Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kulak çınlamasının bir çaresi var mı?

Epley manevrası diyorlar ona şem-i. aşırı baş dönmesinde bu dediğin hareketleri yaparsan az düzeliyor çınlamayı azaltıcı etkisi yok sadece baş dönmesini engelliyor.

Sonuçda yine başladığımız yerdeyiz çınnamanın tedavisi yok bunlayaşamaya alışmalıyız mı yanı :(

Arkadaşlar bu çınlama sorununu medyaya taşıma olanagı olan yokmu. tv, gazete,dergi vs. napalım meydanlaramı çıkalım ne biliyim. şaşırttılar bizi ne yapıcaz ne etcez. uzman hekimler proflar araştırın hayuuuu. amerikalı doktorlar proflar bulamamış bizim proflarmı bulacak pehh. neyse çınlamaya devam sabah oldu ben oldum yine:cool: yakında bir beste yazıcam sanırım;) çın çında çın çın beynim çalsın çınlasın beynim tey tey tey :cool:

Allah Allah Allah bu nasıl bir ses sanki trampet sanki davul zurna :cool: İlerleme kaydediyorum bu gidişle beste 2014 yılında hazır olur :cool:

Arkadaslar sızlerın cınlamanız sureklımı oluyor? gunduz yada gece yatarkenmı duyuyorsunuz..benımkı bıraz garıp 4 ay once ılk basladıgında asırı yogun bı ses vardı kulaklarımda ılk baslamasının verdıgı etkıylede cok rahatsız edıyordu ama suan bazen solda bazen sagda bazen sankı ıkı kulagımda bazen gun ıcınde bazende sessız ortamlarda duyacagım sekılde yanı birgünu bı gununu tutmuyor ama eskı ılk zamanlar gelınce aklıma sukredıyorum ınsallah bır an once tamamen gecer Amin..

kulak cinlamasinda beterin betri oluyormus
ben koklear implant taktimadanda cok cinliyor diye sikayet ederdim
amaaa koklear implant alindiktan sonrasi olusan cinlamalar kulak cinlamasi degil beyin cinlamasi diyecegim cok cok rahatsiz o kadar yuksekki beynimi oyuyor
bu kulak cinlamalarina isitme cihazi takarak ses duyabildigimde rahatliyorum
ama koklear implant cikarilan kulak hic ses duymuyor buna birsey yapamiyorum iste
alismak lazim alisilmiyorda tahammul ettigimiz kadar biz kazancliyiz

merhaba bu konu baya eski ben acmıstım benım kulak halen çınlıyor boyun fıtığı kulak çınlaması yapıyormus boyun mr çektırmek gereklı oncelıkle bırde kullandıgımız ılaçların yan etkısı örneğin coraspın ve kan sulandırıcı ılaçlar bırde dolasım eksıklığı kulak çınlaması yapıyor bu durum daha çok omırılık felçlısı olanlardan görülmekde .saygılar.

Benim çınnamam sol kulakda ve hıç kesilmiyor gunduz ve gece devamlı var bazen artıyor nedenini bilemiyorum. Halınıze şukredin bence umarım tekrarlamaz ve sureklı olmaz kulak rahatsızlıgından benimkisi farklı hastalık dan sa o yuzden kalıcı degildir sizinkis

herkesınde kulagı çınlıyomuş;) bneım de bıara cok artmışıtı doktarı gııtım teste aletıne gırdım herşey normal çıktı duyma acısından, benımkı cınlama degıl ugultu vın vın sesı gıbıydı vasterel ve e vıtamını vermıştı dokator o an için gecmemeıştı ama şimdı uguldadıgını bıle unuttum...

cannan mrb. aynen bendede sol kulakta başladı aniden odiyometri mr falan sol kulakta işitme kaybı dediler. biri akustik travma dedi. biri tisler tıslar arızalı dedi. biri yok bişey dedi kulaklar müthiş dedi. ama çınlamalar hala devam. inşallah kalıcı olmaz. yok o deilde dikkati müthiş etkiliyor yoksa no problem çınlama alışıyor insan be hatta bazen ben bu çınlama olayını eğlenceye çeviriyorum gece yatarken ula diyorum çogu insana nasip olmaz böylesi bir ses para bile versen orjinal beyinde bir ses :) diyorum. vur patlasın çal oynasın mışıl mışıl uykuya dalıyorum hemen :)

Bence benim tahminim bu sinirlerle alakalı bir durum sanırım. sinirleri iptal etme yada uyarma gibi bir olay bir taktik olsa süper olur derim :)

cannan mrb. aynen bendede sol kulakta başladı aniden odiyometri mr falan sol kulakta işitme kaybı dediler. biri akustik travma dedi. biri tisler tıslar arızalı dedi. biri yok bişey dedi kulaklar müthiş dedi. ama çınlamalar hala devam. inşallah kalıcı olmaz. yok o deilde dikkati müthiş etkiliyor yoksa no problem çınlama alışıyor insan be hatta bazen ben bu çınlama olayını eğlenceye çeviriyorum gece yatarken ula diyorum çogu insana nasip olmaz böylesi bir ses para bile versen orjinal beyinde bir ses :) diyorum. vur patlasın çal oynasın mışıl mışıl uykuya dalıyorum hemen :)

Bence benim tahminim bu sinirlerle alakalı bir durum sanırım. sinirleri iptal etme yada uyarma gibi bir olay bir taktik olsa süper olur derim :)

Yeni yakalanan arkadaşlarıma dert ortagı olan arkadaşlara tavsiyem ilk zaman çok zor bir dönem atlatacaksınız ve sonrasında alışmaktan başka çareniz kalmayacak. sakın telaş etmeyin korkmayın moralinizi yüksek tutun sabırla bekleyin zaman zaman verin dua edin normal yaşantınıza devam edin inadına zor olsada zevk almasanızda zor bir sese zor bir insan olmak en güzeli vücut alışıyor bünye alışıyor kanka. yapçek bişey yok. ha birde önemli uyarı kardeşlerim sakın sakın şifalı bitki iksir şurup iksir falan abuk sabuk para simsarların tuzagına düşmeyin. denenmiş bir tecrübe benimki ben düştüm bir kereligine :) çok deil. haydi hayırlı çınlamalar

Geçmiş olsun size. ne mutlu size :)

Poyraz sen bu işi kabullen mişsin kabullenmeyi gec onsuz yaşayamaz hale geşlmişsin :) onunla dalga geciyorsun ama her insan senin gibi olamaz daha hassa daha duygusal olanlar var bende öyleyim. Bir yandan duyma kaybı bir yamdan bu nalet ses bunu nasıl kabul eder insan ben beceremedim ne duyma kaybını benimsemeye becerdim nede bu sese alıştım istemiyorum bu sesi ama nafile Rabbim hepimize yardım etsin.

Arkadslar aranızda cınlama ıcın Tinnitus Pen kullanan yada QUANTUM LAZER TERAPİSİ goren varmı acaba?2011 yılına aıt bı haberde u lık basarı elde edıldıgınden bahsedılmıs ama bugune kadar farklı bır calısma olmamıs sanırım?

cannan din kardeşim saygılarımı sunuyorum sana ve diger insanlara. Mecburuz mecbur yoksa ben çokmu meraklıyım bu sesi çekmeye dinlemeye. yok yok bunun çaresi yok şu anda. at kendini dışarıya biraz bilmiyorum çalışıyormusun evdemisin orasını bilemem tabiki dediğin gibi Rabbimiz tüm insanlığa acil şifalar versin. çaresiz derman vermesin inşallah. saygılar :cool:

ha duygusallık inan aşırı duygusalımdır burcumdan belli Akrep :cool:

ali32.
Tinnitus Pen Türkiye genel fiyatı 950 tl, nasıl olacak şimdi bu kesin bir çözüm olsa inan herkez ne yapar ne yapar alır. kesin bir sonuç verse ama.

çözüm yok diyorsunun yanı poyraz ben yınede umutluyum rabbim dermansız dert vermezmiş bir gün bununda tedavisi bulunacak inşallah. Rabbim tüm hastalara şifa ve dayanma gücü versin bizede sabır sabır sabır yazıyorum ama kulak şalale gibi durmadan akıyoo yanı ses çıkartıyoo

yenı bı konu degıl şuan sanırım tubıtak ın elındeymıs bulus ve henuz bı haber yok..

bırde arkadaslar yaklasık 10 gundur sabahları 1 tatlı kasıgı corekotu yagı ve arches tınıtus hapı kullanıyorum eskıye gore daha ıyıyım tavsıye ederım umarım sızdede fayda gosterır...

doktorum bır ılac onerdı bılmıyorum burda ılac ısmı vermek dogrumu ama ılac bıtkısel bır ılac tebakon fort dıye bır ılactı..baya bır azaltmıs hatta bır donem kaybolmustu cınlamam.ara ara yıne oluyor ama eskısı gıbı sureklı degıl..bunu bır sorun doktorunuza 25-30 tl lık bır ılac sgk karsılamıyor..950 tl vermektense bır deneyın..

tebakon fort kullandım denemedigim birşey kalmadı ne yapsak nafile. sadece piskolojik olarak kendini adapte ediyorsun geçiçegine dail ve geçtigini düşünüyorsun. gerçi oda bir başarı aşaması. şu ana kadar neleri var maddi durumu çok ama çok iyi neler kullanmamışlar neler denemişler sonuç genelde aynı. ha bünye olarak geçecegi varsa geçiyor tabiki muhalefet olmak deil Allah.tan ümit kesilmez.

Bende bir çok ilaç kullandım ve hala kullanıyoeum ugir senin yazdığın ilacıda kullanırım nasılsa alıştım paso ilaç kullanıyorum 75 tl ye alıp kullandığım ilaç var ama fayda etmedi bende solda devamlı var sagdad olacak diye korktum doktor ilaca tekrar başla dedi başladım şükür sagda yok bırakınca sagdad a başlayacak diye korkumdan bırakamıyorum o yuzden her ilacı kullanıyorum

altinda yatan sebebi tanimlayabilirsek demis hazret :p bide ustune saglam beyni olan kulak cinlamasina sara ilaci kullancak:p
hani bazi arastirmaci akademisyenlerin makalelerinde yazar isitme kayipli bireyleri bid ustelik psikoz paranoyakmiscasina tanimlarlar :eek: meshur kisiler:Dgelsinlerde isitmeyenlerin dun yasini iyi tanisinlar:mad:
bilmeden calakalem makale diye yuttura yuttura biz isitme engellilerin kulagina sifa diye beynimizi bozma niyetinde galiba bu cokbilmis pitsburrgh alim gecinenleri:p

Çınlama (tinnitus) tedavisi pek mümkün olmayan rahatsızlıklardan biri.
Benim çalışma alanım olmadığından fazla bir şey söyleyemeyeceğim.
Bildiğim kadarıyla uzman odyologlar Dr.Oğuz Yılmaz (e-mail: dryilmazoguz@gmail.com) ve
Hacettepe Üniversitesi'nden Dr.Songül Aksoy (songulaksoy@hotmail.com) bu konuyla özel olarak ilgileniyorlar.

Fikirlerini sorabilirsiniz diye düşünüyorum.

"Uğultusuz" bir hayat dilerim..

faydasi yok esgokcugum:(
cunkum siz biliyomusunuz bilmem su begenmedigim cihazda hep sanki hani muzik calar gibi ayarlamis isguzar odyocunun teki cinlamalardan sikayet edince:(buda zoraki konusmalari anliyan ben gibi sagirin konusmalari anlamasini coddi sekilde engelliyor
zaten ortam seslerini duyunca baya guzel cinlamalara tahammul ediliyor:eek:

Çevremde şeker hastası olan insanlar var Çınlama yok. Tansiyon hastası olanlar var Çınlama yok. Kanser hastası olan var Çınlama yok. Aşırı kilolu olan var Çınlama yok. Yüksesde müzik dinleyen,ler var Çınlama yok. Bol bol tuz tüketen var Çınlama yok. Alkolü Su niyetine içenler var Çınlama yok. Günde 3 paket sigara içen var Çınlama yok. Çevremde Alkol, Sigara ve Madde 3 ünü bir arada kullananlar var Çınlama yok. Duyma kayıbı olanlar var Çınlama yokk. Sabah kahvaltısı yapmayan evden çıkanlar ve öğle yemegine kadar yarım paket sigara bitirenler var Çınlama yokk. YA Doktor ve profösörler yapmayın yaa insanların beynini karıştırmayın. Tamam bu kötü alışkanlıkların zararları var yok deil kabul kabul yaa 8 yaşındaki bebekler biliyor bunları. Ya hemşerim çalışsanız şu kulak çınlaması hakkında bi yogunlaşsanız çaba ve gayret gösterseniz diyoruz artık yaa. bırakın bunları sormayıda lütfen yaa Araştırınn ÇALIŞINNNN ALOOOOOOO

Sana katılıyorum poyraz bnede alkol sigara yuksek ses yok nescafe asit yok yok da yok ama çınnama ve duyma kaybı var herşeyi yapıyor bu bilim adamları yuz naklıne kadar bir kulağa çözüm yok ya:(

Çınlama bende de çok aşırı derecede mevcuttu. İşitmemi tamamen kaybedince çınlama kesildi. O kadar rahatsız ediciydi ki işitme kaybımın çok ileri derecede olmasından bile memnun kaldım...

Bazı arkadaşların yorumlarından koklear implant'ta çınlama ve uğultu devam edermi gibi sorular sormaktalar.

Kendi tecrübelerimi aktarıyorum ; Bende uğultu ameliyatın ilk haftasında oldu diğer kulağa işitme cihazı takınca bir gün içinde kalıcı olarak geçti.

Yaklaşık olarak 1,5 yıllık koklear implant kullanıcısıyım. İşitmemi tamamen kaybettikten sonra hiç çınlama olmadı ameliyattan sonrada bu konuda hiç şikayetim olmadı.

Çınnamanızın gitmesine sevindim gecmiş olsun bu şekilde memmunsunuz sanırım hayatınızdan sağlıklı günler

Ansızın slm. valla sen sevililen kullardan birisi olsan gerek gözün aydın gelmiş geçmiş olsun sana. Darısı bizlerin başına inşallah. canan nasılsın ? nasıl gidiyor hayat inşallah iyidir. senin sol kulakta çınlama ve işitme kaybı var sanırım dimi yanlış okumadıysam.

Benim 7 ay öncesi başladı sol kulagımda çınlama. Hastane hastane gezdim durdum. tüm araştırmalar yapıldı testler falan. sadece sol kulakta işitme kaybı manasını çıkararak ha bundan bundan dediler çınlaman. bende yedim tabiki yemezler. biri dediki tisler arızalı. biri akustik travma. biri yok bir sorun gayet iyi duyuyorsun dedi. biri ALLAH ALLAH dedi dedi dedi işte. yaklaşık 14 kutu ilaç bitirdim. sol kulakta hala devam çınlamamı yoksa damardan geçen kan dolaşımı sesimi desem. yoksa elektirik trafosundan çıkan sesmi desem. ne desem bilmiyorum şaşkınlık verici bir durum.

Canan merak ettim senin nasıl başladı. hangi kulak. ve kötü alışkanlık v.s. işte. kullandıgın ilaçlar

Buradan PROFÖSÖR'LERE SAYGILARIMI SUNUYORUM D.r ,larada ayriyeten. Beni deney ve kobay olarak kullana bilirsiniz ben hazırım. yeterki insanlık kurtulsun bu belirsiz şeyden. Gerçi okadar çok şey yazdımki bunumu görecekler pehh :p Neyse ben tekrar slagonumu diyveriyim. ALOOOOOO DUYAN YOKMU GÖREN YOKMU BİZİ AAALOOOOOOOOO :p

Sayın poyrazaktepe,

Şu an için kulak çnlamasında tıbbın imkanları oldukça yetersiz. Tıbbi önerileri mutlaka takip edin, ancak ben size alternatif bir yöntem önermek isterim.

Bu çınlamaların esas probleminin beyinde olduğunu biliyoruz. Beyin de öğrenme kapasitesine sahip bir organ. Meditasyon ve biyo feedback benzeri yöntemleri deneyebilirsiniz. Örneğin, egzersiz olarak günde bir kaç seans halinde kulak çınlamanızın yerini tespit etmeye çalışın. Yani bunu "sağ kulağım çınlıyor" şeklinde değil, kulağımdan 4cm içerde, gözümün tam arkasında, elimle işaretlesem şurası" der gibi tam yerini bulmaya çalışın. Eğer buna benzer yöntemlerle çınlamada hafifleme veya rahatlama hissederseniz bunu sık sık yapmaya başlayın.

Bu söylediğim zerre kadar işe yaramayabilir, ama küçük bir olasılıkla işe yarar... Nasıl olsa size de bir zararı yok. :)

Arkadaslar konuya yazmıstım yaklasık 5 aydır cınlama var bendede fakat son 1 aydır corekotu yagı ve arches tınıtus formula dıye bı ılac kullanıyorum eskıye nazaran cok rahatladım belkı sızede faydası olur..

Üst Alt