Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS konusunda devletimizi eleştirirken lütfen biraz düşünelim!

eee önceliği bu kişilere verildi bizede 2.ci terihde yerleşmek olacak 2 yıl süremiz var torpile rağmen yerleşebilirsek yerleşiriz yoksa ben ömssye katılmayacam

Tosun paşa;

Ne yazarsan yaz okutturuyorsun kendini.Arkandayız Tosun reis.Gönlüne,yüreğine sağlık.

Leo ya katılıyorum.
Bu atanamayan arkadaşlar atansaydı acaba yine böylemi konuşacaklardı.
Engellilerin arasında birde iş beğenmemezlik başladı.Devletin verdiği engelli maaşının 3-4 katı falan maaş veren yerlere işe girmek istiyorlarmış.İş kur gönderiyor ama engelli kabul etmiyor.
Sağlam insanlar sabah akşam demeden 1000 tl için veya daha düşük asgari üzret için sırtlarında hertürlü şeyi taşıyarak birde üstüne birton laf duyarak ailesine ekmek götürmek için çabalarken biz engelli olarak bize sunulan evde yatacaksan engelli maaşı, oturduğun yerden çalışacaksan en az asgari ücretli bir iş veren devlete neden bu kadar hunharca davranıyoruz.
7700 kişi işe yerleşti mi? yerleşti.
Hepsi engelli mi? engelli.
Bu 7700 kişi bir ay önce işsiz miydi? EVET
eee neden biz olmadık diye veryansın etmenin ne anlamı var.
Dua mızı Allahım neden ona verdin bana neden yok diye değil de Allahım bana da hayırlısından nasibimi ver diye değiştirelim bence
Herkese selamlar.

Grayland sen nerede yaşıyorsun türkiyede yaşadığından eminmisin 3000 küsür kadro doldu diğerleri boş kaldı iş kur gönderiyor haklsın bende gittim o dediğin iş kurun kurlarına alacağı kişi sayısı 50 başvuru sayısı 500 kura çekiyor sap gibi ortada kalıyorsun hemde 6 aylık bir iş 6 aydan sonra ne yapmayı düşünüyorsun? 6 ayada razıyız ama o da yok bana asgari ücretli sürekli bir iş versin bayıla bayıla yaparım kardes sen herhalde ya çok hayelcisin yada para yönünden sıkıntın yok bu kursların a

keşke sağlam olsaydım da ne bu sınava gireydim ne de ATO SALONUNDAKİ GÖZ BOYAMAYA MARUZ KALAYDIM 60 BİN BAŞVURU YAPILMIŞ 3000 KİŞİYİ ATAMAIŞ MEMLEKETTEKİ İNSANLARDA ZANNEDİYORKİ BÜTÜN ENGELLİLERİ MEMUR YAPTI BUNUN ADI İKİ YÜZLÜLÜKTÜR KARDEŞ TÜRKÇEDEKİ KARŞILIĞI BUDUR.

Arkadaşlar onca hak yenmesi söz konusuyken bakıpda göremeyen zihniyetlere ne söyleseniz boş önüne atılan iki yeme tav olan güvercin gibiler o yüzden kendinizi yormayın yok 7700 felanmış yok bilmem neymiş yatıyormuş. ulen görende 60 bin engellinin hepsi alındı sanar bu sınav zaten bu ülkenin ayıbı evet dünyada ilk sınav öyle bir sınav diğer ülkelerde yok çünkü adamlar bütün engellilerine sahip çıkıyor çalışanına iş veriyor günde 5 saat mesai ile bizde sınavla çalışmayınada dilenciye sadaka verir gibi para vermiyor bütün ortez protez herşeyini karşılıyor, bizde gıdım gıdım veriliyor herşey göz boyayıp reklam yapılarak hani haziran sonuna kadar 20 bin engellinin hepsinin maliye ödeneğini ayırmışdı yerleştirilmeler bitecekdi sen çıkmışsın 7700 kadrodan bahsediyosun ve bunun kaç tanesi doldu bilgin bile yokki 7700 kadro doldu diye yorumda bulunma gafletine düşüyosun sen önce çık engellinin hakkını savunmasını yap bir gecede balta diye bir cetvelle bir çok arkadaşının hakkı yendi oranları düşürüldü eğer bir kimse çalışmaya başladıysa ve vergi indirimi almadıysa yeniden heyete gönderiliyor ve oranlar yeni cetvelle düşüyor vergi indirimi alamadığı için eşşekler gibi 25 sene normal insan gibi çalışması zorunlu bunların mücadelesini ver partizanlık yapacağına bizimkilerde kurumları engellilere uyumlu hale getirilmesini yolların engelliye uygun hale getirilmesini uzatıyor burdaki parti yalakalarıda veryansın ediyor güzel ülkem insanı uyusunda büyüsün nenni...Eşşek oldukça semer vuran çok olur o iktidara gelen her kimse a partisi b partisi c partisi bütün bunları eşşek gibi gözboyamadan yapmak zorunda bunun farkındalığında olmadan siyasi tartışmaya kimse sürüklemesin boş beleşlere cevap vermem gören görür...

Şüphe etme en sonuna ekleme yapmısın ya burdaki herkes en az senin kadar müslüman ve hayırlısını yüce mevladan isteyecek kadarlar arkadaş fetva verme millete....

bir çok kişinin yazılarına katılıyorum. 7700 kişi yerleşmedi öncelikle, birde yazdıklarımı okumamış olanlara mevcut; okursanız bir çok kurumdaki 5 kişilik komisyonlara aday teklifi bile gönderilmemiş. SGK ye gelince 2007 den beri özürlü kadroları için nerdeyse 15 günde bir 6 zarf alıp fabrika v şirketlere gittim. Nemi oldu sağlıklı iken müdür-danışman-uzman gibi statükolarda çalışmış olmama rağmen-referensimda olmasına rağmen tü firmaların personelden alımlı sorumluları bana o iş yerlerindeki en kötü koşullara sahip olan hammallık vb işleri adres gösterdiki en ilginç olanıda retina dejenerasyonu olan benim yüksek ısı ile çalışan sanayii fırınında işe başlatılmış olmamdıki o dahada ilginç sgk nın zarfıyla gitmeme rağmen işe taşeronda başlatılmış olmam..........................daha fazla tyazmama gerke varmı bilmem ama burda yalakalık seviyesine ulaşan yazılar artık mide bulandırmaya başladı. Öncelikle sallama usulu dedikodu yazmıyorum ben -birçoğunuz kamuda girip çıkamadığı yerler benim iş hayatımda bendne teklif bekleyen yerler konumundayıd......bu tarz duruma rağmen öürülü durumundaki insan konumuna düşünce bile ahbap-eş dost ............gibi saçma sapan siyasi partiye üyelik dahi işletilen düzenden en beklemeliki , bir çoğun yaptığı gibi sorularA DOLAYLI YOLDAN ULAŞIP 90 ÜSTÜ MÜ ALMAK GERKE SORNADA yine kamudan eş-dost ahpap mı tutmak gerek .

konu başlığıda eleştiri- övgü değil buna rağmen hala o iyi bu iyi yazan insanlar mevcut. Özürlüden bile prim sağlayan düzene niye çanak tutuyoruz ki.

torpili olan birde imam hatipliler yerleşdi olan dürüst engellilere oldu açıkda kaldık

Bir şeyler istedikmi olmayınca bahana bulmakta ve ona çamur atmakta üstümüze yok. :confused:

91 puan alan bir arkadaşımız açıkda kaldı neden torpilçilerin yüzünden torpille yerleşenin parası haram paradır

Eski için yapacak birşey yok önümüze bakma zamanı .....eylül atamasından ses seda yok .....eylül atamasında ...atama puanları 80 ne düşsünde 70 lilere sıra gelsin yoksa Bu ömss de tüm atamalar bittiğinde atana sayısı ilk 4 binleri zor geçer o arada 1000-2000 Bin kişide Bedava puanlarla atanır eline sağlık....

elimizi vicdanımıza koyduk, boş kalacağı bilindiği halde açılan kadrolara ve kılavuzda istemediği bilgisayar sertifikasını istemesine, ya da bilgisayar sertifikasının süresine dair absürdlüğe bi vicdani gerekçe bulamadık. vicdan dini bir özellik değil insanidir. dindar olan ya da dini sömüren herkes vicdanlı değildir.

levent linkte hiç bir siyasi partinin savunmasını yapma bu linkte özürlü ler için yapılması gereken bilği ve belge var sa yaz ne zaman bu sayfayı açsam karşıma senin yazın çıkıyor bence senin savunduğun siyasi partinin de yanlışları var bunları da kabullen artık savunmsını yapma burası siyasi tartışma yeri değil kardeşim sayfa yönetiçisi bu konuda rahatsız olan engelli kardeşlerimiz var bu yazı yeter artık yayınyanmasın size gelince levent bey önüne bak biz engelliler bu partinin ve diğer partilerin ne yaptığını çok iyi biliyoruz kim ne yapmasını çok iyi bilir evet seni anladık iyi bir siyaseci olacaksın ama adam olamayacaksın

Hep diyiyorum olan hep bize oluyor sıkıntıyı çeken biz çileyi çeken biz eger devletimiz bizim kötü günümüzde yanımızda olmuyaçaksa acaba ne zaman yanımızda olaçak neden hep bizlerin önüne engel koyulmaya çalısılıyor acaba anlamak münkün degil

ben var ya imam hatip mezunu olsaydım hemen beni kaparlardı imam hatiplilere kolaylık var diğerlerine yok birde hükümet partisi adaletle başlıyor ama adalet yok imam hatiplilere düşük alsa bile hemen memurluğa yerleştiriliyor diğerlerde sorun çıkıyor

tosun paşa;

bu zihniyet ile olmaz bilmeden sağa sola sataş çamur at izi kalsın imam hatip mezunuyum 75 puanım var atanamadım ne iş ama uzaktan bol keseden sallamak kolay sağlık personeli alındı bi dünya 50 puanlar ile ama onları görmez gözün işkembeden sallarken biraz daha bilgi sahibi ol

selam herkese öncelikle. ve Hayırlı Bayramlara

bu konuda parti yada şahıs olarak eleştirmek yerine objektif olarak bakmasını bilen herkezin şunları iyi görebilmesi gerekir diye düşünüyorum.
burda hepimiz engelliyiz. ve hepimiz geçmişimizi biraz olsun düşünüp elimizi vicdanıımıza koyduğumzda bizler için ne kadar güzel imkanlar sağlandığını farketmeliyiz.
türkiyede bundan öncesinde engellilerin birçoğu başkalrına muhtaçtı. bize bakan anne babamız bile olsa maddi anlamda sıkıntı olduğu zaman onlar bile belki bize sahip çıkma konusunda sabırlarını zorlayabiliyorlardı. bugün ise her engellinin birçok temel ihtiyacını karşılayabilecek maddi anlamda özgürlüğü var. hatta yeri geldiginde anne babasının bile engelli çocuğunun maaşıyla geçindiğini biliyorum.... artık evinden çıkamayan yatak yarası olan engelliler için evde bakım hizmeti veriliyor. artık bizler bilgsayar başına geçip hükümeti eleştirebilecek kadar fikrimizi yada hakkımızı savunma aşamasındayız....önceden sesini çıkartan bir engelli varmıydı bilemiyorum...bugün birçok arkadaşımız hükümet sayesinde devlet memuru oldu ve evine ekmek götürüyor.partiyi şahsı ve hükümetin siyasetle igili tüm politikaları nı bir kenara bırakıp düşünelim....hakikaten bu hükümet engelliler için iyi şeyler de yaptı bunu nasıl göremezsiniz blemiyorum.....

tabiki daha iyi olmalımı evet olmalı.eksik olan herşey tamamlanmalı...çünkü bizler insanız ve insanca yaşamayı hakediyoruz....fakat yapılanı görmemek,acımasızca eleştirmek nankörlük olur diye düşünüyorum. ve burdaki yorumlarını hep olumsuz cümlelerden yana kurankişileri gördükçe üzülüyorum.

sınav , açıklnması , atama derken hakkaten bunlar zor süreçler.sabır istiyor.bende zor aşamalardan geçtm.sabrettim ve gerçektende emek verdim. tek torpilim Allah tı... ve şuan memurum.şunu tüm samimiyetimle söylyorumki gönlünüz rahat olsun... eğer siz emek verirseniz sabır ve duayla beklerseniz oluyor... inşAllah ihtiyacı olan ve hakeden herkes sabırla istediği yere gelir.

ahmet_25;

sağlık sınavında böyle şey yapıldığında tabiki kızdım konu bu değil imam hatiplilere müezinlik değilde müftülüklerde büro memurluğu verilse buna birşey demem.

peki neden engellilere müezinlik yaptıracak bu devlet engelli müezinlik nasıl yapsın saçmalık bu nasıl çıkacak minareye sen hiç engelli imam gördün mü nasıl engelli imam olmuyorsa engelli müezinde olmaz onların yeri büroda hükümet bunu bilsin oy istemeye gelince hiç bir engelli açıkda kalmayacak diyor sonra ne oluyor 7700 kişi giriyor gerisi sonraki tercihlere kalıyor olmaz böyle şey

Özlem_hasret;

Evet,gözünde canlandırdığın engelli Medine fukarası gibi olsun istiyorsan, hazır kıta oldular.Bir çoğu 3 aylık veya bakım maaşı gününü iple çekip kaderlerine razı oldular.
Ama yok, tüm engelliler iş sahibi olsun, çünkü onların başka geçim yapacağı bir iş kapısı,evini geçindirecek güzel bir maaşı olsun diye düşünüyorsa bizimle savaşman lazım.Umarım geldiğin yeri unutmazsın.
Unutma,onların bağladığı her maaş gelip geçicidir.Yarına hiç bir garantisi yoktur.Umarım anlarsın!

Tosun Paşa,
Atamalar yapılırken senin tercih yaptığın bir yere senden daha düşük puanlı birisi atanmışsa şikayet ederek mahkeme yoluyla hakkını arayabilirsin. Aynı şekilde başka örnekler varsa gerekli yerlere şikayetlerini bildirebilirler. Burada torpil var diye binlerce kez yazsan sonuç alamazsın ama kanıtlarsan sonuç alabilirsin. Ayrıca artık atamalar merkezi sistemle yapılıyor. Eskiden olurdu barajı aşan mülakatta dayısını buldumu atanırdı.
Başka bir konu Tosun paşa müezzinler artık minarelere çıkmıyorlar, minarenin kapısından mikrofonla okuyorlar ezanı ve her raporu olan yürüme engelli değil.

tosun paşa;

Yazdıklarını okuyunca inş.. bir yere yerleşemezsin diyesim geliyor..

Bu kin bu öfke niyee ? Ben imam hatip mezunuyum.. ÖMSS imtihanına girdim orta derecede bir puanda aldım. kurulşduğu günden bu yana Ak parti için elimden geldiğincede çalıştım. ama bir yere yerleşemedim.

yukarıda yazdığın o o yazıları bir daha oku ve özür dile...

umut;

aynen sözlerine katılıyorum söylediklerin çok dogru verdikleri maaş ile ev geçindiremezsin onu bırak evlenemezsin bile ondan sonra engelliye sayip çıkıyorlar diyorlar bumu sayip çıkmak

arkadaşlar size basit ve hepimizin yaşamış olduğunu tahmin ettiğim bir örnekle bu olaya yaklaşayım.
Biz engelli insanlarız ve mutlaka annemize veya babamıza muhtaç yaşadığımız dönemler olmuştur.Şu anda böyle olan arkadaşlarımız vardır.Bende oldum ama şimdi kendi imkanlarımla yaşayabiliyorum Allaha şükür.Ben Aileme veya anneme bağımlı iken her ihtiyacımı annem görürdü veya babam.elektriğimi (lambamı) annem yakardı.Suyumu annem verirdi.Seyahatimi dışarı çıkmamı gezmemi babam yapardı.Yemegimi annem yapardı yeri geldimi yedirirdi.Yani herşeyim annem ve babama bağlı idi.Allah onlardan razı olsun.
Tamam buradan nereye geleceğim Örneğin annem bir seferinde yemek yapsa ve içinden birşey çıksa veya tadı güzel olmasa ve ben bu yemeği yiyemesem o gün aç kalsam ve babamın bunca yaptığı şeyleri ve çabasını bir kenara atsam sen nebiçim insansın bu nasıl yemek neden dikkat etmiyorsun diye ona veryansın etsem bu nasıl bir tavır ve davranış olur.
Aynı şeyi Devlet ana veya babaya uyarlayın.
Elektriğini suyunu yemeğini seyahatini sağlığını sporunu okulunu gidemiyorsan eve öğretmenini evde bakımını evde sağlığını,hastahanlerde ve birçok yerde poziif ayrımcılığı,indirimli arabanı (ha ben açım arabayı napayım diyebilirsiniz.) ama araba alan ve bu imkanlardan faydalanan arkadaşlarımız var ortezini protezini daha sayayım mı aklıma gelenler bunlar tüm bunları bize sağlayan devletimize yani annemize babamıza biraz daha saygılı olalım lütfen.
Bazılarınız bunuda beğenmeyip ne alaka diyebilir ama nankörlük heryerde ve her zaman aynıdır.

Burda imamhatip alımlarına tepki gösteriyim derken abuk subuk söylemler edenler var.Neredeyse artık imamhatiple bağdaştırıp dinine isyan edecek olanlar var.Diyanet çıkmış 3500 olan kadroyu 7000 e yükseltmiş.bu işin güzel yanıydı.Ama engellilerden imam,müezzin kadroları dolmayacağını tahmin etmeliydi.buda işin yanlış yanı.Diyeceğiniz sadece bu iken,bazılarının "hükümet kendi adamlarını dolduruyor,imam hatiplilerin kıymeti ne" gibi söylemlerde bulunması bence yanlış.Unutmayınki bundan 10 yıl öncede imam hatiplilerin devlet nezdinde hiç bir değeri yoktu..hatta devlet düşmanı seviyesindeydi..Bu açıdan bakınca bu açılan kadrolar onlara az bile..ama engelliler için bu kadroların olmayacağı artık anlaşıldı..eylül de ki ek atamaları beklemeden burda kuru sıkı atanları gördükçe bazen diyorum,"ben devletin başı olsam bu yorumları görsem,bu sabırsızlığı görsem bu kadarını bile almam" diyorum.çünkü bazıları çok alakasız,sırf buraya bişeyler karalansın diye yazıyor.Hiç eleştiri edebı yok.bir eyi eleştirirken,benim yurdumdan,benim milletimden insanlar gücenir diyen yok.Nerdeyse imam hatiplileri dar ağacına götürecekler bile çıkar buradan..bu derece kin duyanlar var..yukarda birisi yazmış,"50 ile sağlık memuru atanırken sesiniz çıkmıyorda imam hatipliler alınınca neden bu öfke ? " diye.adam haklı..hemen olayı dine,hükümete bağlayıp bir kalemde imam hatip okuyanları rezil etmekten geri durmuyorsunuz.

birde şu yanı var,eğer seviyeli eleştiriniz olsa burda diyanetin bu kadroları yanlış değerlendirdiği yönünde cümleler sarfedecektim,desteğimi belli edecektim..bazı davranışlar ve gereksiz sözler hakkı yenen kesimin hakkını aramasını bile zorlaştırıyor..ama bunu görebilen yok..

imam hatiplilerden özür dilerim ama bu kadarda hükümetten medet ummayın sözlerini tutmuyorlar bir ömss yaptı önce 40bin kişi alacaklardı sonra 7700e düşürdüler atanamayan imam hatiplilerden özür dilerim ama ösym sitesine baktım sayısal değerinde en düşük 65 diğer lise türleri için en düşük 79 keşke imam hatiple diğerleri eşit olsaydı.yani imam hatipliside diğerleride en düşük 65 puandan girseydi bir tek adalet ygs ve lysde var.ömss kpss eşitlik yok.mail yolladım merak etmeyin cevabını bekliyorum.sonuç alamazsam mahkemeye başvuracam kendim için değil yüksek puan alıpda atanamayanların haklarını savunacam .benim için diğer liseliler nasılsa imam hatipliler iyi ama sözüm imam hatiplilere değil adaletle başlayan partiye

graylant tam tersini düşün birde bakalım annen yada baban sen bana muhtaçsn diye verdiği yemeği sana yaptıklarını başına kaksa ne olur o zaman birileri sana iyilik yaptı diye seni ezmelerine hakkı yok genel olarak söylüyorum bu dediğimi

DEVLTİN BİRŞEYDE YAPTIĞI YOKTA BU SAYDIKLARINI YAPMASI ZATEN DEVLETİN GÖREVİ SANKİ LÜTÜFTA BULUNMUŞ GİBİ DEVLET BİZE BUNLARI YAPIYOR DİYE SESİMİZİ ÇIKARMAYACAKMIYIZ EN BÜYÜK YALANIDA ŞUDUR BU HÜKÜMETİN KANUN ÇIKARIP UYGULAMAMASIDIR 20 BİN KADRO BOŞ DEYİPTE KADRO SAYISINI 7000 E DÜŞÜRMESİDİR YANİ HERŞEYİ YARIM YAMALAK YAPIYOR AMA ÖYLESİNİ BİR GÖZ BOYAMA ŞEKLİ VAR Kİ BAZEN BEN BİLE İNANIYORUM BU HÜKÜMETE MEDYAYI ÇOK İYİ KULLANIYOR VE HİTAP TARZLARI SÜPER ATO SALONUNU GÖZÜNÜZÜN ÖNÜNE GETİRİN BEN ZANNNETİM Kİ TÜRKİYEDE İŞSİZ ENGELLİ KALMADI ŞU ANDA TÜM TÜRKİYEDE Kİ İNSANLAR BU HÜKÜMETİN ENGELLİYE NE KADAR SAHİP ÇIKTIĞNDAN BAHSEDİYOR..

Üst Alt