Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

ÖMSS ile atananların çoğu, atandıkları yere gidebilecek mi?

Bende katılıyorum tüm yazdıklarına... Herkesin duymak istemeyeceği şeyler bunlar ama maalesef hepsi gerçekler...

Kalender kardes.valla alinma ama herkese katilarak SACMALAMıSSıN diyecegim. Bunlar kendi ic elestirilerin olmaliydi. Burda acik sozluluk yapacagim diye insanlarin icine "acaba baska biryerde yapabilecek miyim"kuskusunu dusurdun. Sana helal olsun! Kahramanlik yapmak istedin aklinca ama burada kendine ozguvenleri tam insanlari supheye dusurdun. Allah seni bldigi gibi yapsin.Yahu arkadas sen kilis'in yerini haritada bilmeden tercih yapiyorsan bize ne! Bu kadar cahil,bide konu acmis bunu millete ifsa ediyor. Ettigiylede kalmiyor insanin kendine guvenini sarsiyor. Senin gibi cahil degil burda kimse. Millet hesabini kitabini olcup bicti zamaninda!!! Alalaa illaha beni konusturacak! Hem sen nerden biliyorsun karadenizin yollarinda asfalt yok yaziyosun! Karadenizin tumu koy mu?destekli at az. Ben trabzonluyum.daha birkac ay evvel oradaydim. Kirsalini secmezsin sende. Haa ama sen bunu zor idrak ediyordun degil mi.pardon!Karisma milletin isine!icinden dusun,muhasebeni kendi kendine yap. Arkadaslar sizde uymayin suna. Allah herseyin bi kolayligini veriyor. Tecrubeyle sabittir... Hayirlisi hakkimizda insallah

Herkes Kalender'i Aforoz etme niyetine girmiş. Saçmadır değildir bu ülkede düşünce özgürlüğü var isteyen istediğini başkasını kırmadan söyleyebilir. Yazdıklarının bir kısmına katılıyorum tercih yapmakla iş bitmiyor. Hayat düzeni kurulacak gelir gider dengesi coğrafi konumu, iklimi, ulaşımı hepsi engelli arkadaşlarımız için sorun olabilir. Atanayımda ne olursa olsun gözü ile baktığımız sürece hiç bir değişiklik olacağını sanmıyorum. Devletin verdiği bakım aylığı ya da maaş konusunda Kalender katılmıyorum sana neden dersen, ben almıyorum ancak alan arkadaşlarımızdan edindiğim bilgiye göre çoğu zaman gecikmeli eksik vs. yatıyor. Ayrıca verilen miktar normal bir engelli arkadaşımızın yaşam standartlarını tam olarak sağlayabilicek düzeyde değil. Şimdi muhtemelen 24 saatten az kaldı sonuçların açıklanmasına, bizim bu konuştuklarımızı tercihler bitmeden önce tartışmamız gerekirdi. Kişi kendi sağlık durumuna göre yer seçmeli, ne olursa olsun giderim demek bana göre yanlış bir düşünce tarzıdır. Türkiye'mi doğu batı olarak hiç bir zaman ayırmadım, ancak sağlık durumum ve yaşam rahatlığı olarak tercihlerimi seçtim. Misal ben Astım hastasıyım fazla aşırı sıcak ya da nem olan bir ilde zorlanıyorum. O nedenle yazmadım, inş. engelli bir çok arkadaşımız da durumunu göze alıp buna göre tercih yapmıştır.

Hiçkimsenin gidemeyeceği yerleri tercih ettiğini sanmıyorum. Çoğu arkadaş gidemeyecekler diye 2-3 tercih yaptılar kendi şehirlerinden. Engelliyiz diye hiçbirşeyi başaramayız, tek başımıza yapamayız diye hiçbir düşüncede olmadım, olmamda. Tercih yapanların akılları başlarında, aileleriyle konuşup edip tercih yaptıklarına inanıyorum. Kalender'in dediği gibi kafalarına göre değil. Karadeniz'de dağlık alan diye yaşanmaz diyorsun, yaşayanlar nasıl yaşıyor? İnsanda biraz özgüven olacak. YAPABİLİRİM demeyi beceremiyorsan, kendine güvenin yok demektir. Fakat ben şuna eminim ki, tüm engelli kardeşlerim YAPABİLİR. Yeterki güvensinler kendilerine.

Maaşları örnek vermiş sayın arkadaş!! Arkadaş bakım ücreti almayan nice insan var. Ayrıca ben hiçkimsenin aylık 1500 tl aldığını duymadım. Alan varsa bizede söylesin hiçbir engelli çalışmasın o zaman. Bu ne saçmalıktır.

Sen engellileri ne sanıyorsun arkadaş! Engelliyiz diye hiçbirşeyi yapamayacağımızı mı sanıyorsun? Kolları olmayan birinin ayaklarıyla senin yapamadıklarını, neler yapabildiğini bilmiyorsun! Gözleri görmeyen bir ressamın nasıl resim yaptığını bilmiyorsun! Ayakları olmayan bir sporcunun içindeki azmi bilmiyorsun!

Buradaki arkadaşlara tavsiyem bu dengesizi önemsemeyin! Engelliler herşeyi yapabilir. Her türlü engeli aşabilir. Yeterki içinizde özgüven olsun. Yeter ki YAPABİLİRİM diyin

BİRİSİ Bİ DÜŞÜNCESİNİ PAYLAŞSIN DOĞRUDA OLSA SAÇMA,SAÇMA OLSADA SAÇMA adam haklı bir çoğumuz belkide yaşayamayacağımız yerleri yazdık atıyorum istanbullu biri karsı yazdı gitti gördümü hayatında hiç karsı kars hakkında bilğisi yoksa yaşayacağı 6 ay sonra görün tayin için nasıl uğraşır ha yazan arkadaşa lafım yok iş olsun düşüncesindeyiz hepimiz ama birazda mantıklı bakmak gerek mesala ben sivası yazcaktım düzlük bir şehir ama soğuğa kara,kışa gelemem orayı yazmadım bana uygun kentleri tercih ettim.bi bırakında insanlar bi düşüncesini dile getirsin ...

atasınlarda hicbir sey önemli degil ozaman ewde otur sen .......................

arkadaşın haklı olduğu yerler var kesinlikle ve bu en az % 50 civarındadır..ben % 96 bendensel engelliyim cehennemin dibide olsa giderim..çünkü kanunlarla verilmiş haklar yine kanunla elinden alınır .kimse evde bakıma çok güvenmesin zamanın ne getitereceğini kimse bilemez..yeterki atanayım...

Bu konu düşünülürek tercih yapılmıştır sanırım fakat yine de kısa süre de tayin peşinde koşarız sanırım :)
Biraz da engel durumuna göre değişebilir..

sınava katılan herkes, bütün bu olumsuzlukları düşünmüştür mutlaka... özürlüyüz aptal değil...bencede saçmalaışssın.. kardeşim.. tamam mantıksal olarak haklı olabilirsin..lakin bu mücadelenin içerisnde olmak varken neden dışında kalalım ki.. herkesin kendi hayatı ..atanabilen arkadaşlarım için söylüyorum.. yep yeni bir hayat sizi bekliyor.. Allah utandırmasın...

forumdaki arkadaşlar bunu üzerine alınmasın:bu formda yazıp çizen insanlar belirli bir bilgiye ve bir birikimine sahip ....okadar dikkatsiz tercih yapan kişi varki ..inanamazsınız ... ömss atananların çoğu atandığı şehre gitmeyecek......bunuda çok emin olarak söylüyorum...

Nedenleri :1-atandığı şehrin sosyo ekonemik yapısı ......kültürel fark ....özürlülere yaklaşım....yaşam maliyeti....
2-şehrin corafi yapısı (yer şekilleri)ortabetik özürlü birinin , tekerlekli sandalye ve benzeri durularla karadenizde yaşması ne demek......birde heleki ilçelerinde ......... Veya sivas erzurum kars diyarbakır, antalya,artvin,rize vb ilerde: Soğuk iklimi -35 - 40 6 ay yerden kalkmayan kar .....sıcak iklimlerde+40 +45 lerde full nemli yada tamamen kuru havalarda yaşamak nedemek....
3-bu çile niçin memur mağşı içinmi çoğumuz zaten 2022 den maaş alıyor ailelerimizde bakım ücreti alıyor ...çoğumuz ayriyeten sosyal yadımda alıyor..odun kömür gıda vb ....bu çileyi neden çekecek maaş içinmi zaten fazlasını devlet veriyor...
4- en önemlisi ailemizden uzak yaşaya bilecekmiyiz onları yardımı olmada bağımsız bir hayat süre bilecekmiyiz zor !!!....onlar bizim gittğimiz yere gelecekmi o da zor... Onlarda haklı herkesin bir kurulu düzeni var ......diyelimki evli değil ailesiyle yaşıyor.....babası annesi devlet dairesinde çalışsa tayinini nasıl aldıracak.....esnaf olsa iş yeri ne olacak....senden başka kardeşin olsa okulları vb durumları ne olacak .....vb onlaca durum ben yazmayla bitiremem ... Bu durumu genel özetleyen bir ata sözü var tuttuğun kurba ürküttüğün balığı değecek (anlamı : Kar etmek için çıktığın yolda masrafları karı geçerse değmez)

ben kalender şah olarak bugüne kadar özürlülerin iyiliğine yönelik yazılar yazdım....magazin değil bilgiye yer verdim...bazen gerçekler acıdıor...

aloooooooooo millet karşı çıkanlar xsaçmalamışsın diyenler...adam burda akıllı başlı bişeyler yazmış az bişey beyniniz varsa anlarsınız ne demek istediğini....çokda haklı.....2 kuruş için 5 liralık masraf yapıp dara düşmeye gerek yok....heleki kendine bakamayan biri olyursa bırak başka şehri...100 mt yanındaki kurumda bile çalışamaz...ben düzceliyim sadece düzce yazdım 20 dk lık yanımdaki bolu sakarya akçakoca ereğli gibi yerleri bile yazmadım...deliyim ben düzenimi bozacam kira verecem..yanlız kalacam....aklınızı başıan alın iyi düşünün..ve büyütmeyin....altı üsüt memurluk ....neyseeee kalendar şah...mantıklı güzel ve anlamlı bir yazı olmuş.......anlayana tabi....analamaynda gitisn çeksin çilesini....

kalender kardes.valla alinma ama herkese katilarak sacmalamıssın diyecegim. Bunlar kendi ic elestirilerin olmaliydi. Burda acik sozluluk yapacagim diye insanlarin icine "acaba baska biryerde yapabilecek miyim"kuskusunu dusurdun. Sana helal olsun! Kahramanlik yapmak istedin aklinca ama burada kendine ozguvenleri tam insanlari supheye dusurdun. Allah seni bldigi gibi yapsin.yahu arkadas sen kilis'in yerini haritada bilmeden tercih yapiyorsan bize ne! Bu kadar cahil,bide konu acmis bunu millete ifsa ediyor. Ettigiylede kalmiyor insanin kendine guvenini sarsiyor. Senin gibi cahil degil burda kimse. Millet hesabini kitabini olcup bicti zamaninda!!! Alalaa illaha beni konusturacak! Hem sen nerden biliyorsun karadenizin yollarinda asfalt yok yaziyosun! Karadenizin tumu koy mu?destekli at az. Ben trabzonluyum.daha birkac ay evvel oradaydim. Kirsalini secmezsin sende. Haa ama sen bunu zor idrak ediyordun degil mi.pardon!karisma milletin isine!icinden dusun,muhasebeni kendi kendine yap. Arkadaslar sizde uymayin suna. Allah herseyin bi kolayligini veriyor. Tecrubeyle sabittir... Hayirlisi hakkimizda insallah

sende herkese katıl ....seninde nasıl bir beyine ve düşünceye sahip olduğunu görelim....gerçeklerden korkan ..düşünme yetisini kaybetmiş cehaletin torunları....o saksınızı 1 dk çalışırsanız..kalendarın sizin için ne kadar anlamlı ve yardımcı olacak bişeyler yazdığını görürsünüz...

ayrıca ben de yazdıklarını çok mantıksız buldum :)

cicikıs mantığın yoksa zaten sana bu yazdıları mantıkısz gelir...o yüzden zahmet etme sen düşünme böyle şeyleri...git cicili bicili bişeyler giy....takıl kafana göre....

hiçkimsenin gidemeyeceği yerleri tercih ettiğini sanmıyorum. çoğu arkadaş gidemeyecekler diye 2-3 tercih yaptılar kendi şehirlerinden. Engelliyiz diye hiçbirşeyi başaramayız, tek başımıza yapamayız diye hiçbir düşüncede olmadım, olmamda. Tercih yapanların akılları başlarında, aileleriyle konuşup edip tercih yaptıklarına inanıyorum. Kalender'in dediği gibi kafalarına göre değil. Karadeniz'de dağlık alan diye yaşanmaz diyorsun, yaşayanlar nasıl yaşıyor? Insanda biraz özgüven olacak. Yapabilirim demeyi beceremiyorsan, kendine güvenin yok demektir. Fakat ben şuna eminim ki, tüm engelli kardeşlerim yapabilir. Yeterki güvensinler kendilerine.

Maaşları örnek vermiş sayın arkadaş!! Arkadaş bakım ücreti almayan nice insan var. Ayrıca ben hiçkimsenin aylık 1500 tl aldığını duymadım. Alan varsa bizede söylesin hiçbir engelli çalışmasın o zaman. Bu ne saçmalıktır.

Sen engellileri ne sanıyorsun arkadaş! Engelliyiz diye hiçbirşeyi yapamayacağımızı mı sanıyorsun? Kolları olmayan birinin ayaklarıyla senin yapamadıklarını, neler yapabildiğini bilmiyorsun! Gözleri görmeyen bir ressamın nasıl resim yaptığını bilmiyorsun! Ayakları olmayan bir sporcunun içindeki azmi bilmiyorsun!

Buradaki arkadaşlara tavsiyem bu dengesizi önemsemeyin! Engelliler herşeyi yapabilir. Her türlü engeli aşabilir. Yeterki içinizde özgüven olsun. Yeter ki yapabilirim diyin

huderix......sen türk insanını tanımamışsın daha bizimkiler hayatta gidemeyeceği yeri yazar oraya gideklerinde önünü keser....15 tane tercih hakkı vermiş ya devlet yazarda yazar artık...halbuki özürlülerin çoğunun yapıcağı gibi yaşadığı ilden dışarı çıkamıcaklar...
Neyse o yüzden sen bırak akıılı başalı herşeyi bilerek yapmışlar demeyi....kalendar şah haklıııııııııııııııı

Malesef gerçekleri yazmış Kalender Şah.. Bu zorluklardan bi kaçını yaşayacak arkadaşlar var bende dahil. Çünki yerleştirme klavuzu tam bi fiyaskoydu. Denize düşen yılana sarılır, Ama pes etmemek lazım tabi...

Ben Kalender ŞAH olarak yazılarımda Kendimle ilgili Kişisel Bir kaygım Beklentim yok ...........ÖMSS İle ilgili geçmiş Açtığım Başlıklara ve yorumlara da Bir Bakın....Tamamı ÖMSS nin Göz ardı edilen gerçekleri....

Uzaklara gitmeye gerek yok ....Düşünün ki Kendi yaşadığınız şehirde Bile,Mahalleden Mahalleye geçişlerde oluşan değişimi......Ya ilçeden ilçeye köyden köye oluşan değişimi değişimi......

Ben İlk yazımda Atadığı şehre gitmeme olayını üstü kapalı yalın bir dille Tabir ettim.....İşin Daha geniş ve İleri boyutlarına girmedim bile....Etnik kökenleri........Terörü...... Yanı Başımızdaki Ülkelerde yaşanan savaşı , Messepsel Farklılıkları .......Kişi meşeriyetleri......sosyal sitatiko.......Bu Durum ve konulara Hiç girmedim Bile.........

Üzücü Olan Mualif yazıların İÇERİĞİ .....içerik yokki ...Ağızlarına Bir laf Dolanmış saçmalmışsın....Ozamn sende neyi saçmaladığımı delillerle yaz.....

quote_icon.png
Alıntı Yapılan Kişi: esmerelzaArkadaşlar mevzuat gereği atandığınız kurumca oluşturulacak olan komisyonun iş kapsamında sizden istediği diploma , serfitka vb.. evraklar taleb edecek gecen hafta bu platformda açmış olduğum bir konu üzerine bir kaç adayda bunların eksik olduğuna şahit oldum örneğin : Aday 85 - 90 puan almış düz liseden mezun olmuş meslek lisesi çıkışlı alan bir bölümü tercih etmiş buna göre ben o adaydan düşük puan aldıgım üzere hakkımı bu dönem için kaybetmiş oluyorum şuan o diploma elimde olmuş olsa dahi sıralama dolayısıyla öncelik onun Ancak yanlış tercih yapan Arkadaşım komisyona takılıyor yerlesemiyor DİKKAT : ilk 2 yıl tercih yapma hakkınıda kaybetmiş oluyor akabinde kadro boş kalıyor bu tarz örnekler çogaltılabilir eylül ayı içinde yapilacak olan ek yerleştirme kapsamında basılan klavuzda böylesi durumda bi çok kadroya rastlamak mümkün siz siz olun bilinçli olun.. hayırlı uğurlu herşey gönlünüzce olsun:eek:

Arkadaşın yazdıklarının bir kısmına katılmasam da, engelli arkadaşlarımızın tercihleri bir önce atanayımda ne olursa olsun mantığında şuursuzca yaptıklarını düşünüyorum. Diyelim ki atandınız Antalya'ya ev kirası maaşınızın yarısından fazla, tabi eğer tekerlekli sandalye ile girebileceğiniz ev bulabilirseniz şanslısınız, hadi buldunuz kirası içinde ailenizden destek aldınız... işe nasıl gidip geleceksiniz 40 derece sıcakta? hadi otobüse bineceksiniz. Antalya'da sadece 100 engelli altyapılı otobüs olduğunu biliyormusunuz?

Yani bu verdiğim örnek bu ülkenin en avrupai kenti... batmanda siirtte rizenin ilçelerinde ağrıda karda buzda ne yapacaksınız bilmiyorum....

Gıdemıcegın yeri nıye yazıyosun be adam:mad::mad:

konuyu açan arkadaşa katılıyorum ve bu atanan kardeşleriiz umarım ki madur olmaz alacağın maaş maksimim 2000 olsun istanbulda yasasınlar görücem onları nasıl isyan nasıl isyan ve bu yasamadan konusan arkadaslar karda kısta rampada virajda vs de calısırım diyenler zorluklarla basa cıkabilirim diyenler sizlere sadece gülüyorum ve umarım siz haklı cıkar bu zorlukları siz yenersiniz dualarımız sizinle ve son cumlemi izninizle yazayım dereyi görmeden paçayı sıvamayın yoksa sonra cok aglarsanız saygılar ...

Tşk ler Arkadaşım desteğin ve gerçekleri savunduğun için Şu an boş yere tercih yapanlar için kaç kişinin hakkı kayboldu gitti ........Bizim hayatlarımız romanlara ,hikayelere konu olur....Ben Askere Gittiğimde özürlüydüm , yinede Bunu sakladım Mahalle baskısı dediğimiz olaydan çekindim...
Askerliğim boyunca hep iyi insanlarla karşılaştım Allah hepsindende razı olsun .....ya kötüler karşıma çıksa Düşünmesi bile zor...
Askeliğim süresince ne yaşadığımı.......Gurbeti vb durumları ve ne çektiğimi bir de bana sorun........
Aileden uzaklık,yaşadığın ortamdan uzaklık, biyere daimi bağlılık başka birşey.....
Oysaki ömrümün çoğunu ailemden uzakta her gün başka şehirlerde geçirdim....
Fakat emir altına girmek belirli bir hiyerarşiye, alışmak başka birşeydi ...
7 ay kadar hava değişimi de kullandım askerlik bitene kadar Anamdan emdiğim süt burnumdan geldi ........
Askere gittiğimde hastalığımın başlangıç evresiydi,Hafif özürlüydüm gelince ise ağı özürlüydüm ....
Askerliğimide istanbulda yaptım ha tuzla piyade okulu ...Askerliğin yapıla bileceği en rahat yer .........Doğuda şurada Burda Diğil ,doktor vb binumun imkanlar full sosyal yaşam imkanları elinin altında ve askeriye içi en iyi yerlerde görev aldım.....

Varın kararı siz verin yaşayınki görün .....AMA kendinizi Rambo zanetmeyin......Yaşayıp göreceğiz....

ÖMSS sonuçlarına göre yerleştirme yapılacak kadrolar; Ortaöğretim 3.052
2 Yıllık Yükseköğretim
1.574 Lisans(4 Yıllık Yükseköğretim)
2.132 TOPLAM 6.758-Kura sonuçlarına göre yerleştirme yapılacak kadrolar;
İlköğretim(İlkokul) 124İlköğretim(Ortaokul ) 864TOPLAM 988 GENEL TOPLAM 7.746

Bu duruma göre lise düzeyi atandığı yere giymeyeleride sayarsak en az ilk 2500 kişi artık yak....
artık 2500 zün üzerindeki sıralar ilk sıralar

sonradan sakatlananlarda sıkça rastladığımız bir durum seninkisi ŞAH ama umutsuzluk aşılamanın sana bi getirisi olmadığını yaşayarak öğrendiğini sanıyorum. yerleşememişsin senin adına üzüldüm...

cicikız İnan bizimki umutsuzluk aşılama değilki vallahi atansam gidemiyecektimki.....çözmem gereken sorunlarım var yaşadığım evi terk ettim üzerine birde kenti terk edememki....Fakat Atanmadığım için sevinçliyim....... iki yıl tercih umudum uçup gidecekti ;yukarda yazdıklarımın çoğu zaten başımda, kendi hayatımın gerçeği: Kul kaderini yaşar sennedesen de ben neyapsan yapıyım boş, Herkes bildiğini yapacak
Bu da biz özürlülerin gerçeği ......

Ben bu Başılığı açtımda ...Daha hiçbirşey belli değildiki....Benim diğer açtığım başlıklara bak ..Bunların tamamı bizim gerçeğimiz ...mesala nitelik kodları başlığını ilk ben dile getirdim Bu sınavda kpss nin aynı şeklinde bir atama sistemi olacak dedim ..beni faroz etmek istediler...daha neler neler ama hepsi çıktı....Haksız tarafta hiç olmadımki...

konu güzel tercihlerin en başından beri düşündüğüm bir konu tercihlerimi de buna göre yaptım .ağır engelli arkadaşlar tercihlerini özür durumuna göre yapacağını büyük ihtimalle çevre illeri tercih edeceğini tahmin etmiştim .yani ne kadar ağır engelli olsa da durumunu düşünüp tercihini ona göre yaptı çoğu arkadaş. benimde ailem çevre illeri yaz dedi ama ben dinlemedim tam 6 tane doğu ili yazdım ne akılsa zor olacağını tahmin etmiştim erzurumu erzincanı tercih ettim kış şartlarının en ağır olduğu yerler, tercihlerin açıklanmasına bir hafta kala rüyalar görmeye başladım erzurum erzincana gidiyorum falan cok sıkıcı rüyalardı yani ilk başlarda seve seve yazdım sonra rüyalar kabus gibi oldu.birde şu var kardeş hep ders çalış çalış nereye kadar!!! yazdım doğuyu ama Sinop geldi Allaha bin şükürler olsun .neyse yaşanılacak zorluklardan çok gurbet zor arkadaşlar ailenden yüzlerce km uzaktasın .yemek yapması,ütü falan,kıyafetler bulaşık falan filan hiç sevmediğim işler :)

sınava bile başkasının yardımıyla gelen bir sürü arkadaşımızı gördük.şimdi bu arkadaş şehir dışına atandığı zaman elbette sorunlar ve zorluklar yaşayacak daha hala neyi ispatlamaya çalışıyorsunuz.imkanları ve özür derecesi elverişli arkadaşalar her yere gidebilir o ayrı.aya bile giderler...

Kalender ŞAH;

çok haklısın ailesi olmadan yaşama şansı olmayan arkadaşlar var

şah arkadasım tahmın ediyorumkı yasadıgın ıl dısına ıhç cıkmamsın sen kafandan bazı ıl bölge ısımlerı vermısssın 21 yılık memurum cogu ıllere gittım en dogusundan batısına guneyınden kuzeyıne senın dedıgın gıbı degıl atmakla olmuyo daha napsın devlet ısse ış ıste bızlere sonrada ıs yok dıe aglarız dımı
sana bazı ıllerden örnekler verecegım dogudan erzurum yada kayserı yada van buralarda havalar sert yanı karasal ılkım orda yasayan engelı yokmu
sehrtıcılık bakımından kayserı süper bır yer van desen oda yanı her ılde oldugu gıbı kenar bakımsız mahalleler var bırde kılıs demıssın hıç gıdıp gördunmu kılısı guneyde cvok guzel bı sehir bır gıt gör kıralrda dedıgın gıbı pahalı degıl eger senın dedıgın gıbı olsa orda hıç bır memur olmaması gerkır cunku gecınemez orda yasayan mmeur nasıl kırasını verıyo anlamıs degılım senın mantıgınla savas var dıyoon sıcak olr dıyosun soguk olan yerewde soguk dıyon senın ıcn nasıl bır ıklım lazım onuda anlamıs degılım karadenız dıyosun gıt bı samsun ordu sınop kastamonu gör memleket nasıl bı yer duymakla olmuyo
egenın her yerı bana göre ıyı orta anadolu eskısehır konya kutahya gıt gör nasıl bı yer ondan sonra oyrum yap ben bu dedıgım yerlerın hepsını gıttım gördum
sonuc olarak devlet bızlere ıs verdı gözun kesmıyosa ne tercıh yap nede sınava gır baskasını9n hakınada engel olma bu cogu arkadasımız ınannıoyrum nereye olsa gıder en guzel para kendı kazandıgın paradır bagıslar yardımlar dııl

senol abi yorumun için çok tşk ler daha yeni birisi tutarlı bir mualif yazı yazdı ....şuan yazacağı yorum sana karşı değil sadece kendi tezimi savunmak için bir yorum:
Öncelikle yaşadığın il dışına çıkmadın yorumu yanlış , nerdeyse yaşadığım ilde hiç kalmadım...21 yıldır memurum demişsin istinalar kaydeyi bozmaz......Karasal iklimdekarda soğukta yaşayan özürlü yokmu demişsin doğru var ,kutuplardada eskimolar çöldede de yaşaya bilen bedeviler var karadenizde tlf yerine ıslıkla konuşanlar,el yapımı teleferikle yolculuk yapanlar var ........fakat insanlar o ortama uyum sağlamış o ortamda büyümüş insanla sonradan tepe taklak giden birmi.......Geçmiş zamanlarda son yörük adlı bir belgesel izlemiştim ,Hala kimi zaman bazı bölümleri aklıma gelir,Yörük kadınları doğumu tek başına gerçekleştirir çocuğunun da göbek bağını kendisi kesermiş,ilaç yok doktor yok kimse yok bir ağca balan bir ip bir yer bir gök .......Özürlüler içinde bu böyle O Bölgelerde yaşayan özürlülerin farkı O bölgeye aitliği ......Kayseri ikinci istanbul Yada Geçmiş bir yazımda şöyle demiştim istanbulun düzenlisi......Kilisi hiç görmediğimi ve kilisi de ilk öğrendiğimde Haber bülteninde nasıl anıldığını önceki yazılarımda söyledim ....samsun vb illeri örnek vermişsin somsun vb iller bence esas kara deniz değil ,nerdeyse o bölge tamamen havza yinede samsun vb illerin insanı aksi patlayacak bomba gibi herkes silahlı....Aslında gerçek karadeniz etnik yapısı iklimi doğası yerşekilleri bakımından doğu karadenizbatı örnek alınırsa o na kalsa istanbulda kara deniz...karadeniz diyince Ben örneklerimde rize ve artvini ve buna benzer coğrafya ve yapıda illeri verdim ......eskişehir kütahyayı ben örenek vermedim .....Abi Bir Ata sözüyle örnek veriyim Büllbülü Altın Kafese Koymuşlar Ah vatan Vah vatan demiş....Sen şimdi diyorsunki........Bülbülü Altın Kafese koymuşlar ,Bu kafes kaç ayar demiş....

Bir de işin maddi boyutu.....ailesel boyutu var ...rica etsem ilk sayfadaki açılış yazımı Bir okurmusunuz....

Kalendarşah yazdıklarına katılıyorum ama tabi bu herkes için geçerli değil

mgold Tabiki Herkes için zor olacak ama tahminimce kurul du memur olabilir raporuydu %20 Yi bulur bulmaz...

Buda doğal ...400- 500 KİŞİYİ BULUR..

Atananların Çoğu Bence Atandıkları yere gitmemiştir .......Yakında Bunuda resmi verilerle Açıklarlar...... 7 gün süre Kadar Sivas Cumhuriyet ünüversitesi hastanesinde kaldım , Refakatcim yoktu Yeride merkezin dışında olduğu için pek ziyaretcimde yoktu...Eskiden olsa eşim yanımda Olurdu artık oda yoktu ....Amelyat olam gerekiyordu olamadım, Kanım pırtı Tutmuyor ve karaciğer emzimlerim tavanda ;Çok da Korktum Amelyattan: Fakat Korktuğum ölmek Kalmak Değidi ; Emanet geldiğim dünyayı sahiplenecekde diğildim .........Korktuğum Amalyattan Sonra Fiziki Yardıma Muhtaç kalmak Yanlız Kalmaktı 'Ziyaretime Gelmediler Yada refakatci olmadılar diye ,Kimselere Küsmedim, Kimselere Darılmadım,Herkesin Bir meşagalesi kendine yetecek Bir Hayat Kaygısı vardı ,Ziyaretine gelirim diyipte Gelmeyen , Çok değer verdiğim samimi bir arkadaşa dosta belkide bunlardanda öte birine sitem edecek Oldum Ne Dedi Biliyormusunuz ; Mecburbuyum gelmeye dedi,O Aynı Durumda Olsa Bırak ben ziyarete gitmeyi,Hasta yatağının Başından hiç Ayrılmazdımki, O cevabı ondan duymaktansa yerin dibine girmeyi yeğlerdim. O hastane O sözlerle kafama yıkıldı; Hastanede Bunu Daha iyi anladım ki Benim yada Hepimizin En Zor Baş edebileceği Güçlük yada Zorluk Yanlızlık .....Atanıpta Tek kalan Arkadaşlarımın ALLAH yardımcısı Olsun .......Allah Hiç Birimizi Yanlızlık la 'Daha da doğrusu Sahipsizlikle Sınav Etmesin.

Kalender ŞAH olarak ALLAH' tan .......Hepinize Refaf Mutluluk , En ÖNEMLİSİ Sağlık Vermesini Diliyorum....

Üst Alt