Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS ile atananların çoğu, atandıkları yere gidebilecek mi?

Konular
49
Reaksiyonlar
0
Forumdaki Arkadaşlar Bunu üzerine Alınmasın:Bu formda yazıp çizen insanlar belirli bir bilgiye ve bir birikimine sahip ....Okadar Dikkatsiz tercih yapan kişi varki ..İnanamazsınız ... ÖMSS Atananların çoğu Atandığı şehre gitmeyecek......Bunuda çok emin olarak söylüyorum...

Nedenleri :1-Atandığı şehrin sosyo ekonemik yapısı ......Kültürel fark ....Özürlülere yaklaşım....Yaşam maliyeti....
2-Şehrin corafi yapısı (yer şekilleri)ORTABETİK ÖZÜRLÜ BİRİNİN , Tekerlekli sandalye ve Benzeri Durularla karadenizde yaşması ne demek......Birde Heleki ilçelerinde ......... veya sivas erzurum kars diyarbakır, Antalya,artvin,rize vb ilerde: soğuk İklimi -35 - 40 6 ay yerden kalkmayan kar .....sıcak iklimlerde+40 +45 lerde Full nemli Yada tamamen kuru havalarda yaşamak nedemek....
3-Bu çile niçin memur mağşı içinmi Çoğumuz zaten 2022 den maaş alıyor Ailelerimizde bakım ücreti alıyor ...çoğumuz ayriyeten sosyal yadımda alıyor..odun kömür gıda vb ....Bu çileyi neden çekecek Maaş içinmi zaten fazlasını devlet veriyor...
4- En önemlisi Ailemizden uzak yaşaya bilecekmiyiz Onları yardımı olmada bağımsız bir hayat süre bilecekmiyiz zor !!!....Onlar bizim gittğimiz yere gelecekmi o da zor... Onlarda haklı Herkesin bir kurulu düzeni var ......Diyelimki evli değil ailesiyle yaşıyor.....Babası Annesi devlet dairesinde çalışsa tayinini nasıl Aldıracak.....Esnaf olsa iş yeri ne olacak....Senden başka kardeşin olsa okulları vb durumları ne olacak .....vb onlaca durum Ben yazmayla bitiremem ... Bu durumu Genel özetleyen bir ata sözü var tuttuğun kurba ürküttüğün balığı değecek (Anlamı : Kar etmek için çıktığın yolda masrafları karı geçerse değmez)

Ben Kalender ŞAH olarak bugüne kadar Özürlülerin iyiliğine yönelik yazılar yazdım....Magazin değil Bilgiye yer verdim...Bazen gerçekler acıdıor...

leonalori;
Neyi saçmalama..İnsanın canını sıkma. Varsa eğer bir cevabın ..yaz okadar yeteneğin varsa...ama gerekcesiyle. BEHÇET

huderix;
Ben ne yorum yaptıysam arkasındayım , çamur at izi kalsınla değil ,Kısa cevapla değil açıklayıcı şekilde , karşı yorumunu yaz.. Ben savunduğum sebeleri yazdım..

Sizler öss sınavında kaç kişinin kazandığı illere..Tıp ve benzeri çok değerli bölümler dahil olmak şartıyla gitmediğini bilyormusunuz.

Bizler Özürlüyüz..Buda Gerçekler. Burda masala yer yok...

Saçmaysa cevabını yaz nedenini açıkla papağan gibi tekra etme.... Ben savunduğum gerekçeleri yazdım sizde yazın ...Bu bir tez.....

doğru söylüyorsun birader bi miktar yüklü gazla yazıldı bazı yerler artık millette zaten iş olsun da neresi olursa olsun a bakıyorum

Niye özürlülerin çoğu 2022 den maaş almıyormu ...Ailesi Bakım parası Almıyormu ...Çoğumuz Ailemizin ve Çevremizin yardımıyla İnsani yeme içme ve Lavabo ve Benzeri Onlarca ihtiyacı gidermiyormuyuz. Yardımsız ne yapacağız....

tılafsınlı;
Çok tşk ler Arkadaşım..Ben kendi şahsıma Kaza eseri Kilisi yazdım haritadaki yerini bilmiyorum,Bir akşam üzeri gördümki sureye sınırı, ürktüm korktum savaşı bilmeyen bilmez.. Ben çok savaş belgeseli izledim Allah muhafaza. O yetmedi ikinci haber kilisde ev kiraları 1500 liraları buldu.

Karadenizde Asvalt yol yok Bırak biz özürlüleri sağlamlar nasıl zorluklarda yaşıyor....

Ya düne kadar siz burda ağlamıyor muydunuz devlet baba bize iş ver diye.Ee al işte sana iş.Tamam da senin haklı olduğun yerler yok değil ama sen de ne yardan geçecen ne de serden?

Geçin bunları ya ben her zaman derim atan sonra kur düzenini hele al bakalım bir ilk aylığını sonra muhasebeni kendin yaparsın doğru mu?

hoca baştan sona kadar saçmalamışsın bizim oralarda bir söz vardır argolu ama ben kibarcasını söyleyim kendine güvenen gider mantara herşeyi düşünerek bu maratona girmiştir yok eğer bunları düşünüğ gitmezse başkalarının hakkınıda yemiş olur...

AYBAROGLU;

adam haklı gençler sen sınava girdiğinde ya başka bir yere atamam çıkarsa diye hesap yapmadın mı ya da atanırsam diye :) hehehehe haklısın bilader bu yola çıktıysan herşeyi göze almışsındır demektir :)

arkadaşlar doğusu batısı yok bu işin orada yaşayanlar insan değil mi.

Bi kazanıyımda karda vırtınada rampada yasamaya razıyım

zorluklar her zaman olacaktır pes etmek yok arkadaş. gitmiyeceksen niye yazıyorsun başkalarına engel oluyorsun. hem işsizim diye ağlıyorsun.

bir seneyi doldurduğunuzda asil memur olacaksınız asil olduktan sonra hemen tayin isteyebililirsiniz. ayrıca bir çok kamu kurumu hala engellilere uygun hale getirilmediği çıkacak ilk isyanda çok yer değişikliği yapılacağını düşünüyorum. Eminimki asansörü olmayan, uygun tuvalet bulunmayan bir çok okul vb. yerlere atanacaksınız ve ondan sonra ki karmaşayı hep birlikte yaşayacağız.Filmin ikinci yarısının çok heyecanlı olacağını düşünüyorum :)

parasızlığın zorluğuyla bi çok kişi gidecek ama yaşamak daha iyi bi yer olsada kendi memleketinden başka yerde yaşamak zor gelri insana... o sebeptendirki giden tayin için bu seferde devlete ekşiycek ne olursa olsun devlet yaranamayacak )

ayrıca ben de yazdıklarını çok mantıksız buldum :)

işte nekadar saplantılı sabit düşünüyorsunuz ..... Atandığı YERE Gidecek için sıkıntı yok....Atamalar belli olsun göreceğiz....Gideceklermi gitmeyeceklermi....

Ama tepkilerden belliki herkesin bir teretdütü var.....
Ben 20 seneye yakın bir süremi yaşadığım il dışında geçirdim av ,balık ,dağcılık ,yüzme, ve onlarca sporla uğraştım ,cirit oynadım ve harika ata biner ve yüzerdim çok uzun mesafeler ....Özürlü oldukdan sonra uzun yılar ne ata binebildim nede yüze bildim .....en son ata bindiğimde at yürürken üzerinden düşmemek için dua ettim dikkat edin at koşmuyordu ,Denizde ise okadar kısa bir mesafede boğluyordumki Allahtan Ayağımı yer bastığımda su boyumu aşmıyordu , ben ço uzun mesafeler de yüzücülük yaptım spor takımlarında çalıştım... ..belki şimdi yoktum...siz neyin derindesiniz...Kendinizi Gladyötörmü zannediyorsunuz yada kısa bir izci kampınamı gidiyorsunuz tamamen yeni bir yaşamdan bahsediyorsunuz... ...Özürlü olduktan sanro ise toplamda 1 ayımı bile geçiremedim.....Anyayı konyayı gidince göreceksiniz.....Arkadşlar...Yeni bir başlangıç bu evcilik değil....Tarım kadrolarının çoğu ilçeler...

özürümde iç hastalıkları .....ortabetik veya benzeride diğil...

Biri saçma dedi diye bozuk plak gibi tekralamayın şahsi düşüncenizi değil genel düşüncenizi yazınız ....

Ben Kalender Şah olarak yorum Yaparken Yorumlarımı Belirli gerekçeler Belgeler vb Deliller üzerine göre yaparım....

Kısaca Delillerimi tekrarlıyım....2022 den maaş alan kişiler özür durumu ve ailenin aldığı bakım ücretiyle 1500 lira ortlama alan arkadaşlar var...sosyal yardılar hariç...
Ailesel durum kimde yok....nadir...Herkes Ailesinden ayrı yaşam sürdüremez......
corafi yapı...iklimi vb Durumları Yaşamayan bilmez çok okuyan mı bilir çok gezenmi....Ben çok gezdim sizde gidip görün...çok ilde avcılık yaptım saferiye çıktımm... dağcılıkla uğraştım...yüzme yarışlarına katıldım....
Damdan düşenin Halini Damdan düşen bilir.....
sosyo kültürel ve ekonomik durum ....O da anlatılmaz yaşanır... o hiç birşeye benzemez... bir senede tayinle gerimi geliyorsunuz hadi gelinde görelim....istisnalar hariç...istisnalar gaydeyi değiştirmez.....

kalender kardeşime sonuna kadar güveniyorum çoğu sadece atanıyım da nere olursa olsun diye yazdı ve çoğu gitmeyecek yada ailesi göndermeyecek.çoğu terçihler bilinçsiz yapıldı örnek olarak görme engelli arkadaşlar yada ağır ortapetik özürlü arkadaşlar hizmetli seçti ama kurul onların atamlarını iptl edebilir büyük bir hayal kırıklığı olucak bende isterim bütün arkadaşlarımız yerleşşin ama malesef pasta küçük ortak çok kişi var bu terçihlerde çok akkıllı terçih edenler yerleşecektir 93 puanla yerleşemyen olacaktır ama başka bir kiş 85 yerleşeçektir bur formda konu açtım arkadaşlar nereyi yazacaksınız diye boş kadro kalmsın dedik hiç kimse yazmadı ve bencillik ettiler ama bilgi paylaşımı olsaydı daha mantıklı terçihler yapardık

Sonuçta herkes tercih ettiği ile gitmeyecek mi bundaki saçmalık nerde ben anlayamadım şimdi.

kardeş harbi saçmalamışsın. bulunur bi hal çaresi bu kadar detayıda takmayın kafanıza

Kalender ŞAH sen haklısın boşver diğerlerini..

İnsan yaşamadan önce yaparız bişeyler, bi çaresi bulunur, bi yolu bulunur derama işin içine girdiğin zaman anlarsın neyin ne olduğunu..

benim anlamadığım kurul niye denetliyo hadidenetle neye göre eliyo hadi eledi bana o işin uygunluğunu gösterdenizdemi eliyosunuz:confused: çoksaçma

Bırakalım da sonuçlar açıklandıktan sonra bunu engelli kardeşlerimiz düşünsün :) Umarım yarın hayırlı ve güzel sonuçlar alırız. Mutlaka güzel sonuçlar almayan arkadaşlar da olacak, sabredip 2.atamaya ve 2.sınava çalışsınlar. ÖMSS büyük bir avantaj.

Kalender; sen bu olayı niye dertlendin ben onu çözemedim. Sonuçta kurul var, kurulda şartlar engellilerin önüne sürülecek. Mutlaka ki çalışma koşulları da memur adaylarına bilgilendirilecek. Bu bizim kasıntı yapmamıza değmez. Adayların, aday ailelerinin ve kurulun ortaklaşa düşünmesi gereken bir durum.

Bencede adayların bir kısmı gitmiyecek ailevi nedenler ve tek basına evden bu zamana dek bakkala gitmeye üşenen sorumluluk tasıyacak kendine bu anlamda güveni olmayan insanlar var elbet düzen tutturmak zor ki bir çok aile kendi içinde bulundugu çevreyi mekanı kolay kolay bırakıp gitmez beraberinde çoğu aday bilinçsiz tercih yaptı bu platformda bi konu açmıştım geçen hafta şartları uymayan 2 bey çocuk gelişimi bölümünü yazmışlar hiç bayana rastlamadım şaşırdım puanları benden yüksek görünürde bu arkadaslar atanacak orta ögretim düzeyinde bu alanda diplomaya sahip olmadıkları için komisyonda elenecekler bu ve bunun gibi yanlış tercih yapan adaylar ilk 2 yıl atanamiyacaklar şu durum itibariyle zarara ugramış olsamda eylül ayında kendi alanımla alakalı yerlesme hakkına sahip olacam yakın zamanda karsılastıgım bir mevzu idi örnekler çogaltılabilir özetle şartları uymayan arkadaslar yerlesemiyecek ve bu boşluktan doğan açık kadrolar eylül ayındaki klavuza yansıyacağı gibi şuan talep görmeyen bölümlerde baska branşları kapsıyacak ... rabbim hayırlısını versin:eek:

kalender arkadaş haklı tabiki...sınava bile ailesinin yada yakının yardımıyle gelmiş bir sürü insan gördük.Şimdi bu insanlar şehir dışına atandığı zaman ne yapacaklar gerçekten önemli bir konu....

başından beri söylemeye casaret edemediğimiz yaraya parmak basılmış.

''saçmalamamış'' gerçeğin ta kendisinden dem vurmuş.

bende de skolyoza bağlı nefes darlığı var. kuru hava resmen beni boğuyor. nasıl olacak bi başka memleket...

konuyu açan arkadaşa maalesef katılıyorum... :(

kalender kardeşime bende katılıyorum,arkadaşlar gerçekten bir engelli için yalnız başka bi ilde ikamet etmek çok zor,tabi bu sınavda da bi çok engelli kardeşlerimiz puanı yüksek olup ileride ne tür sorunlarla karşılaşacagını düşünmeden tercih yapmıştır tek atanayım düşüncesiyle bide atandılarmı napacagız ne olcak oraya nasıl gidecegiz bi sürü sorun bence çogu kadrolar bu yüzden boş kalabilir tabi bu benim görüşüm.

Valla kendi adıma konusayım devlet atasın Aya bile giderim :D

Üst Alt