Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Kilo sorunu olanlar, zayıflamak için fikirlerimizi paylaşalım?

iletişim bilgilerini ve ücret politikasını da eklerseniz makbule geçeriz bulnes...

iletişim bilgilerini ve ücret politikasını da eklerseniz makbule geçeriz bulnes...

Tabi çelik arkadaşım.
Diyetisyenim Nurcan BIÇAKCI
Kendisi Ümraniye Belediye binasının hemen yanında bulunan Ümran Tıp Merkezinde çalışmaktadır.
Açık adres ise aynen şöyle;

Ümran Tıp Merkezi
Ümraniye Belediye Hizmet Binası Ümraniye-İstanbul (pazartesi- cuma 9:00- 20:00 cumartesı 8:00- 21)

Telefon= (216) 461 94 92 -146

Sıkı durun şimdi ücret hiçte öyle abartılacak bir şey değil.
Ücret tam tamına 42,5 TL.
Bu ücret aylıktır.Haftada bir kere gidiyorsunuz.Yani 4 seans ücreti 42,5 TL dir.
Bir konuda garanti veririm bu verilen ücret hiç bir şey değil. Çünkü esas zayıfladığınızda gardrobunuzdaki elbiseleri yenilemek zorunda kalıyorsunuz esas onlar para :) (Ben 2 beden düşmüştüm)

tşkler bulnes.. telefon açıp en kısa zamanda gidecem. bu arada ne kadar sürüyor. 4 seans dediğine göre 4 ay sürüyor. ondan sonra ne oluyor peki..

Şimdi şöyle anlatayım.
Haftada bir kere gidiyorsunuz.Mesela her pazartesi günü.Bir ayda 4 hafta olduğundan 4 pazartesi gidiyorsunuz.Her gidişiniz 42,5/4= 10,6 TL ye gelmektedir. Her gidişinizde özel tartısı ile kilonuz tartılıp analiz yapılmaktadır.Karşılıklı konuşarak soru ve sorunlarınıza çareler aranarak size uygun dengeli beslenme programı yapılıyor.
Aylık ideal olarak sağlıklı kilo verme 4-5 kg olarak kabul ediliyor.
Kilo fazlalığınız ne kadar ise 4-5'e bölerseniz o kadar ay gitmeniz gerekmektedir.
Ama genelde 2-3 ay giden işin mantığını öğrendiğinden kendi başına yoluna devam edebilmektedir.Nurcan hanımda bu konuda teşvik etmektedir zaten.Nurcan hanım kesinlikle işe ticari yaklaşımla bakmamakta samimi ve içten gönül bağlılığıyla çalışmaktadır.
Mesela 10 kg fazlanız var ise 2 ay gidersiniz.Bu da 42,5x2= 85 TL yapar.

bende boy 1,73 - kilo 79 arkadaşların fikirlerine göre 9 - 10 kilo fazlam var.

benim merak ettiğim neler uyguluyor olması. onun yememi isteği şeyler inşallah gazete ve tv lerde ki gibi ilginç ve bulunmayan şeyler değildir... :):):)

:D Emin ol hiç alakası yok.
Hatta beslenme programını senin yediklerinden,ulaşabileceğin şeylerden yapıyor.
Yok brokoliymiş yok bilmem neymiş yok.
Bildiğimiz standart yemeklerden sadece ne kadar yemen gerektiğine karar veriliyor.
Bence git tanış zarar gelmez.

ok. verdiğiniz bilgiler için tşkler. baktınız ki belli bir zaman sonra bu forma fazla kilolarımı verdiğimi eklemişim :)))

Rica ederim. Kilo verme olarakta inşallah demiyorum çünkü giderseniz kesinlikle vermiş olacağınızı biliyorum. :)

merhaba arkadaşlar benim diyetim hiç iyi gitmiyor. ilk hafta 1 kilo verdim şimdi ikinci hafta da bitti ve ben yine tatlı yedim. hatta diyet bozuldu artık diye bir tepsi şerbetli tatlı pişirdim bugün. ben bu işi kendi kendime başaramıycam galiba. üstelik te bu zayıflama konusunu ben açtım. utanıyorum kendimden.

dilek hergün 1 saat yürüyüş yap artık salata domates vede sebzeye agırlık ver tatlı kesinlikle yeme birde akapunktur sart bende kiloluyum ama yürüme bandı aldım onu deniyorum zayıflamak için hergün yarım saat yapıyorum ileride dahada artıracam 1 saat felan yapcam herşey zayıflamak için ben 62 kiloyum 55 kilo olmak için gayret ediyorum

----------

ekmek kesinlikle yemiyorum kestim akapunkturda inş yaptırcam zayıflayan çok duydum hatta gördümde denemek lazım arkadasım

yeliz haklısın ekmek ve tatlıyı çıkarmalıyım hayatımdan. izmire ailemin yanına gitmeme de 4 hafta kaldı. şimdi oraya gidene kadar kaç kilo veririm ki demeye başladım. orda da diyet yapılmaz ki. izmirin pidesi, kumrusu, midyesi, kokoreçi derken belki de kilo bile alırım :(
tatil dönüşü mü yapsam diyeti bilmem ki

Msn in anasayfasında dün holywood daki bir çok sanatçının diyetisyenliğini yapan birinin yazısı vardı bu kadarını çevirebildim
tek karışık yanı yabancılar kg yerine pound kullanıyorlar...

İşte bu pound kilogram olayı biraz karışık olsa da kalori hesabını adam hep pounddan hesapladığından bir zahmet hedef kilonuzu pounda çevireceksiniz

Çok kolay bir tek yapmanız gereken hedef kilonuz ile 0,453 ü çarpmak

1- Diyelim ki kilon 220 pound (220x0,453=100kg) sen 180 pound (80kg) olmak istiyorsan
80 kg lık insanın ihtiyacı duyduğu kaloriyi alman lazım.

Olay çok net kaç kilo olmak istiyorsan hedef kilonun ihtiyacı kadar olan kaloriyi alacaksın....

Alman gereken kalori eğer haftada 1 yada daha az egzersiz yapıyorsan

• hedef kilon ile 10’u çarpacaksın

Örnek : Hedef kilon
180 pound(80Kg) x 10 = 1800 kalori bu senin günlük alman gereken kalorin

eğer ki haftada 1 saatten daha fazla spor yapıyorsan çarpımda kullandığımız 10 sayısına her saat için 1 ekliyoruz kafanız karışmasın örneği aşağıya veriyorum.

Diyelim ki haftada 3 saat egzersiz yapıyorsunuz bu demek oluyor ki çarpımda kullandığımız 10 sayısına +2 ekliyoruz şaşırmayın niye 3 eklemedik diye zaten temelimizde kullandığımız 10 sayısı hafta 1 yada daha az egzersizi içiren temel sayımız olduğundan...

Örnek :Hedef kilon(Haftada 3 saat spor yapıyorsan)
180 pound(80Kg) x 12 (10+2) = 2.160 kalori

2 – Kesinlikle bu şekilde alınması gereken bu kaloriler günlük 5-6 öğüne bölünürse hem diyete girmiş hissi vermeden sürekli yemek yenilerek hızlı bir şekilde hedef kilonuza ulaşabilirsiniz.

PROTEIN: Hedef kilonuz için her gün 1 gr protein yenilecek

Hedefin 180 pound ise 180gr protein yiyeceksin

1 gr protein=4 calori 180x4= 720 calori sadece proteinden gelecek.

YAĞ:Yıllarca yağlar dietlerin şeytanı sayılmışlar ve yasaklanmışlardır.Ancak son araştırmalar göstermişlerdir ki yağların sağlamış olduğu yüksek kalori ve çok sık tüketildiğinden ötürü kiloya dönüşmektedir.
Burada ki amacımız yağ alımı ile doygunluk hissinin sağlanması ve sürekli yemek yeme isteğinin kalmamasıdır.

Hedef kilomuz için ½ gr yağ alınacak

Hedefimiz 180 pound x ½ gr yağ = 90 gr yağ alınacak

1 gr yağ =9 calori 90 x9 =810 calori yağdan gelecek.

Yani günde ihtiyacımız olan calorinin %40 ı yağdan gelecek bu da bize tokluk hissi verecek ve sürekli yeme ihtiyacımız olmayacakmış...

KARBOHİDRATLAR: sadece tadı güzel olamayıp aynı zaman da vitamin ve minarelce zengindirler. Bu yüzden hepsini elimine etmeyip sadece aşırı yenmemesine dikkat edilmelidir.Zaten doğru miktarda protein ve yağ alımı yapılınca açlık hissi olmayacağından fazla tüketimine de gerek kalmayacaktır.

Zaten bu diette asıl amaç protein ve yağa önem vermek geriye kalan ihtiyacımız olan kısmınıda karbohidratlardan alınmasıdır.

Günlük almanız gereken koloriden yağ ve protein miktarını çıkartırsanız geriye kalan miktar alman gereken karbohidrattır

Hedef = 180pound hafta 3 saat spor yapan için 2160kalori gerekli günlük

2160 kaloriden- 720(protein)- 810(yağ)= 630 kaloride korbodan gelecek.

1 gr Karbohidrat = 4 kalori so 630/4=158 gr karbohidrat günde yenilecek

3- Kendi menünüzü oluşturun. Yukarıdaki kalori besin değerini ne sağlıyorsa onu yiyin dietisyenlerin verdiği yemeklere motomot bağlı kalmayın. Et,yumurta süt ürünleri meyve sebze tahıllar vede kepek unuyla yapılmış yiyecekler yiyin

abur cubur (besin değeri az olan yiyecekler) şekerleme,çikolata hamur işleri ve sekerli içeceklerden uzak durun.

Diyeceksiniz k bu kalori hesabı yapılıpta yenilmez.

Çok kolay internette kaç tane ne kadar besinin ne kadar protein yağ olduğu her yerde var birebir olmasada zamanla göz kararı ile neyin ne olduğunu hesaplarsınız.

4-
-kesinlikle en az 2 öğününüzde sebze olsun çünki sebzeler kalorice az lifce zengin besinlerdir.
-kesinlikle en az 2 öğününüzde meyva olsun.Çünki meyvalar kaslara gerekli olan enerjiyi için karbobohidrat sağlarlar. Ayrıca kan şekerinize buğday nişasta gibi besinlerden daha az etki yapar. O yüzden temel olarak karbohidratları meyva ve sebzeden almaya özen gösterin. Böylece en fazla 2 öğününüzde tahıllar,fasulye gibi yüksek nişastalı urünler tercih edin.

-Spor yapıyorsanız spordan 1 saat önce ve sporunuz bittikten 1 saat içinde hedef kilonuzun 0,25 i kadar protein ve karbo hidrat alın

Örnek hedefiniz 180 pound x0,25 gr= 45 gr protein ve kaobo hidrat alın hem spordan önce hemde spordan sonra bunu kesinlikle yapın vücudun kaybettiği kas kitlesini yerine koyar spordan sonra ki .Ama sakın unutmayın halen günde aldığınız besin değeri değişmedi yani bunlar ekstra değil...

Bu kadar

serap benim sevgilimde senin gibi 160 boyunda 45 kilo :)) sigarayi birakti
insallah alir duymasin :)) ben baktim nette 52 kilo ideal cikiyor ...

gargemel gibi dolasiyosun demek sen gargemel biz sirinler :))

hamzaer verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.

ayrıca ben bir de şunu duydum; zayıflamanın formülü aslında hala bulunamamış. etrafta bu kadar çok diyet olmasının nedeni de buymuş. sürekli yeni şeyler deneniyor. başarılı olanlar da az yiyip spor yapanlar aslında. azmin elinden hiç bir şey kurtulmazmış.

sigarayı bile bırakabilen ben kilo veremiyorum hayret ediyorum kendime yani

yelizzz;

Ekmeği kesmek çözüm gibi görülüyor ama sağlıklı zayıflamada ve dengeli beslenmede çözüm değildir. Vücudumuzun ekmek,pilav,makarna gibi besinlere de ihtiyacı vardır.
Hatta yanlış yerden kilo vermemek adına (ekmek eksik olduğundan yağdan değil dokudan yani kas-et'ten zayıflarsınız) ekmekgibi besinleride tüketmelisiniz.Yeter ki ne kadar tüketmeniz gerektiğini bilin.

Onun için herkese söylediğim gibi diyetisyene gidin.
İstanbul'da olanlara benim diyetisyenimi öneririm.

Ekmeği kesmek yetmiyor arkadaşlar bir müddet sonra bünye onada alışıyor..Bende de hafif bir türk kası var (hafif mi..?:p)

kilo almak da bir nimettir kızlar.
keşke bende alabilsem öyle uğraşdım ki,
3senede 300gram ancak aldım ..
ama istersem haftada 3kilo veririm.
bence iştahınız varken yiyin gitsin.
bir gram et bin ayıp örter..:)

aman cocuklar ikinci bahara aldanmayin :))

Kızlar başlığımız epey geride kalmış yahu :D

ekleyelim bişiler ;)

Tüm dünya bu sırlarla kilo veriyor

diieett.jpg

Kilo vermek mi istiyorsunuz? Sadece ülkemizdeki yöntemlerde değil, dünyanın herhangi bir yerinde insanların kilo verme çabalarını öğrenerek bunları uygulamalısınız.

Çünkü, dünyada insanların uyguladığı farklı kilo verme sırları bulunuyor. İşte Readers Digest dergisi, bu sırları biraraya getirdi:

1. Doymadan önce yemeyi bırakın: Yüzde 80 doyana kadar yemek yiyin. Geleneksel bir diyet uygulayan Japonya'nın Okinawa adasında yaşayanların vücut kitle indeksleri ortalama 21,5'tur. Karnınız pantolonunuzun düğmelerinizi gerene kadar yemek yiyebilirsiniz. Diyete göre, tokluğun ilk acısını hissettiğinizde, vücudunuz beyninizin tok olduğunun farkına varması için şans veriyor.

2. Sağlıklı yağlar kullanın: Akdeniz diyetinin temeli olan zeytin yağı ile Okinawa diyetinin içeriği kanola yağı gibi sağlıklı yağlar, sebzeleri daha lezzetli yapıyor. Böylece, daha fazla sebze tüketiyorsunuz.

3. Yemek yerken sadece yemeğe odaklanın: Örneğin, Amerikalılar televizyon karşısında ya da arabada giderken yemek yiyor. Japonya'da ise yürürken yemek yemek görgüsüzlük olarak görülüyor. Burada, arabada asla kahve yudumlayamazsınız. Fransa'da arabalarda içecek tutucusu bulunmuyor, çünkü araç kullanırken kahve içilmiyor. Televizyonla, trafikle ya da işinizle ilgilenirken farkında olmadan aşırı yemek yersiniz. Bu nedende yemek yerken sadece yemeğe odaklanın ve lezzetlerin zevkini çıkarın.

4. Hareket edin: Asya ülkelerinde, Fransa ve Akdeniz insanları, daha fazla hareket ettiklerinden dolayı daha zayıftır. Onlar zamanlarını jimnastik için harcamıyor, sadece çok fazla yürüyorlar.

5. Düzenli yemek yiyin: Fransız kadını, günde 3 kez yemek yediği için şişmanlamıyor. Bir öğünü atladığınızda kalori yaktığınızı düşünebilirsiniz, ancak daha fazla acıkacağınız için bir sonraki öğünde daha fazla yemek yersiniz. Güne mutlaka kahvaltıyla başlayın. Kahvaltı yapanlar, yapmayanlara göre daha zayıf oluyorlar.

6. Akşam yemeğini ailenizle beraber yiyin: Aile ile ya da arkadaşlarla yemek, yemeği daha eğlenceli hale getirir, fazla yemek yemenizi kısıtlar. Kalabalıkta yemek yerken daha yavaş yersiniz, bir kişi doyunca onun doyması diğerlerini de etkiler.

7. Sadece acıktığınız zaman yemek yiyin: Bazı insanlar, acıkmanın yanında can sıkıntısı, yalnızlık, stres ya da korku gibi çeşitli nedenlerle yemek yerler. Bunun yerine sıkıldığınız zaman kendinize oyalanmak için bir hobi bulun. Stresden kurtulmak için yemek yiyorsanız, stresi azaltmak için spor yapabilirsiniz.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=163037&cat=220&dt=2009/08/04

İşte kilo vermenin faydaları

Bir çok hastalığa yakalanma riskini ortadan kaldırıyor.

zayifkutututu.jpg

Araştırmacılar, kilo vermenin, sadece kasvetli ruh halini önlemediğini, aynı zamanda obez hastalarda kalp hastalığı ve felç için risk faktörlerini azalttığını gösterdiler.

Zaman'da yer alan habere göre, Study of Ingestive Behavior Derneği'nin yıllık toplantısında sunulan araştırmada, 6 aylık diyet programından sonra araştırmacılar, depresyonlu hastaların sadece zayıflamadıklarını, ayrıca depresyon belirtilerinde önemli iyileşmeler olduğunu ve kalp hastalığı ile felç için bir risk faktörü olan trigliserid oranında da düşüşler olduğunu tespit ettiler.

Yeni bulguların depresif obez bireylerin gerçekten de önemli ölçüde kilo verdiklerini ve bu kilo vermenin depresyon belirtilerini azalttığını ortaya çıkardığını söyleyen araştırmacılar, depresif ve depresif olmayan 51 kişi üzerinde uyguladıkları altı aylık zayıflama programı sonucunda, depresif kişilerde önemli ölçüde iyileşmeler görüldüğünü kaydettiler. Ayrıca, depresif kişiler ağırlıklarının yüzde 8'i kadar kilo verirken, depresyonda olmayanların toplam ağırlıklarının yüzde 11'i oranında zayıfladıkları belirtildi.

Glikozdaki önemli iyileşmelere ek olarak, insülin ve kötü kolesterolün hastalarda azaldığı ve ayrıca kalp hastalığı ile felç için önemli bir risk faktörü olan trigliserid oranında düşmeler olduğu görüldü

İşte kilo vermenin faydaları - SAĞLIK - HABERTÜRK - Türkiye'nin En Büyük İnternet Gazetesi
.​

Fazla ayrıntıya girmeye hiç gerek yok.hormon bozukluğu yoksa yağlı gıdalardan uzak durup az yiyeceksin,hareket edeceksin.tamamdır.hormon bozukluğu varsa doktor kontrolü ile yapacaksın.

Ooo süper yalut :cool:

Diğer arkadaşlar ne durumda acaba?

Ben de vermeye devam ediyorum. Arada ucunu kaçırıp aldığım da oluyo tabi ama, 10 kilo civarı verdim şimdilik.

Ya aslında ben epeydir diyeti yardımcı ilacı vs bıraktım.

Yeme alışkanlıklarım değişti diyet yaptığım süre içerisinde.

Akşamları çorbayla idare edebiliyorum mesela . Ya da yeşil salata.

Bunu alışkanlık haline getirmek gerekiyo demekki:)

O değil de önümüz Ramazan, pilavlar, tatlılar, çeşit çeşit yemekler :confused: ucunu kaçırmam inşallah :D

Ben yetmis kıloya bastım . Hadı hayırlısı .

Valla ben iftar davetlerine gitmemeyi düşünüyorum:D

haftada bir belki :)

Zaten zaman kısıtlı, çorba, peşine pilav, peşine yemek, salata üstüne tatlı.

Hemen akabinde çay servisi, meyve falan derken, nefes nefese kalıyoruz ya :D

resim benim de; 10 kilo gitmiş halim:D

1.48 boyumla 65 kiloydum 55 oldum şükür:D

tesekürler yalut sahol: içimizdeki kötülükleri salalım recep ivedik gibi değil mi aırobik yapalımhersabah mayolar ginilsin gelsin sabah9 da hadı baslıyoruz kaldırıyoruz indiriyoruz kaldır indir kaldır indir icimizdeki kötülükleri salıyoruz Amaaaa fazla salmayın

Cokolatte;

darısı basıma biraz daha ayrıntı alabilir miyim.. bende OF"liyim sigarayıda bıraktım 2 ay oldu ama son bi senedir kilo aldım daha dogru gobek yaptım b elim kalınlaştı.. :)

Üst Alt