Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ulûfe Etrafında Şen "Engelli Kardeşlerimiz" ve Sakatlar [Tartışma]

ya arkadaş ona bakarsanız chp de tunceli ve hakkariden alevileri kullanarak oy topladı ve millet vekili çıkardı buna ne diyeceksiniz
anka düşüm
sen ne kandırmasından bahsediyprsun işe alacaz deyip almadılar mı hak sahibinin yerine torpili olanı mı aldılar o senin dediklerin bundan 13-14 yıl önceydi yani koalisyon hükümeti döneminde senin düşünce sistemin Atatürk üzerinden siyaset yapmaya çalışan chplilere benziyor yok özgürlük yok demokrasi eminol Ataürk bugün yaşasaydı şuan ki chplilerin hepsi mecliste olmayacaktı ha bir de bu ülkde özgürlük ve demokrasi yoksa hiçbir ülkede özgürlük ve demokrasi yoktur çünkü cezaevinden millet vekilinin seçildiği tek ülke Türkiyedir
sabi_sabi
senin engellenme dediğin nedir?hangi alanda engelleniyoruz tamam bazı alanlarda önümüze engel çıkıyor ama bu kişileri bağlar hükümeti veya devleti değil onunla ilgili de hakkımızı ararız bugün bizden millet vekili seçilip mecliste bulunuyorsa bu engellenme midir? bugün engelliler uluslar arası müsabakalara daha fazla katılım sağlayabiliyorsa bu engelleme midir? bugün devlet dairelerinde çalışan engellilerin sayısı arttıysa bu engellenme midir?tamam bazı yerlerde eksik var ama herşey zamanla olacak

bu platforma yeni üye oldum henüz btün konuları takıp edemedım sadece bırkac yerden basladım öncelıkler gercekten ıcınızdekı seslerı yazıya dökebıldgınız ıcın tesekkr edrım ben lıse mezunuyum ve acıkögretım kamu yönetım okuyorum ve bedensel engellıyım engel oranım % 43 lıseden mezun oldum olalı basvurmadgım ıs yerı kalmadı gerek kamu krum ve kuruslrı olsun gerek özel sektör olsun ama hala olmadı akp sımdıde bıze bı ömss cıkarıp alın sıze bı elma sunuyorum kabuklarını soyup yıyebılrsenız karnınız doyar yıyeyemezsenız ac kalırsınız yha bir işte calısabılmek ıcn bu devletten maas degılde adam ınsan olup kendı fıkırlerımızı sunabılmek ıcn belkıde normal ınsanlardan daha aklı basında oldugumuzu ıspat etmemız ıcn daha fazla kör daha fazla sagır mı olmalıyız yada sokaklra kendımızı mı atmalıyız bızım ülkemızde engellıye saygı yok bızım ülkemızde engellı üzerinden boyalı süslü ünlülerın yardım kampanyaları kısvesi altında keselerıne para atmalrı varr engellıyız ama aptal kerızz degılızzz umarım hayttakı sunulan armaganlar nasıl haketmeyenlerın sepetıne düsüyorsa en kısa zamanda bız hakedenlerın sepetınde düser

tesekkürler:)

leader_meltem
bu ülkede son 10 yılda engellilere yapılan yatırım hiç bir dönemde yapılmadı ömss sınavı yapılması gereken bir sınav sınavsız mı engelliler işe alınsın o zaman bugüne kadar giremeyenler demezler mi ki bu adamlar sınavsız engelli alımı yapıyor emeksiz yemek olmaz tamam bazı yapılan yanlışlar ve eksik işler var düzeltilebilir zaman gerekli 2005 yılında çıkarılan yasa 3 yıl uzatıldı diye kıyamet kopuyor bu ülke sadece engellilerden ibaret değil 74 milyon insan var hepsinden sorumlular bu adamlar ama dediğim gibi eksikler aksaklıklar var inşallah düzeltirler

sağlam türk allahn adamı 40 bin engelli açığı var deniliyor kamuda ve özel sektörde 5423 kadro açıklanıyor çok işler yapılmış demi senin gibi engelli olcağına olmasın ondan daha iyi
BELKİDE BİZ ENGELLİLERE YAPILANLARI SONUNA KADAR HAKEDİYORUZ BİRLİK VE BERABERLİK YOK DAHA ÇOK SÜRÜNÜRÜZ...

yahu kardeşim sen o 40000 kadroyu birden doldurursan alttan gelen engelliler en az 10 yıl atama bekleyecek 10 yıl sınav açılmayacak neden çünkü boş kadro yok atama yapamazsın siz herşeyi hemen olsun istiyorsunuz ama yok herşey sırayla ne demek senin gibi engelli olacağına olmasın ne demek bu nasıl bir anlayış sen kimseye karışamazsın insanların canını sen mi verdin ki olmasın diye beddua ediyorsun ben engellileri haklı oldukları her alanda desteklerim ama bu olay farklı hepsini birden işe alamazsın alırsan 10 yıl atama yapamazsın bu seferde sizin gibiler der ki bak kadroları şişirdiler engelli alımı yapmıyorlar adamın biri de 2014 e kadar atama yok diyor ne biliyor haricden gazel okumasın kimse o puanlar 2 yıl geçerli

ewettt öle bı cok düzenleme oldu degıl mı ewet ömss yapıldı bınlercee okuması yazması olmayan belkıde ilkokul meznu bıle olmayan vatandaslarımız bızm yerımıze devlet personelı olrak işe alındı gözüm aydın olsun hakılsınız kenıdınızce ben burda bır tartısma yartmak degıl makul bır sorundan bahsettım sankı defalrca engellı personel alınmadımı torpılle sunla bunla sımdı bna lutfen ewet aksaklıklar var ama düzeltilecek demeyin lütfen sen ben o birsey demezse kımse birsey bahsetmezse düzeltilmezzzz :)

leader_meltem
ben de tartışma yaratmıyorum öyle bir düşünceniz olmasın bu konularda hararetli tartışmalar yaptım ama kişinin üslubuna göre adam sivri dilli ise ben de ona göre konuştum ama sizinle böyle bir tartışma yapmam çünkü güzel bir üslubunuz var gelelim atamalara sizin binlerce dediğiniz ilkokul mezunu memur alımı 988 kişi ha bu konuda yanlış yaptılar ayrı şimdi bu adamları hizmetli diye alacaklar ben lise mezunuyum 2010 da atandım beni de hizmetli diye aldılar ilkokul mezunuyla aramda bir fark yok sadece kademe derece farkı var neyse valla eğer torpille hele ki engelli personel alınsaydı benim atandığım dönemde yapılırdı puanlar birbirine çok yakındı ha bundan 12-13 sene önce olsa dediğiniz doğru çünkü o dönemlerde torpil çok dönüyordu bir de şu var bu seneki ömss de bir arkadaşım 89 puanla açıkta kaldı çünkü hizmetli kadrosunu beğenmedi memur kadrolarına da puanı yetmedi onun yerine ondan düşük alan başka biri atandı ayrıca bolu ve kırıkkale mem 81 puanla kapattı kimse buraları tercih etmedi bunlar da var neyse size iyi günler:)

bende son secimde bu hükümetten yana oy kullandım ama yaparsa benim partim yanlış yapsın ve ya yanlışlarını görmezden gelme gibi bir gaflete hiç düşmedim. bu hükümetle beraber son 3 hükümetin içraatlarını hatırlıyorum sadece ben düşünmüyorum uluslararası araştırmalar gösteriyor ki türkiye yolsuzlukta hırsızlıkta adam kayırmada zirveyi zorlar hale gelmiş son 2010 engelli alımıda dahil olmaz üzere dediğiniz gibi son 12-13 yılda türkiyede torpil hiç dönmediği kadar çok dönüyor. bunun adına kadrolaşma demekle biraz hafifletilmiş gibi görünüyor ama bizzat kurum arkadaşlarımdan bir değil birçok kişi sınava dahi girmeden 657 ye tabi olmuş durumdalar. Yukarda ALLAH var benim bildiklerim birebir şahit olduklarım bunlar.

vission
yanlış düşünüyorsun engellinin neyini kadrolaştıracaklar engelli atamalarında şahit olduğun bir torpil olayını anlatta ben de dinleyeyim bak sana bişey söyleyim benimle beraber işe girenlerin çoğu hükümete neredeyse beddua ediyor bu mu adam kayırmak hele ki engellilerde böyle bir durum söz konusu değil senin kadrolaşma dediğin her dönemde oldu e adam kendi ekibiyle çalışmak istiyor bu sadece bunlara mahsus bir durum değil yaptıkları doğru değil tabi ki son üç hükümete mahsus bir durumda değil zaten erbakan 11 ay iktidarda kaldı 28 şubatla da partisi falan dağıldı bak sana bir olay anlatayım benim oturduğum ilçede belediye başkanı mhp li adam işi bilen adamı işçilerin başından aldı kamyon şoförünü onların başına verdi göbek kocaman saç sakal karışmış elinde birtelsiz akşama kadar yatıyor neyse haydi sana iyi günler:)

recep bey ben birebir şahit olduğum olaydan bahsediyorum siz bana hala anlat da dinleyeyim diyorsunuz. benim bildiğim futbol teknik trektörlüğğü değil devlet işi kendi ekibiyle çalışmak istesin devlet işinde siyaset değil bilgi birikim ekip yaratır. bundan önce de varsa kadrolaşma demek ki bunlarında ötekilerden farkı yok demektir.erbakanda o 11 ayda bosna parasıyla başbakan gibi malın gözünü vurdu. ben burda boşa anlatıyorum ne belge ne olaylar anlatılsa anlatılsın siz partinizi kutsamışsınız zaten.

sizler hangi türkiyede yaşıyorsunuz işsizlik sorunu olan bir ülkede tüm engellilere iş imkanı verilmesini hayal etmek çok saçma sağlıklı üniversite mezunu insanların dahi iş bulamadığı bir ortamda olduğumuzun farkına ne zaman varacaksınız engelinize o denli takılmışsınız ki ülkenin tek derdi siz sanıyorsunuz akp ye o denli kinlenmişsiniz ki her yaptığı her yanlışı yerden yere vururken iyi olarak yaptıklarını uyum yasalarına bağlayarak küçültüyorsunuz keramet uyum yasasında olsaydı bu ülkede ne haklar verilirdi ben hiç bir partiye oy vermedim vermemde ama sizde biraz mantıklı olun el insaf bu ülkenin 10 yıl önceki halinide çok iyi hatırlıyorum burakın işcinin memurun halini askerlerimizin istikakı kesilmiş ödenek yokluğundan gariplere 1 ay boyunca kahvaltıda un çorbası içirmiştik hadi hepsi bir yana bu kaldırım kanunu uzatıldığında muhalefet neredeydi her haltı mahkemeye götüren muhalefetin neden gıkı çıkmadı öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki muhalefet partileri engelli kanunu harfiyle yerine getirdi akp belediyeleri yapmadığı için ek süre verildi bu muhalefet partileri sürekli emekli memur maaşlarından yakınırken asgari ücretten neden bahsetmezler çünkü emekli memur maaşı devlet bütcesinden işci maaşı kendileri gibi patronların cebinden çıkar sizler bu denli partizan olduktan sonra iktidar muhalefet el ele halkın kazık .... devam eder

demirc
aynen birader ben bu adamların her yaptığı doğru demiyorum ama 10 yıl önceki durumla şimdiki durumu kıyaslayın sonuç ortada 10 yıl önce 60 lira 2022 maaşı verilirken en fazla bugün en az 615 lira ben bir gecede 5liralık zeytin yağının 12 liraya çıktığını biliyorum %140 zam 10 yıl önce 12 lira olan zeytinyağı bugün 22 lira senelik zam bir lira yani %8 senelik zam10 yıl önce 36 lira olan tüp bugün 70 lira 60 kuruşluk şeker bir gecede 1.5 liraya çıktı %150 zam bugün o şeker 3 lira 10 yılda 1.5 lira artmış yani yıllık 15 kuruş zam eskiden bir kişi ilaç öteki eczane kuyruğunda beklerdi bugün o durum yok eskiden yağ tüpgaz bulamazdı millet çünkü saklarlardı karaborsa yapanlar satardı bugün öyle bir durum yok cumhuriyet tarihindeki en fazla engelli alımı bu dönemde gerçekleşti daha neler neler neyse bu kadar açıklama yeter sanırım

en azından bakkal kadar ekonomi bilgisiyle olaya bakmayı başarabilirsseniz kriz dediğiniz öyle bir gecede olmaz anayasa kitapçığını fırlatmayla hiç başlamaz. Turgut özal zamanında başladı yolsuzluklar ihaleye fesat karıştırmalar oğlunu kızını işi sokmalar rafineler kanallar gemiler almalar. 17 yılda memleket soyula soyula türkiye tarihindeki en iyi hükümet olan DSP-MHP (iki partiyede antipatim vardır) ye patladı bütün şuç. patlamasıda normaldi ecevit başbakandı.(74 yılında amerikaya kafa tutan bunun sonunda ambargo uygulanan ve kıtlık yasanan ülkenin sevmeme rağmen onurlu başbakanı.)

hala şu yılda bu kadar zam yapıldı o gün şu fiyattı bugün bu fiyat demenin mantığı yok. en azından bu memleketin bir onuru vardı o zamanlar. halkı kandırıp enflesyon paketine cipsi . sans oyunlarını, hac ücretini, epilasyon cihazını pinpon topunu flüt'ü koymadı. ekmeği peyniri yağı benzini koydu. akaryakıttan % 70 vergi alıp. rakıdan aldığı vergiyle imamların maaşlarını ödemiyordu. vatandasın hem kazanduığından hem harcadığından vergi alıp dünyanın 16. büyük ekonomisi olmayı hiç düşünmemişlerdir sanırım. ödeyeceğimiz vergilerin bize yol su elektirik olarak geri döneceğine inandırıp köprüleri otobanları peşkeş cekmediler dünyanın en pahalı elektiriğini dünyanın en pahalı benzinini kullandırmayı akıl edemedi o hükümet. bugün cahil cuhalanın diline düştü.

iyi taraflarıda var muhakkak ki son secimlerde bu partiye oy verdim. benim bu partiyle alıp veremediğim yok sadece sizin gibi bağımlılığım yok. bugün en sağcı partiye oy veririm yarın en solcu partiye.

Sağlam türk işlerimden dolayı mesajına cevap veremedim ben bilmem kadro mu şişer başka birşey mi olur 2012 de ÖMSS sınavı olmadan önce sayın bakan fatma şahin ne dedi 20 bin kadro açılacak denildi herkes ümitlendi sonra kadro sayısı 7000 küsür oldu ancak 5000 e yakını doldu gerisi boş kaldı şimdi de 2013 te ikinci tercihler yapılacak denildi kamuda çalışan engelli sayısı kadar engelli alınacak denildi bu seferde kadro sayısı 5423 çıktı şimdi bu söylenilen yalan yada çelişkinin hesabını biz engelliler mi ödeyeceğiz?

Sayın yetkililer açıklamalarını düzgün yapacaklar o zaman kamuda ve özel sektörde engelli açığı var ama biz bu 40 bin engelli olan boş kadroları 8 ila 10 sene içerisinde ancak doldurabiliriz desin zatende hesap ortada yılda 5000 engelli memur alsa 8 sende 40 bin eder sende şu anki devlet adamları gibi kıvırma bence herkes verdiği sözün arkasında dursun yada yerine getiremeyeceği sözleri vermesin sen de hükümetin sözcülüğünü yapma herşey ortada ben anlama özürlü de değilim herşeyi takip ediyor ve ondan sonra konuşuyorum.

tolgahan
kim kıvırıyor birader o atanamayanlar önce adam gibi doğru tercih yapsınlar sonra gelip desinler mağduruz diye ben rakamlarla konuşurum adam alacak 88-89 puan sadece memur kadrolarına tercih yapacak hizmetliyi beğenmeyecek puanı yetmeyince vay efendim atanamadım hem düşün kadrolar birden doldu o zaman 10-15 yıl atama bekleyecek alttan gelenler herkes kendini bugünü düşünüyor yarını gelecek olan engellileri düşünmüyor ne var 8-10 yılda kadro dolsa demek ki kadro şu an dolmuş olsa 8-10 yıl kimse alınmayacak alttan gelenler de atama yapılmıyor diye bunları suçlayacak belki o dönemde atananlar bile suçlayacak aynı bugün olduğu gibi o zaman o atama bekleyenlerin hesabını da sen verirsin öyle ya
vission
gelelim sana senin koalisyon hükümeti dsp-mhp-anap dediğin adamlar 1999 da idamı kaldırıp apoyu avrupadan asmamak şartıyla aldılar sonra da koalisyon apoyu yakaladı süsü verdiler demek türkiye tarihindeki en iyi hükümet ha vay be doğru o dönemde memurların maaşını bile veremiyorlardı bundan güzel ne olabilir ki sonra her Allahın günü en az P zam kemal derviş ellerini ovuşturuyordu amerikaya giderken ordan gelen paralarla memur maaşlarını verecekler 1999 daki deprem de toplanan deprem paralarıyla bile memurun maaşını verdiler hatta siyasetçinin biri iyi ki deprem olmuş yoksa maaşları veremiyorduk dedi gerçekten en iyi hükümet ha demirelin yeğeninin hortumladığı paralar krizde batan bankalar da cabası daha sayayım mı vali recep yazıcıoğlunu bile kaza süsü verip suikastle götürdüler ben bu partiye oy vermedim bazı şahsi meselelerden dolayı hatır gönül için başka partilere oy verdim ama yapılanlar görmezden gelinmemeli bir de ben ecexiti severim bazı yönleri iyidir amerikaya kafa tutması falan ama son dönemde gelmemeliydi o dönemde ki bazı olumsuzlukları onun üstüne yıktılar halbu ki bahçeli yılmaz ve demirel en büyük suçlular ha bu arada sana türkiyenin en iyi hükümetini söyleyeyim mi Adnan MENDERES hükümeti

Sağlam türk sorduğum sorulara cevap alamıyorum kusura bakma verimli bir soru cevap olmuyor bakanların kadro sayıları hakkındaki yalanları açıklarsan sewinirim onun haricinde bidaha cevap yazmayacağım

bu sınavda alınan puanlar 2 yıl geçerli bu iki yıl içinde senin dediğin 20000 kişilik kadroyu doluracaklar tamam mı güzel kardeşim açıklama yeterli mi

akpli olmayanlarda ne kuyruk acısı varmış arkadaş kaldırım meselesinden en iyi parti hangisine getirdiler bana bu kanun uzamasaydı mahkemelik olmayacak birtek belediye söyleyin sizin ayağınızı öpeyim ha birde bu formda iyiki siyaset konuları yasaklanmış allah muhafaza serbest olsa neler olurmuş

sağlam türk;
başa gelince ilk icraatı imf den ilk borçunu almak olmuştur. marshall yardımıyla ve ilki 12 kasım 1956 ikincisi 25 0cak 1957 de yapılan anlaşmalarla tarımıza ilk kotlar konmuş amerikaya yularımızı kaptırmıştır. yine amerikan yağcılığına sokularak koreye asker göndermiş onca insanın hayatına mal olmuş. ülkeyi nato üssü haline getirmiştir. 6-7 eylül olaylarının mimarı olup onlarca rumun katilidir kendisi. son olarak son olarak nelsonun abd başkanına yolladığı 1956 tarihli mektup.. Dwight D. Eisenhower: Letter to Nelson A. Rockefeller Appointing Him Special Assistant to the President.

kısmi tükçesi: bu ilkelerden hareketle, amerikan iktisadi yardımının yapılacağı ilkeleri üç grupla toplamayı teklif ediyorum. ekonomik işbirliğinin çeşitli biçim ve metodları, bu her üç grupta da kullanılmalıdır.birinci gruba bizimle dost olan ve bize uzun süreli, sağlam askeri paktlarla bağlanmış olan antikomünist hükümetlerin iktidarda olduğu ülkeler girer. bu ülkelerde yapılacak yardımlar ve açılacak krediler öncelikle askeri nitelikte olmalıdır. oltaya yakalanmış balığın yeme ihtiyacı yoktur. bu noktada dışişleri bakanlığı ile aynı fikirdeyim, genişletilmiş iktisadi yardım, örneğin türkiye'ye, bazı hallaerde düşünülenin tersi sonuçlar verebilir. yani, bağımsızlık eğilimini artırıp, mevcut askeri paktları zayıflatabilir. bu tip ülkelere -türkiye gibi- doğrudan doğruya iktisadi yardım da yapılabilir, ama bu ancak bize uygun ve bağlı hükümetleri iktidarda tutacak ve bize düşman muhalifleri zararsız bırakacak biçim ve miktarda olmalıdır.

bence de adnan menderes hükümeti en iyi hükümetti!

demirc; insanın kuyruğu olmaz hayvanın olur. sizin gibilerin seviyesizliği nedeniyle yasaklanmış olabilir bu forumda siyaset. . siyaset tartışılabildiği müddetçe zararlı değil faydalıdır. bu nedenle size verilecek nitelikte ve seviyede bir cevabım yok sağlıcakla.

sağlam türk o zaman 8 10 senede boş olan kadrolar ancak dolacak deselerdi bu yalanlara ne cevap vereceksin acaba

selçuklu döneminden bu yana kullanılan bir deyimi anlayamayacak kadar seviyesiz birinin siyasi olarak yorum yapacak kadar akla sahip olduğunu düşünmek sadece senin seviyende zekaya sahip olanlara mahsus olsa gerek helal olsun bu yaşta bu akıl bu kültür maşallah maşallah

Deyimin ne anlamda kullanıldığı değil ne anlama geldiği önemlidir. Artı bir deyimin anlamı bilmek ve ya bilmemek seviye ve zeka tespiti için bir veri değildir. Hala bir aşağılama, hakaret içerisinde olduğunuzun farkına varamayacak kadar benimsemişsiniz bu davranışı. Size cevap vererek sizin seviyenize ve zekanıza yükselmek istemiyorum artık. dilediğiniz kadar hakaret edebilir aşağılaya bilirsiniz. Yakıştırıyorum ben sizlere

vission
bişeyden haberin yok sallayıp duruyorsun ilk borçlanma inönü zamanında 1947 yılında abd den o zamanın parasıyla 500.000 dolar olarak alındı o da abdnin istediği yerde kullanmak şartıyla gelelim marshal yardımına o yardım bütün ülkelere verildi sadece Türkiyeye değil yuları kaptıran önce inönüdür menderes döneminde o güne kadar olan icraatların iki-üç katı icraat yapıldı
tarih 21/09/2010 bir televizyon programı açıllama yapan eski mgk genel sekreteri Sabri Yirmibeşoğlu:
6-7 eylül de bir özel harp işidir muhteşem bir örgütlenmeydi amacına da ulaştı
yani askeriyenin işi aynı askeriye 27 mayıs 1960 darbesini gerçekleştirdi bakalım ne diyeceksin
togahan
hani cevap verirsem bir daha yazmayacaktın bana kıvırıyorsun diyorsun ama esas kıvıran sensin

sağlam türk kıvıranın kimin olduğu belli sadece sorduklarıma cevap vermessen cevap yazmayacağım dedim 8 ila 10 senede dolacak olan kadrolar için neden yalan konuşulupta biz engellilerin umutlarıyla oynanıyor onun cevabını neden veremiyorsun bütün devletin yetkilelerinin ağzından ben hiç duymadım boş olan kadrolar 8 ila 10 sene içerisinde dolacak diye bir açıklama ben hiç duymadım herzman söyledikleri en kısa sürede boş olan kadrolar dolacak diyorlar sonrası fiyasko bunların kıvırma konusunda sertifikası var gidip okulunu okumuşlar nasıl kıvırılır diye.

deyimler anlamı dışında kullanılamaz deyimlerden farklı anlamlar çıkartılamaz öyle olsaydı başta havlayan köpek ısırmaz olmak üzere tüm deyim ve atasözlerinin kaldırılması gerekirdi beni yine güldürdün allah senden razı olsun ama sana edebiyat dersinden geçer not veren öğretmenin allah belasını versin marşall yardımlarından en az nasibini alan ülke türkiyedir siz iki süper gücün arasında kalmışsınız ve rusya 2.dünya savaşında alman savaş gemileri boğazları kullandığı için sizden boğazları ve doğunun bir kısmını isterken sizinde rusyaya askeri açıdan karşı koyacak gücünüz yokken mecburen abdden yana olmak ve yuları kaptırmak zorundasınız nasılki yüzlerce yıl fransa osmanlıya yularını vermişse türkiyede o dönem vermek zorundaydı bunun suçlusu ne inönü ne menderestir bir konuda itamda bulunurken kulaktan dolma bilgilerle yada ders kitaplarımızda bulunan yarım yamalak ve taraflı yazılarla hareket etmeyin adam akıllı okuyun araştırın bir olayı incelerkende o dönemin şartlarını çok iyi analiz edin

tolgahan
bunlar olmasaydı ben de içinde olmak şartıyla engelliler bu kadar kısa sürede ve bu kadar fazla sayıda işe alınmayacaktı belki de hiç alınmayacaktı adamların yaptıkları hesap tutmadı demekki niye sen mesela hiç mi yaptığın hesapların tutmadığı olmuyor kaldı ki bu adamlar almayacağız demiyor ki sadece 8-10 yıl da dolacak o kadar biraz mantıklı düşün hep kendi açınızdan bakmayın biz işe girelim de ne olursa olsun demeyin alttan gelen engellileri de mağdur etmemek için şaşma aşama yapılıyor atamalar

sağlam türk 8 ila 10 sene içinde boş olan kadrolar ancak doldurulacak diye devletin herhangi bir bakanının yada devletin bir kurumunun açıklaması var mı varsa buraya link at yada ispatla yalan söyleyenlerin yanında olma yarım yamalak bir takım göstermelik işler yapılmış uygulanmayan kanunlar çıkarılmış ben türkiyede yaşıyorum başka yerde değil bizzat türkiyede yaşayan bir engelli olarak ben bu dediklerinin hiç birisini görmedim dikkat et bu kadar insan yorum yapıyor bu stede hayatından ve engelliler için yapılan hizmetlerden kim memnun keşke bir imkan olsada bir anket yepılabilse yaşamından hangi engeLli memnun hangi engelli memnun değil bu kadar tek yönlü düşünme istersen

Haklısın uygulanmayan engellilerin lehine birsürü kanun çıkarıldı ama uygulama olmadıktan sonra sadece kağıt parçasındaki bir yazı olarak kalacaktır.anayasada 100 de 3 engelli çalıştırma zorunluluğu var ama 10 senede dolduracak kadroyu ben 34 yaşındayım 10 sene sonra 44 olacam bana iş verse ne olur vermese ne olur.

sağlam türk

muhtemel okurken başka şeyler düşünüyorsun yoksa kafan çalışıyor biliyorum. ilk borçlanma demedim imf ye ilk borçlanma dedim bu bir.
ikincisi menderes döneminde yapılan icraatlara bir laf söylemedim ki o icraatlar karşısında neler verdiğimizi sözde icraatlar karşısında ülkenin nasıl bir ekonomik bunalıma girdiğini yukarıda belirttim.

üçüncüsü 6-7 eylül olayları 6-7 Eylül Olayları - Vikipedi öğren bakayım ki burada daha olmayan bilgiler de belgesellerde var. araştırmazsınız biliyorum boşver.

dördüncüsü marshall yardımı sadece Türkiye'ye yapıldı demedim. yapılan ülkerin durumu ile ilgili size bir belge linki verdim. görmezden gelin. görmezden gelin görmezden geldiğinizi bende görmezden gelirim.

idama tabiki karşıyım ama idam edildi diye hele dindar diye bir insanı masum göstermek bize has bir şey olmasın

demirc sana cevap yazarken kendime kızıyorum ama yapacak birşey yok.

olayla karşı karşıya kaldığın zaman babana ve ya tanımadığın bir insanın yüzüne havlayan köpek ısırmaz dermiydin ?

ve ya annen ve ya tanmadığın bir insan sana baksa ne bakıyorsun öküzün trene baktığı gibi dermiydin?

senin ağzın cok bozuk lütfen muhatap olma benle.

Arkadaşlar ben birşey sormuştum Yetmez ama evet diyen arkadaşlar nasılsınız diye geçmiş olsun :cool:

Üst Alt