Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Sol kulak 78 db ve sağ kulak 87 db işitme kaybı ile yüzde kaç rapor alabilirim?

danışman;

sol 90 db ve sağ 100 db işitme kaybını bu verilere rağmen nasıl % 30 söylüyorsunuz yanlış hesaplamışsınız % 50 çıkıyor. sol 100 db ve sağ 100 tam sağır olması zaten en yüksek % 52 veriyorlar sakatlık cetvelinde. açıklar mısınız bu cevabı nereden araştırdınız?

benim 78 db sag ve sol aynı cıktı doktor yüğzde 80 işitme kaybına yüzde 45 üzürlüdür raporu cıkardı seninkide aynı alman lazım

teşekkür ederim. peki % 45 engelli raporunu almadan önceki eski raporların var mıydı eğer aldıysan özürlülük oranlarını sırasıyla yazabilir misin?

merhaba officer. işitme testinde şu frekanslar yazıyor. 500 hz, 1000 hz, 2000 hz, 4000 hz yazıyor. işitme kayıpları ise ortalaması ise sol 90 db ve sağ 100 db dir.

Tamam işte onun orada yazdığını biz biliyoruz tablonun üstünde bu hz verileri yazıyor sol tarafta da 0-10-20-30.....120 kadar rakamlar var. Şimdi 500hz 100hz 2000hz ve 4000hz bu rakamlardan hangisine denk geliyor hepsini söyle bize..

Tamam işte onun orada yazdığını biz biliyoruz tablonun üstünde bu hz verileri yazıyor sol tarafta da 0-10-20-30.....120 kadar rakamlar var. Şimdi 500hz 100hz 2000hz ve 4000hz bu rakamlardan hangisine denk geliyor hepsini söyle bize..

sol kulak : 65 db 250 hz
80 db 500 hz
90 db 1000 hz
100 db 2000 hz
100 db 4000 hz
90 db 6000 hz
sağ kulak : 80 db 250 hz
90 db 500 hz
95 db 1000 hz
110 db 2000 hz
105 db 4000 hz
100 db 6000 hz tir. officer abi, işitme frekanslarına denk gelen rakam bu şekildedir.

officer abi. yukarıda frekans işitme değerlerine denk gelen rakamları yazdım.

world sen bu odyo kagidini okumaya bilmiyorsun arkadas
bilgi verenlerde sana anlatamiyor
odyo kagidini buraya kopyala ordan okusunlar sende rahat et onlarda:)

teşekkürler. ben size güzel bir şekilde yazdım. yukarıda yazmış olduğum veriler doğrudur dikkate alın bu verileri. neyse o fotoğrafı da aktarayım...

arkadaşlar arkadasım bugun rapora basvurdu tam doktor trajedısıyle karşılastı arkadaşın odyolojı degerlerı sag kulak 500 100 200 ve 4000 desibel toplamı 200 sol kulak toplamı 155 cetvele baktım yüzde 16 yapıyor doktor saglam yazmış ben bır kez daha doktorun yanına arkadasımla girdim cetvele bakmasını rıca ettım oda baktıgını oran veremeyecegını söyledi bende hata yapıyorsunuz kimseyi madur etmeye hakkınız yok dedim oda sen ne biliyorsun dedi bende sag ve sol kulakların 500 1000 2000 ve 4000 desibellerını topladım cetvele baktım yüzde 16 yazıyor dedim oda yüzde 5 en fazla yüzde 10 verecegini söyledi bende cetveli uygulamayacakmısınız dedim oda başka hasteneye gıdın dedi ben hayır sızı sıkayet edip rapora ıtıraz etmeyı düşünüyoruz dedim arkadaş tıp 2 den yüzde 20 hipertansiyondan yüzde 10 ve nörolojidende yüzde 5 almıştı ben yanılıyormuyum yardım ederseniz sevinirim

Cetvele doğru baktıysanız sorun yok. Doktor cetveldeki oranı vermek zorunda. Aksi takdirde itiraz edersiniz.

arkadaşlar % 50 raporumu aldım. bu sitenin yöneticilerine ve kullanıcı üye arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. sizlerle bilgi alışverişi yaptığımız için sağolsun.

bizde babama işitmeden ddolayı rapor aldık şimdi emeklilik için ankara nın onayını bekliyoruz babamki sol 78 sağ 90 dsb.di ünivertsite hastensinde %45 rapor çıktı inş.sende alırsın

world56 ne oldu %50 aldığın raporun Ankara'dan onaylandı mı, vergi indirimi alabiliyor musun, emekliliği düşünüyor musun?

Arkadaşlar hava sağ 8 kemik 6 sol hava 8 kemik 6 buna göre kbb heyette 5 puan verir mi

Yaş 24 askerlik almadılar
H90.4 sensörinöral işitme kaybından kolayı bu kayıpla yüzde kaç alırım rapor

H90.3 yen H90.4 farkı olurmu hangisi ileriderecede lütfen bir bilgi verin askerede almadılar saten sinirsel filan dediler 4 e ben kucukken menencit geçirmişim sinir hastası eglm ama sinirliyim

Arkadaşlar,

'35 db den az işitme kayıpları değerlendirmeye alınmaz' diye bir ibare gördüm internette. Bu nedir acaba? Tek kulak için mi iki kulağın toplamını mı bahsetmiş anlamadım.

Benim sağ 115 db, sol 110 db işitme kaybı çıktı. Saf ses hava yolu yazan yerde de sağ 29 db, sol 27 db yazıyor. Oranım kaçtır acaba?

Bi de yönetmelikte yazan şu ibareyi açıklamanızı rica ederim.('35 db den az işitme kayıpları değerlendirmeye alınmaz')

teşekkür ederim fulya83

Ama yine de bulamadım. Doktor odyometri testindeki üst tarafı topladı. Sağ için 115 sol için 110 yazdı. Odyometris de aşağıya hava yolu sağ 29db sol 27db yazmış. Rica etsem hesaplar mısın?

zaten 35 db kayıp ile rapor alman imkansız dolayısıyla ifade doğru.

herhangi bir ifade yazmıyor. Testimi gönderebilsem daha iyi bir sonuç alıcam sizden eminim ama gönderemiyorum, ekleyemedim. Bence 29db+27db= 56 / 4 = %14 ama emin olmak istiyorum.

sağ kulak toplamı 500,1000,2000 ve 4000 hertzdeki işitme desibel değerleri 115 db mi, sol kulak toplamı 110 db ise senin rapor oranın %2 bile gecmez kardeş.

tek kulağın 35 db ise değerlendirme yapılmaz.neden buna takıldın ki?

Peki saf ses ortalaması hava yolu diye bir yer var orada da sağ 29db - sol 27db yazıyor. O nedir?

Başka rahatsızlıklarım da var. 3 sene önce 39,2 de kaldım. Alamadım. 3 sene önce %24 kbb oranım vardı.Yeni çekilen odyometri de iyileşme var teste göre, nasıl oluyorsa. Bu sefer daha da aşağıda kalacak anlaşılan. İlerlemiştir diye tekrar deneyeyim dedim bu yüzden çok merak ediyorum. Benim sonucumda da 29db ve 27db görünce ve 35db yazısını okuyunca bilgi almak istedim.

Kulak kaybı şu diye bir ifade de yok. Sadece db ler yazıyor. Ekleyemiyorum testi

Merhabalar acaba bana yardimci olabilirmisiniz ?
1 yil once yuzde 33 rapor aldim kalbimden 30 kulagimdan 3 almistim.
Simdi yine basvuruda bulundum henuz heyete girmedim bir daha cikmaz diye korkuyorum bu yuzden 6 ay bosa beklicem diye ayrica korkuyorum .
Heyete girmeden asagi yukari yuzde kac rapor alabilirim diye ogrenmek istiyorum sizde bana yardimci olursaniz eger.
Kalp doktoru bana yine 30 vermis bunda bi skintı yok ama kulaktan yuzde kac verildi biomiyorum bu yuzden sizlerin yardimina ihtiyacim var.
Sol kulak 61 db cikmis odyo testinde ayrica sol kulak zarim delik.
Rapor kagidina biseyler yazdi ama ben pek anlamadim
Birtek rakamlari okuyabildim 270 80 yaziyordu . Eger bana yardimci olabilicekaeniz size mail ile test fotolarini gonderebilirim.

Üst Alt