Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS konusunda devletimizi eleştirirken lütfen biraz düşünelim!

haklısın 8000 kadroyu bile dolduramıyan hükümetine diyecek bişey bulamıyorum sen hala savun bu cingözleri

Hiç Öyle şey olurmu O kadrolara 50 puanla Bile atama yaptılar sınava gir yeter .... Kadro Dolmadı onlar ne yapsın...85 punlar Boşta ..50 Puanlar işte ...Golden Hart Bunu söylediğim zamanı hatırlarmısın Özkan c İle beni AForoz edecektiniz gelinen durumu gördümmü

ANKARA DUY SESİMİZİ !!!! ÖMMS Yerleştirmeleri Hakkında..

Engelli bir arkadaşımız bu tespitine katılmamak elde değil ....

Türkiyede kaç engelli arkadaşımızın diyanetten gerekli belgesi var ki?..kaç arkadaşımızın sağlık bölümünden belgesi var ki?..gıda-tarımdan kaç kişinin belgesi var ki? ..bu kontenjanlar hep boş kaldı..bunlar incelenmedi mi?..bu kadar sorumsuzluk olur mu?..ikinci atamada bunlar düzeltilmeli..10.000 kontenjan bekliyoruz....

[font=lucida grande]hhee bırileride dıodu kı zeka engellilerı bıle kamu ya alacagımm . Dün kurada dıo kı ilkokul mezunu çokk var onların alımı az oldu okusunlar.. Yaw varya bayan olmasan tövbe tövbe.. Orta okulu zor bıtırdımm nıe mı ögretmenlerım çok anlaşıylydıı bı bakırköye gıt demedıklerı kaldı onuda dedıler velhasıll. Adamlar spastıgı zeka özurlu sanıoalar ya bu yurdumun ögretmenını egıtımını çokk ıyı yansıtıo za[/font][font=lucida grande]tenn.. Anadolu saglık meslegı kazandımm çevre bölümünu alanımda 1.lıkle ne oldu . Sakatmışımm okuyamazmışım ben saglıkta . Okula almadılar. Düz leseye gıtım . Hocalar ve sagolsun okul mudurumm benı ıstemedı çunku cokk zahmet verıodum onlaraa . Tastıknamemı verıp yolladılarr açık ögretımeee.. Be başbakan olanak verdınde okumadıkmı okula aldında gıtmedıkmı heee..
He veeee farzetkı okudumm lısans mezunu sakatlar bıle senın devletıne gıremıoo da ben nıye okuyayyımmmmm ..

Sen anca sakata bakım barası üç bes kurus sakat maası verıp evıne kapatmatyı bılırsınn başka icraatın yokkkkk başbakan yokkk bunu kabul et ıkı dönemde parayı bastıtırıp sakatı evıne kapattınn sadecee...

Levent bey duydunuz mu?[/font]

xxman;
bu sitedeki sorun ne biliyormusun.. senin kullandığın şu cümlede gizli bu ;
kardeşim biz kötülemiyoruz eleştirmede bir haktır
Kardeeeeeeş,siz hemen bir yazıdan düşüncenize zıt düşen bir yeri kırpıp yazının geneline yayıyorsunuz.Leo eleştirmeyin demiyor,eleştrirken dürüst davranın diyor.Yapılan bir yanlışla yapılan doğruları götürmeyin diyor.Nasıl ki sınavlarda 3 yanlış bir doğruyu götürürken bundan rahatsız oluyorsak,burda bahsettiği konu da buna benzer.Size diyorki,"devlet şunları şunları iyi yaptı,bu sınavda dünyada ilkti.eyvallah,ama daha düzgün yapılabilirdi" türü cümleler kurulmasını savunuyor..Burda öle bir eleştri anlayışı varki,tahrik edici ve bir çırpıda her doğruyu silici..Böyle olmamalı,yapılan yanlışı yaparken nankörlük çukuruna düşmemek gerek.Buna dikkat edilmeli..Eleştri tabi olacak,ama bu dürüstçe,düzgünce olacak..

tolga_han;

çoğu ülkede engellileri sınava sokmazlar engeline göre yapabileceği bir işe yerleştirilir türkiyede tüm engelli kardeşlerimin hakkı yeniyor sağlam insanların bile yapamayacağı bir sınava sokuyorlar

kardeş bu sınav olmadan torpille benim önüme geçildi hep.böyle gelmiş böylemi gitseydi..bunumu istiyordun..Bak milli eğitim kaç kez sınav açtı kendi bünyesinde,yüksek puan aldıysamda atanmadım..neden ? kabak gibi torpil..Belediyeye bile mevsimlik işçi alınacak,bir sınav yapıyolar iyi geçiyor bakıyorum başkası geçmiş önüme..nasıl oluyor ? ben 6 senedir o kadar sınava girdim bu sınavda atandım.neden acaba ?.olayların birazda görünmeyen yönüne bakın derim..kaba taslak karalamayın şurayı..Evet sınav da gereksiz kadrolar açtılar şuan boş kaldı,ama emin ol düzelecek oda..ha bide şunu söyleyim sizin istediiniz gibi dört dörtlük hiç bir kimse başa geçmeyecek..bunu aklınızdan çıkarımayın..en azından sizin istediklerinizi yapmaya yakın olana karşı nasıl olurda bişeyler yaptırırız diye enerji harcayın derim..burda boş boş eleştiri sizleri bir işe sokmuyor..

kalender-şah;
kardeş yine bana dedirtecen varya :) yaw sen ne meraklıymışsın haklı çıkmaya..haklısın deyimde sus bari,hadi sevin az daha :eek:..aslına bakarsan ben memnunum halimden biliyormusun.üstelikte akp'liyim..bunu hep söledim..ben burda hükümeti hedef alan sözler edip seni haklı çıkarıyorsam,bilki diğer engelli kardeşlerim için.olması gerektiği için..yoksa bende bağnaz olmayı,hükümete körü körüne bağlanıp seni haksız çıkarmayı bilirim..

pembeyürekli;
ben normal lise mezunuyum şunu anlamadım neden öncelik imam hatiplilerin diğerleri bu ülkenin insanı değil mi hem yerleşenlerin çoğunluğu torpilli.90 puan alan gene açıkda neden çünkü torpille 90 puan alanların hakları yenildi keşke ömss sınavı olmasaydı:mad:

ya akp ti resmen dalga geçdi ama o bürdünya da hesabımı sorcam

golden heart sen beni yanlış anlamışsın sınav olsun olmasın demiyorum ama bir hizmetli olarak işe girilecekse matematik türkçe tarih gibi sorulara ne gerek var

bu devlet beni isterse 1000 kere sınava soksun ben başarılı olmam çünkü ben liseyi 6 senede bitirmişim HAA bu devletin suçu mu hayır devletin suçu değil ama benim yaşadığım yerde bana uygun bir iş asgari ücretli bir iş versin tüm memurluklar sizin olsun size 2000 tl değil 3000 tl versin beni kazanamayacağım sınava sokupta sonrada benden yeterlilik belgesi istemesi biraz abeste iştigal ben kişisel konuşmuyorum bu dediğim tüm engelli kardeşlerim için yapılsın BU ARADA ATANMIŞSIN HAYIRLI OLSUN EĞERKİ ATANAMASAYDIN O ZAMANKİ DUYGULARINI ÇOK MERAK EDERDİM GOLDEN HEART AMA ŞİMDİ CEVABIN HAZIRDIR SENİN SABREDERDİM DİYECEKSİN ÇÜNKÜ GEMİYİ KURTARDIN HAYIRLI OLSUN GOLDEN..

seneye 2013 de engelliler için sınav yapılmayacak, hükümeti niye eleştirmiyim. bu seneki sınava giremeyen, yeni engelli olan seneye mezun olacak olan ne olacak. bir sonraki engelli sınavı 2014 yapılacak. tesadüf o ki 2014 seçim yılı bende seçimde verecem haklarını. diyen olacak bir senin oyun istediğini yap. karıncayı yangına su taşırken görenler sormuş senin taşıdığın su bu yangına ne yapacak, karınca tarafım belli olsun yeter demiş. bu hükümet 7 yıldır ertelediği sosyal yaşam alanlarının engellilerin yaşamına uygun hale getirme yasasını 3 sene daha erteledi. buda o hükümet severlere kapak olsun.

iskenderun;

Yıllardan hangi yıldıbilmem fakat toplu ulaşım aracıyla farklı bölgedeki bir şehre gitmiştim ve cüzdanım çalınmıştı. Polis-jandarma-vilayet vesaireye gitmeme rağmen Türkiye de şunu anladım kendi vergi ödeyen vatandaşını bile eve geri döndürecek imkanları yok-orda mahsur kalmışım ne yemek ne içmek ne konaklama nede eve dönüş ayarlama yok-herkes kaçıyordu benden.
Bu örnekle bile ülkenin durumu ortadayken pembe yalanlara kimsenin inanacağını sanmıyorum.Artı bu forumdaki bir çok insan partizan değil-yandaşve yoldaş mantığı ile yerleştirilme olacağı zaten sınavdan öncede dile getirildi ki -bir çok forum sayfalarında partimize gel imza at üye ol işin olsun gibi yazılarda okuduk....
Devlet herkesin devleti millet herkesin milleti akksa herkesin hakkıdır bu kadar basit.

Güzel yazmışsın-ben başka ülke ve kültürde bu dünyaya geldiğim için ÖMSS pek mantıkla yaklaşamadım toplama kampına toplayıp aramızdaki en mükemmel maymunu seçmek gibi bir durumdu bence. Kimsenin karşı çıkmayacağı problemlerle yüzleşmek zıorunda kalan insanlarız bunların %80 sağlık -bakım sorunları kısaca maddi-manevi çok yönlü yüklerki bu yüklerin çok büyük kısmını insnalarımız kendi imkanlarıyla karşılıyor yani zaten devlete yük olan kısım %03 lerle ifade ediliyor. Bu bakımdan ülkemize çok yakın ve aynı kanunları uygulayan ülkeler arasında 30 yıldan fazla geriyizdir. Şurda Lise-Üniversite mezunu insanları tespit etmişsin branş ve dalına kadar-hatta isteseler bu kişilerin çalışmış olanlarından cv ve referans mektubu bile alabilirler buna görede eğitim veya kamuda yerleştirilmesini çok daha kolay yapabilirlerken kalkıp bu kadrolarla yakından uzaktan alakası olamayan toplu sınav ile atama iddiası ile bizleri getirdikleri noktaya bak, birde avrupa birliğnden bu sınava giren her engelli baiına 100-150 bin euro destek parasıda cabası o nokta zaten ayrı acı bir olay-üzerimizden birde gelir kapısı yaptılar.

tolga_han;
kardeş ona bakarsan,ben yıllardır kpss,öss gibi sınavlarda da gereksiz testlerin olduğunu düşünmüşümdür hep..Ama bir şekilde bu sınavlar bişeyler sorularak yapılmalı.Yoksa hizmetliyi de sınavsız alacak olsa neye göre alacak..onlardamı kura olacak hep..nasıl torpilin önüne geçilecek..sınav olacak ki,torpil olmasın..babalar gibi sınav sonucunu çıkarıp "işte ben hakettim bu kadroyu" diyebil.Ama senin dediğin ve istediğin gibi bir uygulama yapacaklar.yani engellilere meslek edindirme kursu ve arkasından sıfır fazili krediler falan verilecek..belki daha değişik projeler bile gelecek arkasından..bunu tv de söyledi geçenlerde.Ama bu bizlerin birlik olması ile alakalı..herkes dağılmış,kafasına göre eleştiri yağdırıp duruyor burda..soruyorum hep,sizin eleştirileri bizden başka gören varmı..çözüme yönelin diyoruz ama yok..Develet bişeyler yapmaya çalışıyorsa,bence bunu adam gibi yaptıracak olan biz engelliler olmalıyız.benim düşüncem bu.

kardeş ben atandım derken,bu cümleleri kuracağını biliyordum.."sen kurtuldun tuzun kuru" tarzı cümleler kuracağını biliyordum..ama şunu söleyim,ben atanamasaydımda B planım hazırdı..Bi daha ki atamayı bekleyecektim..bu esnada da boş durmayıp birlik beraberlik çabalarımı daha da artıracaktım..Kardeş ben nasip ölçüsünde hareket eden birisiyim..benim önüme 6 yıl boyunca kaç kişi geçti bi bilsen..ama şimdi şükür olsun atandım..6 yıl sabrettim..Ama şu var sizede illa sabredin diyemem..sabredin ama bi yandan da burda hayıflanmak yerine nasıl bir araya gelip yukarıya ulaşırız bunun tartışmasını yapın derim.sizi sizden başkası anlamazsa,sizi kimseler anlamaz..

uğuracar;
arkadaşım komplo teorileri yazma şimdi durduk yerde..Devletin ömss sınavını 2014 te yapmasını nasıl olurda oraya bağlarsın anlayamadım..bi kere bu sınav ha deyince hemen olmadı..biz sınav hemen olmuyo diye az bağırmadık..epeyce zaman geçti..sen neredeydin o zaman ?
birde kpss sınavıda 2 yılda bir yapılır.alınan puan 2 yıl geçerli olur..o zaman düşük puan alan adamda,senin gibi "seneyede yapılsın belki bende yüksek puan alacam" der..o zaman nolacak..bi kere her sene sınav parası verdiğinde de sen lafını yapacaksın.bence bu yorum çok tutarsız olmuş..

Aramızda hala at gözlüğü takmış arkadaşlar var.Araştırın Türkiye tarihindeki en fazla sayıda özürlü memur alımının bu hükümet zamanında olduğunu görürsünüz.Artı memurlukta 30 yaş şartını kaldıranda bu hükümettir.yoksa vay halimize.Ama bazıları çok yobaz olduğu için hükümetin yaptıkalrını görmek istemiyor.Göremiyor..

en Çok alan hükümet bu hükümeT PEKİ en Çok yalan söyleyen hükümeT hangi hükümeT onun bilinÇindemisin MRDMRD :)

sizde yazmışsınız sizde o yazarlardan birisiniz.uyanın artık be

vicdanı olmayana elimizi vicdanımıza nasıl koyalım.

kalender-şah;
kardeş yine bana dedirtecen varya :) yaw sen ne meraklıymışsın haklı çıkmaya..haklısın deyimde sus bari,hadi sevin az daha :eek:..aslına bakarsan ben memnunum halimden biliyormusun.üstelikte akp'liyim..bunu hep söledim..ben burda hükümeti hedef alan sözler edip seni haklı çıkarıyorsam,bilki diğer engelli kardeşlerim için.olması gerektiği için..yoksa bende bağnaz olmayı,hükümete körü körüne bağlanıp seni haksız çıkarmayı bilirim..[/QUOTE]

GOLDEN Hart Kardeşim......Benim Kalender ŞAH olarak siyasetle işim yok, olaylara belirli bir siyasi açıdan bakıldığında ;İnsan Neti Diğil , GÖRMEK İSTEDİĞİNİ GÖRÜYOR.... Belirli Bir siyasİ PARTİNİN senpatizanı veya Mualifi Diğilim 'Fakat Elhamdürüllah Müslümanım,Elham Dürüllah Bazı etnik Kökenleri kanımda TAŞISAMDA Türk oğlu Türküm ......... Siyaset siyasetcilerin işi .......Benim Derdim Benim KENDİM ve Biz Özürlüler.....Geçmiş yazılarımı Hatırlarsan..... Genede de sn Bakan Fatma şahi ni ,ÖSYM ve ÖMSS yi Düzenleyen leri İktidar Partisini Destekliyici yazılar yazdım..... :Fakat Golden Ben Yinede tarafsızım; Fakat Ömss de Gelinen durum hiçte masum değil...... Yüzlerlerce Tercih Bile yapan Bulunmayan Boş kodrolar , özel nitelikler le yenilen Haklar ......Biten umutlar...... İkinci ve üçüncü Atmalarda Ne olacağı Belli olmayan Belirsizlikler......

Sana shakespeare'in yazdığı julius caesar' oyunundaki unutulmaz sözleriyle sesleniyorum.. marcus antonius' sezarın ölümünde sonra Kalabalıklara Şöyle seslenir....

Dostlar, romalılar, yurttaşlar, dinleyin;

ben caesar’ı gömmeğe geldim, övmeye değil.
insanın ettiği kötülük yaşar ardından,
iyilikleriyse topragirer kemikleriyle.
bırakın, öyle olsun caesar için de.

golden Hart ....Kardeşim Ömss sınavında gelinen durum Yaşanan Aksaklıklar vb Yaklaşımlar Belirli bir siyasi oluşma Partiye ve Belirli siyasi Karakterlere Mağal edilemez Kaldıki Ülkemizin içinde Bulunduğu iç ve dış siyasi Durum ,Yanı başımızdaki iç savaş ve Mecut Hükemetin Özürlülere yaklaşımı. Sayın Fatma Şahinin Göz Görür Kulak Duyar Çabaları.... Sayın Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan Beyin Gayertleri ömss kurra atamalarını şereflendirmesi orada özürlüler için verdiği mesajlar ,sözler göz ardı edilemez .....

Ben Kalender ŞAH olarak ÖMMS sürecinde Büyük Bedeller ödemiş Biri olarak (8 Yıla yakı süren Evlliğim ÖMSS ye Hazırlık süreci ve Devamında Yaşadığım Sinir siteres ve Ruh Halinden Dolayı Biten .Ömss sonucu açıklandığı zaman Hiç boş soru bırakmadığı halde 2 ADET boş sorusu olan 7 adet kadar neti eksik olan ösymy itirazına baştan savma bir ocevapla olumsuz yanıt alan .....81 puanla Ben açıktayken 50 puanla memur atayan .......Ticareti Bozulmuş ,Yuvası yıkılmış,Özür oranı artmış, Hastalığı yeniden tetiklenmiş bİRİ OLARAK ...BİZ Özürlüleri Bukadar Umutlandırıp .....Sonrada Bukadar yıkanlara ...Bizlere Çok Büyük Bedeller Ödetenlere ....Hiç Birzaman Hakım ve Arkadaşlarımın Hakkı Hela Değil

Özürlülerin Hakkı Size Helal Değil.. .......Bu zihniyet Aslanı KEDİYE Boğduran zihniyet :80 puan Açıktayken 50 puanı ATIYAN zihniyet 50 puanla Cahil Din Admı 45li puanlarla ;Bilgisiz Sağlık personeli ATAYAN Zihniyet; Yazık ...........

Eğerki ÖMSS siyasi BİR HESAPLAŞMAYSA ; Bu Durumda onu gösterir gibi....... ÖMSS de Tüm siyasi parti ve oluşumlar kadar özürlü konferdesyonları ve bizim duyurmaya çalıştığımız cılız sesimizi ; yüksek sesle duyurmayan medya ve medya organları aynı dercede sorumlu.... Bugün ÖMSS deki ATAMA FİSAYKOSUNDAN tüm bunlar sorumluluk ve Zorumluluk sahibi.........

kalender-şah;
kardeş dediğin doğru engelli dernekleri,medya,gazeteler üstüne düşen görevi yapmıyorlar..millet bellemiş bi hükümette hükümet..hangi hükümet başa gelince bir kesimin ihtiyacını dört dörtlük yapmışki..şimdikinden de bunu bekliyorsunuz..o dernekler ne için kuruldu..o medya 1 saatlik bir yayın yapıyormu bizim hakkımızda..onu geçtim bu dernekler,devletin bizi unuttuğu zamanda üstüne düşeni yapmalı ama yok..hadi bunları geçtimde,engelliler de engellerini aşamıyorki..

Golden kardeşim ....İşin kolayı her suçu hükümete Atmak günah keçisi bulmak kolay ...ömss süresinde Birokrasi ve yan kurumları nerede ...Herşeye mualif Meclisteki mualefet nerede ....Kim nerde .....

Yukardaki yazımda ufak düzenlemeler yaptım yine oku ....Bu ARADA Atandın Galiba Hayırlı Uğrlu olsun Allah gittiğin yerde önünü açık yolunu düz etsin ...Çünkü Bilenin Hakkıyla Hak Ederek, Puanınla, öğreniminle ADALETLE Atandın... Bazıları gibi Sınava gir yeterle diğil....

kalender-şah;
saolasın kardeş.Allah bütün hakeden engelli kardeşlerime nasip etsin..

80 puan Açıktayken 50 puanı ATIYAN zihniyet 50 puanla Cahil Din Admı 45li puanlarla ;Bilgisiz Sağlık personeli ATAYAN Zihniyet; Yazık ...........

.

Sizin zihniyetiniz çok düzgünmüş maşaallah!:confused:

Puanla işin alakası nedir? Veya soruları cevaplayanların o işe uygunluğunu belgeleyen bilimsel bir diplomanız varmıdır?

Bilgisayar başında 2 tuşa basmak için 1 sene sınava çalışıp ezberleyip 80-90-100 her neyse bu puanı alamıycak insan yoktur.
2+2=2*2 istediğin dersaneye gidip sorabilirsin. İstediğin hocaya sorabilirsin. Her insan bu puanları alabilir.

Ezberci eğitim bi sınav hop işbaşı...:eek:
Dünyada bi örneği varsa paylaşın lütfen de bilgilenelim.....

Doğru söylüyon saww ...... O kadar zeki'ler di BEDAVACILAR 50 ile niye Atandı............ 80-90 La Atanan Din Görevlisi İLE 50 ile Atananı Birmi 80 le 90 la çalışıp Atnan Din görevlileri Enayimi.......Bu ikisini Bir tuatan Zihniyet de Bozuk Zihniyet ......

Eşdadın Kemikleri sızlıyor .....Aynı oyun osmanlını son zamanında oldu....

.......Osmanlının ilk Dönemlerinde Din Adamı Demek ....Ak ŞEMSEDİN olmak demek....Mevlana Olmak demek......Hacı Bektaşi veli Olmak demek ,Molla güryani olmak demek.....Hacı Bayram veli , şems olmak demek ti.......
Türk islam Tarihinde ise Fuzuli,Farabi,Muhuddini Buahri ,İmam hanifi, İmam şafi,Abdul kadir ceylani olmak demek ti ......... Onlarca İlimde Bilimde ,Evliya lık Sıddık lık ve benzeri Makamlara yan gelip yatarak Değil ilmederek Gelmek demekti ........ .
.........İlmin irfanın ola bilecek en üst perdelerini hatmedip , Osman gazinin Hocası Şeh Edebali, Peygaberin Müjdecisi İstanbu Fatihin , Hocası AKŞEMSETTİN OLMAK DEMEK ti....Mezar Yerinin Değişileceği Devlet Sırrı olarak saklanan ,Yunus Emrenin Mezarı Kaldırılırken,yüz binlerin ısız bir kasabada : Biz yunusun cenazesini kaldırmaya geldik dedirecek Zaatların HocasOlmak Taktuk Emre Olmak Demkti........

devletten hükümetten allah razı olsun imkan yartmış ve yaratmya devam edecek benim söyleyeğim kısa ve öz eksik yerleri görelim tamamlanması için çalışalım ama nankörce yapılanları yok saymayalımm vicdan

Eşdadın Kemikleri sızlıyor ......
Elma üzüm, sap saman, elma, armut birbirine karışmış.
Harbi şaşırmışsınız siz.
Hukuk devleti ile. Gukuk devleti birbirine karışmış.

İşle bu sınavın alakasını soruyorum?
Bu sınavdaki soruların işe faydasını soruyorum?

İşi ehline vermekten bahsediyorsun! Ama alakasız bir sınavı savunuyorsun PEhh:p

O Yüce Allahki Musa AVS sınav etmek için Nili TERSİNE Yüzdürmüş....Bu sınavda Nilin TERSE Akması Gİbi....Rabbim Bunu Yapanlarda ve destekliyenlerde Koymaz....

Hz Musa ve firavun arasında geçen firavunun ilah'lık iddası ateşli bir biçimde firavun'un kendisinin tanrı olduğunu, istese her şeyi yapabileceğini buna karşı kendisinin Musa'nın Rab'binden güçlü olduğunu söylemesi, Hz musa ise tek tanrının Allah olduğunu firavunun tanrı olmadığı sıradan bir insan olduğu, tanrı olmadığını ilan etmesi ile sürerken, firavun tanrı olduğunu kanıtlamak için dilese nil nehrini bir gecede ters yöne akıtacağını söyler.
Tabiki Hz Musa bunun mümkün olmadığını firavun'un böyle bir kudreti olamayacağını dile getirir.
Derken sabah olur Hz Musa birde ne görsün sabah olduğunda nil nehri ters akmaktadır. Hz Musa cenabı Hak'ka yakarır Yarabbi nasıl olur ben senin peygamberinim firavun ise kendini sana eş koşan bi günahkardır nasıl olurda firavun nil nehrini ters akıtır?
Allah'u teala Musa'ya seslenir; ey Musa;; firavun kendini tanrı ilan edip bana düşman olan bi günahkar, sen ise peygamberimsin fakat sen dün gece uyurken, nil nehrini ters akıtayım diye firavun sabaha kadar bana dua etti . Peygamberim Musa sen uykudayken o bana dua ediyordu ben de kabul ettim dua'sını.

Ve işte dua'nın Emeğin ve zahmetin Allah katındaki önemi.......Bizler Gece gündüz çalışıp da 80 üstü punalarla açıkta kalırken ,Yangelipte Yatanlar 50 puanla Atanırsa Bu Adalet değil.... Kul Hakkı Var Allah cc Sorar....Firavunun sonu neyse akıbetleri öyle olur....işallah...

Ben Her Ne olursa Olsun Yanlışın yanında ,Taraf yada taraftar olmam Doğruyu Söylemekten vaz geçmem ...Belkide O yüzden Edebiyatcıyım .....

Nefi' isimli 17. Yüzyılda IV Murat Tarafından İdam Edirilen ,çok önemli ve değerli Bir Divan Şairi derki....

Müftü efendi bize kâfir demiş
Tutalım ben O'na diyem müselman
Lâkin varıldıktan ruz-ı mahşere
İkimiz de çıkarız orda yalan

Bu Şirin Halk Arasındaki Kıssadan Hisseside şudur.....Dinime Küfreden de Müslüman OLSA........

Bana Bukadar Mualif olanlarda Benden Daha iyi Durumda OLSA Gam YEMİYECEM......Kan Kusup Kızılcık Şerbeti içtik Deme zanı değil....

Padişahım çok yaşa Padişahım çok yaşa......

padişahım çok yaşa

kalendre,
Ne saf adamsın sen ya, Alhal senin bu dinisiz inamsız dvlete hi,zmet etmene zizin vermiyor.
Sen zorla dinssz inamszı olucam diye ısrar ediyoprsun.

Bu senin için en hayırlısı. asgari ücret 700 tl bi salla başı al maası alıyor 2000 bin tl.
Günaha girme sen boşver. Hakkınla özel sektörde açlış.

kapitelizme apdest aldırıp müsleman mı yapacan?

padişah çok şaşa...;)

Hahahaha;);););););)

Hayırlısı olur işallah ......

Ama GERÇEKTEN SAFIM....Kendim saf Diğilim de Düşüncem saf....

Bir Mesnevi şairide Mesnevisinde Oğluna Öğüt olarak Beyitler Halinde Bir Fabıl yazar (FABIL:İnsanların yerine Hayvanları Koyan Onları insan gibi değerlendiren Masal/hikaye benzeri yazılardır)

Pir eşek dedi ki
Ey bela bağına tutsak olmuş eşek.....

Batıl isteyerek haktan ayrıldım
Boynuz umdum kulaktan ayrıldım

Bende AYNI Bu yazıdan alıntı Beyilerdeki gibi bela bağına tutsak olmuş ....Batıl isteyerek haktan ...Boynuz umarak kulaktan olduk.....

babacan ben onu bunu bilmem 8000 özürlü alacam dedi ne yapıp ne edip alacakdı 8000 kişiyi ötesi faso fiso ne konuşup saçma sapan şeylere kavga ediyorsunuzki akpnin tavrını bir kez daha belli etti

farukt bunları engellinin üştünden prim yapıyorlar siyaset yapıyorlar bizim resmen hakkımızı yediler ortada gerçekler

Üzücü olan 40 bin öğretmen alıyon bukadar sansosyon olmuyor...Bir OKDAR da Başka Adetlerde memurluklar....Zaten Bir avuç özürlü ...Bukadar eziyet niye

Biz normal insanlar gibi diğilizki Biz hayatı daha yoğun yaşıyoruz bizde günler daha uzun yaşam şartları daha ağır ,özürlü olmayanın saati bizde dakka .....ömss nin sıkıntısını sitresini an ve an dakka dakka , saniye saniye yaşıyoruz......bunu lütrefen kimse göz ardı etmesin....Kalbim göğüs kafesimde beni zorluyor, nezamn duracak diye bekliyorum ...veya beynim nezaman tamam bukadar diyecek ......yaşam bizde yaşarken uzun bitince kısa....Allah hepimizin yardımcısı olsun....Dua etmekten Başka elimizden hiçbirçey gelmiyor....

sen öyle san kalender şah önceliği imam hatiplilere verdiniz torpili olan düşükler yüksek puan alanların haklarını yedirtiniz.bir çok yüksek puan alanlar açıkda kaldı.haa birde imam hatipli engellilere müezinlik verdiniz yaa allah aşkına engelli birisi minareden müezinlik yapabilir mi saçmalık hadi müftülüklerde büro memuru olarak alsaydınız fena mı olurdu.engelli müezinlik yapamaz adı üstünde engelli nasıl çıkacak minareye akıl var mantık var.bence bu imam hatiplileri müftülüklerde büro memuru olarak işe alınsınlar.

Bence tartışılmalı-zaten tartışılmadığından dolayı buralara gelindi. Bedensel uzuvlarında eksiklik veya bu durumda olan kişilerin tespiti çok kolay sadece bir parmak hareketiyle online sistemde devlet görüyor. Sınav işi tamamen şov maksatlıydı. Bir parmakk hareketiyle sistem görünen bizler yine bir parmak hareketiyle iş-tecrübe-eğitim ve referans gibi özelliklerin talebi yapılabilirdi. Sonrada Açık kadrolar veya alma zrunluluğu olan kamu kurum ve kuruluşlar tespit edilip yine bir parmak hareketiyle basit bir bilgisayar programıyla kim nereye uyar görünürdü ki buna istinaden avrupa birliği kişi başı 100.000 euro hibe sistemiyle zaten o bölümler için gerekli alt-üst yapı artı eğitim sağlanırdı.......... neyse onu bunuda geçtim bu sınav ile ilgili nasıl oluyorda kamuda görevli olanlar sınavın olacağını 2 yıl önceden biliyorda normal özürlüler sınav başvurusunun bitimine sadece 15 gün kala haber alıyor ve yine nasıl oluyorda bazı dersheneler 1 yıl öncesinden bu sınava hazırlık kursu açıyor ? ve yine nasıl bir hata yapılıyorda bu sınava zaten kamuda görevli memurlar giriyor ve çoğunluka kazanıp atanıyor yetmiyormuş gibi hakkım diye ortalıkta dolanıyor madem çok süper akıllı süper zeki ötesisin niye KPSS ye girip bu aklını orda kanıtlamıyorsun ?????? kısaca nerden tutarsak tutalım pozitif bir souca ulamşama imkan yok. Benim başvurduğum tercihler den 5 kamu birimiyle bağlantım var bana söylenen 5 kişilik komisyonumuz toplanmadı ve bize atamalarla ilgili başvuru yapan özürlü bile teklif edilmedi daha dendi.......buna istinaden çoğunluğumuz baktığımızda atanamadı diye ösym sitesinden ekran çıkıyor pekiyikimler nasıl atandı bu yerlere ????

Bence burda sorunları açık açık yazmanız doğru.

Üst Alt