Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS ile atananların çoğu, atandıkları yere gidebilecek mi?

kalender şah sonuna kadar haklısın çok dogru göruslerın....

lanet ossun

aydın buharkente gidiyorum şimdi.14 saat.bildiğin köymüş.doğalgaz yok ilçede.evler genellikle sobalı.ulaşım mı :) yeri deişemezlermiş seve seve orda çalıscakmısım.ALLAH razı olsun il sağlık müdürlüğü ince eleip sık dokudu iş yerim konusunda.lakın onla kaldı nası konklarım nası gelip giderim nası ısınırım ona biz karışamaız dediler.eyvallah.bi yerden gülen şans bi yerden sırıtıo bize.senin ben amk spor dergisi şans gibi...

EREĞLİ den Oraya Gitmek !!! Seni Anlıyorum :) .. Allah Yardımcın Olusn .. Yeni Görevinde Başarılar ..

Vallahi ÖMSS sadece Yeni Bir İş Değil ... Yeni Bir Hayat.... Sivaslı Şair Hasan Hüseyin Kormazgil der ki ....

Acıyı Bal eyledik...
Sıratı yol eyledik ...
Geldik Bugüne Bugüne ....

Şair derki ; Batıla uydum Haktan Ayruldum .....Boynuz Umdum Kulaktan Ayarıldım :eek::eek::eek::eek:

s.a kalender arkadaş seni bu sayfada baya tekip ediyorum genelde çok olumlu güzel yorumların var harbiden seni tbrk ediyorum.gelelim asıl öğrenmek istediğim asıl konuya,ben 2012 yılında kuraya katıldım ama şans bana gülmedi veya güldürmediler :) şimdi yine aynı şans galiba birdaha yakaladık ama senden öğrenmek istediğim bu kuraya katılmak için ösymnin tekrardan tercihleri acmasıyla bizim tercih yapmamız gerekiyor sanrım,burda senden öğrenemek istediğim bu kurada DPB yapmış olduğu kadrolardaki kodlar yani 2756 falan diye yzan kodları giriyoruz sanırım doğrumu.birde sana tanuışmak isterim bir ilkokul mezunu olarak tercihleri genelde adalet bakanlığı 5 tane ayrı ayrı illerde 5 tane diyanet-5 tane sağlık falan diye yazdım sadece tercihin yayınlanmasını bekliyorum yani burda benim öğrenmek istediğim kuradan bana çıktığı zaman benim yaptığım tercihlerde yani hizmetli kadrolarında bana şans vereceklermi.?

offfli yeterki ALLAH nasip etsin Kurradan çık direk iş başı ve hekurrada yeniden iş başı

qrkadaşlar kendi bulundugumuz il ilçe olarak tercih yapmamız daha dogru bana kalırsa ama bu herkes için degilde ulaşımda ve iş konusunda problem yaşayacak arkadaşlar için dogru olur

akşamcı kardeş senin dediğin gibi herkes yapmak ister ama işsizlik insanları nasıl bir hale soktuğunu bilsen sende benim gibi yapardın örnek vermek gerekirse ben Tranzon OF ileçsindenim ama nevarki öle istediğin yerden sana herşeyi vermiyorlar yani anlıyacağın öenmli olan iş imkanı bulmak neyse konuyu fazla uzatmayayım ALLAH kimseyi işsiz ve aşsız bırakmasın

kardeşim merhaba, ben 2012 ömms ye giremedim raporum 2012 temmuzda çıktı beden eğitimi mezunuyum rapor oranım ise % 41 sürekli. atamalar ömms ye girenlerden olacak dendi, bu konuda bana bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz tşkrlr. mehmet sudeş.

2014 ömss sınavını bekliyeceksin mehmet kardeş şimdiden ders çalışmaya başla...

Kalender tam tercih öncesinde, belki de çoğu insanın kendine olan güvenini inancını kırdın, şu sözlerinle..Bir arkadaş demiş zaten bu sınava girmiş olan bir çok şeyi göze almıştır diye, bu Türkiye geneli yapılan bir sınav ve kendi ilin olacak diye bir şartın olmadığı bir sınav, yani insanlar aileleriyle arkadaşlarıyla ya da bilen birileriyle her şeyi ölçüp biçerek tercih yapacaklardırlar, tamam belki ailesinden hiç ayrılmamış biri için zor gelebilir başta, ama yukarıda Allah var bunu da unutma Rabbim mutlaka kolaylığını veriyor, yeter ki sen samimi olarak ve içten inanmak iste, ayrıca ailelerimiz ya da bize bakan insanlar biz ölene kadar yanımızda olacak diye bir garantide yok, şu hayatta zaten yalnızsın sen, bir tek Rabbin var, herkes bir yere kadardır.. Sen yeterki çalışmak iste helal kazanç iste Allah sana yardım eder, hiç şüphen olmasın.. Güzel bir konuya değinmişsin fakat bunu insanlar zaten düşünür olayın ciddiyetini düşünemiyorsa ailesi mutlaka düşünecektir,ya da bir yakını mutlaka düşenecektir.. Farklı bir ili kazandığında hayatının bir çok şeyi değişecek belki de, bunu aklı olan herkes zaten düşünür bilir.. Sen sanki burada genel anlamda siz engelli maaşınızı alın tercih yapmayın oturun evinizde farklı bir ilde yapamazsınız ifadesi kullanmışsın.. Bu arada her engelli o maaşı da alamıyor misal ben alamadım çok uğraştırdılar bende vazgeçtim.. Yani şu ki bu işler biraz da kader kısmet meselesidir, bir insanın çekeceği bir sıkıntı varsa mutlaka çeker ondan kaçışı olmaz, Allah inşallah hayırlı ömürler ve helal kazanacağımız bir iş verir..Nerede olursa olsun :) Sen duanı eksik etme, Rabbim kulunu zorda bırakmaz...

yapacakları bu kadar sözde atama yapıyorlar kardeşim, zaten toplamda kaç kişiyiz, allah ömür verirse beklerim 2014 ömms yi nasip! ama böyle olmamalı meb sınav yapabilirdi ne bileyim 2010 da boş kalan kontenjanlara sınava girmeden bile alım yapmişlar şimdide iyi bir kontenjanla bizleride alsalar ne olur yani

Emel slm, 2012 ömms ye giren öğretmen adayı sayısı hakkında bilginiz varmı? ben girememiştim raporum temmuzda çıktı. beden eğitimi mezunuyum. tşk

mehmet kardeş sen sanırım bu kmu işine nasıl girilir nasıl yapılır pek bilgin yok neyse sen en azından sene ömssye girme gibi bir şansın var onuda kaçırma burdan veya ösym stesinden veya aile ve sosyal politiklar bakanlığından takibini yap

ofli kardeşim demek istedigim o degil kimi arkadaşlar şikayet ediyorlar bazı hizmetli kadrolarına agır deniliyor ve burada iş yapan arkadaşların çoguda işi bırakıyor bakın ilerleyen zamanlarda aşigar olacak mesela ben özürüm geregi hizmetli işi tercih edemiyorum neden çünkü yapamam istesemde yapamam

kardeşim benim, bilgimiz var hasbelkader de, 2010 da sınava girmeden alım yapılmış kontenjan dolmadığı için! nerde kaldı kamuya sınavsız girilmez bilgisi? olmazlar oluyo bu ülkede biraderim benim

ha bide 2014 te acaba yine engelli öğretmen alımı yapacaklarmı ömms ile o da meçhul dimi?

kamuya sınavsız veya kurasız giren varsa burdan onu ısbatla mükleffsin kardeş sakın yanlış anlama sana ben sen yalan konuşuyorsun demiyorum ama burdan eğer öle birşey varsa yani torpille işe giriliyor özürlü olarak sınavsız veya kurasız diyorsan burdan onu ısbatlamanı arzu ederm..

Mehmet maalesef bilgim yok yanlış bilgilendirme yapmayım..

Kalender şah. Sadece oğlum bak git diyorum sana. Niye dersen o sınava giren ve bir yere atanabilmek için bekleyen binlerce engelli kardeşimiz var. Sen tutupta gitmezler yerleşmezler kira çok falan filan diye milleti kendin gibi görme. Sen asıl kendini anlatmışsın burda. Yok kiliste kira 1500 müş falan geç bunları en lüks eve bakarsan 1500 dür tabiiki. Git 500 e een kral evi bulursun.

Volkan Sen galiba masal dünyasında yaşıyorsun yeni bir iş yeni bir hayat...

Vallahi ÖMSS sadece Yeni Bir İş Değil ... Yeni Bir Hayat.... Sivaslı Şair Hasan Hüseyin Kormazgil der ki ....

Acıyı Bal eyledik...
Sıratı yol eyledik ...
Geldik Bugüne Bugüne ....

Şair derki ; Batıla uydum Haktan Ayruldum .....Boynuz Umdum Kulaktan Ayarıldım :eek::eek::eek:

Emel öyle zorki ... Allah Düşmanımı bile yardımcısı olsun

mehmet sudeş;

arkadaş bende seninle tamamen aynı durumdayım 2014 ömssyi beklemekten başka çaremiz yok diğer konuda yanlışın var arkadaşım 2010'da 900 küsür kişilik (sayısı tam olarak hatırlayamadım şimdi) bir atama yapıldı evet o atamada 47 kişilik boş kadro kaldı onlar için tekrar bir atama yapıldı o zaman MEB bu sınavı yapmıştı ilk öğretmen alımları da sonraki 47 kadro ataması da o sınava göre yapıldı istersen netten bir araştır

Bu atamada 76 öğretmen alımı varmış doğrumudur yoksa haberde benmi yanlış dinledim...

Bio;

31 öğretmen alıyorlar ama asıl alımı MEB yapacak onunki daha açıklanmadı

Sevgili Kalender ŞAH,
belli ki bir yaşamışlığın bir tecrüben, yılların sana kazandırdığı belli fikirlerin var. buna son derece saygılıyım. Ama bu forumdaki herkes farklı bir coğrafyada, farklı bir engelle mücadele ediyor halde ve dolayısıyla herkesi seninle aynı fikirde olamaz. Siz hepiniz yanlışsınız, sadece ben doğruyum, benim fikirlerim doğru diyorsun.
yaşadığı tek düze hayattan sıkılıp farklı bir ile bal gibi de gider, çok da güzel gider. çok mutlu da yaşar.
insanlar yeni başlangıçlara muhtaçtırlar, herkes muhtaçtır. bi hava değişikliği insana iyi gelir. Anadolu insanı çok merhametlidir. bunu aklından çıkarma! yardım isteyene asla umarsız kalmaz. tayinler avrupa'ya değil ki, Türkiye içine merak etme. dil sorunu yok, Türkçe bildiğin sürece bütün yolları aşarsın. düşmekten de korkma. düşmek kalkmak içindir. aynı fanusun içinde hiç kıpırdamadan yaşamaktansa, düşe düşe devinerek yol almak yaşadığını hissettirir insana.
buyrunuz bu da benim yaşam hikayemden sağdığım fikirlerim ve benim doğrularım da bunlar... katılmama hakkına sahipsiniz ama saygılı olacaksınız. söyleyeceklerim bu kadar. eyvallah.

Hocam merhaba :) hayırlısı olsun herkes için...

Eyvallah Hocam... hayırlar yağsın üstümüze.
yeterlilik sınavı da atamalardan sonra be hocam. bu sene de olmadı bizim iş. artık 2 sene sonraki yeterlilik ve ÖMSS için geri sayımı başlattık bilene. geç olsun da güç olmasın daha genciz n'apalım bekleriz. sağlıklı insanlar bile deli gibi 2-3 sene KPSS yarışında kapışıyor. biz de şımarmayalım da çalışalım di mi?

sanki şimdiye kadar bizi gören olmuş da, bulmuşuz da beğenmiyoruz havalarına girmeyelim. :)

Çok yaşa hocam :D hocalar çoğaldı sitede :D evet çalışmalı tabiki zaman çok ama şimdiden başlamalı ki atılan adım sağlam olsun girdiğin kurumdan hoşnut kal istediğin yere gir değil mi herşeyin hayırlısı ...

Kalender Şah isimli vatandaşın sorununu anladım ben. burdan milleti caydırmaya çalışarak kadro mümkün olduğunca boş kalsın belki o zaman bende kazanırım derdinde, galiba sınavdan düşük not aldı. Baktı yerleşemeyecek o yüzden milleti soğutma gayretine girdi. Haaa bi yerleri kazanmışsan memleketin dışında memurluk yapıyosan o zaman NANKÖRÜN en alasısın sen. Millet şeymah hocanında dediği gibi dört gözle atama beklerken senin bu saygısız tavırların çileden çıkarttı beni. şimdi kes sesini ve milleti soğutmaya kalkma.

Armutun sapı, üzümün çöpü, doğunun soğuku batının sıcağı, baştan aşağıya insanları caydırmaya yönelik incir çekirdğini doldurmayacak safsatalar. Yok corafi ve fiziki şartlar daha neler neler. Kardeşim sen tercih yapma o zaman otur oturduğun yerde devletten 2022 maaşını al ailende bakım parasını. başkasına karışma.

Allah hepinizin yardımcısı olsun.Bence devlet dairesinde iyi bi iş 1500-2000 TL bi gelir engelli birinin hayatında rabbim izin verirse tabi bir çok olumlu gelişmeye sebep olacaktır.En başta ayaklarının üzerinde durabilecek ekonomik anlamda kimseye bağımlı olmayacaktır.İnsanların şartları çok zor olabilir anlayabilirim ancak pozitif olmakta bence fayda var.Allah herkesin gönlüne göre versin.

Üst Alt