Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulak çınlamasının bir çaresi var mı?

Ali bey çörekotu yağını nereden alıyoruz aktarcılardan mı alıyorsunuz bir ismi varmı yazarsanız denemek isterim ben sonuçda vücuda zararı yok aksıne faydalı bieşey bilgisayardan baktım

Aktardan tabiki.çörek otu yağı derseniz size verirler ürünü.

aynı sorun bende.de var 15 yıldır tek kulağımdan şimdide diğer kulağımdan doktorlar onunla yaşamaya alış diyorlar

evet aktardan alıyorum ama ismini hatırlayamadım eve gittiğimde bakıp yazarım ...Günde 1 tatlı kaşığı iciyorum ikinci şişe yarı oldu bakalım buda bitsin duruma göre devam edicem artık.

Tamam arkadaşım sağ ol bence 3 ay devam et bir tadavi için doktorlar 3 ay zaman dilimi koyarlar bana bitkşsel ilaç tavsiye etti 3 ay kullan dedi 3 ayı tamamla bence şuan tamamen bittimi baya afiflesdimi sen bu çınlamaya alışmış olmayasın sana azalmış da gelebilir ama ben deneyecegim

5,inci yüz nakli bugün itibariyle yapıldı hayırlısı olsun hasta olan arkadaşa inşallah yüzü hep gülsün huzurlu ve mutlu olsun bir ömür boyu. evet bir yüz nakli daha. çınlamaya daha çare yok haydi hayırlısı. birşeyler olması gerekiyorsa bir somut ya olumsuzluk yada olumlu birşey olması gerekli sanırım. mesela bu çınlama yüzünden bir kaos. hayata son veriş yada şans eseri bir deney yada başka birşey. büyük bir ihtimalle anında tedbir almak üzere profösör,ler el ele verecek ve bu konu için çalışmalar kat edecekler ve pozitif sonuçlarla karşımıza çıkacaklar.

garbi paylaşımını okudum sagol kolostrol yok bende ama yinede bi baktırmak gerek teşekkurler

cannan bu saate kadar bisey bulamadim ben care diye cinlamaya
ota cope inanama yariyor derlersede psikolojik olarak hani birseyler yapinca ise yariyormus gibi gorunur
iste budur ilacida otu copude
alisacagiiiz alisilmiyor tahammul edecegiz etmidinmiydi zararli sen cikarsin cunku cinlama bizimle

arkadaşım umut dünyası nasrettin hocanın fıkrası gibi ya tutarsa ya iyi gelirse ot çöp bilemezsin ki denemek gerek..

Ali32 se
nin kullandığın çörekotu yağını aldım şişeyi yarılamak uzereyim bende memmun kaldım vucuda başka faydalarıda varmış bağışıklık sısıtemını artırıyormuş vs. sizde çınlama tamamen durdumu merak ettim

ben kullanmayı bıraktım bilmiyorum doğrumu yaptım ama geçmedi hala devam ediyor bazen geçti gibi oluyor bazende hiç geçmiyecek gibi anlayamadım ....Neden bi tedavi bulunamıyor anlamış değilim bu kadar zormu dur acaba?

tip bilimi daha oraya gelemedi ali:( alisacagiz alisilmiyor tahammul edecegiz
ilac bitki care olsaydi kimse kulagim cinliyor demez doktorlar eczacilar bi suru para kazanirlardi bizlede sevinerek verirdik paralari derdimize drman oldular diye
kulak cinlamasina care diyen simsarlara aldanmayiniz o alismaya calismak sikayetsiz sabir etmek en iyisi

benim de kulaklarım 6 aydır cınlıyor birkac ilac kullandım fayda etmedi ama alıştım gibi ilk günler çok zor oluyordu şimdi pek umursamıyorum.yüksek ses ,çay,kahve,peynir vs şeyler cınlamamı arttırıyor.şükür ilk günlerdeki gibi kafaya takmıyorum insan alışıyor sadece çınlamayı düşünmeyin dikkatinizi başka şeylere vermeye çalışın işe yarıyor.anasayfada bu başlığı görünce çınlamam tekrar başladı veya daha önce çınlıyor ben farkına şimdi vardım ,yani unutmaya çalışın cok zor ama yapabileceğimiz de birşey yok

Ne kadar alışmaya calışsanda bazen bi yükseliyo kendini hatırlatoyor bazen azalıyor ben pskolojık diye düşünsemde vücüda baglı birşey diye de düşünüyorum. Duyma kaybıyla beraber cınlama olunca unutamıyorsu blue World sadece çınnama olsa belki unutursun ama konusulanları duymayınca cınnamadan diyi veriyon kendi kendine aklına geliyor yani.

Alı32 ben bir şişe aldım zararı yok bunyeye diye bitirene kadar içecegim bi bakıyorum azalmış bı bakıyom çogalmış yediklerimizle alakalı olsa bende asit yok alkol yok kuruyemiş yok çıkolata yok sigara yok yok da yok yani neden olur bilmiyorum .
Tıpdada gelişme yok Allahdan başka kımsemiz yok sanırım. çokmu karamsar oldum ne .

Annemin çınlaması var tansiyon düşüklüğü veya yüksekliği de çınlamayı arttırabiliyor.

Ever ahmet bey bu nedenlerde cınlamayı etkılıyor ama sanırım benimkisi yada benim gibilerinki tansıyonla alakası yok direk kulakla alaalı

Herkese merhaba. Uzun zamandır dışarıdan okusam da bu forumdaki ilk mesajım.

Çınlama diyemiyorum da, uğultu (motor sesi) bende de var yaklaşık 8 aydır. 7 yaşında orta kulak iltihabı geçirdiğimden beri de işitmem hiç düzgün olmadı sanırım, seviyesi giderek arttı ve şu an kayıp orta derecede görünüyor. Sağlam bir baş dönmesi-bayılma sonrasında gittiğim doktor Meniere teşhisi koydu, ilaç kullanıyorum ama fayda gördüğümü söyleyemem. Cihaz da alacağım yakında, şimdiye kadar bir şekilde idare ettim de anlayamama eşiğim fısıltıyı aştı artık... 2 cihaz denemesinde sinir harbi yaşadım resmen satıcılarla :mad:, üçüncü denemeye gitmek için biraz bekliyorum moralim düzelsin diye.

Kendimi şanslı gördüğüm tek konu sesler bir gün bir kulakta diğer gün öbüründe oluyor; hep aynı kulağa yüklenip de yormuyor, arada değişiklik oluyor yani :) Benim gibi başkaları var mı merak ettim.

jezebel en iyi cinlama seninmis:) ugg uggg uggg bu daha iyi:) benimde iki kulak iki ayri bagiriyo:( koklear implant cikarilani tiz tiz ziller caliyo o calan zilin akisleride az hafifinden sozde saglam duyuyo dedigim kulaktan cikiyo :(yani hic duymayan koklear implant cikarilani berbat taaa derinlerden ziller otuyo iste buna fena halde icerlerim bazen:(madem duymuyosun bisey neden otersin diye

E senin de fena değilmiş Shukufe, sana özel senfoni orkestran var bol zilli desene :)
(Koklear çıkarılan kulakta çınlama olması garip geldi, bildiğim kadarıyla koklearda iç kulak iptal ediliyor ve bu çınlamadan kurtulmanın son çaresi. Doktor ne diyor bu işe?)

Çınlamada hafif gürültünün yardımcı olduğu söyleniyor. Aşağıdaki bağlantıda (Amerikan Çınlama Derneği'nin; kimsenin ilgilenmediğini görünce çınlama derneği kurmuşlar ve kaynak yaratıp araştırmaları finanse ederek filan çarelerini arıyorlar) değişik sesleri karıştırıp kendinize özel "gürültü" yapabileceğiniz bir program var. Ben uyumaya çalışırken biraz olsun faydasını gördüm; belki başkasına da yardım eder. Oluşturduğunuz ses dosyasını bilgisayara aktarıp istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

Sound | American Tinnitus Association

doktora ilk koklear cikarildigi zamanlar soylediydim:( bidaha koklear implant takalim dediydi:mad: nasi olacaksa:mad: hep emara ameliyatlar OLAN BIRINDE koleastotam yuzunden:(bende kokleara gicikligim yuzunden bida sikayet etmedim koleastotami bakiyo ya 7 yildir:(
hafif gurultu bi ise yaramiyo aldigim nadia 5 cihazinda bu gurultu onleme nanesi vardi:mad: ziiy ziiiy ziiiy ben cinlama istemiyomki bu tutup benim konusma anlamami resmen caliyo:mad: artik kullanmiyorum :) bu suni gurultuler ise yaramak dursun kulaklari cinlamaya resmen adapte edecek cinlamadigi zaman bile kulak bu cinlaMA CIHAZI SAYESINDE CINLIYCAK:(amman dursun bari susarsa cinlaMA HABERIMIZ OLSUN:)

ben yeni işitme cihazı aldım hem işitme kaybım hem çınlamam vardı cihazla çınlamamı azda olsa rahatsız etmeyecek şekilde baskılayabildiler ama gelin görünki devlet az ödüyor ama cihaz çok bahalıydı onun yerine normal bir iştme cihazı aldım çınlamam devam etsede hiç değilse duymamda sıkıntı olmasın diye :(

jezebel;
cihazı yeni aldıgım için araştırma çok yaptım ben önemli olan cihaz modeli seçimi iyi yapmamız gerekiyor ben 8 tane yere gittim satıcıların hepsi kendi malını övüyor ama takıyor fıs ne çınlamamı kesebildi çoğu ne doğru dürüst denedikleri kalıpları kulağıma oturttular. bence yakıın cevrenizden yararlanın cihaz alıp memnun olan varsa oralarda bir yerlere gidin

Kulak çınlaması şikayeti olanların dikkatine...Çörek otu yağını çınlayan kulağınıza sabah akşam 2 şer damla damlatmak kulak çınlamasına çok iyi geliyormuş.Yağın bayat olmaması,taze olması,katkı maddesiz ve güvenilir bir yerden temin edilmesi gerekiyor...Netten okumuştum ne kadar doğru bilemiyorum ama evde kendim Çörek otunu taze olarak kahve öğütme makinasında öğütürek başka rahatsızlıklarım için kullanan biri olarak çok faydasını gördüğümü belirterek deneyin derim en azından bir yan etkisi ve zararı yok ama kesinlikle katkısız ve taze güvenilir yerden almanız gerekiyor.Netten araştırma yaparak güvenilir bir bulacağınızı umarım...

anaaa kulak cinliyo diye artikin kocakari ilaciyle sagirmi olalim bunu hic yapmayin derim o yaga toz tuy yapisirsa al sana buson isin yoksa 6 ayda doktora gidiyoz temizletmeye dahami cok buson temizletelim corek otuyagi bi mok yapmaz tikayip daha sagir oluruz bence

Shukufe, bir kere de Allah rızası için yazılan bir yoruma muhalafet etmesen ne olur acaba ? Kocakarı ilacı dediğin şey alternetif tıp ta yıllardır uygulanmakta..Hem sen sanki sağır değilmişsin gibi sağır mı olalım yazmana anlam veremedim ?
Yıllardır kulağımı kaybettim diye implant adaylarını ameliyattan vazgeçirmek için uğraşlar veren sen değilmisin ? Korkuyorsan kullanma ama lütfen kimseyede engel olma...Çok ileri derecede işitme kaybı ve çınlaması olanlar denemekten bir şey kaybetmezler ya fayda ederse ?
Çörek Otu yağını insanlar şifa niyetine ilaç yerine içiyorlar.Bilmiyorsan nette Çörek Otu ve Yağı yaz biraz araştır öğren sonra muhalefet et...

ehi ehi ehi sagirsak sen desende demesnde sagirikda adamin yuzune sagirsin demek ayip
bi dokun bakayim corekotu denen naneyi sabunla bilem cikmiyo kulak zarina yapisiyomu sindi
allah rizasi icin faydali seyler solenir faydasini gordunmude milletin kulagina yag dokuyon doktorun care bulamadigina pis bi yag care olacak diye dayatirsan adama gulerler

Ansızın arkadaşım yazdıklarını okudum daha once yine burada bir arkadaş demişti çörekotunu kulak için sabah ac karnına ıcıyormuş bende denedim netten araştırmıştım kulak ıcın degil ama vucuda faydası cokmuş gerci yarım bıraktım szi <şukufeye bakmayın lutfen duydugunuz herşeyı paylaşın ısteyen uygular ıstemeyen uygulamaz çörekotunun hıcbır yan etkısı yok mıdeme dokundu benim gerci ama o kadar.
Gecmiş olsun hepimize umarım gecerde

Kulakta çınlama uğultu vb. şikayetleri olanlara tavsiye

Aktardan aldığım 1 haftadır kullandığım ve memnun kaldığım işitmeden kaybından daha fazla rahatsız eden çınlama uğultu kulakta basınç Talya Ginkgo Biloba Kapsül isimli hapı kullanarak geçirdim inşallah işitmeyede çözüm olur o yüznde öneririm işitme kaybı çınlama vb. şikayetler için satılıyor ..dikkat edin orijinalini alın :d

not:doktorunuza mutlaka sorun kullanmadan önce...

orjinalı ne kadar dır ki 60 kapsulu 25 lira yazıyor. Bnde kullanacağım şayet faydasını görürsem ısrarla paylaşırım bunu forum sitelerin de gerçekten etkili diye.

twilight;

bende 25 e aldım hepsi 25 fakat bazı aktarlardaki sahteymiş...bilinen bir yerden almakta fayda var..

Üst Alt