Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulak çınlamasının bir çaresi var mı?

twilight;

eczanelerde mevcut arkadasım..bitkisel olduğu ıcın bır yan etkısı yok demıstı doktorum.

baksettiğiniz ilaç nedir arkadaşlar? bende de şiddetli çınlamalar var.. cihazlarım takılı iken bile duyuyorum o sesleri maalesef..

kulak çınlaması için kullanmıştım faydasını gördüm.

3-4 gündür acayip arttı çınlamam kafayı yemek üzereyim.

Çınlamadan kurtulmak lazım artık ama nasıl?

Yaş 33 yaklaşık 20 senedir bu sorun var.kronik otit media teşhisim var.kemikçikler alındı zarlar delik.orta kulak iltihabı oluşuyor antibiyotikle geçiyor.bir süre sonra yine iltihap.çınlamam bazen azalıyor bazen ileri derecede hayatımı etkliyor.farklı tedaviler uygulandı çare yok.
Prof.Dr.Adnan saraçoğlu 200 tl lik kürü var toplamda en az 600 tl ödemem gerekiyor.
Ömer çoskun'da kürü var.şuan 190 tl civarı en az 6 ay diyor.
aslında defalarca kullandım olmuyor deyip bıraktım ucunda parada var.
şimdi maalesef yine çok arttı.ömer çoşkun'dan alıcam arada bir kampanya yapıyormuş 6 aylık alıp uygulayacağım.internette araştırdı kullanan birini bulaamdım.
sizin çınlamanız için nasıl araştırmalar yaptınız hangi tedavileri uyguladınız ve şuanda sonuç ne?

umudunuzu kırmak istemem ama o tür bikisel kürlere de paranızı harcamayın. tam bir para tuzağı bunlar... ortalıkta bir sürü insan dolaşıyor, insanların çaresizliğini istismar edip her derde deva olduğunu iddia ettikleri bitkisel karışımlarıyla umut tacirliği yapıyorlar... şu an için çınlamanın bir tedavisi ne yazık ki yok. olsa zaten modern tıp ve ilaç sektörü bunu kullanıp para kazanma yoluna gitmez miydi? bilim dünyasının çare bulamadığı şeylere bir tek ne idüğü belirsiz bu gibi kişiler mi çare bulabiliyor?

koklear implant alindiktan beri cok asiri cinlamalarla bogusuyorum ota cope para vermedim ama
ilacladan cok meted umup paralar doktum giden param oldu hic oyle elle tutulur birsey olmayinca salaklik yapmamak icin artik umursamiyorum
amaaa sessiz gecelerde kalkipta cihazi takip uyudugumu bilirim cok ileri isitme kaybinda cihaz en iyi ilaci isitme cihazi iyi olmali cinlAMAYI BASTIRSIN OYLE SESI KAYIP DURAN SESI YUKSEK GELEN CIHAZLAR CINLAMAYI ARTIRIYOR bunada dikkat etmeli diyorum

antibiyotik kullanmakta cinlamalari artiriyor kulakta en ufak iltihap varsa buda cinlamalari artiriyor

Sayın ortaşekerli,
Benim annemde de kulak çınlaması ve işitme kaybı vardı. Çok şükür işitme kaybı için cihaz aldık memnunuz. Ama çınlamaya bir çare bulamadık Cihaz almadan önce bizde annem için Dr. Ömer ÇOŞKUN'a gitmiştik .Avrupa yakasında baya uzak bir yerde yeri var. O günkü yaşadıklarımızı yazayım dedim baktım çok uzun sildim kısaca zor bir gün geçirdik, bazı bitkisel ilaçlar verdiler indirimli hali ile 270 tl verdim . Ne umutlarla nasıl muntazamlı bir şekilde kullandı annem onları ama bir faydasını görmedi. Ama hatırlıyorum da zaten Ömer Çoşkun açık açık faydasını görürsün de demedi. kulak çınlaması tıpta dahi çaresi zor bulunur fln dedi genede yazdı bişiler ve biz o kadar para verdik parasını da geçtim hadi ama o gün neler çektik.
Kısaca ve özetle annem Dr. Ömer ÇOŞKUN'un tavsiye ettiği ilaçları kullandı ama faydasını görmedi.

Arkadaşlar 2 yıldır ben de kulak çınlaması çekiyorum. Öyle böyle değil hemde. Ama son 1 haftadır falan yanlış olmasın %40 falan azalma hissediyorum. Ne yaptın derseniz tek fark çörekotu yağı kullandım. Ölümden başka her derde çaredir demiş Peygamber efendimiz (s.a.v.) Ben de buna inanarak başladım ve psikoloji mi gerçekten mi bilmiyorum ama son günlerde daha rahatım sanki. Zaten 6 ay kullanmak gerekiyormuş ben daha 1 hafta 10 gündür falan kullanıyorum. Ama bırakmayı düşünmüyorum inşallah Allah şifasını verir. Denemekten zarar gelmez bence siz de deneyin. Zaten ahdım var eğer benim çınlamamı geçirirse her yere yazıcam, herkeses anlatıcam çörekotunu :) İnşallah faydasını görürüz, hepinize geçmiş olsun. Allah dermansız dert vermesin..

dadaş kızı;

Arkadaşlar 2 yıldır ben de kulak çınlaması çekiyorum. Öyle böyle değil hemde. Ama son 1 haftadır falan yanlış olmasın %40 falan azalma hissediyorum. Ne yaptın derseniz tek fark çörekotu yağı kullandım. Ölümden başka her derde çaredir demiş Peygamber efendimiz (s.a.v.) Ben de buna inanarak başladım ve psikoloji mi gerçekten mi bilmiyorum ama son günlerde daha rahatım sanki. Zaten 6 ay kullanmak gerekiyormuş ben daha 1 hafta 10 gündür falan kullanıyorum. Ama bırakmayı düşünmüyorum inşallah Allah şifasını verir. Denemekten zarar gelmez bence siz de deneyin. Zaten ahdım var eğer benim çınlamamı geçirirse her yere yazıcam, herkeses anlatıcam çörekotunu :) İnşallah faydasını görürüz, hepinize geçmiş olsun. Allah dermansız dert vermesin..

bir yıldan fazla kulak çınlaması yaşadım.tebocan special diye bir ilacı doktorum almamı istedi yaklasık 1 yıl günde 3 kere kullandım Allah şükür böyle bir şikayetim kalmadı.Allah doktorumdan ve bu ilaccı yapanlardan razı olsun.ilaç bitkiseldir ve şimdi sadece rapor ile veriliyor.
saygılarımla

peki bu ilacı aktarcılardanmı alcaz nerden alacaz raporla alınca devletmi ödüyo raporsuz olursa kaç para bilgi verirsen sevinirim

Çınnama bende de var bu çörek otu yagını aktarcılardan mı alıyoruz sen nerden duydun da aldın bu yagı birilerimi tavsiye etti

cannan;

ben doğal ürünler satan bir siteden sipariş verdim. Tavsiye dersen, artık duyduğum her yolu denemeye çalıştığım için yine internetten okudum ve uyguluyorum.

bende 3 yıldır çekiyorum şu illeti maalesef çaresi yok onla yaşamayı öğreneceksin kafana takarsan yaşanılmıyor

ALLAH kimselere vermesin böyle bir dert. çok zor bir durum insanın hayatı tam anlamıyla degerini yitiriyor. yaşayan anlar ve bilir bunu

Slm,lar bende yeni üye oldum. daha düne kadar böyle birşeyin oldugunu yeni yaşadım ve gördüm çekiyorumda şu an. 6 ay oldu. Ailem,de 2 kişde kulak sıkıntısı oldu çınlama ve agrı, tek bie ilaç ile çözüm buldular. ama malesef benim çınlamam 6 aydır 24 saat devam ediyor. 4. normal hastane, 4 özel hastane kapısı aşındırdım. odiyometri MR ve kan tahlili oldum. Sol kulakta çok az işitme kaybımın oldugunu söylediler. çınlama için ve işitme kaybım için ilaçlar verdiler ama sonuç aynı. Hatta İBRAHİM gökçenden iksir adında 6 kalem bitkisel ürün aldım. hiç bir etkisi olmadı ve igrençti. sayfayı gözden geçirdim zor bir durumdayız. ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN. 10 uncu ilaç kutumu bitirmek üzereyim. saygılar...

mrhb arkadaslar ; bende kulak cınlaması sıkayetı ıle foruma uye oldum..ınsan basına gelmeyınce bu tıp hastalıkların farkına varamıyor malesef.Rabbim tum care bekleyen kullarına care olur ınsallah Amin..
Rahatsızlık bende yaklasık 2.5 ay once basladı durduk yere oldu yuksek ses vs gıbı durumlara maruz kalmadım.ıkı defa ısıtme testı yapıldı ıkısındede ınce tız seslerde kayıp oldugu soylendı buna baglıymıs..Normal gunluk yasantımda bugune kadar ısıtme sorunu yasamadım ve bu rahatsızlıktan sonrada herhangı bı duyum sorunum olmadı ..Norolojıde mr cekıldı beyın ve boyun ıcın herhangı bı sorun cıkmadı cok sükur..kan testlerınde b12 sınırda cıktı oda sebep olurmus suan 1 haftadır kullanıyorum ılac bıtınce tekrar test yaptırıp degerlere baktırıcam..
Bunların dısında vasoserc-sıtorel- ıkı ılac kullanıyorum..

yukarıda bı arkadasın dedıgı gıbı doktor tebakon fort specıal onerdı henuz almadım bırde kendı arastırmalarım la bı ılac buldum aslında ılac degıl o da vıtamın . ısmı Ote flanavoıd bu ılacı kullananlar gectı dıyor lar ama bılmıyorum...

ben doğdum doğalı çekiyorum bu illeti kolay mı be :(

slm

arkadaşlar ısıtme kaybının olmadıgı cınlamalarda ısıtme cıhazları etkılı oluyormu acaba?

valla ali kardeş işitme cihazı etkili olmuyo ben cihazı taktığımda yine çınlama oluyor sesleri duyuyorum ama cihazı çıkardıktan sonra öyle bir çınlama oluyorki anlatamam sana

işitme cihazlarıyla çınlama sorunu olanlara tinnitus maker diye cihaz var..çınlamanızı bastıracak sesler verliyor ayalar yapılıyor fakat sgk ödeme yapmıyor..işitme cihazı kullananlara cihazın içine programlanıp yardımcı olabiliyor..firmalara sormanız gerek..işitme kaybı olmayanlara ise ginkgo biloba isimli bitki var danışıp alabilirsiniz..çalıştığım kurumda çınlaması olanlara seanslar halinde sesler verilerek tedavi uygulandı fakat hastaların şikayeti geçmedi..artık hiç bir şey olmuyorsa çınlamaya dikkat etmemeye çalışın kulaklıkla bir şeyler dinleyin..yabancı kaynaklı siteleri de okuyabilirsiniz..aslında tedavi merkezi kurulması gerekiyor ama malesef şimdilik el atan yok..

cannan;

Benim kulağım istisnasız her dk zırıldıyor çınlamamı dersin farklı birşey mi dersin bilemiyorum ama hiç dr gitmedim bu konuyla ilgili daha doğrusu ona sıra gelmedi bi türlü duyma kaybım yok ama

aslında benım cınlamada farklı ,benı rahatsız eden sag kulagımda olusan vızıltı gıbı bısey yada cınlama adı neyse..bazen kayboluyor bazende hıc susmuyor..4 kulak burun-beyın -fızık tedavı gıttım ama herhangı bı problem bulunamadı..duymamda problemım yok 2,5 ay once basladı ,ısıtme testınde tız seslerde kayıp gorunuyor fakat cınlama yada vızıltı sag kulagımda garıp bı durum..

Bu aralar çınnamam yükseldi neenini bilmiyorum of ya azalsın derken yükselmesi :( sinir bozucu

iyi aksamlar arkadaşlar varmı acaba bi gelişme çınlamayla ilgili? Ben şuan ote flanavoid plus isimli vitamini kullanıyorum internette okumuştum faydası olduğu söyleniyordu bakalım bir ay sonra ne olacak inşallah geçer....

faydası olursa buraya yaz lütfen bizde deniyelim bende tinutis formula diye bir ilaç kullanıyorum doktorum söyledi bitkisel skg karşılamıyor kendim alıyorum pahalı biraz pek faydası yok ama yinede içiyorum çınlamanın tedavisi yok sanırım ya senelerdir çeken arkadaşlar var bende bunlardan biriyim çözüm bulan yazsın lütfen Allah rızası için çok kötü bir şey allah düşmanıma vermesin derler ya aynen öyle işte

biraz zor bulunan bir tedavi ama benim biyakınımda aynı kulak çınlaması vardı yıllardır ugraştı zor dönemden geçti yaklaşık 1hafta önce ameliyat oldu inşallah iyi geçmiştir ameliyatı

biraz zor bulunan bir tedavi ama benim  biyakınımda aynı kulak çınlaması vardı yıllardır ugraştı zor dönemden geçti yaklaşık 1hafta önce  ameliyat oldu inşallah iyi geçmiştir ameliyatı

arkadaşlar kulak çınlaması ve duyma kaybı için yeni bişey duydum başınızı saga ve sola çevirin her gün 20,30 defa geçiyormuş tvde doktordan dinledim .kulak içindeki krstaller eksilince duymama ve çınlama oluyormuş başımızı saga ve sola çevirince kristaller kendini tamamlıyormuş...

Slm arkadaşlar hala kulak çınlaması devam ediyor. yokmu bir gelişme bir haber bir tedavi ?. 2013 hastalık yılı oldun çıktın be mubarek. Allah kimselere dert veripde derman aratmasın. Yüz nakli Organ nakli olan bir devirde yaşıyoruz ve şu gereksiz anlamsız sese bir çare eyyy profosörler ses gelmiyormu size ALOOOO duyun şu gariplerin sesinide bir çözüm bulun şu derdimize ALOOOOOO

Üst Alt