sahibine verilebiliyor,Armatürlere verilebiliyor hatta geçen hafta yurt dışı nakliye yapan tırlara aylık vergisiz 500 Litre olan yakıt desteği 900 Litreye çıkarıldı.Verilmek istense bal gibi verirler....

Üst Alt