Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS konusunda devletimizi eleştirirken lütfen biraz düşünelim!

ben 24 yaşındayım miyopati(kas erimesi) hastasıyım ne 2022 nede başka bir maaş istemiyorum devletten Ben anlımın teriyle çalişip para kazanmak istiyorum ben ve benim gibi duşunenler oturup sınava gircem 80 uzeri not alayımda yerleşeyım bir işim bir emeğimle kazandığım maaşım olsun diyerek hergun planlı olarak ders çalışacağim sonra aynı duzeyde okuduğum adam 65le atansın revamı?ha sinava bile gerek yoktu herkezin ne okuduğu ne rahatsızlığı olduğu nasıl işleri yapamayacaği yani aklınıza gelebilecek tum bilgiler zaten ellerinde imam hatiplilere kadrosunu versin camilerde diyanette meslek liseliye versin mesleğine göre duz liseyı versin okuduğu bölüme göre show yapacaksa yıne yapsın ama umut verip heyecanlandırıp ortada bırakmasın... bu engelli veya engelsiz fark etmez özel sektörde çalış diyebilirsiniz onun içinde çok uğraştım işkurda kaydım var bireysel başvurularım oldu ama nafile yani kısaca Devlet yetim ve öksuze nasıl bakmak zorundaysa bana uygun ortamlarıda yaratmak zorunda Çünkü devlet yönetmek ve iyileştirmek için vardır harap edip yok etmek için değil...

dönüp dolaşıp başa geliyoruz hep,adamlar üniversite mezunundan bilgisayar vesaire sertifika istiyor-öncelikle kanunları açıp bakarlarsa 97 den itibaren üniversitelerde bilgisayar-hukuk-anayasa-vatandaşlık dersleri 2-4yıllıklarda mecburi olarak zaten verilmeye başlandı. Ne sertifikası salak yerinemi koyuyorlar insanları. sertifika 2ayda alınıyor üniversitede bunu 4 dönem görüyorsun kaba tabirler taşak geçiyorlar galba.

dünyada bir ilkmiş ösym sınavı ve kurası dogru dünyada bir ilk sen insanların hayalleri ile umutları ile oyna nasılsa bunlar ilk degil nasılsa sizler için engellinin halini durumunu yaşantısını nasıl anlıyabilirsinizki çogumuz işsizlik nedeniyle evlenemiyor kendi ayaklarının üstünde duramıyor ve bunun gibi bir çok sıkıntı çekiyoruz sonra kalkıp birileri ösym sınav olaçak diyor kura olaçak diyor su kadar kişi alınaçak diyor bunun gibi bir çok söylemler oluyor bakıyorsunki sonunda the ent diyor aynı sonuç aynı hüsran eminimki çogumuz ne kadar üzüldü agladı kolay degil bir insanın hayallerinin yok olup gitmesi veya yavaş yavaş yok olması bizler saglam insanlar kadar olamazsakda herzaman içimizdeki çalışma azmi var kendi ayaklarımızın üstünde durmak iştiyoruz biz sadece iş iştiyoruz başka birşey degil ama nedense bu işi bize çok görüyorlar acaba neden çok görüyorlar anlamış degilim

bende yerleşemediğim için farkındayım düşük puanla yerleşenlere sitemde bulundum ama bu sefer olacak

Üşenmeden neredeyse tüm yorumları okudum ve oldukça üzüldüm halimize ne kadar çok arkadaşımın dar düşünmekte olduğunu farkettim, konu ara ara ömss den çıkmış tüp fiyatlarına girmiş kimi yerde sınırlardaki çadırlara kızılmış ama bazı arkadaşların ısrarla diyanetin kadroları ve puanları ile ilgili eleştirilerini yanlış yönde olduğunu gördüm.. genel olarak Kabul edersiniz etmezsiniz ama Türkiye Cumhuriyeti'ni 10-15 yıl öncesine göre çok daha iyi konumdadır, yaşınız yetiyorsa bilebilirsiniz yetmiyorsa araştırabilirsiniz bir kaç örnek vereyim yıllar önce enflasyonunuz %80ler civarında mıydı ? tüp almak için sıraya giriyor muydunuz ? paranızda astromik sayılar gibi uzunca 00000 lar var mıydı ?... neyse gelelim ömss ye Aslında diyanete ömss için bu kadar çok kadro açtığı için öncelikle tebrik ediyorum, kendi açımdan eleştirime gelince bu kadar kadroyu müezzin-imam olarak değilde normal memur şeklinde ayarlaması yapılsaydı bu kadrolar dolardı ve bunu da sonraki alımlarda yapılacağı söylenmekte, a parti b parti sempatizanı değilim hangi parti doğruyu yapar söylerse severim yada söverim körü körüne bağlılığım yoktur olmaz olamaz... yiğidi öldürün hakkını verin, eleştiri yaparken imam hatiplilere torpil yapıldı 50 puanla atandılar demek dar düşünmektir, oraya başvuran tercih yapan kişi sayısı az demekki öyle olmuş, bu bir hata ise bunu dile getirin bunun düzeltilmesini isteyin... Şu an devlette-hükümette eleştireceğim, onaylamadığım, kızdığım yüzlerce şey olmasına rağmen doğru olana doğru diyebilecek kadar olgunum ve herkese de bunu öneriyorum. Ben de eleştirimi yapayım Emniyet genel müdürlüğü kamudaki en çok istihdama sahip kurum olmasına rağmen 1 tane bile engelli memuru yok, buna artık bir çözüm bulunmalı ve bu kurumda engelli vadantaşların istihdamını sağlamalıdır, sadece bu kurum zorunluluğu olan %3lük sayıyı istihdam etse 10.000 kadro açılır engellilere...
Herkese keyifli günler...

gezgin35;
Şu an devlette-hükümette eleştireceğim, onaylamadığım, kızdığım yüzlerce şey olmasına rağmen doğru olana doğru diyebilecek kadar olgunum ve herkese de bunu öneriyorum.
bu sözünün altına imzamı atarım..bende hep böyle olmasını istedim.zaten bu tarz yorumlar yapılsa insanlar daha samimi ve sözü geçer bir pozisyonda olur..

Ben de eleştirimi yapayım Emniyet genel müdürlüğü kamudaki en çok istihdama sahip kurum olmasına rağmen 1 tane bile engelli memuru yok, buna artık bir çözüm bulunmalı ve bu kurumda engelli vadantaşların istihdamını sağlamalıdır, sadece bu kurum zorunluluğu olan %3lük sayıyı istihdam etse 10.000 kadro açılır engellilere...

engellileri istemeyen kurumların başında emniyet geliyor demişti bi memur abimiz..Çünkü emniyette güyâ bize uygun kadro pek yokmuş ondanmış..emniyet bunu ileri sürüyormuş..diğer kurumların da pek farkı yok ya işte..devlet öyle bir madde eklemeli ki,kurumlar bizi almamak gibi bir gaflete düşemesin.

İsmail hükümet istediğini yapar kurumlar fasa fiso sözünü her olayda geçiren bir hükümet engelliler içinmi sözünü geçiremiyor kendisine bağlı kurumlardan bahsediyoruz güldürmeyin beni yani senin söylediğin gibi maddeye felan gerek yok zaten var maddede uygulayan uygulatan hükümet üyesi lazım artık bazı konularda çok siyasi konuşmaya başlıyacağım burdaki birçok yorum can sıkıyor çoğu kişi ağzından ishal olmuş laf kalabalığı yapıyor uyanın artık birlik olun sorunları toplu halde dilke getirin yandaşlçılık yalakalık hiçrbir engelliye veya sağlam vatandaşa hak getirmez sadece bölünmüşlük sağlar her kafadan bir ses çıkar birlik sağlanmaz birilğe engel olur ve srunlar çözümlenmez aynen devam eder.... o istemedi bu kurum istemedi 20 bin engelli kadrosunun maliye onayını vermiş ödemeleri konusunda kadroların hepsi dp ye bildirilmiş ve şuan hepsi belli bu sürecin başında başbakanlık devlet personle atama başkanlığının açıklaması idi ama şimdi o haberi bir türlü bulamadım ARTIK UYANIN BEN DİYEREK DEĞİL BİZ DİYEREK HAREKET EDİN...

Haziranda dolacak 20 bin kadro reklam için parçalandı olay budur....

bio desene 20bin kişi alınma hikaeyemiş desene.

yaa bir an önce girelim devlet dairelerine memur olalım yada hizmetli

Ne kadar sabırsızsınız arkadaş ya.Daha birinci alımdakiler yerleşmedi. Bi sabredin .

Atanana Konuşmak Kolay;;);) Eylül Atamasından ses seda yok Sen Kpss Düzenler Gibi ÖMSS sınavı düzenle Ya sonra Hüsran.......Yüzlerce Boş Kadro-şaibe-Çok Düşük puanlarla yapılan atamalar......Üzücü:(

ÖMSS DEKİ Hata Geçmişte Birkaç Makalem de de Yazdığım şu sorun: ÖMSS sınavını KPSS sınavıy'mış gibi değerlendirilip ona benzer Bir Atama Düzeni getirilmesi.Ömss Nin Kpss ye Benzetilmek istenmesinde ki asıl neden de Belli : Elde Kpss gibi Daha Öncesin de defalarca denenmiş Bir sınavın Bulunması,ÖMSS de Gerekli alt yapı ve sistemin Kpss Eğilimli bir sınav olma sonucunu getirmesi. Öyleki ömss okadar kpss ye benzetildiki ; Ömss Yönetmeliğinde Atamalar özür gurubuna göre olacak diyor ,Ömss Tercih kılavuzu açıklanınca durum bu ortadan kalıyor ,özür gurubu ayrımı yok deniyor ,Resmi gazete yayınlanmış kendi yönetmeliği ile bile çelişiyor.....Tüm Bu sonuçlar değerlendirde ÖMSS nin KPSS ye Benzetilmesinden oluşan şöyle olumsuz Bir sonuç ortaya çıktı..........KPSS milyonlarca Adayın katıla Bildiği çok kapsamlı ve büyük kitlelre hitap eden bir sınav Kpss ve Ömss nin tercih kılavuzu hazırlanırken , Kpss de öğrenim, serifika vb Durumlarda seçim yapmak kadroları doldurmak kolaydı...ÖMSS de ise Bir avuç insan topu topu 60 bin kişi devlet bu bir avuç insanın tamamını atasa ne olur atamasa ne olur kaldıki sanki kpss gibi milyonların içinden seçim yaparcasına hazırlanan tercih kılavuzları ömss nin bugün gelinen durumun özeti......
Tüm Bunların yanıs sıra Özür guruplarına göre ve her fırsatta büyük bir başarıymış gibi lanse edlilen fakat başarı nın yanında büyük başarısızlık ve de adletsizlik getiren özür guruplarına göre ayrılan soru kitapcıkları , ek süreler,tekkişilik salonlar.......
Mesala özür guruplarına göre ayrı soru kitapcığı hazırlayıpta aynı şart ve sürelerde yarıştırmayı , ayrı özür guruplarını aynı şartlarda atamak ,özür guplarına göre atama yapmamak Aslın da ömss deki en büyük adaletsizlik.....
Zihinsel engelli kesime sorduğu soru gurubu belli.....Tek kişilik sınav solonları ve okuyucu ve işaretcilerin tam adaletli ve tarafsız davranıp davranmadığı da belli....Bu durum tamamen şaibeli ve su istimale açık ........ilk 3-4 bine baksak bunun içinde kaçtane zihinsel özürlü vardır kaçtane kaçtane okuyucu ve yazıcı yardımı alan çok başalı kişi vardır kim bilir......

ömss tüm bunlardan arınıp şeffaf hale gelmeli

var ya 2.ci tercih tarihi geldiğinde bu sitede yayınlanmayacak gibi hep öyle oluyor

tosun paşa bu sitede yazan çizen yakında kalmaz çoğu atandı tosun paşa bizim geride kaldığımıza bakma kimsenin eylül ataması felan umrunda diğil......

tosun paşa böyle üzgün resimlerinizi koymayın valla moralim kıl ipin ucunda temelli dosları böyle görünce moralim bozuluyor....oturan boğada böyle bir resim koydu oda beni çok üzdü ...biz bakalımda bir kaç tekniker felan belgesi alalım...

ikinci tercih tarihi muanma ...ek tercih bile ortada yok ....

bak başka sitelerden araştırıp zihinsel özürlülerle ilgili yazılar buldum BAŞLIK AÇTIM en önemli konu ....1 TANE YORUM YOK.....

bir sınav yapıyor ösym gene eline yüzüne bulaştırdı aslında ösymyede bir kadro olsa iyi olur.bu arada kalenderşah fotoğraf konusunda hiç moralini bozma normalde ben şen şakrat bir insanım hatta pek konuşmam izmire gelipde tanışırsak sende görürsün nasıl biri olduğumu neyse konuyu dağıtmayalım gercekden 2. tercih veya ek yerleşme belli değil her halde olmayacak.öyle hissediyorum

ÖMSS KADROLARI ARTTIRILSIN DEVLET %3 ŞARTINI YERİNE GETİRSİN!

ÖSYM'nin açıkladığı verilere göre atama yapılması için ilana çıkılan 6 bin 758 kadronun 2 bin 492'i adedi boş kalmıştır. Yani kadroların üçte biri boş kalmıştır. Boş kalan kadroların ise 1.821 adedi Diyanet İşleri Başkanlığına, 405 adedi Sağlık Bakanlığına aittir. Peki, Devlet yeterli imam hatip veya ilahiyat mezununun ÖMSS'ye girmediğini bilmesine rağmen, neden ilana çıkmıştır?... Bakan Faruk Çelik ve Bakan Fatma Şahin konuyla yeterince ilgilenmediği için bu sorun ortaya çıkmıştır.

BAZI KADROLARA YETERLİ BAŞVURU OLMAYACAĞI BİLİNMESİNE RAĞMEN TEDBİR ALINMADI

Kadroların boş kalmasında en büyük nedenin, KPSS'de yaşanan bir sorun olduğu görülmektedir. Kurumların istediği bölüm mezuniyetinden sınava giren aday var mıdır, yok mudur incelenmemiştir.

BAZI BÖLÜMLERE HİÇ KONTENJAN VERİLMEDİ

Kontenjan verilmeyen kadroların sayıları ösym başkanlığı elinde başvuru yapan aday bilgileri arşivinde mevcuttur fakat yetkililer zahmet edip bu verileri incele zahmetine girmeyip adayı olmayan mesleklerden göstermelik kadrolar açılmıştır. Sonuçta Başbakan Erdoğan'ın katıldığı bir toplantıda, kadroların üçte biri boş kalacak şekilde, organizasyon yapılmıştır. Bu konuda ilgili Bakanların bir özeleştiri yapması gerekmektedir.

EK YERLEŞTİRMELER BİRAN ÖNCE YAPILMALI

Birçok engelli iş başvurularını ertelemiş, planlarını sınav sonuşlarına göre yapabilmek için hayatlarını ertelemiştir. bu sebeple daha fazla mağdur olmamamız için bir an önce ek yerleştirmeler ve ikinci yerleştirmeler yapılmalıdır.

ÖZÜRLÜLÜK DURUMUNA GÖRE YERLEŞTİRME YAPILMADI

Şuan ÖMSs sonuçları açıklanmış görünmektedir. Ancak bu sonuçlar bir çok kurumu sıkıntıya sokacaktır. Zira yerleştirmeler yapılırken özür durumu dikkate alınmamıştır. Oysaki sınav buna göre yapılmıştı. ÖMSs sonuçları ile duyma özürlünün santral memuru, görme özürlünün hizmetli olması mümkün kılınmıştır. Uyarılara rağmen bu konuda da tedbir alınmamıştır.

Tüm bu tespitler, yetki verilen Bakanların konuyu yeterince sahiplenmediğini ve ilgilenmediğini göstermektedir.

Bu nedenle, Başbakan Erdoğan'ın neden bile bile boş kalınacağı bilinerek ilana çıkıldığını Sayın Faruk Çelik'e ve Sayın Fatma Şahin'e sorması gerekmektedir.
http://www.engelliler.biz/forum/ozurlu-memur-secme-sinavi-omss-29-nisan-2012/97170-omss-kadrolarinin-arttirilmasi-icin-imza-kampanyasi-3.html

Arkadaşlar mükerrer imzaları engellemek, gerçek şahıslar tarafından imzalandığını ispatlamak için mail adreslerinize gelen onay mesajını aktif etmeniz gerekmektedir. sosyal sitelerde kampanyamızı duyurup, daha fazla insana ulaşabilmemiz için, fecebook ve tiwiter gibi sosyal ağlarda imzanızı paylaşmayı unutmayın. hadi arkadaşlar lütfen yardımcı olun ciddiye alınabileceğimiz rakamlara ulaşmamız gerekiyor.

Tosun paşa İşallah gelirimde Ama okdar üzgünümki sesin sedanın olmamasıda başka mesele .....Benimde umudum kayboldu...

Tosun Paşa 2.tercih geldiğinde ÖSYM'den takip edin yani burası resmi sitesi değil sonuçta

Ben hala umutluyum.
Aslında açılması gereken kadroların yarısı açılsa minimum 15bin kişi alırlar ama açmadılar napalım :(

Daha yerleşenler işe başlamadı arkadaşlar bu ne celal ilk yerleşenler iş başı yapmamışken ek yerleştirme nasıl olsun biraz daha makul olun yahu boş beleş eleştirmekle
elinize ne geçiyor anlamış değilim...

Gezgin Düzgün bir sistem kurulaydıda ek yerleştirmeyede gerek olmayadı....

Bugünki ikinci atama beklentisinde, ÖMSS Yönetmeliğini uygulamayan ÖSYM nin 'Neden Özür Gurupları Ayrıştırılmaması ........Öğrenim durumundan gelen yeterliliklerin Göz ardı edilmesi ,Mesala Öğretmen vb Kadro Alımlarında Kurumlar arası yeterlilk lerin farklı değerlendirilmesi Mesala ,Bazı Özel durumlarda ,MEB'in Öğretmen Kabul ettiğini ÖMSS NİN Öğretmen kabul etmemesi gibi.........Bugün Binlerce Kadro Boşsa ; Bence Ömss deki tercih kılavuzundaki alım şartlarındaki sıkıntı..........Alım Şartlarını ve özel nitelikleri belirlerken özürlülerin Mevcut da olan Sertifika,Yeterlilik belgesini Göz ardı edilip: Sanki KPSS GİBİ MİLYONLARCA İNSANIN İÇİNDEN SEÇİM YAPAR GİBİ DAVRANAN ; Tutarsız BİR Tavırla alım yapan ve istekte bulunan kurumlar ve buna alet olan ÖSYM ...............ÖMSS Yi BAŞKA SINAVLARLA Karıştırma Hatası.....ömss DE TOPU TOPU 60 Bin kişi var.......Milyonlar yok

Bunu Sayın Fatma Şahine ve Belirli Bir partiye ve Kişilere mağal Etmek Yanlış... Kaldı ki bu süreçte Sanki SN Bakan Fatma Şahin Ne Derse Tersini Yapmaya çalışan,EMEKLERİNİ ÖZVERİSİNİ VE TÜM Açıklamalarını yok sayan ,Onun sözlerini Tutarsız çıkaran ve çıkarmak için Büyük çaba sarf eden Birokrasi......

Sayın Fatma şahin'in Ağzından çıkacak kelimeleri Bekliyoruz ÖMSS ile Başka Herkes Tıp oynuyor Tek kelime Yok....

Maral: Yukardaki Makalen Güzel olmuş Eline sağlık....

Heleki O özür guruplarına göre atama olmaması tamamen işin farklı bir boyutu...aslında en önemli boyutu ....Zihinsel engelliler le ilgili Başlık açtım Başlığı okudunm...Başka sitelerden toparladım....Bir de işin o Boyutuna bak...

Gezgin35 haziran sonunda 20 bin kadro doldurulacaktı bakanların beyanatı var ömss sürecinde baştan sona her kelime her açıklamasını takip edip gerekli yerlerle hem mail hem yüz yüze görüşmelerim oldu buna vekillerde dahil devlet personel başkanlığının açıklamasında ise 23 bin kadronun ödeneği maliye tarafından onaylandığını söylemesi şuan bütün kadrolar boş ve ödeneği hazırken haziran sonuna kadarda bu kadroların hepsinin sınavdaki sıralama puan niteliğe göre alınacağını bizzat sayın bakan açıklamışken bu haklarını isteyip yorum yapanların neresi boş beleş eleştiri acaba burda kimse siyasi yalakalık veya yorum yapmak için yorum yazmak adına bişeyler vızıldayıp duruyor çok şey biliyo herkes ama icraata engellinin haklarını istemesine gelince kimsede çıt yok hiç kimsenin siyasi görüşü engellilerin haklarının önünde değildir bunu herkes beynine yerleştirsin eğer bir siyasi oluşumun içerisindeyseniz her dediklerine evet demeyip bunu engellilerin haklarının savunuculuğu için kulanmanız hem dua hem doğru işin aynası olur ...

İMZA KAMPANYASINDA;

Toplanan imza
593
Gerekli imza
60375
Tamamlanan
% 0.9822

Kalender ŞAH;

İşte anlamadığınız nokta da burda eleştiriyorsun ama neyi niye eleştiriyorsun arkadaşım... Ek yerleştirme nedir önce onu sana açıklayalım, ek yerleştirme; Yerleştirilen adaylardan belirtilen süre içerisinde evraklarını teslim etmeyen, gerekli koşulları sağlamayan, yada boş kalan kontenjanların toplanıp yeniden liste haline getirilip yerleşemeyen adaylara tekrar sunulmasıdır ve bu da düzgün işleyen sistemin bir örneğidir ve adayların yararına olan bir sistemdir ki sen 6 ay daha bekleme diye yapılır :)
özür grupları düzgün ve adil ayrılmamıştır, zihinsel engelliler konusunda haksızlık yapılmıştır dersen tamam sana hak verir destek olurum ama işte düşünerek eleştirimizi yapalım anlatabiliyor muyum... ?

Bio;
Evet Söylenilen bazı şeyler yerine getirilmedi yada eksik getirildi benim de kızdığım onaylamadığım birçok konu var ama sen dahil birçok arkadaş eleştirirken düşünmeden sırf muhalefet olalım diye eleştiri yapıyor gibisiniz niye mi ? Bak sana açıklayayım.
1-) 20bin kadro engellilere ayrılan toplam kadro bir sınav yapılacak ve ilk alımda tüm kadrolar dolacak öyle mi ? ikinci ücüncü alımlar olmayacak ? 2 senede bir sınav yapılmasının mantıgı kalmayacak ? 2 ay da bir sınav yapılsın o zaman ? yada senin söylediğine göre 20 bin engelliyi alsınlar olay bitsin komple kaldırsınlar sınavı ?
2-) bir kaç kişi de takmış vay düşük puanla yerleşenler oldu ben yerleşemedim diye yazıp duruyorlar ısrarla. Yahu kardeşim senin yazdığın kadroya senden daha düşük puanlı biri mi yerleşmiş ? Öyle bişey olduğunu sanmıyorum ama diyelimki cevabın evet gidersin mahkemeye çatır çatır kazanırsın...
3-) Diyanetin birçok kadro vermesini eleştirmişssiniz işi dine imana bağlayıp ordan eleştrimişsiniz, DİYATENE TEŞŞEKÜR ETMEK GEREKİR Kİ ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ ALMASI GEREKTİĞİ ENGELLİLER İÇİN BİNLERCE KADRO AÇMIŞ. Diyaneti çok kadro açmış diye eleştireceğinize A kurumu niye bu kadar az açmış B kurumunda niye kadro yok diye eleştirin sonuna kadar arkanızda olayım. Yada diyanet çok güzel bu kadar kadro açmış ama bu kadar şart yerine normal memurluk için kadroları yüksek tutsaydı hepsine yakınını müezzin yada öğretici olarak açmasaydı diye eleştirin sonuna kadar arkanızda olayım.

ŞUNU DA ANLAYIN ARTIK ORTADA BİR SINAV VARSA BU ELEME VAR DEMEKTİR, BİRİLERİ HER ZAMAN YERLEŞİRKEN BİRİLERİ HER ZAMAN ELENECEKTİR SINAVIN MANTIĞI BUDUR. ÇOKTAN AZI TERCİH ETMEKTİR DAYA İYİ PUAN ALAN KAZANIR... belki acımasız ama hayat böyle kardeşim her zaman yarış içerisindeyiz bunun bilincinde olalım artık birazda hatayı yada eksikliği kendimizde arayalım neden 70 aldım demeli 80 için neden 80 aldım demeli 90 için çalışmalı çabalamalıyız
Hiçbir siyasi partinin üyesi sempatizanı değilim doğruyu söyledik diye hemen hükümet yanlısı yakıştırması yapmayın ucuzladı artık bunlar...

Ben diyorum konya sen diyosun anya birincisi muhalefet değil yorumumu iyi oku ve bu süreçte akplisi mhplisi chplisi ile yakınen görüştüm bu birincisi bu ülkeyi yönetenler gayet iyi biliyor 20 bin açık olmadığını o yüzden bitmez 20 bin alımla bitmez iyi araştır norm kadroları kaç kişiye tekamül ediyor kaç engelli şuan devlet dairesinde çalışıyor bunun sayımını senden benden iyi yaptılar o konuda rahat olur böyle bir sınavı hazırlıyorsa birileri orası beni ilgilendirmez ona göre sistemini hazırlıcak hala hükümet ağzı ile yorum yapıyosunuz ama diğer konularda mütabıkız sınavda iyi puan ve niteliği olan atanır kadroları sıkıştırırsan daha yüksek olan atanır nitelikli olanında düşük olsada puanı atanır bu konuların analizini atananların listesine baktım yaptım konu sadece 20 bin alım yapsın bitsinse ilk etapta bölmedende alsa 2 yıla alsada sonuçta o kadroların hepsi dolacak neden biran önce dolmasın giren şimdide girecek 2 yıl süreç içindede bitse ne bitmese ne o 2 yıl geçerli denmesi sadece kandırmaca umutla beklentiye sokup sesleri kısmak bu siyasi bir düşüncedir buna karşı çıkmak neden bu kadar rahatsız etti sizi anlamadım burda işkur ilanı işçi statüsünde alıp memur kadrolarında çalıştırılan kişileri biliyoruz sistem baştan sona yanlış, sahte rapor alımları insanların rapor oranlarının düşürülmesi daha birçok sorun sen çıkmışsın gazel okuyosun insanların haklarını istemesi kadar doğal bir durum yoktur ama burda birileri çıkıp laf ediyorsaki bu duruma onlarda bir karın ağrısı veya farklı bir zihniyet vardır bunu düşünme sebebi ise ortaya konulan yorumlardır....

birde şu konuya açıklık getireyim insanlara herkesin engeline göre alım yapacağı söylendi ama bunu sınav ile ortadan kaldırdılar soruların hazırlanışı ve ek süre verilerek ama birçoğu doğuştan engelini ispatlayamadı sorun sadece doğuştan işitme engeline sahip kişilerde haksızlık oldu diye düşünüyorum...

Gezgin Hepimizin Derdi Aynı Fakat Farklı Dile getiriyoruz....Dikkat edersen Bu formda Yazmak Çizmek öyle kolay iş değil ....Ve Yazıp çizenlerin %90 nida atandı.....Bizim mücadelemiz bizler geride kalmayalım diye....ÖMSS De Haksızlık bitane değilki ..... Ama en büyük haksızlık zihinsel özür adı altında kaynak yapanlar...

Bio;
"bölmedende alsa 2 yıla alsada sonuçta o kadroların hepsi dolacak neden biran önce dolmasın giren şimdide girecek 2 yıl süreç içindede bitse ne bitmese ne o 2 yıl geçerli denmesi sadece kandırmaca umutla beklentiye sokup sesleri kısmak bu siyasi bir düşüncedir buna karşı çıkmak neden bu kadar rahatsız etti sizi anlamadım"
Bio;

Arkadaşım bu nasıl bir düşüncedir ya 2 yılda dolduracağına şimdi alsın doldursun diyorsun da devlet kadro açılmadan hali hazırda çalışanları mı işten çıkarsın istersin, yoksa 5 kişinin çalışmasına ihtiyaç duyulan yere 25 kişi mi atasın ? hangisi tercih edersin ? :) çok basit düşünüyorsun oldu bittiye getiriyorsun herşeyi ben diyorum ki biraz makul olun mantıklı düşünün, eğer biyerde haksızlık varsa ben sonuna kadar destekçinizim. ve ayrıca atananlar yorum yapamaz mı yakında atanlanları atandılar diye taşlıyacaksınız...
Umarım her engelli kardeşim atanır görevine başlar demek istiyorum ama öyle bir imkan öyle bir dünya yok her zaman eleme olacak ve her zaman birileri açıkta kalacaktır, bu gerçeğin farkına varıp daha çok çalışan daha şanslı olan kazanacaktır malesef acı gerçekler bunlar....

Gezgin35 kardeşim birincisi atananlara hayırlı uğurlu olsun tanımadığın için böyle bir yorum yaptığına veriyorum atananlara senden çok sevindim bu sende olsan emin olabilirsin. Benim özel sektörde olsa çoğu kişiye göre daha rahat bir işim var ve engel durumum ağır olmasına rağmen el ayak yürümede herhangi bir engelim yok çok şükür ve avantajlıyım bulunduğum konum itibari ilede bir vekille v.s gibi insanlarla yüzyüze telefonla görüşme şansım var bunu engelliler adına kullanıyorum. Yani o senin ima ettiğin gibi gereksiz işlerle değilde burda sen ben gibi sesini duyuranların haricinde sesini duyuramayanların rapor hususundaki haksızlıklardan tutta ömss sine kadar herşeyi iletiyorum benim burda ne gibi bir çıkarım olabilir sence şu kadro konusunu bir türlü anlatamadım şuanda zaten bugüne kadar alınmamış engelli kadroları ünvanları ile birlikte belli aslında 2010 yılından bu yana ve açık 2 bin değil 49 bin üzerinde bunu bürokratlar net bir şekilde söyledi ancak bu kadroların 20 binine bu sınavla şans verildi senin dediğin gibi alım olunca hemen bitmicek ve maliye bu 20 bin kadronun ödeneğini 2011 yılında ayırdı 2012 yasa olarak geçirdi şuanda ünvanları ile birlikte devlet personelde bekletiliyor sayının bakanın haziran deme sebebde bu ama siyasi malzeme yaparak bunu parçaladılar. umarım şimdi anlatabilmişimdir. 20 bin atama olursa diğer kadrolar için huzursuzluk olacağı için son dakika bunu yaptılar kimsenin kimsenin önüne geçme gibi bir şansı torpil gibi meseleside olamaz kesinlikle sıralamaya göre ve niteliğe göre alınıyor.Yani kimsenin işten çıkmasına gerek yok bu kanıya nerden vardın bunu anlamadım :) kadrolar zaten var mevcut bildirilmiş alınması gerekli boş kadro diyerek devlet personele sanırım yanlış bir hesap yaptın ve hala devam ediyor alınan öğretmenler 40 binin 30 bin polisin yüzde üçlerini hesapla bakalım napacak emniyet polis değil memur olarak hesaplar bilgine olsun saygılar...

gezgin biz mi dedik 20 bin kadro boş diye başvurular yapılmadan önce kadro sayısı 20 bindi sınava az bir süre kala kadro sayısı indi 7700 bu yalancılık değilde nedir?

ÖYLE MİLLETİN UMUTYLARIYLA OYNAMAYACAKLAR DİYANETE TEŞEKKÜR EDİYOR KADRO AÇMIŞTA HEMEN HEMEN TÜM DİYANET KADROLARI BOŞ KALDI ŞİŞİRME GÖSTERMELİK KADRO AÇTIKLARI İÇİN BIRAK TEŞEKKÜR ETMEYİ KINIYORUM YALANCI VE SAHTE KADRO AÇIPTA ATO SALONUNDA GÖZ BOYAYANLARI KINIYORUM...

Üst Alt