Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ulûfe Etrafında Şen "Engelli Kardeşlerimiz" ve Sakatlar [Tartışma]

yani chp dsp mhp gibi partiler
ben rüşvet alıyoruz demedim o kadar yok dedim hem var olanlar da sizin döneminizden kalma ayrıca sen de karşı cepheden olduğunu kabul ediyorsun öyle ya neyse sen bu adamları yerden yere vuruyorsun tamam ama saygı duymuyorsun peygamberimizin zamanında müşrikler peygamberimizi sevmedikleri halde ona büyük saygı duyuyorlarmış ama senden bunu beklemek gerçekten zor neyse sen bildiğini okumaya devam et bakalım

Adam halen sizinkiler diyor ya...:mad:
Ben benim! Benim senin gibi takımım yok!

Çalıştıkça emekli maaşı düşüyor... - Milli Gazete

Sen önce bunun hesabını ver? 55 milyar deprem parasının hesabını ver?

Peygamber Allah Kitap diyorsun. Müslümanım diyorsun peygamberin yapmıyacağı idare ye ve idareciliğe rey veriyorsun!!!
Asgeri ücretliden kesinti yapıyorsun... Faturalara usulsüz eklentilerle şişiriyorsun... Borcu bitmiş otoyollardan para alıyorsun...
Benim malımı bana defalarca satıyorsun................ uzar da gider.

Ben böyle ne peygamber ümmeti duydum. Ne gördüm....:confused:

Ya git... Hadi ordan... Timsah da ağlar.:confused: Göz yaşı döker:confused:
Timsahlar Neden Ağlar / Timsahlar Hakkında - Delinetciler.net

Bilmeyen de a bak timsah bile üzülüyormuş der... PEHHHH.

He bu arada bu emekli maaşı olayı çok önemli bir hadisedir.
Ali Tezel e göre bugünün parası ile ilerde emekli olanın eline 300 tl gibi komik bir emekli maaşı geçecekmiş.

Valla bu ülkede 550 vekilinde ne vicdanı var. Ne ahlakı var.

300 tl yi halka reva görenlere gidip onay veren bırakın müslüman olmasını. İnsanlığını bile akıl mantık kabul etmiyor...

evet gülgüzeli çok haklı sadece ak partiye maledemeyiz edilmemeli

burada otobüsler engelli yeri var ama o yerde engelli yerine ayakda duran insanlar ve engelliye yer vermeyen insanlar var peki olması neye çare yada şöförün poposunu yerinden kaldırmamak için engelliyi almaması var alsa bile bir karış suratı var rencide edişi var ????
burada kaldırımlarda engelli rampası mı denir kaldırım başları onlardan var ama başında araba park edilmiş gine neye yarar tabiki burada konu ak parti değilde başda olan hükümetin dönekliği var ben 10 yıldır böyleim alınan yol arpa boyu bırakın her yerin bizlere göre olması peki o kolaylığı insanlar bizlere yaşatacakmı bir de bunu düşünsek konu etsek bizlere yollar kaldrımlar engell değil bizleri anlamayan zihniyetler engel diyorum tabiki yol alınacak baım parası gibi bir ilerleme yapılacak avrupa birliğine nasıl girecek bunları yaparak babasının hayrına yapmıyor biz engelliler hep beraber olacağımıza sorunları bire bir yaşadığımız için birleşeceğimize parti ayrımcılığı yapıyoruz zaman gelip bir araya gelsen yanındaki engellimi sana yardım eder yoksa o partiden adamlarmı diyede düşünmek gerek ama bu sözleri söyleyenler bence çok sosyal değiller

Bülent Bey, sizi takdir ediyor ve bu saçma sapan +3YIL kararını bir rezalet olarak değerlendiriyorum.
Ben bir öğretmeni, ortopedik engelliyim, 2 değnek kullanıyorum. Bahsettiğiniz eksikliklerin tamamlanması için bana ne yapmam gerektiğini söyleyin. Yapmaya hazırım.
TOPLU HAREKET ETMEMİZ LAZIM.
GÖSTERİ BİLE YAPACAKSAK HAZIRIM ANASINI SATAYIM.
İngiltere'ye gidip 1 hafta kalma fırsatım oldu ilk kez bu yıl. Gördüm ki engellilere İNSAN OLDUKLARINI hissettiriyorlar. Sonra canım ülkeme dönünce NEDEN BİZİM ÜLKEMİZDE YOK dedim kendime.
Kendi çapımda biraz mücadele ettim ama olmuyor maalesef.
BERABER HAREKET EDELİM.

sizin beyninizi yıkayan ağabeylerinize söyleyin o zaman size bu hükümetin sunduğu imkanlardan daha fazlasını sunsunlar engelli rampası diyorsunuz ben birçok yerde gördüm var ayrıca otobüste engelli yerine ayakta duran engelsizlerin oturması ve buna şoförün göz yumması hükümetin suçumu kişilerin yaptıklarını hükümete nasıl mal edersiniz ayrıca 10 yıldır bir arpa boyu yol kat edilemedi diyorsunuz peki şimdiki atananlarla beraber 15 bine yakın engellinin devlet memuru olduğundan haberiniz mi yok 10 yıl önce 60 tl olan 2022 maaşının şimdi 1000 tl civarı olduğundan haberiniz mi yok neyse
adamın biri deprem paralarının nereye gittiğini sormuş
2001 yılındaki ekonomik krizde uçtu gitti o kadar para ayrıca o paralarla memurların maaşları da dağıtıldı hatta bir siyasetçi deprem olmasa memurların maaşını veremiyorduk dedi hatta o yıl 238 milyar dolar zarar oldu bunun 48.5 milyar doları bankacılık sektöründe meydana geldi hatta 2001 krizini bile şimdiki hükümetin üstüne yıkmaya çalıştılar kemal derviş amerikaya ellerini ovuşturarak gitti ve oradan gelen parayla memurların maaşları dağıtıldı ama bugün böyle bir durum yok açıklamam yeterli olmuştur sanırım

Cahille sohbeti kes demişler.
Allah a havale ediyorum...

Bu yazının başlığı zaten her şeyi açıklıyor. Parayı alan sesini çıkarmıyor kul köle oluyor.
Bu mücadelenin particilikle bir alakasının olmadığını anlayamıyor ve anlayamayacakta.

SAĞLAM TÜRK bakıyorum da işlerin yolunda senin TOK AÇIN HALİNDEN ANLAMAZ KARDEŞİM 2022 maaşı 1000 tl olmuş benim rapor oranım %64 ve üç ayda aldığım 680 aylık 225 e filan geliyor sorarım sana bu maaşla geçnebilirmisin? bol keseden atıyorsun bari destekli at sen kafayı akp den önceki partilere takmışsın bana sorarsan engelliler için hiçbirisi kayda değer bir iş yapmadılar NE ZAMAN Kİ TÜM ENGELLİ KARDEŞLERİME ÇALIŞAMADIĞI ZAMAN KENDİSİNİ GEÇİNDİRECEK KADAR BİR MAAŞ BAĞLAMADIĞI MÜDDETÇE HİÇBİRŞEY YAPMAMIŞ DEMEKTİR BENİM ANLADIĞIM SEN SAĞLAM TÜRK ŞU ANDA DEVLET MEMURUSUN VE DOĞAL OLARAKTA AKP Yİ SAVUNUYORSUN AKP Lİ BAKAN KENDİSİ SÖYLEMEDİMİ 20 BİN KADRO BOŞ DİYE BİRAZ ELİNİ VİCDANINA KOY VE ENGELLİYSEN ENGELLİLERİN YANINDA OL AYLIK 225 TL MAAŞ İLE GEÇİNEBİLİRSİN DİYEN AKP NİN YANINDA OLMA SEN SAĞLAM TÜRKSÜN BENDE ENGELLİ TÜRKÜM VE ENGELLİ HAKLARIMI İSTİYORUM SADAKA DEĞİL...

bana duygu sömürüsü yapma yok engelli türküm falan ben mi tokum birader bu hükümete en fazla söylenmesi gereken benim çünkü bu adam emekli memurlara zam vermedi benim babam memur emeklisi aldığı parada 1010 tl falan 3 çocuk okutuyor evimiz kira daha çeşitli giderlerimiz var ilaçtı gıdaydı falan neyse yani anlatabildim mi birader birde insan şükretmesini bilecek hep bana demeyecek bu ülkede 74 milyon insan var hem sen önceki hükümetlerden hesap sordunmu neden aylık 20 tl aluyoruz diye ayrıca 2 yıl içinde şimdiki atanacaklarla beraber 15 bine yakın engelli memur olacak ayrıca sen devletin açtığı sınavı kazanamıyorsan suç devletin mi hem ben yazdığım bazı yazılarda bu hükümetin eksikleri olduğunu da söyledim
saw
sana gelince sıkışınca Allah diyorsun kimin cahil olduğu ortada birşeye körükörüne inanıyorsun sana ne kazancı var hem sen demedin mi deprem parası nereye gitti ben de ispatladım hem de rakamlarla daha ne halen daha inanmıyormusun ben daha ne diyeyim buradaki bütün arkadaşlara şunu soruyorum
1-bu hükümet kötü peki bundan iyi kim var?
2-bu hükümetten sorduğunuz hesabı geçmiş hükümetlerden de sordunuz mu?

sağlam türk allah selamet versin sana ne deyim ben duygu sömürüsü yapmadım yapmamda sen farkında değilsin daha olanların ben kazanamadım diyelim ömrümüz olursa tercih kuraları çekilince göreceksin 90 puanla atanamayacak olan kardeşlerim olcak o zaman cevabını sen verirsin sınavı kazandıkları halde neden atanamadıklarını ?

arkadaş kimin avukatlığını ve ne diye yapıyorsun seninde dediğin gibi on yıl yok o para hala 60 tl kalsaydı sen yapılan zamları neden söylemiyorsun konuda ne denmek isteniyor sen ne diyorsunmantığı aşmışsın ne yazığını bile bilmiyorsun

Şimdi bu başlığa düşüncesini yorumunu yazanlar şöyle sıraya geçsin bakim yan yana ip gibi durcaksınız, size birer tane numara verilcek o numaralarıda görünür bi şekilde tutacaksınız. İktidardan bir hükümet görevlisi yada iktidarda dayısı olan biri gelip iktidar partiye veryansın edenleri eleştirenleri kötü söz söyleyenleri tek tek teşhis edecek. Amannn haaaa bakın gelen kişi hakaret boyutuna varacak cümleler sarfeder hatta direk hakaret eder ağır söz söyler zinhar sakın ha tepki vermeyeceksiniz . . Beni de bi yere bi müdür yaparlar nasıl olsa . . !!

Şimdi bu yazdıklarımı anlamsız bulan olur . . anlayan anladı sanırım ne demek istediğimi.

sevgili bülent merhaba yine dolu dolu yazmışsın tabiki bende bir akp liyim ama yazdıklarının tamamına yakınına katılmamaya imkan yok . haa akp liyim derken tapum akp de degil daha iyisini görsem dakika durmam. ben muhalefete sizden çok kızıyorum. bu nasıl muhalefet anlamıyorum ya adamlar iktidar olayı degilde tayyipmi başbakan olur gülmü yoksa yerine kimi bırakır onu konuşuyolar asıl bu gerizekalı muhalefeti adam etmek yada def etmek lazım. gelsin daha iyisi hep beraber ona oy verelim arkadaş akp babamın oglu degil ayrıca geçmiş iktidarlarda ne kadar hırsız arsız varsa bir şekilde bu hükümetede doldu.

ayrıca geçmiş iktidarlarda ne kadar hırsız arsız varsa bir şekilde bu hükümetede doldu.

Günaydın.

En iyi hükümet ölü hükümet.

Bu ülkenin nüfusunun %99 u dinsizdir. Siz kendinizi o geri kalan %1 e sokarmısınız orasını bilemem.

Dini İslam olan bir insanın demokrasi peşinde koşmasının başka izahı yoktur.

İslam ile demokrasi zıt şeylerdir.

Benim itirazım demokrasi isteyenlere değil. Bi avrupada olsam elbette gidip demokrasi sandığına oy verip seçim yaparım.

Ama nüfus cüzdanında islam yazıyorsa orda dur bakalım. Hem müslüman olup, hem demokrasi kanunları ile yönetilemezsin.
Kanun yasa yapamazsın. “Kim Allah’ın indirdikleriyle hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir.” (Maide: 44)

Tövbe edin. Her gün kadınlar öldürülüyor. Öldüreni asarsan bunun önüne geçersin.

anlayan anladı sanırım ne demek istediğimi.

Anladık anlamasınada. T.C. de vekilin bence yaptığı en iyi şey bu olaydır. Bide hac dan dönerken vatandaşı bekleten memurları tokatlamasıdır.
Sonuçta öz oğluda olsa aynı bana yapılan haksızlığı onlara tattırması sevindirici.

Polis memuru savunmasında diyorki; 'Kendimi vatan haini gibi hissettim.'
Valla bizde asker uğurluyorduk. Polisin bize yapdığı hareketler hiç hoş değildi...
Polise yapılınca hoş değil. Aynısının polis vatandaşa yapınca hoş.
Bu bakımdan ben vekilin yaptığını doğru buluyorum.
Bana yetkilerini suistimal ederek kötü muamele edersen senden büyüğüde gelir sana aynısını yapar deyip bitireyim.
Anlayan anladı.

Bu arada işini düzgün yapan memura saygımız var. İşini düzgün yapan herkese saygımız daimdir. Kimse üstüne alınmasın.

Sağlam türk ; Sen neden bahsediyorsun arkadaş yok depremmiş yok afetmiş bilmem ne kendini bişeyler biliyo sanıyosun heralde ??? bana hiç öyle gelmiyo
Bu hükümetten iyisimi varmış.. Evet var gelmiş geçmiş hepsi iyi... niye iyi çünkü bundan öncekiler ülkeyi satmadı engellilere 3-5 kuruş verdi diye en iyisimi oldu ?
herşeyi engelliler üzerinden anlatmışsın önceden 60 tl alan bugünki şartlardan daha iyi geçiniyodur eminim çünkü önceden hayat ucuzdu şimdi ??? giderlerinden bahsediyosun yetmiyo diyosun üstüne şükür diyosun olmadı arkadaşım bu devlet vatandaşa hizmet için var biz devleti vergiyle ayakta tutuyosak yaptığımız her iş devlete hizmetse bu alınan maaşlar az bile,, mantıklı düşün ve gözündeki at gözlüğünü çıkar...

OnurR
olayın detayını bilmeden kurusıkı sallama adamın biri 55 milyar deperem vergisinin nereye gittiğini sordu bizde açıkladık ayrıca konumuz engelliler değil mi işinize gelince hükümet engellilere şöyle yapıyor böyle yapıyor işinize gelince yok efendim engelliler üzerinden örnek verme siz önce kendi içinizdeki çelişkiyi çözün bu arada aldığımız para az diyorsun yunanistanın durumu ortada har vurup harman savurdular şim bir kuruşa muhtaçlar bizim ülkemizde geçinemeyen hiçbir yerde geçinemez ha ama bizim milletimizin gözü aç 10 000 lirası olsa niye 20 000 liram yok der doyuramazsın neyse
biri demiş ki yapılan zamları söyle tamam söyleyelim
5kg zeytin yağı koalisyon hükümeti döneminde bir gecede 5 liradan 12 liraya çıktı %140 zam 10 sene içinde 8 lira zamlandı yaklaşık %68 şimdi 20 lira koalisyon olsa50 tl olacak
tüp koalisyon hükümeti döneminde 23 tlden35 tl ye çıktı 10 yılda 30 tl zamla 65 tl ortalama ama koalisyon şimdi olsa 150 tl olacak
şekerin kilosu bunlar gelmeden 60 kuruştan1.50 tl ye çıktı 10 yılda 1 lira zamla 2.50 lira oldu yıllık zam 10 kuruş koalisyon olsa 5 lira olacaktı
şimdi gelelim atamalara 90 puan alan açıkta kalacakmış tamam ama onu açıkta bırakan adam 92 puan alan adam 90 alanların haksız yere açıkta kaldıkları dönem koalisyon dönemi benim arkadaşım göz göregöre 83 puan almasına rağmen 59 puan alıp ankarada dayısı olan başka biri onun yerine atandı o açıkta kaldı başka bir arkadaşım 86 puanla atanamazken onun yerine 53 puan alan başka biri atandı
bazı arkadaşlar demokrasiden bahsediyor bir başbakanın yakasına yapışılan ülkede demokrasi yokturda ne vardır Allah aşkına neyse daha konuşulacak çok şey var şimdilik bu kadar

sağlam türk Allah aşkına şu geçmişte yaşamaktan vazgeç tamam geçmişteki hükümetler berbattı rezalet bir şekilde yönettiler türkiyeyi mutlu oldun mu. ben 90 puanı örnek olarak verdim belkide 95 puan alanlar bile açıkta kalacak ÇÜNKİ 100 KİŞİDEN 3 KİŞİ MEMUR OLARAK ATANACAK YANİ TERCİH YAPAN KİŞİ SAYISI 60 BİN KADRO SAYISI 7 BİN ANLADIN MI NE DEMEK İSTEDİĞİMİ. bu hükümet herşeyi çok güzel yapmış senin tabirinle ama bir tek hata yaptı o da ÖMSS sınavı oldu sınav yapılmadan önce kadro sayısı 20 bindi kado indi 7 bine SEN HEP BARDAĞIN DOLU TARAFINA BAKIYORSUN BİZ ENGELLİLERİN HAKKI YENİYOR BUNU GÖR ARTIK SEN YUNANİSTANI ÖRNEK VERMİŞSİN BİRİDE KALKAR ŞİMDİ EKONOMİSİ ÇOK İYİ OLAN BİR ÜLKEDEN ÖRNEK VERİR BU İŞ UZAR GİDER BEN AYLIK 230 TL İLE GEÇİNEMİYORUM DOĞAL OLARAKTA HAKKIMI İSTİYORUM HAA SEN ŞİMDİ DERSİN Kİ GEÇMİŞTEKİ HÜKÜMETLER NE VERİYORDU DERSİN BENİ İLGİLENDİRMEZ KARDEŞİM AYLIK 230 TL İLE GEÇİNECEK BABAYİĞİT VARSA BUYURSUN GEÇİNSİN BANA VE TÜM ENGELLİ KARDEŞLERİME BÜYÜK BİR ZULÜM VAR HEM GEÇMİŞTE VARDI HEMDE GELECEKTE DEVAM EDİYOR BU ZULÜM...

bak güzel kardeşim 20 bin kadro var tamam ama bunları birden atarsan kadro şişer sonra 15 yıl sınav açmazlar geçmiş hükümetler engelsiz insanları öyle atadıı devlet hem maddi hem manevi zarara uğradı işsizlik oranı bile arttı tamam bende isterim hayat şartlarının iyileşmesini ama herşey zamanla yemek bile sindirilerek yenir

O zaman güzel kardeşim engelli kardeşlerimin umutlarıyla oynamayacaklardı 20 kadro boşluk var ama biz bu 20 bin kadroyu 5 senede dolduracağız deseydi sana hak verirdim. Sınav olmuş bitmiş kadro sayısı 7 bine inmiş buna argoda kıvırma denir türkçede başka bir karşılığını bulamadım çünkü

ben bu hükümetin tüm yaptıkları kötü demiyorum ama bizim gibi hayatını çok zor idare ettiren engelli insanlara yalan söylenilmesini hoş görmüyorum bence sende hoş görme. Inan ki şu anda bütün engelli kardeşlkerime haksızlık yapılıyor.

saw aferim beni takipte etmişsin :) valla türkiyede ve dünyada okadar engelli varki ve okadar site varki nette sadece buraya bağlı durmak sacma ayrıca çok boş haber var neden boş yere vakit harcıyayım yazacağım yerler var yazmayacağım yerler var kopyala yapıştır nereye kadar ;) bu seni niye sıktı kardeşim. ayrıca burda yok şöyle yok böyle diye beni eleştirenler kendilerine baksınlar kimsenin haddine düşmemiştir burda çünki ben direk bir kişiliğin üstüne gitmedim orta buluculuk derken farkındaysanız savşlarda bu yüzden cıkıyo herkez bir fazlasını istiyo bu akp olmasydıda başka bir parti olsaydı ben yine ortabulucu olmayı tercih edrdim siz takmışsınız bir yara marmışta gocunur gibi savunmaya geciyosunuz nedir bu ya nedir yani, bende isterim daha iyi bir yaşam daha rahat dışarı cıkmak hangi engelli istemezki siz böyle din, ırk falan filan uzatıyosunuzda uzatıyosunuz kimsenin haddine değil buraya dini katmak sizene siz kendinize bakın herkezin imanı kendine. ayrıca gideceğimiz yer aynı her sözün bir hesabı olacaktır ben kimin hakkında ne düşündüğümü ben biliyorum içinde kin ve düşmanlık besleyenler düşünsün.

tolga han kardeşim sanada yazayım bende isterim daha rahat yaşamayı ama sadece bu hükümete yüklenmemeli ötekiler nerde uyuyolarmı ayrıca bu güne kadar nerde duydun hangi hükümet böyle bişeye kalkıştı. ama bu hükümetin başarılı olduğunuda göstermez hakkımız yenildi ama sadece bu zaman değil sende biliyosun yenilmeyede devam edicek bazı arkadaşlar saplantı haline getirmiş ortada iyi yada kötü olan bir iş var onu bile görmüyolar benim itirazım buna.

saww

dinsiz sensin ve senin gibilerdir. bu ülkeninin %99 una nasıl dinsiz dersin.

konu Gerçekten dağılmiş ama işin gerçeği tekerlekli sandalye yada başka birşey bizim kendi çalişip kazandığımız parayla eş değer olamaz ben devleten ne özürlu maaşı nede bakım parası istemedim istememde v iş göremezlik raporum olmasına ramen ben iş istiyorum yarınlarda çocuğum benden birşey istediğinde bunu aldığım yardımlarla değil anlımın teriyle kazandığım parayla yapmak isterim bulent beyin demek istediği en azından benim anladığım türkiyede herşey engelsiz sağlam vatandaşlara göre dizany edilirken avrupada(girmek istediğimiz ve her yerde örnek aldığımız avrupada) herşey engelliler için onlara göre yapılıyor mülümanlıkdan bahsetmiş birileri yok demokrasi muslumanlıkda olmaz yok şu olmaz yok bu olmaz bana göre demokrasinin temeli muslumanlıktan gelır herkezin eşit olması kul hakkının yenmemesi v.s. peki okadar allah kitap diyenler okadar göz yaşı dokenler bunu bilmiyormu muslumanlıkda olsun osmanlıda olsun en az malı mulku olanlar idareciler değilmiydi ozaman rahatsiz yada engelli kimseler yokmuydu vardi ama hepsi bir şekilde çalışırdı çaliştirilırdı yapamadıkları yerde yardım edilirdi kımse alay etmez kımse saçma sapan vaatler verip bekletmezdi bana allah kitap kullanarak oğluna gemicik alan yada kızını avrupalarda okutan hiç bir noktada birleşemezken emekli millet vekıllerinin maaşında onay veren adamları savunmasın hiç kimse ben dunde kaldırım çıkamıyordum bugunde yandaş medya gibi allayıp pullamasın kımse hepsi aynı halt bizi tek duşunen insanlar anamız babamız onularında elinden gelen birşey olmuyor çoğu zaman....

SAĞLAM TÜRK neredesin çok merak ettim seni yoksa sende mi atandın yoksa ATO salonunda şiir okuyanlardan biriside senmiydin bir atasözü var allah insanın aklını alana kadar canını alsın diye vallahi bu atasözü tam olarak ATO salonunda seçlerek toplanmış kişiler için geçerlidir ben sana demedimmi SAĞLAM TÜRK 80 ve 90 puan alanlar açıkta kalacak diye al bakalım şimdi cevabını ver 80 ve 90 puanla atanamayan engelli kardeşlerime açıklmasını yap bakalım ATO da toplanmış seçilmiş insanlara sesleniyorum 50 bin engelli işsiz kaldı neden biriniz başbakana yada bakanlara bu geride kalanlar ne olcak diye soramadınız BU SİSTEM KALDIRMADIKLARI MÜDDTÇE İSTERSENİZ BİR SENE İÇİNDE 10 SEFER ATAMA YAPIN MİLLET YİNE AÇIKTA KALIR

gül güzeli kardeşim işsiz olan engelli insanlara geçineceği kadar maaş bağlamadıkça daha çok perişan olan insanların yorumlarını burada görürüz bence bizim gibi engelliler için yapılanbirşeyler var ama inanın yalnış uygulamalar var herşey kağıt üzerinde ve kanun uygulanmıyor herksin kaderi bir memurun vicdanına bırakılmış KANUNLAR UYGULANIRSA ADI KANUNDUR İNSANLARIN VİCDANINA BIRAKILIRSA KİMİNE VİCDANI ACIR KİMİNEDE TEKME VURUR

ARTIK VİCDANİ KARARLARDA BIKTIM KANUN UYGULAMASI İSTİYORUM

saww

dinsiz sensin ve senin gibilerdir. bu ülkeninin %99 una nasıl dinsiz dersin.

"Kim Allah'ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kafirlerin ta kendileridir." (Maide:44)

Ayet burda ne diyor?
Pardon dinsiz demiyor. KAFİR diyor. Gördünmü bak ben Allah ın dediğini diyorum.
İtirazın varsa konuş. Kur' an orda...

Ayete göre bana borcun var. Seçtiğin adamlar yasa kanun yapıyor.
Senin ne haddine Allah ın ölüm emri verdiği katili af etmek!!! İlahlık taslayan meclise vekalet veren e ayet cevabı vermiş...

Sen istediğin kadar camiye git. Ayeti inkar eden kafirdir.

Hadi ordan gavur desem gavura hakaret. Sizin ne olduğunuz belli değil...

Ha bu arada başbakan ağzınıza gene bi parmak bal çalmış.
Kadrolar dolacakmış. Ne güzel Sayın Başbakan 10 senedir nerdeydiniz? Bu % 3-4 sizden önce yoktuda şimdimi çıktı hayırdır?

Bi tuşla istesen bütün engellileri yerleştirirsin. Vira bismaillah diye... Herkesin diploması belli tekrardan sınava mınava gerk varmıdır?
Yoktur. Bi tuşla diplomasına göre evine yakın kamu kurumlarına kura usulü yerleşim yapmak kadar kolay bişey olmasa gerek!..

TOLGA HAN
ben 2 yıl önce atandım ve ankarada dayım da yoktu bileğimin hakkıyla atandım ben sana atamalarla ilgili cevabımı verdim bazı arkadaşlarım da yanlış tercihle atanamadı 85 puanla atanan arkadaşım da var sen düşük puan alıp tutup ankara istanbul gibi merkezi yerleri tercih edersen tabi atanamazsın uzak yerleri beğenmeyip merkezi tercih edersen de atanamazsın bu hakkari üniversitesini tutturacak puanın varken ankara üniversitesini tercih etmeye benzer yani yanlış tercih yaparsan yüksek puan bile alsan atanamazsın bu memuriyette de böyle bizim oraya yüksek puanlı bir şef yanlış tercihten dolayı atanamadı düşük puan alan başka bir şef atandı atanamayan şefi de gittiği yerde geri hizmete verdiler ha atanamayan arkadaşlar inşallah ikinci tercihlerini doğru yapar ve atanırlar ha senin engelin ney kardeş merak ettim ben görme engelliyim %85 oda rapora göre normalde daha az görüyorum neyse daha konuşulacak çok şey var onu da başka zaman konuşuruz kardeş

Sağlam türk bende görme engelliyim d raporum kardeş ben sana ne desem boş şu anda çünkü sen farklı konumdasın ben farklı konumdayım sen doğal olarak bu hükümeti savunacaksın ben yaşadığım ili ve yakın illeri tercih ettim zaten büyük illere gitmeme imkan yok
Yani sen diyorsun ki tüm atanamayan engelliler yanlış tercih sonucu atanamadı öyle mi? Kardeş biraz elini vicdanına koy tamam haklısın dünya menfaat dünyası gemisini kurtaranda kaptan sende gemiyi kurtarmışsın ama şu engellilere yapılan haksızlıklara hiç olmassa duyarsız kalma öyle seçilmiş kişileri büyük salonlara toplayarak tüm engellilere iş bulmuş gibi milletin gözünü boyamaya gerek yok en azından benim gibi görme engellinin gözünü boyayamaz onlar kör ben değilim

bu sınavın sonucunda 50 binden fazla engelli atanamayıp işsiz kalmıştır öyle salonlara adam toplayarak anahaber bültenlerinde gövde gösterisi yapmakla ancak kendinizi kandırırsınız.

TOLGA HAN
ben 2 yıl önce atandım ve ankarada dayım da yoktu bileğimin hakkıyla atandım

Sen asgari ücret kaç para biliyormusun?

Devlet in mağdur ettiği ben ve benim gibi bir sürü insan dururken senin 1800-2000 her neyse maaş alman adaletmi?
Git özel sektörde çalış! Önce devlet mağdur ettiğini o işlere yerleştirsin.

Anlaşıldı şimdi akp veya sistemi neden savunduğun. Salla başı al maaşı...:confused:

asgari ücretin 700 tl olduğu bi ülkede ben size verilen bu ücreti helal etmiyorum.

mesajımın yarısını kesmişsiniz anlaşılan AKP burayada el attı ARTIK YORUM YAPARKENDE DİKKATLİ OLMAM LAZIM MAZALLAH BENİDE TUTUKLARLAR GERÇEKTEN TIRSTIM ŞİMDİ.

Üst Alt