Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulak çınlamasının bir çaresi var mı?

evet bende baş dönmesi ile başladı şimdi kesildi ama baş dönmeleri.

pasam gazi hastanesindeki hocanin ismini yazarmisin sakincasi yoksa
universite hastanesinde hocalar bakmiyor artik diye biliyorum gazide hocalarin bakmalari ilginc cinlama icin degilde isitme cihazi almamin sirasi geldi oraya gidebilirim
muayene tedaviyi hoca ustlenirse tabii ki asistan duzeyinden iyi oluyor

cannacim cinlamayi kafaya takmayacaksin kendini strese uzuntuye vermeyeceksin birde ben karsilikli kapi pencere acip cereyanda kalirsam muthis oluyor o cinlamalar
bak sevdigin bir mesgale sevdigin birileriyle konusma cok rahatlatiyor tedavi ile gecseydi o kadar seyler yaptim katmerlendi artik sallamiyorum var cinla olmuyom diyorum baska care yok

arkadaşlar cehaletimi bağışlayın, kulak çınlaması 10 yıldan fazladır bende de var ama benim işitme kaybım yok. 10 yıl önce ilaç tedavisi gördüm, çınlama oldukça azaldı, zaman içinde tekrar arttı, doktor yine aynı ilaçları verdi. bu ilaçlar bana rahatlama sağladı, işitme kaybı olduğu durumda ilaçla rahatlama sağlanamıyor mu? yeğenimde de her iki kulakta 90 db kayıp olduğu için konu ilgimi çekti, yanlış birşey söylediysem şimdiden özür dilerim.

Arkadaslar Merhabalar.
Aynı derdi 15 senedir cekiyorum. Artık Kulagımdaki seslere koca bir s... cektim yok sayıyorum.gormezden geliyorum... Birzamanlar kafamı duvara vurarak patlatmayı bile dusunmustum...
''Herkesin derdi ayni ama vucudumuzun verdigi tepki farklı.Bu yuzden birinde basarılı olan uygulama digerinde olmıya biliyor...'' .Bendende sizlere bir tedavi sekli...İnsallah birilerine faydalı olur...Ben kısmende olsa faydasını gordum. goruyorum...Uygulama soyle...Hergun sabah oglen aksam duzenli sekilde boyun ve kafa cimnastıgiii ve o bolgelere masaj yaparak kan dolasımını arttırmak...1-Sert bir yere sirt ustu uzanın, ayaklar bitisik, eller yukara kalkmıs bitisik, bir sopa gıbi up uzun uzanmıs sekilde sallanın(balık salınması gibi) sırt yere yapısık vucut bir butun sallanıyor. 50 tekrar 2-..Vucudumuz dik (ayakta veya oturarak) basımızı zorlamadan saga sola cevirin. 24 tekrar 3-. sag,sol bitince basınızı one arkaya hareket ettirin zorlamadan. 24 tekrar 4-. basınızı sag ve sol omuza hareket ettirin 24 tekrar 5-.Sag ve sol elinizle boynu tutarak ufalayın sıcaklıgı hissedin 6-.Basınızı sagdan sola ve soldan saga bir sarkac gibi sallayım(ceneniz vucudunuza degecek sekilde bir supurge gibi saga sola calıssın)24 tekrar 7-. Basınızı deve kusunun ıleri uzatması gibi , vucudunuz sabit olacak sekilde hareket ettirin. 24 kez 8-.Derin nefes alın sag elinizin ayasını sag kulagınızın ustune (basınıza) dayayın ittirin,aynı anda basınızlada karsı tepki olarak ittirin bu sekilde 5, 10 sn kalın sonra derin nefes verin...9-.7 maddeyi sol eliniz icinde tekrar ediniz.10-.7 maddeyi alınınız icin uygulayın. 11-.İki elinizi kenetleyin(parmaklar birbirine gececek sekilde ) bas arkası icin 7 maddeyi uygulayın.
Arkadasla bu uygulamayı hayatınızın bir parcası halıne getirin..Kulak bolgesıne giden kanın artması, o bolgenin onarılmasını saglar diye dusunuyorum...Birilerine faydalı olursa ne mutlu....

4 ay sesi dinledim faydası olmadı en son işitme cihazı önerdi hoca bende kabul etmedım çınlama devam vastarel mr ilaç alıyorum oda fayda etmıyor

gazi hastanesi işitme odyoloji servisi başak hoca.b blok 4 kat.

kardeşlerim kulak çınlaması ve yahut az duymalar için GİNGLO BLOBA bitki tozunu günde sabah akşam olmak üzere bir çay kaşığı kullanacaksınız.suyun içine karıştırıp içeceniz.7-8 ay devam edin bir şeyiniz kalmaz Allah'ın izni ile kullanıp şifa görenleri biliyorum.

Ben daha önce çok ilaç kullandım ama hiç faydası olmadı GİNGLO BLOBA ilacını duymuştum ama kullanmadım o tarz ve bitkisel ilaçlar kullandım. Gingo Bloba ilacını kullanıpda fayda gören arkadaşlar varsa yazarsa sevinirim. Benim hastalığımın üzerinden uzun zaman zaman gecti etkiliolurmu birde o var tabii

gingo biloba ben kullandim kilo aldiriyor kilosuna dikkat eden biri olarak cokbi faydasini gormedigim seyi artik kullanmiyorum bide baya bi paraya maloluyo

ben ginko biloba kullandın. somut bir faydasını gormedim

ben cihaz alma aşamasındayım en son windex mind 440 ı denedim ve onda değişik bir teknoloji var rahatsız edici seviyede çınlamam var ama bu cihaza monte edilen müzik sessiz ortamda dahi çınlamamı kesti olağanüstü

şimdilk gönlüm bundan yana sanırım bu cihazı alacağım tek tereddüdüm kullanan birileri varmı memnunlarmı

soft lazer pek olumlu olduğu söylenemez ben yaptırdım.sadece işitmede seviyesinde dalgalanmalar yaprı sonra yine eski seviyeye dönüyor.

soft lazer tedavisi işitme kayıplarında ve çınlamalarda sonuç vermiyor. Bu tedaviyi yaptıracak arkadaşlara tavsiyem paranızı boşa harcamayın bu tedavi fayda vermiyor çünkü ben hiç bir faydasını görmedim.

Eger İsitme cihazi kullaniyosaniz kulak cinlamasini duzene sokan cihaz var siemens isitme cihazlarinda oyle bir ozellik varmis bir arastirin derim

kulak cınlaması:(

merhaba arakadaşlar ben yıllardır kulak cınlamasıyla yatıp kalkıyorum ilk başlarda cok ince bir çinlama ile başladı sonra ugultulara kadar geldi ve baş dönmesı mide bulantıları ve hastanenin acillerinde sabahladıgımı biliyoırum her nekadar tedavi araştırsamda bir caresını bulamadım bu hastalıgın adı menier diye biliyorum ilaclarha cınlamayı hafletmeye calıştım dr artık cınlama sesıne alışacaksın dedı ilk zamanlarda çok zor oldu ama artık senelerdır süreklı cınlıyor işitme kaybıda var :% 70 duymuyor sag kulak herkeze ggecmış olsun saglıklı yaşam diliyorum...

üstad ciaz takıcaksın düzelecek bende çekiyorum ciazzıs içimde bir sivri sinek ordusu var sanki dünyayı sansürlü duymanı sağlıyor.

tinnutus başımın belası çok şiddetli

nedir bu olmayan ses zarar gören işitme sinirleri birbirine çarpıyor beyin de bunu ses olarak algılıyor. nedeni bilinmiyor doğal olarak tedavisi de çınlamayı yokederim diyen bugünün teknolojisiyle yalan söylüyor

çare yok o yüzden bunu kabullenmek lazım. iç kulağı komple alınan insanlar bundan kurtulamadı....... çünkü beyin olmayan şeyi ses olarak algılıyor....

yok ben hala yalan da olsa umutluyum diyorsan..... Kulak çınlaması yani tinnutus rahatsızlığı nasıl tedavi edilir? (Memurlar.Net - Forum)

ama lütfen sadece okuyun buraya dadanan tacirlere paranızı da umudunuzu da kaptırmayın

çok kötü bir şey ya :(. Biran önce bitsin diyorum ve İnşALLAH Rabbim en kısa zamanda bize şu tedaviyi kavuşturur :(

omurilik felçlinin çaresi yok kulak çınlamamızın çaresi yok bu bizim kaderimiz sınavımız heralde çaresizlere yakalanmak allah hepimize hz eyüp sabrı versin inşallah

widexin zen müziği çınlamamı yoketti takınca ama cihazdan verim alamadım. bende cihaz alma aşamasındayım ama bu widex olmayacak çünkü bana uygun gelmedi

acaba bu programı diğer cihazlara yükleme imkanı varmıdır

ee o zen muzik dedigin programi diger cihazi yukledigini varsayalim gene widexteki gibi olacak baska bir ses oldugu icin anlaman bozulacak
zaten cihazin hangisini takarsaniz takin duymadiginiz ortam seslerini duyacaksiniz buda cinlamayi bastiracak iste
oyle bilmemne programiyle cinlama onlemesi yaptigini iddia eden reklamlara kanmayin

şer hastalıgımı var şekerden oluyormuş çınlama ve duyma kaybı b1 -b6 - b12 - vitaminiyle geçiyormuş ...

süküfe bu farklı

benim çınlamamı hiçbir cihaz bastırmıyor. widexte bastırmıyor. ama bu zen müziği inanılmaz bir şekilde çınlamamı bastrdı. sürekli açık değil sessiz ortamda dinlemek için zen ha sürekli açarmısın bilmiyorum olur mu

ama widexten anlama anlamında az verim aldığımdan tercihim oticon veya phonak olacak deniyorum şu an

merhaba ben şunu merak ediyorum çınlamadan sonra işitme azlığı duymasında problem yaşayan varmı ve omurilik felçlilerinde kulak çınlaması oluyormu?bilgisi olan yazarsa sevinirim Allaha emanet olun...

bende çınlama olayı yoktu.eskiden iştime kaybım vardı ama ileri düzeyde değildi.normaldi.işyerinde(banka)müşterileri rahat duyabiliyodum.sanırım (doktorun dediğine göre)alerjik rinit işitme kaybını arttırmış olabilir dedi.bi gün aniden ağır derece bir işitme kaybı yaşadım.bunu hemen farkettim.bi kaç hafta içinde çınlama artmaya başladı.ilaçlar fayda etmedi.doktor işitme cihazı almama tavsiye etti.bi kaç hafta içinde işitme kaybım arttmıştı .neoldu bende anlamadım.sonuçta cihazı aldım.2 senedir kullanıyorum.cihazı takmadığım zamanlar yada az taktığım günler gece kafamı yastığa koydugumda çınlıyor dışarda sanki araba -motor çalışıyor gibi ses duyuyorum :)

bende 4 yıldır çınlama sorunu yaşıyorum çınlama sonrası duyma eksikliği de olduğundan kulaklık kullanmaya başladım. kulaklık kullandığım zamanlar çınlama kesiliyor çıkardığım zaman aynı yerinden devam ediyor :( konuyu güncel tutmakta fayda var yeni bilgi sahibi olan arkadaşlar lütfen paylaşım yapsınlar. herkese çok geçmiş olsun Allah bizlere yardımcı olsun inşallah.

ulutanas aradaş 4 yıdır kulağın çınladığını yazmışsın işitme azlığı hemenmi başladı yoksa 4 yıl sonramı bende daha yaklaşık çınlama 6 ay oldu işitmemde şu an sorun yok acaba ilerde işitma azalırmı

kardeş çınlama başladığı ilk günden itibaren 1 yıl boyunca 8 ayrı profesör e göründüm ama çare bulamadım ilk başlarda çınlamanın etkisi ile tiz sesleri duyamadığım belirlendi kulaklık tavsiye ettiler bende almadım. ama 1 yıl sonundaki testlerde işitme kaybı + çınlama ile algı sorunu tespit edildi. bugün hala aynı sorun devam ediyor duyma sorunu biraz daha arttı ama iyileşme yok maalesef. Allah doktorlarımıza akıl fikir versin bu konuda çareler üretecek zeka nasip etsin inşallah :)

Arkadaslar selam bende de yuksek doz kemoterapıye baglı ısıtme kaybı olustu sag ve solda yüzde 47 kayıp..malesef bu na gore ısıtme cıhazı olmadıgı soylendı..Olsa bile bu frekanslarda bır cıhazın cok pahalı olacagı da belırtılmıstı..algılayamadıgım sesler kısık sesler kuş sesi ıslık sesı gıbı bırbırıne benzeyen sesler..cınlamaya gelınce bende baya bır sure cınlama sıkıntısı cektım.doktorum bır ılac onerdı bılmıyorum burda ılac ısmı vermek dogrumu ama ılac bıtkısel bır ılac tebakon fort dıye bır ılactı..baya bır azaltmıs hatta bır donem kaybolmustu cınlamam.ara ara yıne oluyor ama eskısı gıbı sureklı degıl..

Selamun aleyküm. Benim de 8-9 senedir çınlamam sabit. ilk senelerde kabul edemiyordum bu duruma alışmak çok zor oldu.Rabbim yardımcımız olsun çok zor bir durum.Halada aynı ama bazı zamanlar çok şiddetli çınlama oluyor sebebini bulamıyorum bir türlü.Mesela 2 gündür aşırı çınlamam var. Normalde bir gün sürerdi ama bu 2.gün inşallah geçer :( Bir ara atak geçirmiştim tam 2 buçuk hafta sürekli başım döndü kulağımda nabız atış seslerini hissedebiliyordum.Dolgunluk hissi vardı. Uzmana göründüm o kadar paramı verdim yinede çözüm bulamadı.Notropil betaserc bilmem ne bunları kullandım daha kötü oldum.Dualarla ayağa kalktım çok şükür geçti o günler.Bu 24 senede ikinci atağım oldu çok şükür ilkinde bir zararı oldumu bilmiyorum ama ikinci atakta olumsuz bir durum olmadı işitmem çınlamam aynı hep böyle kalsın onada razıyım.Dualarınızı eksik etmeyin kardeşlerim.
Uğur arkadaşım tebakon fort diye bir ilaç önermiş onu nerden bulabiliriz en azından deneyelim belki düzelme olur Allah'ın izniyle.

Üst Alt