Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ulûfe Etrafında Şen "Engelli Kardeşlerimiz" ve Sakatlar [Tartışma]

Gözleri var görmezler,
Kulakaları var işitmezler,

AKP'li Bakan Recep Akdağ Görme Engelli Kardeşimizi Azarlıyor - YouTube

Konu sağlıktan açılmışken daha dün 2 gündür ilaç alamayanları haber yapmadılarmı?

Ben anlamıyorum! Bunlar acaba avrupayı görse ordaki siyasetçilerin büsütnü yapıp odalarına put yaparlardı heralde...

Demireli evliya edinen bi topluma ne desen boş...

Hakedildiğiniz şekilde yönetilin. Size bulgur bile çok...

Böyle ucuz siyaset olmaz. Bize uymayan şucudur. Bucudur. İftira etme ahlakı mümin ahlakı değildir. Peygamberimizin eşinede iftira attılar. Edep yahu...
Bakan Recep Akdağ Sağlık çalışanlarını Ergenekoncu ilan etti - YouTube

Hadi onu geçtik hergün haberlerde 7-8 hastane dolaşan acil vakalar görmüyormuyuz?
Hani sizden önce şöyleydi? Aynısı işte sizden öncede hastane hastane dolaşıp ölenler vardı!
Şimdide aynı senaryo...

Arkadaşlar bırakın bu ucuz siyasetleri.. Bi hastanede iyi muamaele görüyorsanız. O akp nin başarısı değil. Dr. ların bireysel iyi niyetindendir.
Yoksa çok hastanelerde yattım. Kimisi melektir. Kimisi işini para için yaptığı için hasta onun gözünde işden ibarettir.

Sizden öncede depremde ölenler oldu. Sizden sonrada...
Sizden öncede dereler binaları yuttu. Sizden sonrada...

ayşe ceren;
vicdan karakter ikiside aynı kapıya çıkar..aynı şeyden bahsediyoruz..haklısın.

gül güzeli;
kardeşim ben şahsen ne demek istediğini iyi anlıyorum..bir hedefe yönelik eleştirilerin anlamsız olduğunu aslında genele bakarsak medyadan tutta gazetelere,iktidarından tutta muhalefetine kadar kimsenin umrunda değiliz..bunu diyorsun..ve de haklısın..sen yanlışlar görülürken yapılan doğrularında görülmesini,bahsedilmesini istiyorsun..bence buda doğru,çünkü bu şekil olduğunda samimi söylemler çıkıyor.(bu şekil yazmayanlar samimi değil demiyorum bunuda belirtiyim)

türkiyedeki kanunlların işleyişi herzaman birilerinin vicdanına bırakılmış mesela bakım parasının alınma kriterleri kanunda belirtilen maddeler var ama sağlık kurulundaki hekimlerin vicdanına bırakılmış yatalak olmak gerekiyomuş benim çevremde bırak yatalak olmayı benden daha iyi yürüyen insanlara veriyorlar ama.
Bir örnek olarak verdim kanunları inasanların vicdanına bırakmak kadar tehlikeli ve yanlış olan bir durum yoktur kanunu kanun gibi uygulamak gerekir kanunla vicdan arasında ilişki olamaz..

GÜL GÜZELİİ;

Aysel, bilakis, herkes kendisi için en doğru olanı bilir. Her geçen gün daha iyiye giden bir yaşamın varsa, politikaları senin görüşlerine uygunsa, tabii ki AKP'ye oy vereceksin. Tabii ki onu savunacaksın. Burada bir tereddüt de yok, kimseyi ilgilendirmez de.

Ama benim dediğim bu değil... Yazdım. Bir de şöyle deneyeyim... Apartmanda oturuyorsun. Yönetici çok iyi şler yapıyor sana göre. Tüm hizmetlerinden memnunsun. Hele önceki yönetimi düşününce, bu yönetimin ayrı bir iyi çalıştığını görüyorsun...
Peki. Farzet ki bu yönetim geldiğinde "Merak etme Aysel, 1 sene sonunda binanın girişindeki merdivenlere rampa yaptıracağım, kapıları da sandalyen geçecek şekilde genişleteceğim" dedi. Mutlu oldun. 1 sene sonunda uyandın, bir baktın, ortada ne rampa var ne de kapılar genişletilmiş! Ne yaparsın?

_____
Ayşe Ceren, sonunda olacak olan da bu sanırım. Kötü ev sahibi kiracıya ev aldırır misali! :)

Bülent bey yazdıklarınız o kadar doğru ki, İnsanlarımız bizden olan sakat veya engelli olan hakkımızı aramak yerine iş istemek yerine verilen bazı sus paylarını alır susarız keyfimize bakarız sonrada konuşanlar için biraz ses edenlere nankörlük yapmayın der geçeriz... Engellilerden aynı yorumları kaçtır, bende bizzat duyuyorum.
Acınacak hallere bize sandalye verdi, bize kömür erzak verdi veya baakım paraası bağlandı diye iki öğün yiyecekleri iki lokma atıldı, gezmeye götürdüler diye eleştirene ...... çıkışabiliyorlar bazıları durumlarından cok memnunlar...

türkiyede bu kanununa uyan birtek belediye yok o nedenle iktidarda muhalefette ek süreye seve seve evet dediler meclisteki herkes bu konuda suçlu ama asıl suçlu olan akp kendi çıkardığı kanunu kendi hiçe saydı tükürdüğünü yaladı daha ötesi yok bunun iktidarın bir çok konuda başarısı var tamamda engelliler için ne yaptı onu bana bi anlatın lütfen ha birilerini trenle gezdirdi engellilerin tüm derdi bitti diyecekseniz azınızı bile açmayın bakım parası 2022 maaşı diyecekseniz sosyal devlet bunları vermeyecekse ne işe yarar zaten iş göremezlik geliri diyecekseniz bana verdiğinin çokdaha fazlasını iş verenden tahsil ediyor hastane şartları diyecekseniz ben kazadan 15 gün sonra kontroller için fakülteye gittim 5 ayrı bölümde muayene olmam lazımdı ancak günde sadece 1 bölümde muayene hakkım varmış beli kırılmış ambulansla taşınan taşınan bir adam nasıl 5 gün üstüste muayene gidebilir ftr 6 ayda 30 seans yapılabiliyor bana akp engelliler için şunu yaptı diye partizanlık yapmayın ha çok güzel yaptığı işer var ama engelliler o kapsamda değil maalesef

bana akp engelliler için şunu yaptı diye partizanlık yapmayın ha çok güzel yaptığı işer var ama engelliler o kapsamda değil maalesef

Aynısını bende teyit ediyorum. Etrafa çiçek ekmek, kalitesiz asfalt, yol yapmaktan başka icraat yok malesef.

Şimdi bi prosedür koymuşlar. Bacağı olmayan devletten protez alması için 3 ayrı hastaneden rapor alıyormuş.
Protez firmaları böyle söyledi..

-Peki o çiçeği eken yandaş çiçekçinide 3 ayrı ihale komisyonundan onay istiyormusun?
-Peki kalitesiz yapdığın yol için 3 ayrı kurumundan onaylı yazı alıyormusun? İstiyormusun?

Sakat a gelince bacak yok! Tüccar mütehait e sınırsız/sorgusuz/sualsiz ihale dağıtma...

Ne diyeyim size, ne desem boş. Bir takma bacak size yük oluyorsa hiç vermeyin..
Ne kadar akrabam var ve maaşının 3/1 ini kesiyorsan haram zıkkım olsun.

Benim takma bacağımdan, biyonik kulağımdan, t.sandalyemden, ulaşımımdan, kamu haklarından eşit faydalanmamdan elzemse senin solup gidecek dekor çiçeklerin... bozuk asfaltların... bozuk kaldırımların...

Sizlere diyecek son şey. Cehennemin dibine kadar yolunuz ola inşallaah!!!

bu kararı verenleri 3yıl tekerlekli sandalyede oturtalım ne yapsak da yine biz devleti yönetsek diye düşünürler.verilen herşey oy toplamak için engelsiz yaşam için değil...

Kendimizin bile ikna olmadığı bu veys buns benzerolaylarda sağlamları,siyasileri, kamu görevlilerini nasılikna edeceğiz. Bal tutan parmağını yalar misali birilerinizin çıkarınaUygun geldi diye verenlerin kulu kölesi olup geride mağdur kalan milyonlarca sakatıharcamak en hafifinden çirkin bir şey.

Bülent Abi okadar güzel değinmişsiniz ki konuya yürekten tebrik ediyorum.Tüm yaşadıklarım bana bi insanın başına bişeyler gelmedikçe karşısındakinin neler yaşadığnı anlamadığını öğretti. biz engelliler bile bir diğer engellinin halinden anlamıyoruz.

3 yıl beklemek sorun değil,sorun 3 yıl sonra bu 7 yıl sonrası sonuçla karşılamak.her sabah otobüste giderken bi durakta tekerlekli sandalyeli bi arkadaş bekliyor.her o duraktan geçerken inşallah gideceğin yöndeki otobüs kalabalık değildir,binebilirsin diye içten geçirim. o an içinde yaşadığı kaygıları hissedebiliyorum.çalışan bir tekerleklli sandalyli arkadaşımıza işe gidiş geliş tam bir işkence....

sorunumuzu belediyesel almıyorum.yani bu konu belediyelerin inisiyatifine bırakılarak sıyrılacak konu olmadığından yasal bir zorunlulukla ülke genelinde kontrolü denetimi yapılması gerekmektedir. o yüzden başta hükümet olmak üzere mehalefete kadar tüm meclistekilerin bir vurdumduymazlığı sözkonusu...

bu hükümeti eleştiren arkadaşlara soruyorum tamam bu adamlar kötü peki bunların haricinde iktidar olacak kim var bu adamlar bu ülkeye hiç mi bir şey vermedi eğitimde olsun sağlıkta olsun sosyal hayatta olsun hiç mi bir şey yapmadı ben bu ülkede memurları koruyor diye demokrasi ile gelip darbeyle giden başbakan gördüm o gün erbakanın arkasında durmadığı için akıllı ilan edilen halk bugün akp ye oy veriyor diye geri zekalı ilan ediliyor gelelim engellilere dediğim gibi engellilere en büyük yatırımı yapan hükümet bu hükümettir ömss den tut ta 2022 sine kadar engellileri topluma kazandıran projeler ve en son mavi kapak kampanyası gibi projeler tabi daha iyileri de yapılmalı ama buna muhalefette destek vermeli eğer muhalefet zamanının bir kısmını eleştri yerine her konuda desteklemeye kullansa çok daha farklı şeyler olabilir

arkadaşım bu kanunu muhalefetmi çıkardı muhaleftmi ek süre verdi bu konuda muhalefetten ziyade iktidar suçludur burda akpnin ülke yönetimini veya belediyelerin genel işleyişini tartışmıyoruz şahsen kayseri belediyesinin yaptığı çok güzel işler var mesela benim evimin iki çepeside park buna rağmen 2 yıldır birtane bile sivrisinek yok erciyese yapılan yatırımlar şehir stadı vb birçok şey yaptılar ama 11 ay önce yapılan kaldırım eskisinden çok daha kötü evimin önündeki parka gidemiyorsam şehir stadında maç izleyemiyorsam banane bunlara yatırılan milyon dolarlardan önce ben ve benim gibilerin ev hapsine son versinler sağlık konusuna gelince gerçekten çok güzel işler yaptılar mesela diş hastanesinde engellilere özel muayene tedavi yeri var ama ben dışarı çıkamıyorumki gidip dişlerimi yaptırayım fizik tedavi özel hastanelerde yapılıyor ve devlet karşılıyor ama kayseride sadece bir hastanede servis var oda 1 aylık seyans için 3000 lira ek üçret istiyor sigorta işleri ayrı bir sömürü mesela bana 1300 lira iş göremezlik maaşı bağlandı bunun karşılığında iş yerinde 260.000 lira alındı şimdi emekli olduğum için iş göremezlik geliri yarıya düştü ama iş yerine biz bu adama yarım maaş veriyoruz al şu 130,000 liranı demediler bumu adalet benim vergimle otoyol yap benim vergimle bu yolları tamir et benim vergimle ordaki görevlilerin maaşınıöde sonrada benden geçiş üçreti al e kusra bakmada bizi bu kadar sömürürken ihtiyacı olana 2022 maaşınıda versinler

sizlerin bu yazılarına görene kadar bana en yakın parti akpydi ama sayenizde gittikçe uzaklaşıyor hangi kurum insan olursa olsun ne kadar severseniz sevin fark etmez doğrularını savunduğunuz kadar yanlışlarınıda söylemezseniz o kurum veya şahsı koruyayım derken çok daha fazla zarar verirsiniz nedeninide biraz düşününce anlarsınız

saw kalitesiz asfalt deyince aklıma geldi geçen sene bizim mahallenin tüm yollarını kazıdılar 10 yıl garantili asfalt döktüler vallha eski hali bundan çok daha iyiydi 10 yıl dayanır denilen asfalt abartısız söylüyorum 3 ayda mahvoldu caminin kadırımı dışındaki tüm kadırımlar sökülüp yeniden yapıldı 7 yıl önce yapıln kadırım halen mükemmel durumda ama yeni yapılanlar engebeli arazi gibi tekerlekli sandelyemin ön tekerleri takıldığı için beni götürürlerken sandelyenin önünü kaldırıp arka tekerler üzerinde götürüyorlar inanmayan arkadaşlar varsa kayseri şirin evler mahallesi buyrun gelin balkonda çaylarımzı içerken rezilliği görürsünüz

projeler ve en son mavi kapak kampanyası gibi projeler tabi daha iyileri de yapılmalı

Şu cümleni bi gayrimüslim ülke bürokratına okutup.
Şu soruyu sormak isterdim. Sizce bu ülkenin hangi parti sempatizanı şu cümleyi kurmuştur ?
a) engelli düşmanı partisi
b) t. sandalye kapakla alınsın partisi
c) bundan sonra engelleri kaldırdık, hepsinin raporlarını sildik partisi
d) kapakcıları koruma ve reklamını yaygınlaştırma partisi
e) büyük devletin en büyük partisi
f) duble yola t.sandalye sokmam partisi
g) bizden önce t. sandalye verilmezdi. Bizden sonra kapak getirene veririz partisi
ğ) bizden önce sakat çoktu. Biz geldik okuduk üfledik felçliler düzeldi partisi...
h) gözlerin görmediği halde sana t. sandalye vermişiz. sakın trafiğe çıkıpda bizi mahcup etme partisi

şık eklemek isteyen varsa devam edebilir...:eek:

x)Çılgın kapak projesi partisi

saww
kenan ışığın tahtını sallarsın valla olaya bak tam bir komedi alakaya maydonoz
demirc
topu hükümete atmak kolay bu hükümet engelli engelsiz herkesin hükümeti bu hükümetle uğraşıldığı kadar diğerleri ile uğraşılsaydı çok farklı yerlerde olurduk neden hala daha yapılanları görmüyorsunuz cumhuriyet tarihinde bu hükümetten önce işe giren engelli sayısı ile bu hükümet döneminde işe giren engelli sayılarını karşılaştırın sadece benim dönemimde 7000 engelli işe girdi ayrıca bu hükümetten önce engellilere yapılan yatırımlara bakın kardeşim bunlar iktidara gelmeden 60 tl olan 2022 maaşı bugün 1000 tl civarı tamam daha iyi şeyler yapılmalı ama hepsi zamanla ben bu konudaki bir yazımda da yazmıştım bazı chp li belediyelerin engellilere olan tutumunu hatta biri bize körlerin ne işi var sporla evde otursunlar dedi biz başarıyla dönünce yağ çekmeye başladı falan neyse dedim ya herşey zamanla bir de hep kendine yontmamak lazım değil mi bu ülkede 74 milyon insan var

Bülent bey size sonuna kadar katılıyorum fakat bizim vatandaşımızın anlayamadığı bir şey var bu işi 7+3 erteleyen kim sayısal çoğunluk kimde onun dediği oluyor diğer partiler gündeme getirse ne olur akp sayısal çoğunlağa güvenip istediği yasayı hemen çıkarıveriyor.Bizimde böyle yalaka arkadaşlarımız olursa yok bilmem nereleri gezdirmişlerde falan filan daha ne diyeyim.

burda biz bile birbirimize ters düşüyoruz. yani bir beraberlik yok. birisi ya tam evet diyo yada tam hayır ortasını bulmaya çalışan yok. bu devlet içinde geçerli malesef her partinin vekili bile birbirine ters kimse kimseyi düşünmüyo keşke yavaş yavaş başlasaydı örneyin en başta istanbul sonra başka illerde gelirdi ama yok şu gün olacakmı olacak yok olmayacakmı olmayacak bu engellileri yormaktan başka bişey değil. ben kimseyle ters düşmek istemiyorum özellikle benim derdimi anlayacak sizler gibi keşke başkalarıda böyle düşüne bilsede hayat, yaşam daha güzel olabilse bizler için... ayrıca bu kadar eleştiri neye yarıyo sinir bozmaktan başka. bişeyler dedik diye hemen biri gelip tamam hemen isteklerimizi gercekleştiriyomu hayır.

A.ASKER
ağzını bozma şimdi benim anlattıklarımı anlamadan vara yoka konuşma kim kimi gezdiriyor neyse
bu ülkede zamanında çoğunluğa hükümet kurdurmadılar 150 kişinin kurması gereken hükümeti 60 kişi farklı bir parti kurdu yani 28 şubattan bahsediyorum onun için çoğunluğun dediği oluyor muhabbetine girmeyin ayrıca istediği yasayı da çıkaramıyor örnek 411 millet vekilinin imzasıyla verilen türban yasası teklifi 100 kişi bile olmayan chp nin itirazı üzerine iptal oldu onun için çoğunluğun dediği oluyor olayı yalan ha ayrıca benim bu ve buna benzer konularda yazdığım yazıları bütün arkadaşların dikkatli okumalarını tavsiye ederim

gül güzeli;
bence bu sitede çevresini çok iyi gözlemleyen,olayları gerçekliği ile irdeleyen,işin tam ortasında olmayı ve çözüm arayışı içinde olan nadir insanlardan birisi olarak görüyorum..Şimdi diğer arkadaşlar diyebilir,"bu ismailin bir dediği öbürünü tutmuyor" diye.."başlarda bülent abiyi destkeleyin diyen ismail şimdi niye senin yorumunu destkliyor?" diye akıllarına gelebilir..gerçi yazımı okudularsa tabi baştan sona..ben senin düşüncelerinde sırf bir taraftan olan birisi olmadığını anladım..sen ortadansın tam olarak..çünkü aşırı iktidarcılar bağnaz hareket edip yanlış söylemlerde bulunuyor.aşırı muhalefetci olan bazı kesimlerde bu hataya düşüyor..böyle olunca o meclisetekiler gibi ağız dalaşı,yada düşünceleri karşıya kabul ettirmekten ileriye gitmiyor.

Evet iktidarın elindeydi bu iş..yapacak gücü vardı..yapmadı,eleştirilir..Ama bu durum muhalefetin "neden sessiz kaldığını" görmememize engel değildir..eleştiriyi paraylamı satın alıyorsunuz hem..herşeye dönen diliniz,azda onlara dönse nolur..azda onlara "siz nasıl muhalefetsiniz" deyip onlarıda silkelemek gerekmezmi..bazıları şimdi diyor,onlara en güzel cevap sandıkta verecez..ne cezası vereceksiniz soruyorum ? eğer tutup inat olsun diye başka partiye verecekseniz emin olun kendi elinizle yine bir 3 yıla daha mahkum olursunuz bana göre..ha derseniz,ben boş atacam oyumu..o zaman eyvallah derim.bu bir tepkidir..ama çoğu boş atmaz,gider ya muhalefete yada eş değer başka bir partiye atar..ondan sonra ayıtla pirincin taşını.. :) Bence en baştan şu olmalı; halinden memnun olanlar,partisinden memnun olanlar kendini karşısındakinin yerine koyarak başlamalı bu işe..çünkü bunu yapabilirsie fanatik cümleler çıkmaz ağzından..halinden memnun olmayan,sorunları devam eden arkadaşlarda en azından orta yolu bulma,birlik olma yolunda olanlara yakın olmalı.anlamaya çalışmalı.bu iş böyle olur..canı yanmış olan da,hayatından memnun olanda bi kere şu parti laflarını ağzından atmalı..gül güzeli'nin dediği gibi burda ona buna eleştiri yağdırdığınızda,adlarını zikrettiğinizde hangisi gelipte yaranıza merhem oluyor ? hem şunu artık anlayın,o meclis altındakilerin çoğu aslında arka planda birbiriyle kanka vaziyetinde..yani iktidar ile muhalefetten bahsediyorum..Engelli sorunlarında,Al birini vur ötekine durumu çıkıyor..

saww
kenan ışığın tahtını sallarsın valla olaya bak tam bir komedi alakaya maydonoz

Maydonozu sen ekmişsin.
Kapak projesi üretti demişsin. Büyük Bop partisi.

Ya bi git güzel kardeşim. Millet sosyal devletten yararlandıda benmi görmüyorum.
Daha bugün ortopedi firmasındaydım. Sen felçli bir hastanın ihtiyaclarından bihaber.
Bol keseden atıp tutuyorsun. Adam dışarı çıkamıyor. Evinde yardımcı aparatlarını alamıyor.

Sen kalkmışsın bu hükümet bişey yapmadımı diyorsun.

Bana bi faydası yok açıca söylüyorum. Sen bana bu hükümetin bundan önce bana faydası olmayan bir şeyi hükümetin hak olarak sunduğunu gösteremezsin.

Şimdi sana şunu soracam.
Benim bacağım yok. Bana araba lazım. Avrupada 2000 model mercedesler 1000 € bu hakkımı devlet bazı susitimalciler yüzünden gasp etti.
Aslında suistimalciden çok bunu denetlemeyen suçlu değilmi?

Devlet bana cebimden para çıkmadan protez takmıyorki?

Gümrük kanunu koymuş 3 yaşından yukarı araç ithal edemezsin diye. Ya bırak bana ne faydası var senin hükümetinin veya x başka hükümetin...

canım arkadaşlarım benim derdim burda herhangi bir partiyi yerden yere vurmak yada yüceltmek değil imkansızıda istemiyorum ama bu kanun 7 yıl önce çıktı kanunu yapan kurum bunun denetiminden sorumludur tamam 7 yılda bu işlerin tamamı yapılamıya bilir bazı belediyelerin gücü ve imkanlarıda yetmeyebilir onada amenna ama ben kendi yaşadığım şehri bilirim bu belediye şuanda türkiyenin en fazla gelirine sahip belediyesi erciyes dağına turist çekecez diye milyon dolarlar yatıran çevre belediyelere borç para veren bir şehirden bahsediyoruz ve bu belediye 7 yılda bu konuda en ufak bir adım atmadı geçen yıl benim oturduğum mahallenin tüm elektirik kabloloarı yer altına indi kanalizasyon ve su hatları değiştirildi yol çok genişti daraltılıp araç park yeri yapıldı kaldırımlar genişletildi aydınlatma direkleri değiştirildi akşam olunca mahalle gerçekten çok güzel oluyor gözü rahatsız eden hiçbirşey yok ama çevre düzenlemesini bu denli güzel yapan belediye öyle bir kaldırım yaptıki tekerlekli sandalyedeki bir insanın kullanması imkansız bu kadar masraf yapılıp insanların göz zevki hatta raçlarını park edecekleri yerler dahi düşünülürken neden adam akıllı iki rampa yapılıp benim gibilerin derdine derman olunmadı milyarlarca lira harcanan cevre düzenlemesinde 2 binde bizim için harcayamazlarmıydı

saww
bopun temelleri 1991 deki erken seçimlerde atıldı shp güneydoğudan 4 oy aldı mahmut alınak ahmet türk ve leyla zana yı meclise soktu neyse konumuza dönelim
evet kendin de dedin bak bazı suistimalciler yüzünden hakkını elinden almışlar işte bazı noktada bunların önüne geçebilmek için bazı kısıtlamalar getiriyorlar mesela bunlardan önce sahte sakat raporu alıp devletin sırtından milyonlarca lira kazanan kişiler var bunların önüne geçmek için rapor almayı zorlaştırdılar ve oranları düşürdüler
demirc
sana katılıyorum zaten o belediyenin bir takım vukuatları var yanlış işler yapmışlar hesabının sorulması lazım ama birkaç kişi yüzünden bütün bireylerin yaptıkları göz ardı edilemez mesela benim oturduğum ilçede gazi özürlüler koordinasyon merkezi vardı akp li belediye başkanı varken bize tahsis edildi ama mhp li belediye başkanı döneminde zorla elimizden alındı buna bizim dernek başkanımızda çanak tuttu mhpliydi kendisi kader arkadaşlarını ideolojileri uğruna sattı dediğim gibi sana bazı konularda katılıyorum ama bazı hesapta olmayan şeyler yüzünden ertelemeler vardır ümidediyorum ki düzelecek

mesela bunlardan önce sahte sakat raporu alıp devletin sırtından milyonlarca lira kazanan kişiler var bunların önüne geçmek için rapor almayı zorlaştırdılar ve oranları düşürdüler

Sen şaka falanmısın? Bizi eğlendirmeyemi geldin buraya..
Ramazan da sana ancak gülüyorum.

Bu ülkede hergün kadın öldürülüyor. Senin mantığınla bütün erkekleri ev hapsi yapmak gibi bişey senin dediğin.
İşte problem senin seçme ehliyetin olmadın halde gidip rey atıp insanların başına kendin gibi bir yönetici ataman problemin ana kaynağı.
Senin vay haline kardeşim. Tövbe et ve bidaha sandığa mandığa gitme...

Suistimal yoktur. Suistimale göz yuman yetkili vardır.
Göz yumanı denetlemeyeni cezalandıracağına kalkmışsın masumu cezalandırıyorsun. Pes..

Bak güzel kardeşim Almanya da polis rüşvet yemez. Yiyemez. Neden?
Atıyorum çorba parası için rüşvet alırsa devlet adamın hayatını bitiriyor.
Yani rüşvet alması için hayatını kurtaracak bir meblağ olsunki adam o riske girsin.
Senin ülkende ise rüşvetsiz iş yürümüyor...

Sen konuş dur. İşi ehline vermeyenler elbet bir gün yaptıkları bina enkazı altında kalıcaklardır!.

saw senin engelin ne merak ettim? bu eleştirilerin son yasayamı yoksa senin ayağın yok diye sana araba ehliyet neyse verilmemesinemi ne yani kuyruğuna basılmış kedi gibi değilde şimdiki duruma yorum yap.( Bak güzel kardeşim Almanya da polis rüşvet yemez. Yiyemez. Neden?
Atıyorum çorba parası için rüşvet alırsa devlet adamın hayatını bitiriyor.
Yani rüşvet alması için hayatını kurtaracak bir meblağ olsunki adam o riske girsin.
Senin ülkende ise rüşvetsiz iş yürümüyor...) bu hep böyleydi kardeşim yeni bişey deği. o yüzden senin derdin başka bence sen muhalefetsin orta bulucu değil... kendinden başka kimseyide düşündüğünü sanmıyorum ...

bu konuyla ilgili değil çoğu yazı ne yapmaya çalışıyosunuz anlamıyorum ben. :(( inanın üzülüyorum ve yorumları dahi okumak istemiyorum ne bu kin be kardeşim :(

o yüzden senin derdin başka bence sen muhalefetsin orta bulucu değil...
Muhalefet veya muhalefet etmek öcü birşey değildir. Yasadışı falan da değildir ne bu suçlamalar falan anlamadım. Mesela ben neden ORTA BULUCU olayım. Böyle bir zorunluluk zeka sahibi insanlar için yok. İnsanlar, sizin tabirinizle MUHALEFET yaparken tavrı şu mu olmalı; Efendim mevcut hükümeti eleştiriyorum ama bu konuda daha önce Demirel şöyle yapmıştı, Ecevit böyle yapmıştı, Özal böyle böyle yapmıştı, İnönü şöyle şöyle yapmıştı, Menderes bi öyle bi böyle yapmıştı. Şaka mısınız siz. İnsanlar burada yorumlarını yazıyor dikkatinizi çekerim, doktora tezi veya ders kitabı yazmıyorlar. Fikirleri beğenmeyebilirsiniz, ama saygı duyarsınız. Paylaşımın amacı budur.

hayalet73;
sen peki gül_güzeli'nin yorumuna saygı duydunmu şimdi ..oda sonuçta bir yorum yaptı..diyelim,varsayalım o bir yanlış yaptı,akıntıya giderek sen doğrumu yaptın ? arkadaşım sen ne zamandır bu sitedesin bilmiyorumda,sende bu tarz yorumların boş sözler olduğunu göreceksindir..ayselin dediği gibi hep kin hep kin..tamam bahsettiğin kişiyi sev demiyoruz,ancak en azından şurda kin kokulu cümleler kurana kadar çözüm sunan cümleler sarfedin..dikkat et yorumlara kimseden bir birlik çağrısı duyamazsın,kimse elini, taşın altına koymaz..bir sorun varsa geçer buraya iki cümle yazar rahatlar..ee bittimi senin sorunun şimdi ? kinini kustun buraya dindimi acıların yada sorunların ? boş iş bunlar arkadaşım boş.. ben de zamanla bu yorum işini bıraktım diyorum,ama bu gibi durumlarda duramıyor yine yazıyorum..sen eğerki bu sitede birlik olup çözüm üretecek bir kitleyi tespit et,ben bu siteden defolup gidiyim..bulamazsın..ama desemki kuru sıkan bir grup topla bana desem..eminim onlarca kişi bulabilirsin..biliyorum çok var..(bunu şundan dedim,bu sitede karşılacağın bariz konu budur) hep boş sözler hep edebiyat burdaki yorumlar..kalıplaşmış bide çoğu..

ismail kardeşim ben bahsettiğin konudaki mesajımı bu konunun ikinci sayfasında yazmışım. Birlik beraberlik beklediğimi kim söyledi.
Hazır konu dağılmışken birkaç cümle de ben yazayım:
Takım tutar gibi parti tutanlarla, okuma kültürü gazetenin spor sayfası/magazin sayfası ve marketlerin indirim bülteni olanlarla, İstanbulluyum diyip Eminönünde balık ekmek yememişlerle, İzmirliyim diyip körfezde vapura binmemişlerle, müslümanım diyip kutsal kitabını anlayarak bir kere bile okumamışlarla, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım diyip anayasasını okumamışlarla, babam adına araba alsam 2022 maaşım kesilirmi diye konu açanlarla velhasıl hayatı yalan olanlarla hak aramaya kalkarsanız arkanızı dönünce kimseyi göremezsiniz. Ne yazık ki biz buyuz ve bu forum ortamı da tam olarak Türkiyenin küçük bir kesiti. Takmayın kafanıza.
Kaldı ki bu konularda kişilerle muhatap olmak yerine genele hitap eden yazılar yazmaya çalışıyorum. Yorum yapmakla insanları suçlamak arasında bariz bir fark olduğundan yoruma saygı duyarım, ama muhalefet olmanın kötü bişey olduğunu söyleyen biri olursa buna saygı duymamı beklemeyin. Şu cümlenin savunması olabilir mi ya "senin derdin başka bence sen muhalefetsin orta bulucu değil".

GÜL GÜZELİİ;

2008 den beri 11 tane mesaj yazan birisisin. Sen git güzel kardeşim ramazanda milletin asabını bozma.

Bana borçlusun. Borclu olmadığını idda ediyorsan bulalım bi ulema mahkemeleşelim. Ha benimle mahkemeleşebilmen için cebindede 100 araba ücreti ve manevi zararımı tanzim edicek paran olması lazım. Onun için sen git boşbakanın gelsin onda para çok. Müslümansa hodri meydan. Ben roma hukukunda muhakemeleşmek istemiyorum. Müslümanın hakeminin karşısında. F. Sultan Mehmet gibi hesaplaşmak istiyorum.

hayalet73;
ben nedne onu savundum biliyomusun ? oda bıkmış bu boş muhalefet söylemlerden ..onu farkettim ben..bende aynısıyım artık muhalefet olacaksa birileri bunu buraya dökeceğine,enrjisini ona harcayacağına çözüm aramaya harcasın diyorum..oda bir nevi bunu kastetti bence..forumun genlinde bu tip konularda hep aynıdır..muhalif sesler yükseliiiiiiiiiiir,bazıları hakaretini edeeeeeer,başkada bişey olmaz.."ooooohhhh dejar oldum la " der gibi geri çekilir..birde aşırı memnuniyetsizlik var bazıalrında..misal tekerlekli ile hareket edenlerin şu 7 yıl sürecini 3 yıl uzatılmasına tepki göstermelerini anlarım..zor bişey gerçekten evde hapis kalmak..hatta destekliyorum..ama burda bazıalrı bence sırf muhalefetlik olsun diye aslında hiç bir zarar görmediği halde cümleler sarfediyor,ortamın nabzını yükseltiyor..sonra birlik beraberlik bekle dur..olmuyor işte..durum bundan ibaret..yoksa senin düşüncende sana göre doğru..saygı gerektirir..onun düşünceside ona doğru..bu böledir..

saww
bu kadar atıp tuttuktan sonra nasıl oluyorda müslümanlıktan bahsediyorsun ayrıca o rüşvet olayları sizinkilerin zamanında da vardı ama bugün o kadar yok zamanında bu ülke senin gibi 60 kişi tarafından yönetildi üstelik 150 kişi çoğunluk olmasına rağmen ve o zaman ekonomik kriz de oldu faili meçhul cinayette terör örgütünün sözde liderini avrupadan asmama şartıyla almakta bul bunlardan iyisini de getir iktidara o zaman ayrıca ben şaka değilim ama sen tam komedisin

Sizinkiler derken?
Yani demekki siz rüşvet alıyorsunuz!
İtiraf ediyorsun...
Yazık yazık bu kafayla siz devam edin...

Üst Alt