Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Engelli olduğunuz için korktuğunuz/çekindiğiniz şeyler var mı?

Nuri sen ben kulaklar aynı üçümüzünde :))

Kader işte :)

peki size neden calismadiginizi yada ookumaidginizi sordukarinda yada neden evlenmediginizi sorduklariinda ne hissediyorsunuz=

bendeki kas ebadi baya genisti sari bakimsiz saclara kina yakardi babannem gur olsun diye fulya bide bizim eski bosnak kafalarda sari makbul deildi

Sorularina bnde cvb vermek istedim davetsiz misafir misali :) :D neden Çalışmıyorum çünkü hem canim istemiyor issizlik artti malum hemde düzgün is yok istedigim sekil de gonlume goresi ee kasiyerlik falanda kolay is degil bnde yaptim agir is işsizlik de tavan ...sorana malum issizlik dersin ..neden evlenmedin sorusunada kim ne karisir bnm neden evlendigime belli değil mi cvb insan dusunse bile anlar bulur ya gönlüne gore birisi gelmemiştir karsina yada hazir degilsindir evliliğe daha kendini olgun hissetmiyosundur bna kimse bu sorulara bu cvb i verdikten sonra tekrar aynı soruları soramiyo :) :) tabi ukalalik olarak algilanmasin gayet sakin ve kibar bi dille söylüyorum :) kimene senin ne düşündüğün ;) sen kendi hayatını kendin renklendir kendin sekillendir senin hayatın hic kotude hissetme sorular karşısında kendini daima gül geç :)

Korkak bir yapıya sahip değilim. Herkes gibi benimde endişelerim olmuştur. Ama bu illa engelli olduğum için değildir. Ben kendimi öncelikle sevmeyi başardım. Önemli olan o zaten. Eksikliğimle fazlalığımla ben benim.
Psikoloji son sınıf öğrencisiyim; psikiyatrik klinikte çalışıyorum. Önce ben kendime inandım sonra başkası inandı..

ÖzgürKız

Tebrikler çok güzel bir açıklama önce insan kendini sevmeli kendine guvenmeli kendine inanmali yani sonuç olarak hersey insanın kendi elinde kendini degisterecek tek kisi yine sensin :) tekerleme gbi oldu ama neyse:) psikoloji güzel bölüm bnde seviyorum başarılarınızin devamını diliyorum. .

ev araba maddi durumum iyi çok şükür. Ama evlenemicem sanırım umudum kalmadı :(

NayKoL neden diye sorsam ayip mi etms olrm

Rica ederim canım Fulya83 :) Allah razi olsun inşallah ;) inşallah hep beraber mutlu olalım :)

bilmem 2 ilişkim oldu. Ayrılan karşı taraf oldu ve sebepsiz bir ayrılık oldu. Nedeni sordum cevabı sebep sorma sebep yok. Yani pek umudum yok uğraşmıyorum...

Fulya83 Allah razi olsun canım cansin ;) hayirli kandiller gönlünden geçen dualarn kabul olsun :)
NayKoL niye ayrildilar ben söyliyim cunki hakkinda hayirli olan kisi onlar degil cvb cok basit ..yukarıda yazmisdin ev araba maddiyat bu devirde onlarin bi öneminin kaldığını zannetmiyorum neden çünkü güvenilecek insan azaldığı icin insan önce guvenebilecegi birini arıyor .. evlilik konusuna gelince umutsuz olma acelede etme acele ise seytan karisir dua et Rabbim hayırlı es nasip et hakkımda hayırlısıni ver diye .. kefenin cebi yok ev araba para dünyada kalacak ama evlendginde hem Peygamberimizin (sav) Sünnetini uygulamis olacaksınız hemde imaninizin yarisi kurtilmus olacak anlatabildmmi :) ahirette esin olacak yannda .. parası pulu cennete gidersen zaten dha iyi şeyler le karşılaşacak sin inşallah Rabbim razi olacağı kullarından eylesin cennetine nail eylesin cümlemizi hayırlı kandiller dua ile

acı gerçek yani 10 tane evin olsa malın bu dünyada kalacak. ev araba yerine evliliği yürütecek kadar maddi durumum iyi desem daha mantıklı olurdu ilk defa yorum yaptıgıma verin artık :) Hayırlı bir eş çıkar inşallah. Güzel yorumların için allah razı olsun hayırlı kandiller ;)

naykol kardeşim bence engelle alakalı değil bende iki kere engelli kızla görüştüm ailemin de haberi vardı niyetim evlenmekti ama daha ilk görüşte soğuk davrandılar ilk görüşte neyim kötü geldiyse artık kendileri de aynı engeldendi yani demek istediğim engelle alakası yok bence olmadığına sevin demekki senin için hayırlı değillermiş belki sana söyleyemedikleri bir şey oldu bilinmez

Engelimi, daha çok özel gereksinimlilik olarak tanımlıyorum.. sol elimi kullanamıyorum mesela, tek elimle rahat kullanabileceğim, bi aparat olursa, sol el eksikliği ortadan kalkar, tutunmadan merdiven basamak çıkamıyorum, biri elimden tutarsa ya da tutuncak biyer olursa engel ortadan kalkar vb. ihtiyaç duyduğum özel gereksinimlerin karşılanamayabileceğinden tedirgin oluyorum daha çok diyeyim; Neyse ki rabbim; herzorlukla bir kolaylık yaratmış, ben buna inanıyorum ve bunu yaşıyorum.

NayKoL tamam tamam bi sey demedim ilk yorum olduğu için :) inşallah hakkında hayirlisini versin Rabbim hepimizin de öyle. .rica ederim .. Cumlemzdn razi olsun Rabbim. . Hayırlı kandiller. . DUA et işte bugün bol bol :)
SGB Kesinlikle katılıyorum
Allah dünya hayatında insanları denerken,*sonsuz rahmetinin bir sonucu olarak her zorlukla beraber mutlaka bir kolaylık yaratacağını da müjdelemiştir.*Allah ayetlerinde bu müjdeyi şöyle bildirir:
Demek ki, gerçekten zorlukla beraber kolaylık vardır. Gerçekten güçlükle beraber kolaylık vardır. (İnşirah Suresi, 5-6)

ben bir de evlenirsem benden uzun bir kız bulursam ilk baş dans etmiycem oynak havalara geçicem eskiden bundan korkardım çözümünü buldum korkacak bişey yokmuş

Amin çözümü direk oynak havalara geçmek ozaman dans etme sıkıntısı olmaz çok zekiyim ya :)

Önemli olan karakter meselesidir engel bahane, ben kendi eksiklerimi biliyorum önemli olan anlaşabilmek etrafımda anlamadığım zaman bana bakıp gülen insanları da gördüm benim adıma konuşup anlamadığımı belli etmeyeye çalışanda gördüm, bu tamamen karakter meselesidir o yüzden kendi başıma çoğu işi hallediyorum ve kbu konuda çok tecrübeliyim artık insanlara soru sormadan da kendi işimi halledebiliyorum :)

makounichi amin ecmain inşallah inşallah Allah razi olsun nuri3558 bak gene aynı düşünüyoruz bnada az gülmediler zamanında ama şimdi en sevdikleri kisiyim nasil oluyosa artık :) bu devirde kendi işini kendi görüyor herkes böylesi daha iyi

Ee iyi kalpli olunca eğlenceli olunca duyup duymamayı takan kim :)
Zaten yakında sen yorum yapıyorsun diye ben yapmıcam aynı şeyleri düşünüyoruz nasılsa :)

Ne tesadüf bnde aynı şeyi senin için düşünüyodum bugun dünden beri cok yorum yaptım hakkımı sana devrediyorum senin sesin az cikio diye :) :D nuri3558 bnm yerime de yorum yaparsın artik

Internet te az kaldı bnm sana kaldı yorum işi ikimizin adına yazarsın artik :) :D

Arada kurumda giriyorum sürekli girmiyorum buraya elimden geldiğince yazarım :)

Arkadaşlar bu gece Kadir Gecesi, Rabbimden bu mübarek gece hurmetine niyaz ederim ki; Rabbim her zaman vekilimiz olsun, yar ve yardımcımız olsun, su fani hayatta da, ahirette de herşeyin en güzelini bizlere de nasip eylesin... Amin...

Hepimizden bahsediyorum :) insan eğlenmeyi bilirse eğlenir, bence biz eğleniyoruz buda güzel bişey demi :)

Sayın @Maydanoz hanım Ya herşey nasip zaten Allah izin vermezse olmaz ki zaten tüm her şeyde nasip ama şu var insanlar korkarak ben yapamam diyerek hayat geçirmesinler mücadele etsinler demek istediğim o evet ona bakarsan benimde rahatsızlığım olmasa bende fevkalade güzel işler bulabilirdim ama nasibim buymuş bunun için bile mücadele ettim ben onu demek istiyorum yani çekinmek korkmak niye bir arkadaş dün yazmış onu hani demiş ki Annemden babamdan çok yaşamaktan korkuyorum çok yaşayıp ele güne rezil olmaktan korkuyorum diye ben işte buna karşıyım durumunu bilemem ne engeli var ama bu düşünceye sahip aslında engeli engelden bile sayılmayacak bir sürü adam var mücadele yok hayata bakış açıları sıfır engelim var iş bulamam engelim var evlenemem biz buna karşıyız hayat korkulacak bir şey değil demek istiyorum yani anlatabiliyormuyum Allah kimsenin sağlığını elinden almasın ayrıca amin

Son düzenleme:
Aynen öyle kesinlikle katılıyorum :) :D çok doğru eğlenmeyi bilirsen herseyi eglenceye cevirirsen senden mutlusu yok ;) bu arada yapcanmi bnm yerime yorum :) :D @nuri3558

benimde sağ sol işitme kayıplarım %62/%65 telefonla rahat konuşabiliyorum.Kanal içi cihaz kullanıyorum 11 yıldır.

Üst Alt