Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Evlilikte tercihiniz engelli mi yoksa engelsiz biri mi olur?

• Konbuyu başlatan derya_1986
  • Başlangıç tarihi
Bu soru şaka gibi. Forum şakası.

Ey gelecek olan sevgili
Senı ben bir günlük değil ömür seveceğim
Ey gelecek olan sevgili
Sana ben dert olmak için değil Derman olmak için seveceğim
Ey gelecek olan sevgili
Seni ben hayatı zindan değil
Zindanı sana hayat edebilmek için geleceğim ama Şunu asla unutma Bir ömür boyu Seveceğim yeter ki gel yüzümü güldür E.toklu

Şahsen saçma bir soru. ama şahsen diyorum kırılmayın,kızmayın. Çünkü evlilik gönül işi çift taraflı gönül işi. Kimi seçerse onunla evlenilir..

ruhuna talip olunduktan sonra fiziksel görünüş önemli olmayacktır zaten :)

Selamün Aleyküm Arkadaşlar !
Engelli, Engelsiz ayrımı ne yazık ki var.
Engelli insanların bırakın evlenmeyi, Sevmeleri bile yasak toplum gözünde.
Sanki Engellilerin kalbi yok. onlara sevme ve sevilmeyi layık görmüyorlar. Böyle olunca da, Engelliler hayal kırıklıklarıyla baş başa kalıyor ..

şey kem küm ne desem açaba:D
bekarlık rahatlık boşverrrrrrrrrr

aşk beni bozar

valla engelli olmak bazı şeyleri yaşamamıza engel..yaşatmak için araçlarımız eksik engelli engelli ile evlenmezsin kısacası bunu derim engelli engelsizle evlenmeliki rahat etsin

kim demiş onlar kitapta yazılanlar..bu zamanda aşk yok ne aşkı onlar kitapta kaldı..iki gönül bir olunca samanlıkta seyranmış hikaye bunlar

helal sana manken gibi adamım yürümeden herkız asılıyor ama yürüyünce herşey bitiyor..neler gördük neler..ama güçlü yanlarım var onu hisseden ayrılmıyor:))

vaybe masal gibi...ya işte büyüklenmemek lazım şimdi ne ye kaldın..

PARA her engeli aşar. Bakınız Metin ŞENTÜRK, Bakınız Ali AĞAOĞLU :) oda belliki bizim gibi engelli yoksa tv reklamında ata binmezdi. Adamda para var huzur var. Yani diyeceğim odur ki. Evlilikte Paran varsa engelin olmuş hiççç önemli değil. Paran yoksa sağlam olsanda bakan olmaz yüzüne diye yorum yapmak istiyorum. ve yaptım :)

ruhuna talip olunduktan sonra fiziksel görünüş önemli olmayacktır zaten :) demiş bi arkadaş yorumlarda. ben Adriana Limanın Vücuduna talibim o zaman ruhu sizin olsun vücudu benim olsun :D

aşkı yürekte değil de beden de arayan insanlar hiçbir zaman mutlu bir yuva kuramazlar..
üstüne basa basa söylüyorum mutlu bir yuvanın temeli''anlaşmak,anlaşmak,anlaşabilmektir aşk''....:)

Hayellerin peşinden gitmektense gerçeklerle yürekli bir koç gibi toslaşıyorum bu aralar..

en önemlisi sağlık sağlıklıysa insan kim takar engeli

Ben trafik kazası sonucu 26 yaşımda engelli kaldım , çok şükür yatalak ve kimseye muhtaç değilim. Ayaklarımın üzerinde duruyorum ve hala çalışıyorum.
Size tavsiyem engelli arkadaşlar bence engelli bireylerle evlenmeli ileride çıkabilecek sorunların ortadan kalkması için bence bu gerekli. Kazadan önce bir çok bayan arkadaşım oldu , kazadan sonra ise bambaşka bir hayat peşinizden koşup ölürüm diyenler terketmeye başlıyor. O yüzden siz siz olun denginizi bulun kimse kimseye bakmak zorunda değil .
Benim kendi fikrimi sorarsanız lal bir bayan ile evlenmeyi tercih ederdim. En azından kadın dırdırı çekmezdim. Amerikan şirketinde bir odada 3 bayan ile çalışıyorum inanın kafam kazan gibi oluyor hiç susmuyorlar.

Şu şekilde düşünün siz öyle düşünürsünüz engelli önemli değil ama sağlam bir insan sizin engelinizi gördüğü ve duyduğu zaman her zaman bir tereddüt ile yaklaşacak o yaklaşmasa dahi ailesi kızım oğlum eminmisin diyecek ve ne olursa olsun bir şekilde bozulacak buna eminim ama siz bir engelli olarak engelli birisini bırakacağınızı sanmıyorum. Derya çok güzel söylemiş ağır iki engellinin bir biri ile evlenmesine bende karşıyım hayat o şekilde imkanı yok geçmez birisinin sürekli bir çaba içinde olması gerekiyor benim için gözlerinin içindeki güzellik çok önemlidir. Kör olması veya sağır olması değil.

Engelli'de insan engelsiz'de insan.Bu yüzden gönlümüzü engelliye'de,engelsizede kaptırabiliriz.Allah ne yazdıysa o olur.

yürek önemli insanlık önemli ayak kol göz kulak değil konuşan yürek beden değil amaaaa bizim insanlarımız kendi engelini unutur engelsiz ister

acısı olmayan, kimsenin acısını tam manasında bilemez hissedemez. bence ortak yönleri olmalı ve bir beden doğurmalı düşüncem...

Bana göre herşey dengi dengine olmalıdır. Bu düşüncemin arkasında duruyorum. Ben normal biriylen evlenmeye cesaret edemedim etmeyede niyetim yok.

Düşüncelerin sağlıklı kontrol edilemediği durumdur aşk sevgi bence herkez zamana bıraksın :) yaşanmadan bilinmez önce ortam oluşsun o zaman kararı verilir ...

elif yanlış düşünüyor seven insan hertürlü yanında olur iyi günde kötü günde de unutmayın ki her sağlık insan bir özürlü adayıdır

BaTuR;

Vayy be gözlerimi yaşarttın:))) seni tanımasam inanacaktım hehehe

sexi olması yeterli ,kişiliğe önem vermem

arkadaşlar önce engelli engelsiz ayırımında degil kişilerin beyinlerinin aynı yöne bakması önemli. çünkü hiç kimse yarını bilemeyiz. eger engelli engelsiz ayrırımına degilde önce engel beyinde bitmeli. eger kişiler beyinlerde engelli kaldırdılarsa zaten eşittirler. benim düşümcem hep bu yönde olmuştur . sözümünde daima arkasındayımdır. burada bir çok kişiler var engelsiz olarak üye. sadece bunla ibaret degil sokakta çarşıda . herkesin şunu bilmesini isterim. eger insanlar kafa yapısı olarak engeli kaldırıyorsa problem bitmiştir

Birisine gönül kaptırında ondan sonra gelin karşıma
bakalım kalbiniz ne diyor
acaba engellere takılıyormu
bunun içinde aşık olmak lazım

Aşkın gözü kördür, bu yüzden gerçek sevgi aşk saygı olduğu zaman ortada engel yoktur, yeter ki sevgiler gerçek olsun :)

Bugün engellinin bile,engel ve medeni durum ayrımcılığı yaptığı bir ülkede yaşıyorken siz kalkmış tercihiniz engelliden yana mı engelsiz biri mi diyorsunuz....!
Herkes oturduğu yerden ahkam kesiyor anca yok evleneyim yok yuvam olsun icraata gelince......

Aynen Emel arkadaşımın söylediklerine katılıyorum,
Ayrıcı Evlilik tercihimizde engelli mi yoksa engelsiz mi olmasının hiç mi hiçbir önemi yok, Çünkü iki kişi arasında kurulan duygusal bağ, yani kısacası sevgi kontrollü bir birlikteliği getirmelidir. Sonuç olarak her iki kişinin yani karşılıklı olduğu için duygu, düşünce, fikir, akıl ve mantık mekanizmasının düzgün ve sağlıklı çalışmasıdır.

emel askin gozu evet kor olabilir ama sudabi gercejk ki askin gozu kor oldugu kadarda onyargili olabiliyor

Üst Alt