Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ulûfe Etrafında Şen "Engelli Kardeşlerimiz" ve Sakatlar [Tartışma]

vission
orada verdiğim bilgi 6-7 eylül olayları vikipedinin son kısmından eski mgk genel sekreteri sibri yirmibeşoğlunun ağzından vikipedine iyi bakarsan görürsün hem imf ve abd arasında ne fark var ikisinide abd yönetiyor zaten önceki yazımda dediğim gibi harp okulunun işi 6-7 eylül olayları sabri yirmibeşoğlu bizzat kendisi diyor
tolgahan
1971 yılında engelli devlet memuru alımı ile ilgili yasa çıktı ama bu yasayı senelerce kimse uygulamadı bu adamlar cumhuriyet tarihinin en büyük alımını yaptılar şimdi kadrolar birkaç sene gecikmeli doldurulacak diye veryansın ediyorsunuz fatma şahin dedi bir takım aksaklıklar oldu bu atamalarda ilk defa kapsamlı bir ömss yapıyoruz ösym formatında diye daha ne diyeyim sana
serdaruz
yetmez ama evet:mad:

haklısın sağlam türk biz yanlış anlamışız yalan söyleyen ve herşeyi fazlasıyla abartan bizleriz sayın bakanlar ve devletin yetkilileri söylemişlerdi boş olan kadrolar 8 ila10 sene içerisnde dolacak demişlerdi bizler ne yaptık sayın bakanımızı yalancılıkla suçladık bütün engelliler adına sayın bakanımıza karşı yapmış olduğumuz bütün olumsuz eleştirilerden dolayı özür dilerim ak parti ve kurmaylarından da özür dilerim bizler herşeyi yanlış anlıyor ve gereksiz yere abartıyoruz 8 10 senede ne var sanki çok kısa bir zaman nasılsa 2022 maaşımda var aylık 245 tl kendi kendimi idare ediyorum beklerim 10 sene daha ne olcak yeterki bu iktidar yönetimi bırakmasın mazallah millet acından ölür...

tolgahan
yine kendini düşünüyorsun kardeşim sana atanma diyen yok 8-10 sene bekle diyende yok alırsın ömssden yüksek puan yaparsın doğru tercih atanırsın ama bu kadroları birden doldururlarsa sonra gelecek engellilerin hesabını kim verecek 10-15 yıl atama yok niye kadro dolu biraz mantıklı düşünün kardeşim belki hatırlarsın bunlar iktidar olmadan 60 tl 2022 maaşı alınıyordu şimdi en az alan 625 lira civarı bir para alıyor ha bu yeterli mi değil ama birden de düzelmez

sağlam türk insan sevdiğinin her yalanında bir doğru sevmediğinin her doğrusunda bir yalan ararmış o nedenle boşuna kendini yorma ne yazsan nafile cahille uğraşmak kolaydır ama okumuşun cahiline ne anlatsan nafile günlük hayatta kullanılan bir deyimi dahi anlamaktan noksan kişilere ne anlatacaksın boş ver bu tür konularda vikipediayı kaynak olarak gösterenlere ne diyebilirsin ki

tabi ki sana katılıyorum demirc adam vikipediaya bak diyor bakıp orada söylenen sözün aynısını yazıyorum adam nuh diyor peygamber demiyor olaya bak neyse senin de dediğin gibi bu tip insanları fazla takmamak lazım ha dün başbakana atanamayan bir öğretmen sana oy yok dedi o da oyun senin olsun dedi bunu ne zaman malzeme yapacaklar diye bekliyorum

sağlam türk ben neden kendimi düşüneceğim ne alakası var tamam ben yüksek puan alamadım atanamadım 85 ve üstü puan alıpta atanamayanlar var bunların hepside yanlış tercih mi yaptı ? ben memurluk istemiyorum tamammı bana yaşadığım ilde benim yapabileceğim asgari ücretlede olsa bir iş verse bana yeter tabiki bu dediğimi genele söylüyorum yada ben iş bulana kadar kendi kendimi idare edecek kadar maaş bağlansın bu kadar zor mu bu dediklerim?

Demirc iyi güzel konuşuyorsunda ben sadece bakanların yaptığı ve sonradan kıvırmalarını gündeme getiyriyorum söylenilen yalanlara kızıyorum ben mi dedim 20 bin kişi alınacak deyip sonradan da kadro sayısını düşürenlerin yalanlarından bahsettim ayrıca anlama özürlüde değilim anlama özürlüler yalan sözleri unutup burada bana yükelenenlerdir yalanın adı ne zaman değişti bende bir ata sözü ile cevap verceğim sizin sözlerinize GEMİSİNİ KURTARAN KAPTANDIR siz gemiyi kurtarmışsınız...

merhaba oturan boğa
duygularıma tercüman olduğunuz için çok çok teşekkür ediyorum. ben de siz gibi düşünüyorum ve çok kızgınım. düşünsenize kardeşimin evine gidemiyorum. belediyenin hataları yüzünden , ki kardeşimle aynı mahallede oturuyoruz. baştakiler nutuk atmayı çok güzel biliyor.
ve bu nutuklara inan çok kişi var . sorunlar yaşadığı hâlde

tolga gemisini kurtaran kaptan meselesi değil bu ben akpye oy vermedim vermemde sende haklısın sağlam türkün alımlar karşısında söyledikleri çok mantıklı ve doğru ama bu verilen sözün tutulmadığı gerçeğini değiştirmez hükümet şuan doğru olanı yapıyor ama söz ağızdan çıktığına göre bakanın çıkıp bunu açık açık düzeltmesi ve özrünü dilemesi gerekirdi akpnin çok yanlışı var ama doğrusu ve bu ülkeye katkılarıda tartışılmaz bireysel olarak düşündüğümde akpye kızgın olduğum yerlerde var en basiti emekli maaşıma sözde 170 lira zam yapıldı sürekli iş göremezlik ödeneğimden 165lira düşüş oldu bizlerin sizden farklı yanı yapılan her yanlışa tepkiyi verirken iyi yaptıkları şeyleri hiçe saymamamız bizler değilmiydik bundan 10 yıl öncesine kadar sskda fiyatlandırma ve ilaç kuyruğunda bekleyen diş çektirmeye gittiğimizde sıra yetişmediği 3-4 gün hastaneye git gel yapan bırakın doktoru hademeden dahi fırça yiyen hatalarından dolayı yerden yere vururken o günleride unutmayın ben orta okula giderken öğretmenle tartıştığım iddasıyla disipline verildim tekme tokat dayak yedim il milli eğitime şikayete gittim bir tokatta orada yedim işin dahada garibi tartışmanın olduğu söylenen günde ben doktor raporuyla istirahatliydim okulda bile yoktum şimdi bimere bir dilekçe yazıyorsun anında iki müfettiş soruştarmaya başlıyor yetmez ama evet diyenler ne oldu diyen arkadaşlar söyleyin şimdi hangi türkiye daha iyi

Demirc tebrik ederim seni sağlam türkle anlaşamadığımız konuda bu zaten sağlam türk hep yapılan iyi şeylerden bahsediyor ama yapılan yalanları nedense ısrarla görmüyor gerçektende sen son derece objektif bir yorumda bulunmuşsun bende biliyorum eskiye göre daha iyi olduğunu ama dediğin gibi sayın bakanların dediği dediğini tutmuyor eğerki mantıklı bir açıklama yaparlarsa bizimde bir düşüncemiz olur ama kaç sefer yalan söylenildi ve hiç bir açıklama yok
SENİ BİR KEZ DAHA TEBRİK EDİYORUM OLAYLARA TEK YÖNLÜ BAKMADIĞIN İÇİN DARISI SAĞLAM TÜRK E OLSUN İNŞALLAH...

tamam kardeşim ben de adamların yanlışı var diyorum hepsini doğru yapıyorlar demiyorum ki başka konularda da daha önce yazdım benim babam 2001 de emekli oldu o zaman emekli ile çalışan arasında 30 lira vardı yani çalışan 100 lira alıyorsa emekli 70 lira alıyordu bugün bu fark 800 lira yazık günah ama bir yandan da yapılan icraatlar var tabi ha bakanlar kendi hatasını kabul edip net bir açıklama yapacak sadece bunu fatma şahin yapmayacak bir de kadroların arttırılması var bazı arkadaşlar %10 olsun diyor ama onun olması sıkıntı olur %5 normal bir oran inşallah bundan sonraki dönemlerde aynı hatayı tekrarlamazlar

Merhaba Arkadaşlar;
Dün haberleri seyrettim Engelli eski milletvekilimiz ve yanındakiler Başbakanımızı ziyaret etmişler herkes güle oynaya gayet relaks bir şekilde kameralara gülümsüyordu.Bence engelliler biraz kendine çuvaldızı batırması gerekiyor.Ben İ.Ü.Cerrahpaşa Tıp Fak.Sağlık Kurulu salonunda kurulun üstünkörü bakıp beni hiç görmeden eksik puanlı rapor yazmasına! tepki verirken herkes kuzu kuzu oturmuş kendilerine ulufe dağıtılmasını bekliyordu galiba çıt çıkmadı.
Arkadaşlar 1996 da Habitat kongresine gelen delegeler Beyoğlu taksim civarındaki kaldırımlara bakıp eleştirirken bizim iş güzar belediye başkanlarımız adamların ne dediklerini anlamadıkları için (Çoğu ingilizce bilmezlerde ondan) sanki iyi birşey söylüyorlarmış gibi pişkin pişkin gülüyorlardı.

Sene 2013 İstanbul için söylüyorum yine yabancıların daha çoğunlukta gördüğü turistik yörelerimiz!! Millet caddesi, tramvay güzergahında bu kaldırım çalışmalarını yaptılar.Diğer görünmeyen sokaklar,evlerin girişleri ,üstgeçitler...kullanılamayan asansörler...bitmeyen çileler devam ediyor.Avcılar da oturuyorum Sözen zamanından kalma üstgeçidi kullanıyoruz ne yazıkki....insan bir rampalı üst geçit düşünemezmi kardeşim bu ülkede 10 milyon engelli ,yaşlı bebekli bayan vardır ...Bunları yapmak zor değil ,ama bunları yapmak yerine Kennedy caddesine ve bilumum yerlere laleler dikilir (Hemde yüzbinlercesi...)

YAZIKTIR GÜNAHTIR KARDEŞİM....benim ödediğim vergiyle bana hizmet vereceğine boğaz köprüsünde ki havai fişeklere harcıyorsun bilmem ne kadarlık lalelerine.... bende skolyoz hastası belimle çocuğumu kucağıma alıp binbir zorlukla karşıya geçiyorum.
Geçen yıl yeni yaptıkları Metrobüs üst geçidine yaklaşık 500 bin tl verdiler sonra ne oldu biliyormusunuz 1 yıl sonra sökülüp hurdalığa gitti.peki 36 milon tl ye yapılan Avcılar tüneli doldurulup yanına yeni metrobüs tüneli yapıldı. Ve o kavşak her akşam keşmekeş trafiği saç baş yoldururken ,hele o kavşaktan E-5 e katılım noktası varki böyle bir garabet sadece bizim ülkemizde olur herhalde.Yol açık olsa devamlı kaza olacak(Allahtan trafik varda açık kalamıyor.)böyle plansızlık olurmu!

Adama sorarlar sizin ülkenizde mimar,mühendis yok mu diye? ne bu yollar kaldırımlar....Gidin Avrupaya Amerikaya bakın böylemi yol yapıyorlar.
Sene 2013 hala mimarlarımızın %90 ı Engelli wc nasıl yapılır nasıl kullanılır bilmezler.(Samimi söylüyorum,üniversitedeki hocalarıda pek bilmez...)Gidin Fatih Belediyesine bakın bakalım engelli Wc ne olarak kullanılıyor...(Cevap vereyim kat ofisi)

O Kaldırımı ve Engelli WC yi tekerlekli sandalyeyle dolaştıkları zaman(pardon tekerlekli sandalyeyi süremedikleri zaman ) anlayacaklar....

O belediye başkan adaylarınıda tek tek tekerlekli sandalyeye oturtup 24 saat yaşaması sağlanırsa yaşam şartları değişeceğine inanıyorum.

Tüm engelli veya engelsiz arkadaşlarıma biraz empati yapmalarını öneriyorum....

Herkese saygılar sunuyorum...Farkındalık yapmaya çalıştım ....

referandumda engellilere pozitif ayrim yapacaz dediler evet yapiyorlar

referandumda engellilere pozitif ayrim yapacaz dediler evet yapiyorlar engelllilerin haklarini ellerinden aliyorlar ilk önce raporlarımızla oynadılar özürlüleri saglam gibi gosterdiler artik özürlü raporu almak icin yatalak olman lazimki hastaneden özürlü raporu alasin şimdide verdikleri üc kuruş maşa göz diktiler tabi biz secim zamani oyumuzu heba edersek hesap sormazsak şimdi dizimizi doveriz

Bülent Bey yazınızı okudum ne diyeceğimi bilemiyorum gerçekten her cümlede haklısınız anlatmak istediğinizi anlamayan kafalar olduğu aşikar dilerim bir şeyler değişir sorunumuz fazla bireyselleşmek galiba :( ayrıca polemik yaratmak istemiyorum ama yazmadan duramayacağım kusura bakmayın Gül Güzeli arkadaşın engeli nedir bilemiyorum kalbini kırmak istemem ama " neye bu tepki tek bacağının olmaması çok fazlada bir engel değil aslında bunu herkezde biliyo" yazmış ya kendisini gerçekten hayret ediyorum bunu nasıl yazabildi!

Üst Alt